To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:11.

Je dobojováno! Po doslova nudném prvním poločase jsme v tom druhém byli svědky strhujícího fotbalu na obě strany, který přinesl celkem čtyři branky. Nejdříve se dvakrát během tří minut trefili hosté z Brightonu, obě branky padly po rozích. Nejprve se trefil Dale Stephens a později Shane Duffy. To bylo od hostů všechno. Za deset minut dokázal snížit Marko Arnautović, aby následně za další dvě minuty dokázal vyrovnat. Poté se už nic zásadního nestalo a týmy si spravedlivě rozdělí po jednom bodu.

Snodgrass
63. min Antonio
14 Obiang
Obiang
63. min Noble
41 Rice
Rice
Anderson
Carroll
46. min Lucas Pérez

Bernardo
73. min Bong
Murray
82. min Andone

90+4

Hostující obrana se dokázala ubránit. To byla zřejmě poslední akce tohoto utkání. Rozhodčí za malý moment ukončí dnešní zápas.

90+3

Pro domácí celek se rýsuje další zajímavá příležitost k ohrožení hostující branky. Anderson se ujme exekuce tohoto přímého kopu.

90+2

West Ham se nadechuje k finálnímu tlaku na svého soupeře. Brighton volí pouze odkopy zpět na domácí polovinu.

Hostující brankář si v tomto utkání připsal čtyři zákroky.

90+2

Domácí brankář si v tomto utkání připsal čtyři zákroky.

90+1

Rozhodčí tohoto utkání nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Jsme v poslední minutě základní hrací doby tohoto zápasu. Bong bude na levé straně na vlastní polovině vhazovat.

89

Čím víc se blíží nastavení, tím víc opadává tempo dnešního utkání. V posledních desítkách sekund nevidíme kombinaci, nýbrž přehlídku autových vhazováních.

88

Martín Montoya při svém pokusu odcentrovat uklouznul a míč tak skončil v zámezí. Łukasz Fabiański bude odkopávat od své branky.

87

Pascal Groß poslal nadýchaný centr na hlavu Duffyho, ale ten hlavičkoval mimo domácí branku.

86

Pablo Zabaleta neměl jinou možnost, než odehrát míč do zámezí. Brighton má k dispozici další roh.

85

Andone dostal naloženo od Creswelle a ten půjde na kobereček k rozhodčímu. Sudí následně zvolil pouze domluvu.

83

Marko Arnautović nechtěne založil brejk soupeře, ale může poděkovat Marchovi, který poslal míč do autu.

82

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Florin Andone.

81

Declan Rice se ukázal jako pravý obránce s nepovedenou kopací technikou. Jeho dalekonosný pokus skončil dost daleko od hostující branky.

80

Žlutou kartu dostává Solly March (Brighton & Hove Albion FC).

79

Hostující trenér připravuje další střídání. Uvidíme, pro koho skončí zápas.

78

Michail Antonio se dokázal prodrat přes tři hráče, ale jeho střela neměla potřebné parametry, aby zapadla do branky.

76

Brighton se opět uchyluje ke kombinaci na krátkou vzdálenost. Domácí tým se nebezpečně stáhnul ke vlastní brance.

75

Glenn Murray se dostal do nebezpečné pozice, ale přece jenom z toho byl ofsajd. Akce Brightonu tedy skončila.

74

Marko Arnautović nepřesně přihrál na volného Antonia, což znamená aut pro Brighton. S míčem se poprvé pomazlí střídající Bong.

73

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Bernardo, přichází Gaëtan Bong.

72

Michail Antonio se tentokrát při svém průniku po pravé straně dopustil nedovoleného zákroku. Akce domácích byla přerušena.

68

West Ham právě vstřelil branku!
To jsou věci, domácí tým dokázal ihned po své první vstřelené brance dotáhnout i k druhé brance. Antonio si pohrál se svým obráncem na pravé straně a posléze přihrál na MARKA ARNAUTOVIĆE, který střelou nejprve do břevna a poté do branky dokázal vyrovnat toto utkání – 2:2. Asistence: Michail Antonio.

66

Domácí tým se dočkal vytoužené úvodní branky v zápase. MARKO ARNAUTOVIĆ si skvěle naběhnul na míč Noblea, dal si své tělo před obránce a následně propasíroval míč za záda hostujícího brankáře – 1:2. Asistence: Mark Noble.

