Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera!

Je dobojováno, souboj dvou v posledních týdnech utrápených týmů lépe zvládl Everton. Domácí přitom v prvním poločase tahali za kratší konec provazu, Brooks už ve čtrnácté mnutě trefil tyčku. Postupem času Toffees začali přebírat zápasové otěže, ještě před přestávkou do břevna mířil Keane. Druhá půle už se nesla v režii svěřenců trenéra Silvy, vedoucí branka padla v jednašedesáté minutě, přesnou hlavičku předvedl Kurt Zouma. Cherries sice v závěru tlačili, blízko vyrovnání ale nebyli a v nastaveném čase naopak podruhé inkasovali, když se trefil střídající Dominic Calvert-Lewin.

Sigurdsson
90+3. min Mina
20 Bernard
Bernard
78. min Walcott
Richarlison
87. min Calvert-Lewin

Stanislas
68. min Mousset
Brooks
82. min Ibe

• 11Walcott
  • 13Mina

Everton právě vstřelil branku!
Nyní už můžeme se stoprocentní jistotou potvrdit, že o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto. Na levé straně se k míči dostal Lookman, který dnes podal velmi povedený výkon, což potvrdil i při této situaci. Na jeho přesnou přihrávku si z druhé vlny seběhl střídající DOMINIC CALVERT-LEWIN, proti jehož prudké a lehce tečované ráně neměl Begović šanci.

90+5

Další kop od rohového praporku v podání Cherries už vedl k zakončení, jenže Moussetův pokus Pickforda výrazněji neprověřil. Tohle už vypadá pro domácí velmi dobře.

90+4

Everton se muse bránit dvěma rohovým kopům v řadě, velký tlak ale zvládl ustát. Za odkopnutým balonem se hnal střídající Calvert-Lewin, včasnou reakci ale předvedl Begović.

90+3

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Yerry Mina.

90+2

Moussetova šikovná kolmice otevřela prostor pro Dana Goslinga, který se sice ve vápně dostal k zakončení, jenže balon zablokoval velmi obětavý Michael Keane.

90+1

Nastavovat se bude pět minut. Povede se Bournemouthu v samotném závěru srovnat?

90

Zmatky v šestnáctce Toffees nakonec nevedly k zakončení hostujícího týmu, o hodně důležitý odkop se nakonec postaral Michael Keane. Nápor Cherries zatím neustává.

89

Přízemní nabídka od Kinga se kutálela skrze pokutové území, celou situaci doplňující Ryan Fraser se nakonec ke střele nedostal, výborný výběh totiž předvedl Pickford.

88

Střídající a zákonitě tedy čerstvý Jordon Ibe kopl do vrtule, načež pláchl Lookmanovi. K centru do pokutového území se zatím neodhodlal, nemá totiž kudy by tam balon procpal.

87

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Dominic Calvert-Lewin.

86

Po sérii dalších tvrdších zákroků se hlavní sudí Taylor vydal k domácímu trenérovi Silvovi a něco si spolu vysvětlovali. Závěr zápasu je hodně emotivní.

85

Konec základní hrací doby se nezadržitelně blíží a hráči Bournemouthu, kteří stále prohrávají o gól, se zatím nedostali k jakémukoliv náznaku závěrečného tlaku.

84

Žlutou kartu dostává Richarlison (Everton FC).

83

Sigurdsson vyslal vpřed Richarlisona, který měl v rychlostním souboji s Cookem navrch, znovu ale doplatil na slabší zakončení. Branku hostí tentokráte překopl.

82

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Jordon Ibe.

82

Gosling se odhodlal k dalekonosnému pasu. Ryan Fraser sice patří mezi nejrychlejší hráče Premier League, v tomto případě však balon dostihnout nemohl.

81

V závěru zápasu se na hřišti začíná lehce přitvrzovat, další zákrok za hranicí fotbalových pravidel a regulí předvedl Brooks, který ve středu hřiště poslal k zemi Walcotta.

80

Richarlison ve vzduchu nastavil Cookovi ukázkovou stoličku, tady musel Anthony Taylor odpískat nedovolený zákrok. Hostující kapitán se z trávníku nezvedá úplně lehce.

