Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju krásný zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Máme za sebou zápas 24. kola anglické Premier League mezi Fulhamem a Brightonem, který přinesl fantastickou podívanou. V první půli byl lepší Brighton, jenž toho využil ke dvěma gólům, o oba se postaral nejlepší střelec týmu, Glenn Murray. Avšak trenér Ranieri měl zřejmě dlouhý proslov ke svým svěřencům, kteří ve druhé půli předvedli skvělý obrat a nakonec se radují z vítězství 4:2. Dvakrát se prosadil Mitrovič, po jednom zásahu přidal Chambers a Vietto. FUlham se díky vítězství přiblížil Cardiffu na rozdíl dvou bodů, na nesestupovou pozici však stále ztrácí bodů pět, Brighton zůstává na třináctém místě.

Ream
27. min Cairney
Christie
Chambers
24 Seri
Seri
23 Bryan
Bryan
77. min Sessegnon
Schürrle
46. min Vietto

Groß
77. min Andone
Stephens
Locadia
71. min Knockaert

90+5

Poslední minuta se odehrává v poklidném tempu, kombinují mezi sebou domácí zadáci.

90+4

Brighton se snaží ještě alespoň snížit, jenže domácí defenzíva ve druhé půli vypadá neprostupně.

90+3

V přečíslení dva na jednoho Vietto předal Mitrovičovi, ten ale nedokázal vobrovské příležitosti zkompletovat hattrick.

90+2

Vietto se z velkého úhlu hnal sám na Ryana, zakončoval už ale z velké blízkosti, Australan s pokusem neměl žádné větší potíže.

90+1

Tohle je příliš dlouhé, Dale Stephens přecenil rychlost svého spoluhráče Knockaerta.

90

Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.

89

Těsně za šestnáctkou vypálil Anthony Knockaert. Ricovi míč vypadl, Španěl ovšem rychle zareagoval a balón na podruhé přikryl.

88

Z které však nic nebylo. Nejvýše totiž do vzduchu vystoupal Calum Chambers, jenž balón odhlavičkoval do bezpečí.

87

Ryan Babel se dopustil nedovolného zákroku těsně za šestnáctkou, Brighton má k dispozici zajímavou standartní situaci.

86

Aleksandar Mitrović opět v hlavní roli, tentokrát ale jako faulující hráč.

85

Calum Chambers se pokusil vyslat dlouhým nákopem Mitroviče, u míče byl ovšem první Shane Duffy.

84

Cairneymu nesedla střela tak, jak před pár minutami, proletěla totiž vysoko nad břevnem.

83

Brighton se vůbec nedokáže vymanit z tlaku soupeře, vítězství domácích je čím dál tím blíž.

82

Ryan babel mohl přidat pátý gól, z velkého úhlu však nezamířil přesně.

81

Fantastický obrat Cottagers. Po nepovedené první půli sledujeme úplně jiný tým.

79

Fulham právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, tři body zůstanou doma! Cairneyho skvělá střela orazítkovala pouze břevno, avšak akce pokračovala. Skvěle se zorientoval Babel, jenž z jedničky nacentroval na LUCIANA VIETTA, kterému už stačilo trefit odkrytou bránu, což se mu také podařilo! Asistence: Ryan Babel.

77

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Joe Bryan, přichází Ryan Sessegnon.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Florin Andone.

75

Žlutou kartu dostává Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion FC).

74

Nedáš – dostaneš! Zatímco Murray selhal, ALEKSANDAR MITROVIČ na druhé straně nikoliv! Srbský útočník v souboji převýšil Dunka a hlavičkou k pravé tyči prostřelil Ryana. Sledujeme skvělý obrat Fulhamu! Asistence: Joe Bryan

74

Nene, tohle faul nebude. Pascal Groß se na zemi válí zcela zbytečně.

73

Glenn Muray měl po centru Montoyi na hlavě hattrick, fantastický zákrok ovšem předvedl Sergio Rico, jenž hlavičku anglického snajpra vytěsnil!

