Z dnešního zápasu je to vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se na Vás zase někdy příště. Na počtenou!

West Ham si opravdu dnes zasloužil vyhrát a předvedl nám všem skvělou bojovnost. Momentálně se posouvá na osmé místo ligové tabulky.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:8. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 7:10.

Antonio
82. min Obiang
18 Nasri
Nasri
71. min Snodgrass
Anderson
Arnautović
71. min Carroll

Mustafi
59. min Ramsey
Maitland-Niles
69. min Bellerín
Guendouzi
34 Xhaka
Xhaka
59. min Torreira

• 49Nketiah

Utkání je u konce! Arsenal nedokázal na olympijském stadionu v Londýně bodovat. West Ham o svém vítězství rozhodl ve 48. minutě zásluhou záložníka Declana Rice. West Ham doma poráží Arsenal po dlouhých dvanácti letech! Konečný stav 1:0.

90+4

90+3

Hosty zastavil ofsajd. Fabiański bude vykopávat a Unai Emery už tuší, že Arsenalu to k bodu stačit nebude.

90+2

Arsenal si přihrává balón kolem půlící čáry, ale už nemá moc času. Fanoušci West Hamu už tuší, že by jejich tým mohl porazit Arsenal doma poprvé po dvanácti letech.

90+1

Arsenal měl k dispozici roh, ale nevytěžil z něj nic. Torreirův centr propadl až do rukavic Fabiańského.

90+1

Sudí Jonathan Moss přidá nad rámec hrací doby 3 minuty.

90

Rozbíhá se poslední minuta řádné hrací doby. Arsenal má nyní míč, ale je to velmi křečovité. Zdá se, že hosté už nemají moc sil.

89

Vypadalo to, že Carroll byl v pokutovém území lehce potažen protihráčem. Sudí Moss ale tuto situaci nikterak řešit nebude.

88

Domácí se vydali vpřed. Anderson však neměl podporu svých spoluhráčů a musel vzít situaci na sebe. Vystřelit mu ale Koscielny nepovolil.

87

Arsenal je teď celkem bezzubý. Domácí jsou zaparkováni před vlastní bránou a Guendouzi nemá komu přihrát.

86

Zabaleta dostal prostor na pravé straně a využil toho. Vyměnil si míč se Snodgrassem a snažil se ještě nacentrovat. Centr ale přesný nebyl a pravý bek se musí rychle vracet.

85

Vypadá to zatím, že West Ham hraje závěr zápasu zkušeně. Nepouští Arsenal do nějakého obrovského tlaku a navíc poměrně často drží míč na svých nohách.

84

Arsenal sice vsítil branku, ale jednalo se o celkem velký ofsajd. Aubameyang se teda zatím z branky radovat nemůže.

83

Noble se zjevil na středu hřiště sám a viděl na pravé straně Snodgrasse, ten si však nevěřil proti Kolašinacovi jít do kličky, a tak raději přihrál zpět na Zabaletu.

82

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Pedro Obiang.

81

Diop vyřešil situaci zkušeně a nepovolil hostům se dostat k míči. Poté přihrál brankáři, který okamžitě nakopl míč na Carrolla. Vytáhlý útočník domácích se nyní snaží udržet co nejvíce balónů.

79

Arsenal se zase o pár metrů posunul blíže k bráně domácích. Autové vhazování provede Bellerín.

78

Guendouziho oblouček nebyl vůbec přesný. Míč se dokutálel k Fabiańskimu, který rozhodně nespěchá.

77

Andy Carroll si počínal velmi tvrdě. Sudí Moss hru přerušil a nařídil míč pro Arsenal.

77

Utkání sleduje 59 946 diváků.

76

Ramsey přihrával šajtlí před bránu. Domácí se stačili ubránit. Vypadalo to, že hosté budou rozehrávat roh, ale praporek pomezního byl nahoře. Takže se jednalo o ofsajd.

75

Iwobiho centr nebyl přesný a opět zasáhl Cresswell. West Ham se nyní snaží hrát na brejky a často vysouvá rychlonohého Antonia.

74

Bellerín si rychle vyměnil míč s Aubameyangem, ale následně se nestačil tělem natlačil před Cresswella. Levý bek West Hamu hraje dnes s velkým přehledem.

73

Arsenal přibližně od 60. minuty přebral iniciativu. West Ham se teď víc zatáhl a čeká, co hosté s míčem vymyslí.

72

Rohový kop v podání Kolašinace byl velmi špatný. