Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju krásný zbytek večera a u sledování dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Máme za sebou utkání 26. kola anglické Premier League, ve kterém Burnley zvítězilo na hřišti Brightonu 3:1. První branka padla ve 26. minutě, kdy pdoklouznutí Dunka využil Wood. Po hodině hry přidal hostující útočník druhý gól, po přihrávce McNeila se prosadil střelou na zadní tyč. V 74. minutě Ryan ve vápně fauloval Barnesa, sám faulovaný penaltu proměnil. Dočkali se i domácí, o dvě minuty později upravil na konečných 1:3 z pohledu Brightonu Duffy. Burnley se díky výhře posunulo už na patnácté místo, Brighton se 14. pouze o skóre před dnešním soupeřem.

Groß
66. min Bissouma
Stephens
Pröpper
20 March
March
48. min Knockaert
17 Murray
Murray
Locadia
66. min Džahánbachš

90+4

Hodně kuriózní branka mohlapřijít v samém závěru. Jack Cork totiž trefil spolurháče Meeho, od něhož se balón odrazil směrem k vlastní bráně, Tom Heaton byl ovšem v pozoru, balón bez problémů chytil.

90+3

Tady už je hotovo, utkání se víceméně už jen dohrává, Burnley zvítězí.

90+2

Lewis Dunk se ocitl na zemi, avšak právě on je tím, kdo fauloval.

90+1

Yves Bissouma si za šestnáctkou dal tři žongly a pak předal Pröpperovi, jeho pokus obětavě zblokoval Jack Cork.

90

Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89

Ben Mee po hlavičkovém souboji dopadl velmi bolestivě na trávník, ovšem hostující tvrďák už je na nohou připraven odbojovat poslední minuty.

88

Domácí to neustále točí ze strany na stranu, jenže šance na nějakou průnikovou přihrávku prostě není.

87

Pomalu, ale jistě se krátí čas Brightonu na vyrovnání, Burnley je velice blízko k zisku důležitých tří bodů.

86

K centru Bonga se protlačil Anthony Knockaert, v těžké pozici ovšem hlavičkoval vedle.

85

Alírezá Džahánbachš odcentroval příliš nízko, míč s přehledem odvrátil Jeffrey Hendrick.

84

Knockaertův nákop prošel pod nohou Meeho, k míči se ale nedostal nikdo v bílo-modrém.

83

Výborný náběh Davyho Pröppera, avšak špatné zpracování, Tom Heaton uvede míč do hry odkopem od branky.

82

Shane Duffy se probil k hlaviččce, v těžké pozici však zamířil pouze vedle branky.

81

Martín Montoya ještě v pádu dokázal alespoň nastřelit spoluhráče, bude to roh.

80

Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, Jack Cork ovšem v žádném případě rukou nezahrál.

79

Brighton nadálepokračuje v kombinační hře na polovině soupeře, jenže čas se krátí.

78

Centr z rohového kopu na zadní tyč si našel Hendrick, hlavičkoval však mimo.

76

Brighton právě vstřelil branku!
Tak pozor, přichází rychlé snížení! Na centr Knockaerta si naběhl nikým nehlídaný SHANE DUFFY, jenž nechytatelnou hlavičkou k levé tyči dává gól naděje! Asistence: Anthony Knockaert.

76

Žlutou kartu dostává Ashley Westwood (Burnley FC).

74

Burnley právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný ASHLEY BARNES, který přesnou střelou k pravé tyči rozhoduje o vítězství svého celku. Ryan sice vystihl směr střely, na tak přesnou ránu ale neměl nárok.

72

Ashley Barnes šel sám na Ryana, ten ho poslal k zemi a rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu!

72

Žlutou kartu dostává Mathew Ryan (Brighton & Hove Albion FC).

71

Burnley se pochopitelně ještě více stáhlo do obrany, dopředu už je nic nežene.