72

Po zmatku se míč odrazil do zámezí od útočícího Babela.

71

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Anthony Knockaert.

70

Callum Chambers obehrál obránce a poté nacentroval do vápna, Shane Duffy odvrátil pouze za cenu rohového kopu.

69

Aleksandar Mitrović použil v osobním souboji až příliš agresivity, hlavní rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok.

68

Opět až příliš razantní centr Vietta, ten i v tomto případě končí v zámezí.

67

Ryan Babel výborně předskočil protihráče a následně se nechal faulovat.

66

Jean Michaël Seri byl velmi blízko vedoucí brance, svým pokusem ale pouze orazítkoval levou tyč!

65

Zkušeně si v halvičkovém souboji počínal Gaëtan Bong, jenž ve složitě pozici poslal Ryanovi povolenou malou domů.

64

Dlouhý nákop směřoval na Mitroviče, ten ale předvedl horší start na balón, u toho byl nakonec první Mathew Ryan.

63

Hostující celek předvádí vysoký presink, který dělá Fulhamu potíže, zatím si však se situací ví rady.

62

Brighton se v druhém poločase marně snaží propracovat k šanci, domácí defenziva hraje o poznání lépe, než v úvodu utkání.

61

Luciano Vietto posílal další pas na Mitroviče, srbský útočník tentokrát na míč nedoskočil.

60

Domácím se podařilo srovnat dvoubrankové manko, podaří se jim převrátit vývoj utkání na svou stranu?

58

Je vyrovnáno! K odvrácenému centru z rohového kopu se dostal Seri, jenž okamžitě vrátil balón do ohně. V šestnáctce předvedl ALEKSANDAR MITROVIČ skvělý důraz, který vedl k vyrovnávacímu gólu hlavou!

57

Série zblokovaných střel končí pokusem Luciana Vietta, jenž Mathew Ryan na poslední chvíli vytahuje nad břevno.

56

Domácí celek znovu kombinuje na polovině soupeře, přihrávka na Cairneyho sražená do zámezí.

55

Brighton se dostal do přečíslení tři proti dvěma, jenže přihrávka Locadii přišla příliš pozdě, Davy Pröpper už se nacházel v ofsajdovém postavení.

54

Do odraženého centru z rohového kopu se z první opřel Pascal Groß a mnoho nechybělo. Německý středopolař jen o kousek minul pravou tyč.

53

Až nyní do protiútoku vyrazil March, přihrávka na Davyho Pröppera ovšem neprošla.

52

Fulham přidává na obrátkách, Brighton se ve druhém poločase zatím pouze brání.

51

Joe Bryan tělem odstčil Murrayho až za lajnu, tentokrát se však o nedovolený zákrok v žádném případě nejednalo.

50

Jürgen Locadia neúmyslně trefil loktem Babela. Avšak i neúmyslný faul je faulem.

49

Na stadiónu stále hustě prší. To ale nebrání tomu, aby Claudio Ranieri na nohou a nedirigoval své svěřence.

48

Aleksandar Mitrović se tlačil do hlavičkového zakončení. V souboji si ale pomáhal rukama, což hlavní rozhodčí nepřehlédl.

47

Domácí hned v vodu druhé půle snižují na rozdíl jediné branky! Mitrovič sklepl na CALLUMA CHAMBERSE, jehož střela z první zaplula nechytatelně do pravého horního rohu! Asistence: Aleksandar Mitrović.

46

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází André Schürrle, přichází Luciano Vietto.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:50.

Skončil první poločas utkání mezi Fulhamem a Brightonem, který přinesl dvě branky a o obě se postaral hostující Glenn Murray. Ten nejprve využil skvělého centru Montoyi, podruhé zase nepřesných nůžek spoluhráče Pröppera. Fulham má do druhé půle co zlepšovat, pokud chce odejít s bodovým ziskem.

45+4

45+3

Brighton zkušené dohrává první poločas u své branky, kde spolu kombinuje obranná čtveřice.