79

Na pravé straně osamocený Mousset pláchl Dignemu, míč ke sbíhajícímu si kolegovi Kingovi, který už se zdá býti v pořádku, ale mezi obránci nepropasíroval.

78

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Bernard, přichází Theo Walcott.

77

Toffees málem navýšil své vedení. Krásně načechraný balon vyslal Gylfi Sigurdsson, v šestnáctce se na to konto uvolnil Richarlison, jenž z dobré pozice hlavičkoval těsně vedle branky.

76

Fraserova nabídka doputovala až ke Cookovi, kterému hlavička nesedla. Míč se i tak snášel do branky Evertonu, Jordan Pickford se proto vyšponoval do vzduchu a úspěšně jej vyboxoval.

75

Druhou žlutou kartu nakonec Gomes nedostal, ovšem vůbec bych si nedivil, kdyby jej Marco Silva v příštích okamžicích pro jistotu stáhl ze hřiště. King odkulhává za postranní lajnu.

74

Další nedovolený zákrok v podání Andrého Gomese, kterému v posledních minutách naprosto zbytečně tečou nervy. Tentokráte to odnesl King, k němuž jsou přivoláni zdravotníci.

73

Nyní se v rozehrávce navíc nedohodli Nathan Aké s Asmirem Begovićem a domácí brankář měl co dělat, aby zvládl před napadajícím Gomesem odkopnout míč do bezpečí.

72

Cherries se na chvíli usadili na obranné polovině soupeře. Jejich tlak nic nepřinesl, za což mohl především Lerma, který, ač úplně osamocen, nezvládl první kontakt s míčem.

71

Střídající Mousset udržel balon před Gomesem a posunul jej k Brooksovi. Ten si troufl na Colemana, vzájemný souboj nakonec lépe vyzněl pro domácího kapitána.

70

Do šestnáctky Cherries v posledních okamžicích létá jeden balon za druhým, ať už z pravé či levé strany. Begović zatím k zákroku sáhnout nemusel.

69

Nyní už si Coleman s Gueyem vedli o poznání lépe, jejich akce se pokazila až v závěru, když prvnímu jmenovanému po nepovedeném zpracování utekl míč za čáru.

68

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Lys Mousset.

67

Sigurdsson otočil hru vpravo, kde se pohyboval osamocený Coleman. Ten se místo centru do vápna pokusil o kombinaci na krátkou vzdálenost, Gueye ale jeho záměr nepřečetl.

66

Žlutou kartu dostává Kurt Zouma (Everton FC).

66

Žlutou kartu dostává André Gomes (Everton FC).

65

Žlutou kartu dostává Michael Keane (Everton FC).

65

Velkou chybu při zpracování předvedl Keane, načež se kupředu mohl vydat Joshua King. Norský rychlík si poradil se dvěma protivníky, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.

64

Richarlison u postranní lajny umotal napadajícího Stanislase, poté byl ale odzbrojen Akém, který předvedl velmi dobře načasovaný skluz. Aut pro Everton.

63

Vzhledem k průběhu druhého poločasu je vedení svěřenců trenéra Silvy zasloužené. Naopak Bournemouth po přestávce zcela upustil od své aktivní hry.

61

A z něj už se Toffees, kteří v dosavadním průběhu druhého poločasu diktovali tempo hry, dokázali prosadit. Rohový kop obrana Cherries odvrátila pouze do míst, kde se pohyboval Lucas Digne. Jeho centr si v pokutovém území našel dobře postavený KURT ZOUMA, s jehož hlavičkou nemohl Begović nic dělat. Francouzský obránce tak zaznamenal svou první trefu v dresu Evertonu.

61

Digneho nabídka zůstala nevyslyšena, tlak Evertonu ale ještě chvíli pokračoval a nakonec vyústil v rohový kop, když Colemanův pokus o centr zastavil Aké.

60

Brazilský záložník Clyneovi v předchozím souboji zřejmě přišlápl levý kotník, hostující obránce totiž kulhá po trávníku. Snad nebude muset utkání předčasně opustit.

59

Nathaniel Clyne se zapřel, udržel na zádech dotírajícího Bernarda a hlavou sklepl míč k Asmiru Begovićovi, který s rozehrávkou nehodlá příliš spěchat.

58

První poločas nenabídl příliš atraktivní podívanou, ovšem po přestávce se musí divákům předváděná hra v podání obou celků líbit. Dočkáme se konečně vedoucí trefy?

57

Ke zdvižení praporku došlo i na opačné straně hrací plochy, po Brooksově průnikové nahrávce byl v ofsajdu přichycen Junior Stanislas. Míč zpět do hry pošle Pickford.

56

Richarlison předvedl divákům brilantní zpracování vysokého pasu od Gomese. Jeho postup vstříc Begovićovi byl ale kvůli zastaven kvůli odmávanému ofsajdu.

55

Sigurdsson si netroufl na přímé ohrožení Begovićovy branky, proto přetaženým bochánkem oslovil Bernarda, kterému střela z první absolutně nesedla.

54

Jefferson Lerma přilétl do souboje s Bernardem jako smyslu zbavený a dopustil se jasného faulu. Může být rád, že za své počínání nebyl oceněn žlutou kartou.

53

Na druhé straně na nervy svým spoluhráčům pořádně zabrnkal Nathan Aké, který pochybil při zpracování a poté se musel hodně snažit, aby znemožnil zakončení Lookmanovi.

52

Po druhém rohovém kopu v řadě se hosté dožadovali odpískání penalty. Sudí ale celou situaci vyhodnotil správně, Kurt Zouma zahrál rukou u těla.

51

Cherries nechtěli zůstat pozadu. Po rohovém kopu si míč ve vápně našel Steve Cook, jehož hlavička nebyla vůbec špatná, skončila totiž jen těsně nad brankou.

50

Everton byl neuvěřitelně blízko ke vstřelení vedoucího gólu! Richarlison se po centru a vlastní nezdařilé hlavičce ještě dostal k dorážce, jenže balon na brankové čáře zastavil obětavý Aké.

49

Tentokráte Richarlison ve vzduchu jen o vlásek nedosáhl na zajímavou nabídku z kopačky Sigurdssona. Toffees vstoupili do druhé půle velice aktivně.

48

Lermova zpětná hlavička Akému hodně znepříjemnila situaci. Velmi aktivně k němu totiž přistoupil Richarlison, nizozemský stoper tak musel sáhnout k odkopu do zámezí.

47

Richarlison vysunul vpřed Bernarda. Ten si chvíli počkal a posléze našel z druhé vlny si nabíhajícího Andrého Gomese, jehož rána z první skončila až na tribuně.

46

Oba týmy nastupují do druhého poločasu beze změn ve svých sestavách. Nechme se překvapit, zda bude Everton pokračovat ve zvýšené aktivitě jako před přestávkou, nebo bude mít opět navrch Bournemouth.

46

V prvním poločase jsme se branky nedočkali. Daleko lépe do utkání vstoupil Bournemouth, který byl v úvodních třiceti minutách o poznání aktivnějším týmem, naopak Toffees zaostávali ve všech ohledech. Oba celky si vypracovaly po jedné zajímavé možnosti. Brankářům v obou případech pomohla branková konstrukce, kterou nejprve trefil David Brooks a v závěru půle hlavou také Michael Keane.

45+2

45+1

Přízemní pokus Gylfiho Sigurdssona nepředstavoval pro Begoviće žádnou starost. Mezitím sudí nad rámec prvního poločasu nastavil jednu minutu.

45

Volba nakonec padla na francouzského obránce, jehož rána nevypadala vůbec špatně, jenže balonu v cestě do sítě zabránil blok ve zdi stojícího Stanislase.

44

Richarlison byl kousek za vápnem poslán k zemi Lermou. K balonu se staví Lucas Digne s Gylfim Sigurdssonem, kdo z nich se nakonec ujme přímého kopu?

43

Do konce prvního poločasu už zbývá odehrát jen něco málo okolo dvou minut. Dočkáme se před odchodem obou celků do šaten nějaké branky?

42

Velká příležitost Toffees! Po nezdařilém rohu přispěchal s dalším centrem Lucas Digne, k hlavičce se na to konto dostal Michael Keane, po jehož hlavičce balon lehce lízl horní tyč.

41

Lookman si narazil s Richarlisonem, poté předvedl velmi dobré čtení hry, když nalezl úplně zapomenutého Colemana, jehož nabídku z první na roh odvrátil Aké.

40

Nalevo nehlídaný Digne nenaložil s volným prostorem vůbec dobře, když svůj centr přetáhl, a balon tak přelétl celé pokutové území naprosto bez povšimnutí.

39

Lookman z otočky poslal balon před Begovićovu branku. Jednalo se o velmi dobrou myšlenku, jenže Richarlison s Bernardem ji nepřečetli a nezakončili.

38

Žlutou kartu dostává Bernard (Everton FC).

38

Kop od rohového praporku rozehrávali také Toffees. Sigurdsson jeho exekuci nezvládl, míč mimo pokutové území s klidem odhlavičkoval Steve Cook.

37

Bournemouth tak místo toho kopal roh. Nic z něj nevytěžil, stejně tak žádnou šanci nepřinesla ani Fraserova nabídka do vápna, která byla tečována přesně k Pickfordovi.

36

Stanislas úspěšně zamotal hlavu Gomesovi, Clynea prudkou nahrávkou ale spíše překvapil. Kmenový hráč Liverpoolu navíc zpracovával míč v ofsajdu, který sudí přehlédl.

35

Domácí se konečně trochu osmělili. Bernard poslal balon k Lookmanovi, který byl v šestnáctce výsledkem této akce spíše překvapen a nakonec vůbec nezakončil.

34

Byl to právě Brooks, kdo zakrouceným centrem hledal na zadní tyč si nabíhajícího Akého, před nímž balon alespoň na roh odvrátil Michael Keane.

33

Svěřenci trenéra Howea získali další přímý kop, když Digne zákrokem za hranicí pravidel atakoval Brookse. Jak hostující tým s touto standardní situací naloží?

32

Jefferson Lerma ve středu hřiště tvrdě dohrál Gomese, za což si popularitu u domácích fanoušků rozhodně nezískal. Anthony Taylor zatím k udělení karty nesáhl.

31

Na pravém křídle se utrhl Lookman, jehož centr nalezl Bernarda. Brazilský šikula byl úplně sám, jenže zakončení zbytečně uspěchal, jeho hlavička nebyla vůbec nebezpečná.

30

Domácí se snaží o rychlé uklidnění hry. Momentálně pouze kombinují na vlastní polovině, Kurt Zouma pozoruje, jestli nespatří některého volného spoluhráče.

29

Toffees pokračují v nejisté rozehrávce, tentokráte si špatně počínal Gueye. Hosté ale jeho chybu nepotrestali, Kingovi znemožnil střelu poctivě se vracející Coleman.

28

Domácí fanoušci pískají na svůj tým. Nelze se tomu divit, Everton působí hodně nekoncentrovaně. K hlavičce se v jeho vápně dostal King, Pickfordovu branku ale přestřelil.

27

O ten se postaral Ryan Fraser, jehož nabídka dolétla pouze k bližšímu kraji malého vápna, kde nejvýše ze všech vyskočil Keane. Domácí si tak mohou na chvíli vydechnout.

26

Přímého kopu z dobré pozice se ujal Junior Stanislas. Jeho hodně technický pokus trochu postrádal razanci, Pickford tak poměrně v klidu stihl vytěsnit míč na roh.

25

Adam Smith nevypadá příliš dobře, působí hodně otřeseným dojmem, ovšem nevypadá to, že by musel být stažen ze hry. Po jeho ošetření budou Cherries kopat standardní situaci.

25

Smith prováhal ideální moment pro střelu, po pádu v souboji s Gueyem navíc nešťastně narazil hlavou do kolena před sebou stojícího Gomese. Na trávník jsou přivoláni zdravotníci.

24

Zouma si úplně nerozuměl s Pickfordem, který musel situaci na kraji vlastní šestnáctky řešit rezolutním odkopem na tribunu, velmi nepříjemně na něj totiž dotíral Stanislas.

23

O nic vážného se s největší pravděpodobností nejedná, Richarlison je možná jen lehce otřesený. Další akci Howeovy družiny rozjíždí Jefferson Lerma.

22

Richarlison se ve vzduchu potkal s Akém. Jednalo se o tvrdý souboj, po němž zůstal brazilský útočník ležet na trávníku, sudí Taylor hru přerušil až chvíli poté.

21

Adam Smith se krásně zbavil Lookmana, přes pozorného Colemana ale odcentrovat nedokázal. Bournemouth nicméně zůstane zabydlen na útočné polovině.

20

Clyne aktivně napadal rozehrávku soupeře, Digne byl na to konto nucen otočit hru směrem vzad a uklidnit situaci zpětnou nahrávkou k brankáři Pickfordovi.

19

Gomes se po odpískání trochu pošťuchoval s Kingem a Goslingem, uklidnit portugalského hráče musel až hlavní rozhodčí, který si jej pozval na kobereček. K udělení karty nedošlo.

18

Bernard se šikovně protáhl po levém křídle, načež poslal balon k bližší tyči, kde se o doklepnutí balonu do sítě marně pokoušel Richarlison, kterého hlídal Cook.

16

První rohový kop utkání zahrávala Silvova družina. Chvíli trvalo, než hosté dokázali odklidit balon do bezpečné vzdálenost od branky, nakonec to zvládl Clyne.

15

Na druhé straně zajímavě pálil Gueye, jehož rána by s největší pravděpodobností zaměstnala Begoviće, ovšem povedený blok ve vápně předvedl Cook.

14

Teď stáli při Evertonu všichni svatí! Zouma se nechal přetlačit Kingem, míč na to konto získal Stanislas, který připravil tutovku pro Davida Brookse, jenže ten trefil pouze tyč.

13

Fraser udržel míč před postranní lajnou, jeho centr poté odvrátil Zouma pouze do míst, kde číhal Jefferson Lerma, jehož přízemní ránu si Pickford s přehledem ohlídal.

12

Ademola Lookman využil Smithova slabšího zpracování a okamžitě se vydal kupředu. Daleko se nedostal, kousek vedle pokutového území jej odzbrojil pozorný Aké.

11

Stanislas si došel pro faul, přímý kop tak zahrával i Bournemouth. Fraser svůj centr přetáhl, o chvíli později se penaltu snažil vybojovat Brooks, jenže Gueye si počínal čistě.

10

Gosling vymyslel hezkou kolmici pro Brookse, který se protáhl mezi Dignem a Zoumou. Poté hodlal oslovit v dobré pozici číhajícího Kinga, před něj se ale dostal Keane.

9

Clyne u postranní lajny přetlačil Bernarda, jeho nabídka se štěstím dolétla až k zapomenutému Fraserovi, který ještě marně hledal před brankou čekajícího Kinga.

8

Fraser na levé straně kombinoval s Brooksem, který mu vrátil míč elegantní patičkou. Do vápna se skotský záložník neprobil, dobrý obranný zákrok totiž předvedl Coleman.

7

Ademola Lookman s přihrávkou na Richarlisona váhal až příliš dlouho. Nakonec si počínal nepřesně, brazilský mladík se navíc pohyboval v ofsajdovém postavení.

6

Stanislas se dostal pod tlak napadajícího Digne. Dle mého názoru to byl právě hostující záložník, kdo se míče před čarou dotkl jako poslední, Anthony Taylor ovšem situaci viděl jinak.

5

Smith přišlápl Lookmanovi kotník, následoval přímý kop domácího celku. Sgurdssonovu nabídku za sebe prodlužoval Keane, míč si ale v malém vápně našel Asmir Begović.

4

Premiérová ofenzivní snaha Toffees skončila nedorozuměním mezi Sigurdssonem a talentovaným Lookmanem, jenž dnes dostal přednost před Walcottem. Aut pro Cherries.

