Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.

Je konec! Manchester City zvládl šlágr kola s velkým přehledem a rozstřílel Chelsea vysoko 6:0! Domácí vlétli do zápasu jako velká voda a už ve 4. minutě se prosadil Raheem Sterling! Ve 13. minutě se krásnou střelou ze střední vzdálenosti blýskl Sergio Agüero! O dalších šest minut později se Argentinec prosadil po druhé! To stále nebylo vše! Ve 25. minutě se do odraženého míče opřel Ilkay Gündoğan a bylo to už 4:0! Poté se Chelsea dokázala probudit, ale Pedra v největší šanci vychytal Ederson! Po změně stran pokračoval domácí celek ve své aktivitě! Sergio Agüero nejprve hlavou orazítkoval břevno, ale v 56. minutě se po faulu na Sterlinga postavil k penaltě a dovršil hattrick! Chelsea působila hodně odevzdaným dojmem a v 80. minutě se ještě prosadil Raheem Sterling.

Fernandinho
75. min Silva
De Bruyne
68. min Mahríz
Silva
10 Agüero
Agüero
65. min Jesus

Alonso
73. min Emerson
7 Kanté
Kanté
Jorginho
Barkley
52. min Kovačić
11 Pedro
Pedro
65. min Loftus-Cheek

90+3

Domácí zadáci dohrávají závěrečné minuty dnešního utkání s míčem na kopačkách. Manchester City se tak po skvělém výkonu vrátí na čelo ligové tabulky.

90+2

Hra je přerušena! Olexandr Zinčenko schytal v jednom ze soubojů na polovině hřiště bolestivou ránu a potřebuje ošetření.

90+1

Nastavují se tři minuty!

90

John Stones si troufl na přihrávku uvnitř pokutového území. Dotírající Gonzalo Higuaín pouze rozhodil rukama. Domácí jsou opravdu o level výše.

89

Azpilicueta se na kraji hrací plochy dostal pod tlak a nakopl míč na polovinu Manchesteru City. Domácí zadáci si s jeho nákopem hravě poradili.

88

Právě Raheem Sterling se nyní zkoušel prosmýknout do pokutového území, nicméně pozorný Antonio Rüdiger mu vystavil stopku a nepustil soupeře do zakončení.

87

Ilkay Gündoğan si došel pro míč na vlastní polovinu, efektně se s ním otočil a přihrál na levou stranu, kde byl Sterling. Chelsea se stačila stáhnout a útok zastavila.

86

Raheem Sterling centrem z levé strany hledal prostor, kam spěchal Gabriel Jesus, nicméně David Luiz měl k míči o něco blíže a odhlavičkoval jej ze šestnáctky.

85

N'Golo Kanté vyvezl míč na polovinu Manchesteru City, přihrál Jorginhovi, který ještě našel Hazarda, ale ani belgická hvězda si s obranu domácího celku nevěděla rady.

84

Raheem Sterling rozkmital své rychlé nohy na levém křídle, dostal se k volnému míči a rozjel další kombinaci Manchesteru City.

83

Gonzalo Higuaín sice napadal rozehrávku domácího celku na jeho polovině, nicméně stoper Aymeric Laporte zachoval klid a bez problémů rozehrál na levou stranu.

82

Hosté by se už nejraději viděli v šatně! Hostujícím hráčům se nedaří ani postupná kombinace na polovině hřiště. Citizens dnešní duel jasně ovládli.

80

Manchester City právě vstřelil branku!
Demolice londýnského velkoklubu ještě nekončí! Domácí celek totiž přidává šestou branku! Oleksandr Zinčenko našel v pokutovém území aktivního RAHEEMA STERLINGA, který přidal svůj druhý zásah v dnešním utkání!

79

Ruben Loftus-Cheek ustál souboj na pravé straně hrací plochy, jenže jeho přihrávka na levou stranu byla příliš pomalá. Chelsea přesto zůstává u míče.