66

Domácí tým je i nadále u míče a snaží se překonat zatažený obranný val svého soupeře. Ten zatím brání na výbornou.

65

Omlouvám se za menší výpadek, v tuto chvíli by už všechno mělo být v pořádku.

63

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Robert Snodgrass, přichází Michail Antonio.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Mark Noble.

62

Ta se ovšem vůbec nepovedla, jelikož hostující obrana si s tímto centrovaným míčem dokázala poradit.

61

Domácí trenér musí reagovat a už hned připravuje svá poslední dva střídání, ale než ty příjdou budou muset domácí rozehrávat standardní situaci.

60

Máme za sebou čistou hodinu hry a West Ham zatím potvrzuje, že na Brighton v poslední době neumí.

58

Brighton právě vstřelil branku!
V Londýně se tedy dějou věci. Další hostující rohový kop a další jejich vstřelený gól. Tentokrát z kopačky SHANEA DUFFYHO, který si skvěle naběhnul na zadní tyč a kontroverzním způsobem poslal míč za záda domácího brankáře – 0:2. Asistence: Pascal Groß.

58

Pascal Groß vybojoval svou střelou další rohový kop v tomto utkání. Brighton začíná být v posledních minutách lepším týmem.

56

Konečně tady máme úvodní branku tohoto utkání. Míč z rohového kopu sice směřoval do prostoru, kde stál domácí brankář, ale ten ho vyboxoval pouze k DALEMU STEPHENSOVI, který se z následné voleje nemýlil – 0:1. Bez asistence.

56

Hostující tým přišel úplně zadarmo k rohového kopu. Domácí tým bije ve svém vápně na poplach.

55

Brighton se snaží uklidnit hru a také volí postupnou rozehrávku. Jejich přihrávky napadá pouze vysunutý Pérez..

53

Felipe Anderson využil rychlé rozehrávky svého týmu a poté nebezpečně zakončoval k levé tyči. Stadionem to jenom zahučelo.

52

Hra byla přerušena, protože Pablo Zabaleta zřejmě potřebuje ošetření. Podle prvních záběrů má něco s ramenem.

51

Robert Snodgrass si udělal z obránců tréninkové kužely, ale jeho inviduální akce nikde nevedla. Pouze k přetaženému centru na druhou stranu hrací plochy.

50

Marko Arnautović trefil ruku Stephense, ale i přes jeho následnou signalizaci hra pokračovala dále.

49

Samir Nasri se začíná rozcvičovat podél postranní čáry. Možná ve druhém poločase můžeme očekávat jeho příchod na hřiště.

48

Nerozlučné duo prvního poločasu Snodgrass a Bernardo. Tentokrát fauloval hráč hostujícího týmu. Standardka pro domácí tým byla následně rozehrání nakrátko.

47

Domácí tým začal druhý poločas postupnou kombinací z vlastní půlky. Hostující tým je nechává kombinovat a pomalu couvá ke své brance.

46

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Andy Carroll, přichází Lucas Pérez.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

První poločas, který nenabídl mnoho vzrušení je za námi. Za zmínku možná stojí střela Felipeho Andersona po nepřesvědčivém odkopu hostujícího obránce a nebo diskutabilní zákrok v pokutovém území na domácího Arnautović, který nebyl odpískán. Oba týmy tedy mají do druhého poločasu, co zlepšovat.

45+2

V nastaveném čase se zřejmě nic zásadního nestane. První poločas za malou chvíli skončí bez vstřelené branky.

45+1

Rozhodčí tohoto utkání nastavil v prvním poločase dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45

Nepovedenou akcí se mohli pyšnit i domácí straně. Míč se dostal až k brankáři Buttonovi, který s rozehrávkou trošku déle čekal.

44

Davy Pröpper měl sice v pokutovém území dva své spoluhráče, ale jeho centr byl nepřesný. Pro Fabiańskiho to byl opožděný dárek k Vánocům.

43

Čím víc se blíží závěr prvního poločasu, tím víc se na hrací ploše kupí nepřesnosti. Jak na domácí straně, tak i na té hostující.

42

Glenn Murray neměl příliš mnoho času a i tak vypadala jeho střela, se kterou neměl domácí brankář žádné problémy.

41

Solly March si musí hlídat své náběhy za domácí obranu, protože i v tuto chvíli byl odpískán jeho ofsajd.

