Po zápase:

Na stadionu Turf Moor právě skončilo utkání, které jednoznačným výsledkem opanovali hráči hostujícího Evertonu. Ti dokázali svému soupeři a zároveň domácí celku nasázet rovných pět branek a sami inkasovali pouze jednou. Svěřenci trenéra Marca dokázali svým gólovým koncertem zároveň odčinit předvánoční domácí porážku od Tottenhamu 2:6.

Ode mne je to dnes vše a těším se s vámi u dalších sportovních přenosů.

90+3

90+3

Žlutou kartu dostává Richarlison (Everton FC).

Gibson
63. min McNeil
4 Cork
Cork
Hendrick
63. min Gudmundsson
Westwood
9 Vokes
Vokes
73. min Wood

Zouma
13 Mina
Mina
8 Gomes
Gomes
75. min Gueye
Bernard
80. min Davies
Calvert-Lewin
67. min Richarlison

Everton právě vstřelil branku!
Everton ještě přidává gólovou tečku v podobě trefy RICHARLISONA! Ten se prosazuje po rychlé kombinace a posílá balón nechytatelně k pravé tyči! Svůj gólový úspěch slaví sundáním dresu a obdrží od rozhodčího žlutou kartu! Asistence: Gylfi Sigurdsson.

90+2

Hra se v posledních momentech zápasu odehrává na polovině hřiště a k žádnému většímu dramatu už dnes nedojde.

90+1

Žlutou kartu dostává Idrissa Gueye (Everton FC).

90

Rozhodčí se rozhodl nastavit tři minuty.

89

K míči a standartce se postavil s velkým odhodláním Gudmundsson, jeho pokus ale jen o pár centimetrů minul pravou tyč!

87

Hra se odehrává už výhradně na polovině hostí. Trápícímu se celku domácích se však nedaří najít žádnou skulinu v obraně Evertonu.

86

Statistika držení míče je, v nejspíše posledních minutách zápasu, následující Burnley 47:53 Everton.

84

Tohle byla opravdu velké šance v podání domácích! Jeden z hráčů Burnley poslal míč skrze vápno a hned dva jeho spoluhráči byli blízko ke korekci skóre! Žádný z nich však na balón nedosáhl! Domácí si v posledních minutách vypracovávají opravdu velké šance!

83

Míč nakonec po střele Corka z velké dálky míří jen vysoko nad branku.

82

Burnley se svým útočným snažením dopracovává k rohovému kopu.

80

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Bernard, přichází Tom Davies.

78

Hráči Burnley se ještě přirozeně snaží s výsledkem něco udělat, obrana hostí je však pevná ve svých základech a nepouští svého soupeře do žádných větších šancí.

76

Digne nemohl dosáhnout na střílenou přihrávku, která mířila daleko od něj Hart bude odkopávat od branky.

75

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Idrissa Gueye.

73

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Sam Vokes, přichází Chris Wood.

71

LUCAS DIGNE přidává již svou dnešní druhou branku a zvyšuje už na 4:1 z pohledu hostujícího týmu Evertonu! Talentovaný útočník se dokázal prosadit po rohovém kopu z velké dálky a to když se k němu dostal odražený balón. Střela prošla skrz opravdu velké klubko domácích obránců a zapadla přesně k tyči!

67

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Richarlison.

65

Sigurdsson a bezprostředně po něm i Digne se dokázali dostat do opravdu velkých příležitostí. Střela prvního jmenovaného však skončila pouze na obránci a druhý jmenovaný hráč v bílém, poslal z ostrého úhlu balón jen do boční sítě branky.

64

Teď se domácí dostali do několika obrovských šancí a to rovnou ve vápně soupeře! Žádnou však nedokázali hráči ve vínových dresech proměnit! Everton ošemetné gólovky svých protivníků vyřešil dlouhými odkopy.

63

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ben Gibson, přichází Dwight McNeil.

63

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ben Gibson, přichází Johann Gudmundsson.