77

První karetní trest také na straně domácího celku! Za ostrý skluz si jej vysloužil Ilkay Gündoğan.

77

Domácí fanoušci si opravdu užívají skvělé představení svého milovaného klubu. Etihad Stadium v posledních minutách bouří!

75

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází David Silva.

75

Raheem Sterling je v dnešním souboji hodně aktivní. Anglický reprezentant vyzval na souboj hned tři hráče Chelsea, přesto udržel míč a konstruktivně rozehrál.

74

Emerson táhl akci domácího celku po levé straně. Hostující hráč se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do útočné akce, ale neoslovil nikoho v dresu Chelsea.

73

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Marcos Alonso, přichází Emerson.

72

Raheem Sterling si narazil míč se Zinčenkem, dostal se do pokutového území, nicméně dobře postavený obránce jej tělem odstavil. Chelsea může zaútočit.

71

Domácí zadáci opět uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. John Stones nechtěl riskovat a zapojil do kombinace také brankáře Edersona.

69

Další žlutá karta na straně hostující Chelsea! Za svůj zákrok ji dostává Marcos Alonso.

69

Raheem Sterling si při zpracování míče u postranní čáry pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního arbitra. Rozehrávat tak bude hostující Chelsea.

68

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Rijád Mahríz.

67

Domácí středopolař Fernandinho si chtěl také ukosnout svůj kousek slávy, jenže jeho ránu z úctyhodné vzdálenosti Kepa Arrizabalaga do sítě nepustil.

65

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Ruben Loftus-Cheek.

65

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Gabriel Jesus.

64

Kevin De Bruyne prošel s míčem u nohy do blízkosti pokutového území, přehodil si jej na levačku, nicméně jeho ránu dokázal zablokovat Antonio Rüdiger.

63

Domácí stopeři si nyní vyměňují přihrávky na polovině hrací plochy. Domácí celek se už nikam nežene a hráči Citizens si užívají svého vysokého vedení.

62

Jorginho se tentokrát dokázal vrátit do správného prostoru a hlavou odvrátil nadýchaný centr směřující na hranici pokutového území.

61

Jorginho se následně pustil do debaty s hlavním rozhodčím a může být rád, že si nevysloužil i druhou žlutou kartu. Na hráčích Chelsea je vidět frustrace.

60

Na světě je první žlutá karta dnešního utkání. Za svůj tvrdý zákrok ji dostává Jorginho.

59

Fernandinho napadal rozehrávku soupeře na polovině hřiště, nicméně v jednom ze soubojů to přehnal s agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku.

58

Chelsea je na tom opravdu špatně! Antonio Rüdiger vyrobil další nedovolený zákrok na vlastní polovině a Citizens mohou pokračovat v útočení.

56

K exekuci pokutového kopu se postavil SERGIO AGUERO, který penaltu s přehledem proměnil a po hattricku proti Arsenalu přidává i třetí branku do sítě Chelsea!

55

Azpilicueta fauloval v pokutovém území a domácí budou zahrávat pokutový kop!

54

Chelsea se usadila na polovině Manchesteru City, jenže kombinace hostujícího celku působí velmi zdlouhavým dojmem. Nikdo v modrém si netroufne na kličku.

52

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Mateo Kovačić.

52

Sergio Agüero mohl dovršit další hattrick! Argentinský útočník si naskočil na parádní centr z levé strany, ale hlavou orazítkoval břevno!

51

Kevin De Bruyne se ujal rozehrávky rohového kopu domácího celku. Belgický záložník poslal zajímavý centr přední tyč, kde sahál Pedro.

50

Olexandr Zinčenko dostal přihrávku na levou stranu, jenže jej napadal Gonzalo Higuaín. Ukrajinský zadák si tak raději pomohl přihrávkou na Stonese.

