To je z mé strany vše, hezký večer.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 6:13.

Je dobojováno. Chelsea nakonec potvrdila roli favorita a doma porazila Newcastle 2:1. O první branku se postaral Pedro, ale na to ještě odpověděl Ritchie. Ve druhém poločase se prosadil Willian a vystřelil tak svému celku důležité tři body. Nutno dodat, že zasloužené tři body.

Kovačić
63. min Barkley
11 Pedro
Pedro
81. min Hudson-Odoi
10 Hazard
Hazard
87. min Giroud
22 Willian
Willian

Newcastle UnitedNewcastle United(5-4-1)

Dúbravka
22 Yedlin
Yedlin
82. min Manquillo
Pérez
82. min Murphy

90+3

Hosté se dostali k míči, ale z dlouhého nákopu nic nebylo.

90+2

Domácí celek zahrával dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo. Chelsea však zůstává u míče.

90+1

Rozhodčí přidal 4 minutky.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89

Hosté se nemohou dostat k míči a vypadá to, že dnes nezískají ani bod.

87

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Olivier Giroud.

86

Domácí jsou u míče, ale nikam nepospíchají a šetří cenné vteřinky.

84

Snažení domácích zastavil další ofsajd. Těch je dnes na straně londýnského celku opravdu dost.

82

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází DeAndre Yedlin, přichází Javier Manquillo.

82

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Jacob Murphy.

82

Newcastle zahrával čtvrtý rohový kop v utkání, ale tentokrát z něho nic nebylo.

81

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Callum Hudson-Odoi.

81

Rohový kop pro Newcastle.

80

Hostujíc celek má posledních deset minut na to, aby něco udělal s nepříznivým výsledkem.

78

Brazilský obránce je na nohou a duel může pokračovat. U míče jsou tedy domácí fotbalisté.

76

David Luiz byl faulován a po střetu zůstal ležet na trávníku, chvíli se hrát určitě nebude.

75

Hostům nelze upřít snahu, ale to je tak všechno, protože směrem dopředu zatím ve druhém poločase nevymysleli vůbec nic.

73

Rychlou akci domácích zastavil znovu rozhodčí, ofsajd.

71

Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale ani z této příležitosti nic nebylo.

69

Domácí drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

67

Nakonec se hostující celek dopředu vydal, ale vymyslet nic nedokázal. Směrem dopředu se zatím hostům příliš nedaří.

66

Z rohu ale nic nebylo a u míče jsou hosté, kteří nyní trpělivě kombinují na své polovině.

65

Willian se znovu dostal do zakončení, ale tentokrát se jeho pokus neujal. Roh pro Chelsea.

63

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Ross Barkley.

63

Žlutou kartu dostává Jorginho (Chelsea FC).

61

Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

59

Další snažení domácích fotbalistů zastavila pomezní rozhodčí, ofsajd.

57

Chelsea právě vstřelila branku!
Tak domácí se nakonec přeci jen dočkali a jdou do vedení 2:1! WILLIAN se dostal do vápna, přehodil si míč na pravou nohu a poté ho poslal přesně ke vzdálenější tyči. Dúbravka byl bez šance.

57

A další snažení Chelsea zastavila pomezní rozhodčí, ofsajd.

56

Ale dopadlo to stejně, jako před několika minutami. Z rohu nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 1:1.

55

Další rohový kop pro domácí.

55

Newcastle se znovu ubránil, ale o míč hosté rychle přišli. Na tahu je tedy znovu Chelsea, tak uvidíme, zda něco vymyslí.

54

Je tu další rohový kop pro Chelsea.

53

Na polovině soupeře čaroval Jorginho, ale ani tento brazilský záložník nic nevymyslel.

50

Domácí se stále tlačí dopředu, jsou znovu jasně lepším týmem, ale do zakončení se zatím ve druhém poločase nedostali.

48

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Newcastle se v pohodě ubránil, ale u míče zůstávají domácí.

47

Chelsea začala druhý poločas velmi aktivně a hned vybojovala rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33 hodin.

První poločas je za námi. Chelsea byla téměř celý poločas jasně lepším týmem a na trávníku dominovala, navíc po brance Pedra vedla 1:0. Ale konec poločasu patřil hostům, kteří přidali a následně dokázali vyrovnat na 1:1, takže to bude ještě hodně zajímavé.

45+2

45+1

Rozhodčí přidal dvě minutky.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44

Chelsea nyní vůbec neví, co hrát. Inkasovaná branka domácí fotbalisty hodně zaskočila.

42

A hosté ožili. Po zisku míče se dopředu hnal aktivní Ritchie, který ale zakončení nezvládl ideálně a branku netrefil.

40

Newcastle právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Ritchie zahrával další rohový kop a na centrovaný míč si naskočil CIARAN CLARK, který parádní hlavičkou nedal brankáři šanci!

40

A po prvním rohovém kopu následuje další roh pro hosty.