45+2

Ryan Babel zabrdzil hru, čímž vyřadil ze hry dva protihráče, akce ovšem nakonec končí nepřesnou přihrávkou Christieho.

45+1

Ani Marchovu nabídku nevyužil Glenn Murray ke vstřelení hattricku, tentokráte zamířil vedle branky.

45

Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.

44

Po levé straně pronikal Cyrus Christie, pro svůj celek vybojoval alespoň autové vhazování.

43

Do odraženého míče se za hranicí šestnáctky opřel Davy Pröpper a svou dělovkou orazítkoval břevno!

42

Další útočnou akci domácích zastavuje útočný faul, hříšníkem Ryan Babel.

41

André Schürrle to vzal na sebe, proti dvojici hráčů ale neuspěl.

40

Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo půjde Brighton do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?

39

Solly March se dral do dalšího brejku, tentokrát ovšem své obranné povinnosti výborně splnil Denis Odoi.

38

Skvělý zákrok i na druhé straně! Centr z pravé strany propadl k volnému Babelovi, proti jeho pokusu ale Mathew Ryan vystrčil levou nohu!

37

Glenn Murray mohl vstřelit hattrick, jeho střelu ovšem skvěle vykopl pravou nohou Sergio Rico!

36

Žlutou kartu dostává Jean Michaël Seri (Fulham FC).
Žlutou kartu dostává Shane Duffy (Brighton & Hove Albion FC).

35

Pascal Groß na polovině hřiště skvěle obral o míč Seriho. Brejk pokračoval nahrávkou na Locadiu, jehož přihrávka na Murrayho byla, bohužel pro hostující mužstvo, zblokována.

34

Středopolař Seri pěkně nahrál Mitrovičovi, kapitán domácích však svou střelou trefil pouze dvojblok obránců.

33

Ryan Babel z dálky pořádně protáhl Ryana. Australský brankář ve službách Brightonu si ovšem poradil na jedničku.

32

Calum Chambers si efektivně poradil se Stephensem, následně ale vrátil míč dozadu na své stopery.

31

Gaëtan Bong poněkud zazmatkoval. Místo, aby si nakopávaný balón zpracoval na prsa, tak ho pouze odhlavičkoval do zámezí.

30

Máme za sebou půl hodinu z dnešního utkání, ve kterém Brighton dokázal už dvakrát udeřit, na Fulham čeká těžká stíhací jízda.

29

Tentokrát až příliš přetažený centr, Jean Michaël Seri zatím nedokáže najít cit v noze.

28

Pas z pravé strany srazil Davy Pröpper, další rohový kop pro domácí.

27

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Tim Ream, přichází Tom Cairney.

27

Tak teď může být Dale Stephens opravdu rád, že nebyl vyloučen! Jelikož jeho ostrý skluz do Reama po tom doslova volal, pro Reama utkání předčasně končí.

26

Žlutou kartu dostává Dale Stephens (Brighton & Hove Albion FC).

25

Centr Marche z pravé strany byl velmi nepřesný, skončil v zámezí.

24

Jürgen Locadia našel na přední tyči Murrayho, ten byl ovšem v těžkém úhlu a tak se ani nepokusil zakončit.

23

Brighton se hnal do rychlého protiútoku, avšak nepřesná přihrávka Locadii skončila pouze v rukavicích Rica.

22

André Schürrle vyzval na souboj jeden na jednoho Gaëtana Bonga, úspěšnější byl hostující obránce.

21

Rozehrávka nakrátko nebyla dobrým řešením, André Schürrle následným centrem trefil prvního stojícího hráče.

20

Centr z levé strany zblokován Dunkem, domácí budou mít k dispozici první rohový kop.

19

Glenn Murray za sedmnáct minut vstřelil dvě branky. Zaútočí nejlepší střelec Brightonu v probíhajícím ročníku na hattrick?