49

Do rozehrávky Chelsea se tentokrát musel zapojit také Kepa Arrizabalaga. Hostující brankář nakopl míč na levou stranu, ale tam byli jen připravení hráči Citizens.

48

Azpilicueta se znovu dostal k odcentrování z pravé strany, jenže tentokrát se do jeho centru skluzem položil Stones a odehrál míč do bezpečí.

47

César Azpilicueta táhl akci Chelsea po levé straně a pokusil se překvapit domácí obranu prudkou přihrávkou podél postranní čáry. Nikdo v tmavě modrém dresu na jeho pobídku nezareagoval.

46

Fotbalisté Chelsea obstarali výkop do druhého poločasu dnešního utkání! Uvidíme, zda hosté ve druhé půli dokážou dnešní utkání zdramatizovat.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější hráči Manchesteru City, kteří byli jasně lepší a vedou vysoko 4:0! Domácí vlétli do zápasu jako velká voda a už ve 4. minutě se prosadil Raheem Sterling! Ve 13. minutě se krásnou střelou ze střední vzdálenosti blýskl Sergio Agüero! O dalších šest minut později se Argentinec prosadil po druhé! To stále nebylo vše! Ve 25. minutě se do odraženého míče opřel Ilkay Gündoğan a bylo to už 4:0! Poté se Chelsea dokázala probudit, ale Pedra v největší šanci vychytal Ederson!

45+3

45+2

Sergio Agüero je pořádně nažhavený a nyní se hnal za další přihrávkou na polovinu Chelsea. Radost mu však pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!

45+1

Nastavují se dvě minuty!

45

Marcos Alonso poslal takový centr na náhodu. Za pobídkou se rozběhl Higuaín, jenže na dlouhou přihrávku nedosáhl. Domácí kontrolují hru.

44

Eden Hazard zahrával přímý kop hostujícího mužstva. Belgický fotbalista vymyslel centr na přední tyč, kde zasáhl skvěle postavený Kyle Walker.

43

Marcos Alonso vymyslel zajímavý centr do pokutového území, kam se tlačil N'Golo Kanté, jenže ten se svým vzrůstem nemohl urostlého Stonese přehlavičkovat.

42

Bernardo Silva si v souboji pomohl silou a poslal soupeře k zemi. Sudí Dean měl souboj přímo před očima a nařídil rozehrávku ve prospěch Chelsea.

41

Po následném rohovém kopu si na hlavičku brousil zuby důrazný Ross Barkley, nicméně proti přesile hráčů ve světle modrých dresech nemohl uspět.

40

Mohlo být sníženo! Gonzalo Higuaín napřáhl z hranice pokutového území, jenže vynikající Ederson dokázal vyškrábnout míč na rohový kop!

39

Domácí jsou psychicky opravdu hodně nahoře! Zinčenko si na vlastní polovině troufl na riskantní kličku mezi tři hráče Chelsea. Ukrajinský zadák uspěl.

38

Kepa Arrizabalaga se také musel zapojit do rozehrávky hostujícího mužstva. Gólman Chelsea poslal přihrávku na pravou stranu, ale hosté rychle přišli o balón.

37

Bernardo Silva potáhl míč vpřed po pravé straně a bez problémů jej přenesl na opačnou stranu hřiště. Sterling se tlačil do pokutového území, ale Antonio Rüdiger mu vystavil stopku.

36

César Azpilicueta dostal prostor k odcentrování a poslal do velkého vápna prudký přízemní centr. Na jeho pobídku však nedosáhl nikdo v dresu Chelsea.

35

Podle statistik dnes Chelsea inkasovala čtyři branky v prvním poločase poprvé od roku 1999!

34

Jorginho se snažil překvapit obranu domácího celku průnikovou přihrávkou na Higuaína. Argentinec byl ale těsně střežen domácí defenzivou.

33

Gonzalo Higuaín si dlouho rovnal míč na pravačku a jeden z domácích zadáků mu jej špičkou kopačky ukopl daleko od nohy. Citizens také skvěle brání.