70

Anthony Knockaert si na pravé straně udělal místo k centru, ten ale poslal pouze do prvního bránícího hráče.

69

Rozehrávka Brightonu po druhé inkasověné brance nepůsobí příliš dobře. Jakoby hráči nevěřil, že ještě mohou bodovat.

68

Centr Montoyi do vápna se nevydařil, Glenn Murray se pohyboval v jiném prostoru.

67

Gaëtan Bong si povodil Westwooda, centr už se mu ale vůbec nepodařil, skončil v zámezí.

66

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Alírezá Džahánbachš.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Yves Bissouma.

65

Frustrace je na domácí hráčích znát, Gaëtan Bong si neporadil s velmi jednoduchým zpracováním.

64

Dá se říci, že Brighton je lepším týmem, avšak skvělý Heaton a výborné využívání šancí znamená, že blíže vítězství jsou hráči Burnley.

61

Zničehonic Burnley přidává druhou branku! Brighton totálně propadl ve středu, kudy se prohnal McNeil, který následně přihrál CHRISU WOODOVI, jehož střela na zadní tyč končí v síti! Asistence: Dwight McNeil.

61

Tohle Gaëtan Bong nestihne. Davy Pröpper přecenil rychlostní schopnosti svého spoluhráče.

60

Phil Bardsley pořádně přidal a stihl balón odvrátit do autu, roh to nebude.

59

Pascal Groß se pokusil o technický obstřel na zadní tyč, mířil ovšem příliš vysoko.

58

Proti Großuvu centru vyběhl Tom Heaton, jenž vyboxoval míč do bezpečí.

57

Gaëtan Bong nastřelil Bardsleyho, další rohový kop domácích, v pořadí již osmý.

56

Burnley prakticky od začátku druhé půle pouze brání. To není zrovna chytré, když do konce zápasu zbývá ještě něco málo přes půl hodiny.

55

V ofsajdovém postavení byl přistižen Dale Stephens, ani z této akce domácích tak nic nebude.

54

Vysoký nákop až na Jürgena Locadiu, avšak celou situaci si opět pohlídal James Tarkowski.

53

Špatný přízemní centr Knockaerta, na přední tyči ho v poklidu odvrátil do bezpečí Charlie Taylor.

52

Lewis Dunk se snažil ze všech sil předskočit Tarkowského, hostující stoper se ale nenechal.

51

Avšak ani z toho nezaprší gól, Dunk se v osobním souboji neprosadil.

50

Dwight McNeil nezasáhl příliš přesvědčivě. Po jeho hlavičce budou mít domácí k dispozici další rohový kop.

49

Centr Bonga z pravé strany vyboxoval do bezpečí Tom Heaton.

48

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Anthony Knockaert.

47

Myšlenka, dobrá, realizace nic moc. Přenesení hry na Bonga skončilo v zámezí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

Skončil první poločas utkání mezi Brightonem a Burnley, který nabídl jednu branku, o níž se postarali hráči hostů. Stalo se tak ve 26. minutě, kdy pdoklouznutí Dunka dokonale využil Chris Wood. Domácí měli několik příležitostí na vyrovnání, avšak v brance dnes čaruje Heaton.

45+3

45+2

Ashley Barnes si proti dvojici protihráčů počínal na výbornou, v těžké situaci vybojoval lespoň autové vhazování.

45+1

Obrovská smůla domácích! Po hlavičce Duffyho už byl Tom Heaton překonán, na brankové čáře ale zastoupil gólmana Phil Bardsley!

45

Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

44

Následný rohový kop šanci nepřinese, nejváše se do vzduchu vyšplhal James Tarkowski.

43

Tom Heaton se na dnešní zápas vyspal opravdu skvěle. Pokus Große už směřoval do branky, jenže anglický brankář konečky prstů neuvěřitelně vytěsnil míč těsně vedle branky.

42

Dlouhý pas Duffyho mířil na Locadiu, celou situaci ale výborně vyřešil hlavičkou Phil Bardsley.