3

Ryan Fraser, druhý nejlepší nahrávač tohoto ročníku Premier League, nabízel balon na hranici vápna, kde Kingovi zakončení levačkou na poslední chvíli znemožnil Digne.

2

Fraserova zpětná nahrávka trochu zahnala Jeffersona Lermu. Kolumbijský záložník měl na zádech přilepeného Sigurdssona, se kterým si poradil díky rychlé zasekávačce.

1

Zkušený arbitr Anthony Taylor právě odstartoval dnešní souboj mezi Evertonem a Bournemouthem, pojďme na to! Rozehrávku obstarali hostující fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Silvy budou hrát v modrém.

1

Everton FC: Pickford – Coleman (C), M. Keane, K. Zouma, Digne – Gueye, A. Gomes – Lookman, G. Sigurdsson, Bernard – Richarlison.
Náhradníci: Stekelenburg – Walcott, Y. Mina, Tosun, Davies, Calvert-Lewin, Kenny.

AFC Bournemouth: Begović – Clyne, S. Cook (C), Aké, A. Smith – Stanislas, Lerma, Gosling, Fraser – Brooks – J. King.
Náhradníci: Boruc – Surman, Mousset, Ibe, Daniels, Rico, Simpson.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn.

Poslední vzájemné utkání

25. 8. 2018 – AFC Bournemouth – Everton FC 2:2

Branky: 75. King (pen.), 79. Aké – 56. Walcott (Tosun), 66. Keane (Sigurdsson)

AFC Bournemouth: Begović – Smith, S. Cook, Aké, Daniels – Brooks (64. Ibe), Gosling, Surman (C) (76. L. Cook), Fraser – Wilson, King (90+12. Mousset)

Everton FC: Pickford – Coleman, Holgate, Keane (90+6. Zouma), Baines – Davies, Gueye – Walcott (85. Bernard), Sigurdsson, Richarlison – Tosun (84. Calvert-Lewin)

AFC Bournemouth

Dobrou formu nedisponují ani fotbalisté Bournemouthu, kteří se po úspěšném vstupu do sezony propadli až na dvanáctou příčku. Od začátku prosince zapsali svěřenci perspektivního kouče Howea hned pět porážek z osmi utkání, vyzráli pouze na Brighton a poslední Huddersfield. Minulý týden Cherries vydřeli alespoň bod proti Watfordu, o remíze poměrem 3:3 rozhodl už divoký první poločas. Ligovou premiéru v černo-červeném dresu by měl dnes prožit obránce Nathaniel Clyne, který v Bournemouthu hostuje z Liverpoolu. Velká nejistota naopak panuje okolo složení útočných řad, otazníky totiž visí nad zdravotním stavem Calluma Wilsona s Joshuou Kingem, jistý start nemá ani Ryan Fraser, s devíti asistencemi nejlepší nahrávač soutěže.

Everton FC

Toffees v poslední době začínají strádat a propadají se tabulkou. Ještě před několika týdny drželi sedmé místo, aktuálně jsou až jedenáctí, přičemž na elitní šestku ztrácí už propastných jedenáct bodů. Přelom roku jim opravdu nevychází, vždyť z posledních osmi zápasů zvládli svěřenci trenéra Silvy jen jeden, naopak zapsali dvě remízy a museli skousnout hned pět porážek. Momentálně Everton už dlouhých 180 minut čeká na vstřelenou branku, neprosadil se na půdě Brightonu a minulý týden proti Leicesteru pouze potvrdil své střelecké trápení. Na domácím trávníku se ale liverpoolskému celku proti Bournemouthu daří, o čemž svědčí deset gólů a devět bodů ze tří duelů. Uspěje družina Marca Silvy i dnes, a získá tak zpět pošramocené sebevědomí?

Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League dnes pokračuje dvěma zápasy dvaadvacátého kola, my se společně zaměříme na souboj tabulkových sousedů mezi Evertonem a Bournemouthem. Úvodní výkop je naplánován na 15:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.