32

Chelsea nedokázala udeřit ani po rohovém kopu. Za centrem od rohového praporku se sice tlačil Antonio Rüdiger, ale obrana domácích byla na místě.

31

Chelsea se v posledních pěti minutách přeci jen dostala do hry. Marcos Alonso odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže Higuaínovu ránu srazila domácí obrana na roh.

30

Znovu se o míč přihlášil Pedro, který si jej tentokrát připravil ke střele levačkou, nicméně jeho technický pokus směřoval do míst, kde stál připravený Ederson.

29

Chelsea si po půlhodině hry vytvořila svou první šanci! Rychlonohý Pedro se v pokutovém území dostal k odraženému míči, ale Ederson jeho přízemní pokus vyrazil!

28

Marcos Alonso měl moře volného prostoru na levé straně. Krajní obránce Chelsea si přesto netroufl na průnik do blízkosti velkého vápna. Hosté nejsou ve své kůži.

27

Domácí celek dává opravdu hlasitě najevo, že se s ním musí nadále počítat v boji o ligový titul. Takový průběh dnešního souboje asi moc lidí nečekalo.

25

Další zásah domácích střelců! Chelsea je po pětadvaceti minutách zralá na ručník! ILKAY GÜNDOĞAN dostal prostor v blízkosti pokutového území a přízemní střelou rozjásal zaplněný stadion!

24

Zinčenko skvělou hrou tělem vybojoval vhazování na levé straně. Ukrajinský zadák Manchesteru City přenechal míč De Bruynemu, jež nedokázal přenést hru na pravé křídlo.

23

Kyle Walker dostal přihrávku na pravou stranu, ale netroufl si na individuální průnik. Krajní zadák Manchesteru City si tak pomohl přihrávkou na stopery.

22

Eden Hazard se snad poprvé v utkání dostal do pokutového území, odkud vybídl Barkleyho, jehož dělovka prosvištěla nad břevnem domácí svatyně.

21

Hostující trenér Sarri je z dosavadního vývoje utkání pořádně rozhněvaný. Italský stratég stojí na samotné hranici svého sektoru a je hodně emotivní.

19

Neskutečné! Manchester City pokračuje ve fantastickém výkonu a během dvaceti minut přidává už třetí branku! Obrovskou chybu vyrobil Ross Barkley, který hlavou přehodil vlastní obránce a pohotový SERGIO AGÜERO přidal svůj druhý zásah!

18

N'Golo Kanté si naběhl na přihrávku k pomezní čáře. Francouzský záložník se ale dlouho rozmýšlel s rozehrávkou a Bernardo Silva mu míč vypíchl.

17

Domácí zadáci si na vlastní polovině vyměňují krátké přihrávky. Guardiolův celek dnes předvádí opravdu vynikající výkon.

16

Pedro se při návratu na vlastní polovinu natlačil tělem před soupeře a vybojoval vhazování pro Chelsea. Hosté se po delší době mohou vydat do útoku.

15

Manchester City už je znovu nastěhovaný na polovině Chelsea a čeká na další skulinku v hostující defenzivě. Pro Chelsea jde zatím o zlý sen.

13

Skvělý vstup Manchesteru City do utkání ještě nekončí! Domácí celek totiž přidává druhou branku! Tohle už bude mít Chelsea nesmírně těžké. SERGIO AGÜERO zkusil své štěstí střelou z velké dálky a parádní dělovkou vymetl horní roh hostující branky! Argentinec tak odčinil svou minelu!

12

Fernandinho si na polovině hrací plochy řekl o přihrávku do nohy a ihned zapojil do rozehrávky domácí stopery. Gonzalo Higuaín zatím rozehrávku soupeře aktivně napadá.