62

Hosté začínají na začátku 62. minuty ožívat směrem dopředu a Burnley tak nedokázalo nijak zužitkovat svůj tlak z úvodu poločasu.

59

Barnes středně dlouhou přihrávkou vyzval k zakončení nabíhajícího Vokseho, kterému ale chybělo několik kroků. Míč stejně jako v předchozí situaci končí v zámezí Pickford bude odkopávat od branky.

58

Vokes se snažil dosáhnout na dlouze střílenou přihrávku, v souboji s protihráčem však upadl a balón zmizel v zámezí. Everton má k dispozici odkop od branky.

54

Hráč hostí Bernard to dnes ke své smůle schytává ze všech stran a dalším z mnoha soubojů se s bolestivou grimasou drží za své pravé koleno.

53

Burnley nakonec nebezpečnou situaci s rohovým kopem přestálo bez úhony a hra se odehrává na polovině hřiště.

52

Hosté prvních sedum minut druhého poločasu působili velmi vlažným dojmem a většinu situací řešili pomocí svižných odkopů. Teď však útočníci v bílem zatroubili do útoku a vytěžili, po rychlé kombinaci a několika kličkách, rohový kop.

49

James Tarkowski, který už v letošní sezóně za Burnley vstřelil tři branky teď mohl přidat svůj čtvrtý gólový zářez. Avšak centrovaný balón poslal pouze hodně vysoko nad branku soupeře a jeho gesto s hlavou v dlaních bylo vypovídající.

48

Domácí na začátku druhého poločasu oplývají útočným snažením a hosté naopak působí zataženým dojmem.

46

Hosté po další outové situaci domácích vhazují míč zpět do hry.

46

Po prvním poločase:

Zápas zatím odpovídá tabulkovým předpokladům. Na jedné straně můžeme vidět trápící se celek Burnley, který v první poločase třikrát inkasoval a jen s pořádnou dávkou štěstí dokázal jednou skórovat. Na druhé straně je vidění pohodový výkon hostujícího Evertonu, který se dokázal třikrát prosadit, ubránil dva nebezpečné rohové kopy a ve druhém poločase mu stačí podat zodpovědný defenzivní výkon.

45+4

45+3

Poslední útok hostí v tomto poločase nekončí čtvrtým gólovým úspěchem a rozhodčí každou chvíli odešle oba týmy do šaten.

45+3

Hráči ve vínových dresech měli na konci prvního poločasu jedinečnou možnost na snížení skóre! Rohový kop, který byl velmi nadějně zahrán, však obránci Evertonu ubránili.

45+2

Domácí jsou usazeni na útočné polovině, ale nedaří se jim umisťovat přihrávky správným způsobem. Většina jejich pokusů se tak vrací na zpět na půlící čárů.

45+1

Díky velkému počtu ostření a branek, nastavuje rozhodčí na konci prvního poločasu čtyři minuty.

45

Žlutou kartu dostává Ben Gibson (Burnley FC).

45

Nebezpečný roh Burnley vyřešil přesně umístěnou hlavičkou Zouma!

44

Everton si díky dlouhým kombinačním pasážím u půlící čáry, zlepšuje statistiku držení míče.

42

Hostující hráči mají na začátku 42. minuty pohodlný náskok a nikam nespěchají. To se projevuje nepříliš svižnou kombinační hrou na vlastní polovině hřiště.

40

Po outu domácích vhodí Coleman balón zpět do hry od půlící čáry.

38

Bernad se drží za svou levou dolní končetinu a spěchají k němu lékaři. Brazilský útočník se nakonec ale i přes začnou a evidentní bolest zvedá z trávníku.

36

Burnley právě vstřelilo branku!
Burnley na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu snižuje stavu na 1:3! Konkrétně se o to po dobře sehraném rohovém kopu postaral svou hlavičkou BEN GIBSON, který umístil balón těsně za čáru.

36

K vidění je další ostrý souboj u pomezní čáry, po kterém se z trávníku jen velmi těžko sbírá Coleman.