41

Marně se domácí dožadovali rohového kopu, míč šel do zámezí od kopačky Marche.

40

Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo půjde Burnley do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?

39

Ashley Barnes nenechává domácí obraně ani na chvíli vydechnout, jeho presink je v dnešním zápase vynikající.

38

Ani tohle není gól. Centr Marche z pravé strany se povedl, Heatonovi ale výrazně usnadnil situaci skvělým skluzem Phil Bardsley.

37

Po jednom ze soubojů zůstal na hřišti ležet Ashley Westwood, i on však bude schopen pokračovat ve hře.

36

Großův centr směřoval na Glenna Murrayho, který svou halvičku poslal vedle pravé tyče.

35

Z velké dálky vyzkoušel pozornost Ryana Ashley Barnes, domácí brankář si se střelou útočníka poradil.

34

Gaëtan Bong odcentroval v pádu z levé strany pouze do rukavic Toma Heatona.

33

Jeffrey Hendrick našel svou přihrávkou Phila Bardsleyho, jehož zakončení z velkého úhlu chytá Mathew Ryan, ten si tak připisuje první spěšný zákrok v utkání.

32

Dlouhý nákop na Marche si výborně postrážil Charlie Taylor, jenž hlavičkou dokonce přohrál spoluhráči.

31

Z kterého ale nic nebude, jelikož Jack Cork poslal k zemi nedovoleným způsobem Dunka.

30

Dwight McNeil posílal přízemní centr do dobrého prostoru, avšak Dale Stephens skluzem odvrací na roh.

29

Z opakovaných záběrů je vidět, že Dwight McNeil pádu hodně přidal, díky čemuž si vysloužil nelibé reakce od domácích fanoušků.

28

Shane Duffy při pokusu o aktobarické zakončení trefil do zad McNeila, rozhodčí pochopitelně přerušuje hru.

26

Nedáš – dostaneš! Dunk podklouzl, čehož dokonale využil CHRIS WOOD, který svůj samostatný únik zakončil nechytatelnou střelou do pravého horního rohu!

25

Centr z levé strany byl hodně nepřesný, Locadia našel pouze hlavu Meeho.

24

Tom Heaton dnes čaruje! Solly March si zpracoval balón a vystřelil, s jeho dělovkou ovšem hostující brankář za svá záda nepustil!

23

Shane Duffy si počínal velmi zkušeně. Barnese si odstavil tělem a nechal míč dojít do zámezí, bude to odkop od brány.

22

Až nyní, Solly March přidal na důrazu a i díky tomu obral o balón Jeffreyho Hendricka.

21

Kombinace Burnley pokračuje, obrana Brih ́ghtonu se marně snaží vystihnout rozehrávku.

20

Po špatném úvodu se Burnley zvedlo a nyní je právě hostující celek jasně lepším týmem.

19

Centr Barnese z levé strany nabral větší výšku, než by Chris Wood potřeboval.

18

Pěkný nákop Großse na Murrayho, domácí útočník však proti Tarrkowskému neuspěl.

17

Neskutečná smůla teď potkala Burnley! Střelu McNeila si Duffy srazil do břevna, balón se odrazil k Ashleymu Barnesovi, i on ale zasáhl pouze horní tyč!

16

Hodně nepřesný centr v podání Jeffreyho Hendricka, ten proletěl vysoko nad hlavami všech hráčů přítomných ve vápně.

15

Solly March se na pravé straně pokusil projít přes dvojici hráčů, to se mu ovšem nepovedlo.

14

Hra se v posledních minutách opravdu hodně uklidnila, v podstatě ani není co komentovat.

13

V hlavičkovém souboji si Glenn Murray počínal nedovoleně, čehož si hlavní rozhodčí všiml a píská faul.

12

Centr McNeila z přímého kopu nebyl nejlepší, do odraženého balónu se ještě opřel Jack Cork, jeho pokus byl ovšem zblokován.