11

Raheem Sterling tentokrát prošel s míčem na hranici pokutového území a snažil se prostrčit přihrávku do vápna. Kepa Arrizabalaga jeho úmysl přečetl a došel si pro míč.

10

Právě argentinský střelec si nyní řekl o přihrávku na hranici pokutového území a pohotově rozdělil míč na levou stranu. Domácí pokračují v útočení.

9

Neuvěřitelné! Bernardo Silva obešel s míčem snad celé pokutové území, předložil prudký centr na malé vápno, ale Sergio Agüero netrefil prázdnou branku!

9

Domácí zadáci nyní uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Manchester City vstoupil do utkání opravdu skvěle a nepouští Chelsea do zakončení.

8

Do rozehrávky Manchesteru City se musel zapojit také Ederson. Manchester City se následně vydal do útoku, jenže Sergio Agüero se neprosmýkl do šestnáctky.

7

Eden Hazard prošel s míčem do blízkosti pokutového území, vyměnil si míč s Kantém, nicméně francouzský reprezentant nedokázal rozehrát přesně.

6

Stadion je po úvodní brance doslova na nohou! Domácí fanoušci ženou své oblíbence do útoku a přejí si další branky! Takový start si Chelsea určitě nepředstavovala.

4

Domácí celek se hned v úvodu dnešního utkání dostává do vedení! Bernardo Silva prošel s míčem do pokutového území, poslal přihrávku na malé vápno, odkud se míč odrazil do volného prostoru a RAHEEM STERLING už měl snadnou práci!

3

Eden Hazard se díky nádhernému zpracování uvolnil na levé straně a prošel s míčem do blízkosti pokutového území. Higuaín si s následnou přihrávkoun nevěděl rady.

2

N'Golo Kanté dostal přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže si netroufl rozehrát vpřed a raději zapojil do kombinace hostující stopery. U míče je David Luiz.

1

Domácí fotbalisté obstarali úvodní výkop do dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, jenže s první akci Citizens si defenziva Chelsea poradila.

1

Oba týmy už nastupují na hrací plochu! Manchester City bude hrát ve světle modrém, zatímco Chelsea přijela v tmavě modré kombinaci.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Zinčenko – Gündoğan, Fernandinho, De Bruyne – B. Silva, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Muric – Danilo, Sané, D. Silva, Jesus, Mahríz, Otamendi.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, M. Alonso – Kanté, Jorginho, Barkley – Pedro, Higuaín, E. Hazard.
Náhradníci: Caballero – Kovačić, Loftus-Cheek, Christensen, Giroud, Willian, Emerson.

Rozhodčí: Dean – Cann, Robathan.

Dnešní soupeři se spolu střetli na začátku prosince. Chelsea na svém stadionu zvítězila 2:0. Trefili se Kanté a David Luiz.

Celek Pepa Guardioly je možná vůbec největším adeptem na titul. Manchester City už na vedoucí Liverpool ztrácel velké manko, jenže Kloppův celek zaklopýtal a Manchester City se dokázal dotáhnout. V sobotu ale Liverpool zvítězil a Manchester City je tak o tři body za ním na druhé pozici. V posledním utkání však dokázal vyhrát na půdě Evertonu 2:0! V případě výhry se dnes dotáhne na Liverpool, ale bude mít o jeden odehraný zápas navíc. Právě proto si svěřenci Pepa Guardioly nesmí dovolit zaváhat.

Chelsea

Chelsea zatím odehrála dvacet pět ligových utkání a vybojovala v nich padesát bodů. S tímto ziskem jí před dnešním utkáním patří pátá pozice bod za Manchesterem United. V posledních týdnech zaznamenal Sarriho výběr pokles formy, když prohrál na hřišti Arsenalu a Bournemouthu. V minulém kole však doma dokázala deklasovat 5:0 Huddersfield. Premiérovou trefu si připsala také zimní posila Gonzalo Higuaín.

Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Manchesterem City a Chelsea. Výkop je stanoven na 17 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.