35

Míč po dlouhém odkopu končí až v rukavicích brankáře Harta.

33

Hra se v posledních minutách velmi vyostřuje na obou stranách a není nouze o velmi silové souboje.

30

Žlutou kartu dostává Matthew Lowton (Burnley FC).
Žlutou kartu dostává André Gomes (Everton FC).

28

Po souboji v hloubi obranného pásma hostí jsme svědky ošetření jednoho z hráčů Evertonu, který si vzhledem k povaze zákroku zřejmě utrpěl drobné svalové zranění.

27

Vidíme statistiku držení míče, která lépe vyznívá pro domácí celek 53 ku 47. Zápasu však zatím vládnou hosté v bílém.

25

Vidíme první žlutou kartu dnešního zápasu. Žlutým kartónkem je potrestán autor třetího gólu Evertonu Sigurdsson.

22

Ve 22. minutě se začíná z dnešního utkání stávat jednoznačná záležitost. Autorem branky z pokutového kopu je GYLFI SIGURDSSON, který se postavil k míči a poslal jej přízemní střelou do dolní části branky.

20

Domácí dlouho kombinovali s míče na vlastních kopačkách, pak však James Tarkowski zaváhal při napadaní ze strany brazilského útočníka Bernarda a ten se dostal do útoku. Z nadějně vypadajícího breaku nakonec hosté vytěžili alespoň rohový kop ve svůj prospěch.

19

Hosté v bílém se prokombinovali k půlící čáře a hledají skulinky v obranně protivníka.

17

Zouma si počínal příliš razantně v souboji s jedním z protihráčů a Burnely se dostane k balónu.

13

LUCAS DIGNE to udělal náramně, opřel se pořádně do balónu a ten zaplachtil k levé tyči brankáře Harta. Který byl proti dělovce francouzského hráče zcela bezmocný! Evertonu se díky dvěma brankám na začátku zápasu daří famózní vstup!

12

Everton bude zahrávat volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, k balónu se staví francouzský hráč Lucas Digne.

11

Vokes se snažil aktivní napadaní v hloubi útočné polovin. V souboji u půlící čáry byl však obratnější soupeř.

10

Na začátku desáté minuty se balón dostává i brankář Pickford, který okamžitě rozehrává směrem dopředu na své spoluhráče.

8

Nadějně rozbíhající se útok Burnley zastavuje šikovnou hlavičkou jeden z obránců Evertonu.

7

Hráči Evertonu kombinují hluboko na vlastní obranné polovině za pomoci krátkých a rychlých přihrávek.

2

Tak to byl blesku rychlý start pro hráče Evertonu, za které se již ve druhé minutě prosazuje kolumbijský obránce s číslem 13 YERRY MINA. Asistence: Bernard.

1

Burnley FC: Hart – Lowton, Taylor, Tarkowski, Mee – B. Gibson, Cork, Hendrick, A. Westwood – Vokes, Barnes.
Náhradníci: Heaton – Bardsley, K. Long, Gudmundsson, Wood, Vydra, McNeil.

Everton FC: Pickford – M. Keane, K. Zouma, Y. Mina, A. Gomes – G. Sigurdsson, Digne, Coleman, Walcott – Bernard, Calvert-Lewin.
Náhradníci: Stekelenburg – Baines, Jagielka, Gueye, Davies, Richarlison, Niasse.

Rozhodčí: Michael Oliver.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání Premier League mezi celky Burnley FC a Everton FC. Zápas začíná v 16:00.

Na Turf Moor se ve středu odpoledne odehraje na Boxing Day souboj dvou týmů, kterým se v letošní sezóně Barclays Premier League příliš nedaří, a to zejména během posledních týdnů. Burnley vyhrálo pouze jeden z posledních deseti zápasů, zatímco Everton nebodoval pětkrát v řadě a naposledy vyhrál 24. listopadu nad Cardiffem. Clarets během loňské sezóny vyhráli proti Toffees oba vzájemné zápasy.