40

A po bleskové akci je tu další rohový kop, tentokrát ale pro Newcastle.

39

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Pro centrovaný míč si došel výborný Martin Dúbravka.

38

Rohový kop pro Chelsea.

37

A stejně dopadla také Chelsea, protože v ofsajdu byl rychlík Willian.

36

Rychlou akci Newcastlu tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

34

Rafael Benítez, trenér Newcastlu, nyní vyšel z lavičky a svým svěřencům něco pořádně vyčinil, tak uvidíme, zda to s jejich slabým výkonem něco udělá.

32

Chelsea znovu kombinovala na polovině soupeře, ale ani tentokrát z toho zakončení nebylo.

30

Nyní se hosté vydali dopředu a nejspíše Ayoze Pérez se dostal ke střele, ale byla hodně nepřesná a Kepa Arrizabalaga tedy zasahovat nemusel.

28

Chelsea dlouho držela míč na polovině soupeře, ale nakonec z toho nic nebylo, jen další nepřesná přihrávka do vápna Newcastlu.

27

Ze svého prvního rohu v tomto utkání Newcastle branku soupeře neohrozil a dopředu už zase pospíchají domácí fotbalisté.

26

25

Po centru hlavičkoval David Luiz, který byl v poměrně dobré pozici, ale hlavičku nezvládl ideálně a míč skončil nad brankou.

24

Ritchie byl pozdě v souboji a za svůj faul vyfasoval žlutou kartu.

23

Chelsea zatím opravdu výborně brání a Kepa Arrizabalaga zatím neměl žádnou práci.

21

Hosté se po delší době dostali k míči, ale znovu z toho byl jen zoufalý nákop, který navíc nebyl vůbec přesný a míč sebral David Luiz.

19

Obraz hry je stále stejný. Chelsea se tlačí dopředu a Newcastle se zatím pouze brání. Domácí tedy potvrzují roli velkého favorita a po brance Pedra vedou 1:0.

17

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet na polovině soupeře.

16

15

Hosté šli nyní do přečíslení, ale skvěle se vrátil Mateo Kovačić, který slibnou akci soupeře zastavil.

14

Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo a Chelsea tak i nadále vede o jednu branku. Od své branky bude po rohu rozehrávat Martin Dúbravka.

14

13

Newcastle se ale zatím pouze brání. Nyní se sice hosté vydali dopředu, ale o míč znovu velmi rychle přišli.

11

Znovu to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale tentokrát to přesné nebylo a Newcastle se ubránil.

10

A Chelsea je nyní pochopitelně na koni a znovu se tlačí dopředu.

9

A domácí se dočkali úvodní branky! David Luiz našel neskutečným pasem PEDRA, který míč výborně zpracoval a byl sám před brankářem, kterého pohodlně přehodil.

8

Chelsea je znovu u míče a kombinuje na polovině svého soupeře.

7

Hosté se dostali k míči a hned to zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebral Kepa Arrizabalaga.

5

Domácí celek je stále aktivnější a podniká jednu útočnou akci za druhou, zatím ale na první střelu stále čekáme.

3

Po nepřesné přihrávce na Hazarda skončil míč v zámezí a od své branky bude rozehrávat Martin Dúbravka, který po přestupu ze Sparty předvádí v Anglii výborné výkony.

2

Newcastle lehce ztratil míč a znovu tedy hrají domácí fotbalisté, který jsou dnes jasným favoritem.

2

Nakonec se londýnský celek dopředu vydal, ale z první akce v tomto utkání nic nebylo.

1

Domácí Chelsea je u míče a hráči zatím v klidu kombinují na své polovině.

1

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić – Pedro, E. Hazard, Willian.
Náhradníci: Caballero – Ampadu, Barkley, Giroud, Hudson-Odoi, Christensen, Emerson.

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lejeune, Lascelles, Clark, Ritchie – Ayoze Pérez, Longstaff, Hayden, Atsu – Rondón.
Náhradníci: Woodman – F. Fernández, Manquillo, Jacob Murphy, Joselu, Schär, Sterry.

Chelsea – Newcastle 5:1

CHELSEA FC zatím vybojovala 44 bodů a to stačí na průběžné 4. místo. Na vedoucí Liverpool ztrácí domácí celek 10 bodů, takže si už nemůže dovolit zaváhat. Na druhé místo ztrácí bodů šest, na třetí potom čtyři body, takže stále je to vše hratelné. V posledním kole Chelsea doma remizovala 0:0 se Southamptonem, takže dnes má co napravovat.

NEWCASTLE UNITED je na tom o poznání hůře. Hosté mají zatím 18 bodů a nachází se na patnácté pozici. Newcastle měl hrozný vstup do sezony, ale postupně začal bodovat a dostat se ze sestupových míst. Stále ale potřebuje body, takže i dnes by něco potřeboval uhrát, protože na sestupové pozice má k dobru jen dva body.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Anglická Premier League má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Chelsea a Newcastlem. Jasným favoritem je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.