17

Brighton právě vstřelil branku!
Zničehonic přichází druhá branka Brightonu! Do vyraženého centru se akrobatickými nůžkami položil Groß . Ty se mu vůbec nepovedli, k jeho štěstí ale našli přesně místa, kde se pohyboval GLENN MURRAY, jenž poslal míč do sítě a připsal si svoji druhou branku v utkání! Asistence: Davy Pröpper.

16

Gaëtan Bong se snažil proniknout po levé straně, to se mu ale nepovedlo.

15

Martín Montoya výborně vystoupil a odhlavičkoval do bezpečí přihrávku směřující na Christieho.

14

Přenesení hry nevyšlo, Cyrus Christie poslal na Babela příliš vysoký balón.

13

Fulham se otřepal z počátečního šoku a pokouší se založit útočnou akci, která by mohla skončit vyrovnávacím gólem.

12

Hostující celek se snaží uklidnit hru, přihrávky si nyní několikrát vyměnila stoperská dvojice.

11

Silně prší, každý střelecký pokus tak může způsobit jednomu či druhému brankáři nemalé potíže.

10

Opět André Schürrle, ani tentokrát ovšem nedokázal nasměrovat svou střelu mezi tři tyče.

9

Ryan Babel to přehnal se snahou získat míč, výsledkem je útočný faul.

8

Cyrus Christie mohl založit rychlý protiútok, avšak místo toho poslal svůj nákop pouze do zámezí.

7

Domácí fotbalisté jsou evidentně opaření, Brighton momentálně kombinuje na polovině soupeře.

6

André Schürrle se pojusil o rychlou odpověď, svou hlavičku ale poslal příliš vysoko.

5

Rychlý gól výrazně promluví do průběhu zápasu, Fulham s takovým začátkem být spokojený rozhodně nemůže.

3

Bleskový start v podání Brightonu! Na Montoyův centr z pravé strany si naběhl GLENN MURAY, jenž z prvního doteku posílá balón neomylně na zadní tyč, Sergio Rico byl krátký! Asistence: Martín Montoya.

3

Před zápasem si přítomní na stadiónu připomenuli Emiliana Salu a pilota soukromého letadla, které se zřítilo na cestě z Nantesu do Cardiffu neznámo kde.

2

Domácí pro dnešní zápas oblékli bílé dresy, Brighton navlékl dresy barvy žluté.

1

Fulham FC: S. Rico – Odoi, Le Marchand, Ream – C. Christie, Chambers, Seri, Bryan – Schürrle, A. Mitrović (C), Babel.
Náhradníci: Bettinelli – Cairney, Ayité, Kebano, Ib. Cissé, Vietto, R. Sessegnon.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Duffy, Dunk (C), Bong – Groß, Stephens, D. Pröpper – March, G. Murray, Locadia.
Náhradníci: Button – Andone, Bissouma, Kayal, Knockaert, Bruno, Burn.

Brighton & Hove Albion FC

Brightonu se daří o poznání lépe, než jeho úternímu soupeři. Nachází se na třináctém místě, s pohodovým náskokem na sestupující pozice. Svěřenci trenéra Hughtona mají z posledních pěti ligových zápasů průměrnou formu, jedna výhra, dvě remízy a dvě prohry. Ofenzíva i defenzíva patří k průměru v lize, což odpovídá tabulkovému postavení. Nejlepším střelcem Glenn Murray s osmi góly.

Fulham FC

Fulhamu se po návratu mezi elitu vůbec nedaří, nachází se na předposledním místě se sedmibodovou ztrátou na sedmnácté místo zajišťující záchranu. Svěřencům trenéra Ranieriho se ani vposlední době vůbec nedaří, prohráli již tři zápasy za sebou. Fulham pokulhává hlavně v defenzivní činnosti, kterou má vůbec nejhorší z celé soutěže. Nejlepším střelcem je pak Aleksandar Mitrovič s osmi góly.

Krásný večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování 24. kola anglické Premier League, ve kterém Fulham vyzve na domácím hřišti Brighton.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.