11

Těžký balón, který Pascal Groß i přes veškerou snahu nezpracoval, autovým vhazováním uvede míč do hry Charlie Taylor.

10

Buenley se logicky snaží uklidnit hektický začátek, v kombinaci si vyměňuje balón celá obranná čtyřka.

9

Oba hráči po vzájemném souboji zůstávají ležet na trávníku, hůře na tom je domácí bek, ale vypadá to, že i on bude schopen pokračovat ve hře.

8

Phil Bardsley si až příliš předkopl balón, skluzem ho o míč připravil Gaëtan Bong.

7

Brighton je v úvodních minutách jasně lepším celkem, Burnley se bude muset co nejrychleji dostat do ideálního provozního tempa, jinak to nedopadne dobře.

6

Nebýt doteku Charlieho Taylora, tak by Jürgen Locadia mohl zakončovat z metru, na to už by zřejmě Tom Heaton neměl nárok.

5

Tohle už byl ale o poznání těžší zákrok! Z voleje Pascal Groß, Tom Heaton se ovšem skvěle vymrštil a střelu k pravé tyči vyrazil!

4

Už ve čtvrté minutě musel Tom Heaton předvést zákrok, s hlavičkou Marche si poradil celkem snadno.

3

Hned ve třetí minutě měli hosté příležitost v podobě rohového kopu, jenže do vzduhcu se nejvýše vyšplhal Shane Duffy.

2

Brighton pro dnešní zápas oblékl tradiční modr-bílé dresy, Burnley navléklo dresy barvy černé.

1

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Duffy, Dunk (C), Bong – Groß, Stephens, D. Pröpper – March, G. Murray, Locadia.
Náhradníci: Button – Bernardo, Burn, Bissouma, Knockaert, Kayal, Džahánbachš.

Burnley FC: Heaton (C) – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Hendrick, A. Westwood, Cork, McNeil – Wood, Barnes.
Náhradníci: Hart – Crouch, B. Gibson, K. Long, Vydra, S. Ward, Lowton.

Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, Long.

Vzájemné zápasy:

V letošním prvním zápase těchto dvou celků rozhodl jediný gól, díky nemuž zvítězilo Burnley. Dá se očekávat gólově chudé utkání, v posledních šesti měřeních sil se totiž hned třikrát zrodila bezbranková remíza, i další dvě utkání skončili plichtou (1:1, 2:2).

Burnley FC

Burnley po fantastické loňské sezóně zažívá hořké procitnutí. Svěřenci trenéra Dyche předvádějí o poznání méně pohlednější fotbal, což se projevuje i na výsledcích, Burnley je sedmnácté, s pouhým dvoubodovým náskokem na sestupové pozice.

V poslední době se ovšem týmu přeci jen začalo dařit, důkazem budiž dvě ligové výhry a tři remízy v posledních pěti ligových střetnutí. Nejlepším střelcem celku je bouřlivák Ashley Barnes, jenž rozvlnil síť soupeře šestkrát.

Brighton & Hove Albion FC

Brighton šel do sezóny s jednoznačným cílem udržet se a to se mu zatím daří, Racci, jak je Brightonu přezdíváno, okupují třinácté místo s pětibodovým náskokem na sestupové příčky. Svěřencům trenéra Hughtona se ale v posledních zápasech vůbec nedaří, z předešlých pěti ligových střetnutí Brighton ani jednou nezvítězil, pouze dvakrát remizoval. Příčinou je hlavně zhoršená defenzivní činnost, v těchto zápasech totiž Racci inkasovali hned devětkrát.

Jednomu muži se však stále daří skvěle. Je jím Glenn Murray, který se s deseti góly může měřit s nejlepšími střelci soutěže.

Krásný sobotní podvečer! Vítám vás u sledování zápasu 26. kola anglické Premier League, ve kterém Brighton přivítá na domácím hřišti Burnley.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.