40

Robert Snodgrass sice Bernardovi nasadil jesličky, ale přes něj se nedokázal dostat. Následně byl odpískán domácí útočný faul.

39

Marko Arnautović si skvěle dal tělo před obránce, ale tohle na odpískání pokutového kopu nestačilo. Rozhodčí nechal hru pokračovat.

38

První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Dočkáme se v úvodním dějství branky nebo si budeme muset počkat na druhý poločas? Nechme se překvapit.

37

Pascal Groß prováhal vhodnou příležitost pro přihrávku, proto raději zvolil nepřesnou střelu nad domácí branku.

36

Robert Snodgrass signalizoval hlavnímu rozhodčímu nedovolený zákrok na jeho osobu, ale sudí ukázal pouze aut pro soupeře z Brightonu.

35

Glenn Murray doslova předběhnul centr z levé strany a k míči se nedokázal dostat. Následný Marchův centr z druhé strany skončil v rukavicích brankáře.

34

Solly March se dostal ke střeleckému pokusu, ale ještě předtím byl odmáváno jeho ofsajdové postavení.

33

Brighton mohl zahrozit z rychlého brejku, ale to by si Solly March nesměl předkopnout míč do zámezí. Aut pro West Ham.

32

Pro tuto chvíli bude zřejmě domácí brankář v pořádku. Uvidíme, v následujících minutách, zda to půjde nebo na řadu příjde střídání.

31

Łukasz Fabiański byl nepříjemně dohrán před pokutovým územím a bude muset být ošetřen. Za postranní čarou se už rozcvičuje náhradní brankář.

30

Třicet minut na Olympijském stadionu za námi a my zde stále hrajeme bez branek. Ovšem nejblíž k ní byl zřejmě před malou chvíli domácí Anderson.

29

David Button si musel připsat další zákrok, tentokrát proti střele Marka Arnautoviće, který svou střelu směřoval k levé tyči hostující branky.

28

Ta byla skvěle odvrácena do bezpečí, jenže u míče zůstávají i nadále Kladiváři, kteří se opět pokusí nastěhovat na polovinu soupeře.

27

Bernardo může být rád, že za svůj hloupý zákrok nedostal žlutou kartu. West Ham má k dispozici standardní situaci.

26

V první větší šanci se ocitl Felipe Anderson, který se k ní dostal jako slepý k houslím. Martín Montoya odehrál ve vlastním vápně míč pouze na kopačku domácího hráče, který ovšem svou střelu směřoval do prostoru, kde stál brankář Brightonu.

25

Solly March centroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde měl být Locadia. Jenže ten jeho záměr nepochopil a svůj náběh směřoval úplně mimo dráhu míče.

24

Rozhodčí musel opět přerušit hru, protože po rohovém kopu se ve tváři Andyho Carrolla objevila krev.

23

Exekuce rohového kopu se ujal Robert Snodgrass, který svým centrem našel hlavu Ogbonny. Ta ovšem mířila vysoko nad branku.

22

Aaron Cresswell vybojoval pro svůj tým první rohový kop v tomto zápase.

21

Hra se uklidnila, u míče jsou sice domácí hráči, ale ti se do zběsilého útoku rozhodně netlačí. Ani presink Brightonu není nějak vysunutý.

20

Locardia se sice dostal k míči, ale už to bylo mimo hrací plochu. Domácí brankář uvede míč do hry svým odkopem od branky.

19

Brighton je více fotbalovějším týmem, naopak kombinace domácích se moc nedaří. Jejich přihrávky postrádají přesnost.

18

Hostující centrované míče nejvíce hledají Murrayho, ale ten je vždy skvěle pokryt a k hlavičce se tedy nemůže dostat.

17

Právě Aaron Cresswell nemožným způsobem stihnul míč na hrací ploše a rozehrál na Andersona. Jeho akce se ovšem nepovedla úplně podle představ.

16

Aaron Cresswell si skvěle všimnul rozběhnutého Snodgrasse na pravé straně, ke kterému se ovšem míč vůbec nedostal. Hostující obránce míč odvrátil do bezpečí.

15

Máme za sebou úvodních patnáct minut dnešního utkání. V Londýně stále čekáme na nějakou zajímavější situaci, zatím sledujeme vyrovnaný fotbal.

14

Marko Arnautović měl na pravé straně úplně volného spoluhráče, ale místo přihrávku raději zvolil střelu, která se vůbec nepovedla. Stadionem to pouze zahučelo po jeho nepovedené střele.

13

Signál na bližší tyč přečetl výborným způsobem domácí brankář, který si následně došel pro míč, který skryl v rukavicích.

12

Andy Carroll se diví verdiktu rozhodčí, ale podle opakovaných záběrů to faul byl. Hosté budou rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci.

11

Felipe Anderson neměl jinou možnost, než dlouhou přihrávkou přenést hru na druhou stranu na svého kapitána Zabaletu. Ten byl ihned po převzetí míče zdvojen.

10

Brighton se pokusil překvapit obranu soupeře rychlou akcí po pravé straně, ale následný Montoyův centr byl odvrácen do bezpečí.

9

Łukasz Fabiański se omluvil všem spoluhráčům, protože jeho rozehrávkou nohou nebyla vůbec přesná. Míč skončil v zámezí, což znamená aut pro soupeře.

8

Právě Glenn Murray byl v zajímavé akci, kterou ovšem ukončil praporek asistenta rozhodčího. Ten si všimnul malého ofsajdu.

7

Hostující útočník bude zřejmě v pořádku, zápas bude pokračovat. Na míči jsou opět hosté z Brightonu.

7

Hra byla přerušena po zákroku na Glenna Murrayho, který zůstal na malý moment ležet na trávníku.

6

Druhý rohový kop skončil v rukavicích domácího brankáře, který si s rozehrávkou nedělal příliš hlavou a hned vyhodil míč do strany, na volného spoluhráče.

5

Jürgen Locadia se po rohovém kopu dostal k pohotové střele, kterou dokázal zablokovat domácí obránce. Je tady další roh pro hosty.

4

Právě hostující celek bude rozehrávat úvodní roh tohoto zápasu.

4

Do dnešního utkání vstoupili aktivněji hráči Brightonu, kteří se i nadále drží na polovině svého dnešního hostitele.

3

Davy Pröpper se snažil z levé strany odcentroval do pokutového území, ale tam se míč vůbec nedostal. Hned první obránce dokázal tento centr zablokovat.

2

První akce směrem dopředu se příliš nepovedla. Míč skončil až u hostujícího brankáře, který se s míčem trochu pomazlil.

1

O úvodní výkop tohoto utkání se postarali domácí hráči, kterým bude patřit úvodní útočná akce v zápase.

1

West Ham United: Fabiański – Zabaleta (C), Diop, Ogbonna, Cresswell – Snodgrass, Obiang, Rice, Anderson – Carroll, Arnautović.
Náhradníci: Adrián – Masuaku, Noble, Antonio, Diangana, Lucas Pérez, Nasri.

Brighton & Hove Albion FC: Button – Montoya, Duffy, Dunk (C), Bernardo – March, Stephens, D. Pröpper, Locadia – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Steele – Bong, Balogun, Kayal, Knockaert, Bissouma, Andone.

Rozhodčí: Chris Kavanagh – Dan Cook, Sian Massey-Ellis.

BRIGHTON & HOVE ALBION FC

Tým z jižního pobřeží Anglie se zatím pohybuje ve druhé polovině tabulky. Brighton začne Nový rok na 13. místě se ziskem 25 bodů. Na první sestupové místo má náskok pěkných deset bodů. Hosté se taky začínají po nevydařené části před Vánoci pomalu zvedat. Po třech porážkách nejdříve přišla na tzv. Boxing Day remíza s Arsenalem a tři dny později výhra nad Evertonem.

WEST HAM UNITED

Domácí tým z hlavního města není na tom o poznání lépe, nad svým soupeřem má náskok pouze dva body, což stačí na průběžné 11. místo se ziskem 27 bodů. West Ham se v letošní sezóně potýká s velkou marodkou, možná tyto absence se odráží na jejich výkonech. Ovšem z posledních pěti zápasů dokázal West Ham vyhrát rovnou tři.

30. 12. 2018 • Burnley – West Ham 2:0
27. 12. 2018 • Southampton – West Ham 1:2
22. 12. 2018 • West Ham – Watford 0:2
15. 12. 2018 • Fulham – West Ham 0:2
8. 12. 2018 • West Ham – Crystal Palace 3:2

Hezký středeční den, vítám Vás u on-line textového přenosu z 21. kola anglické Premier League. V tomto přenosu se zaměříme na duel londýnského West Hamu, který na svém trávníku přivítá výběr Brightonu. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.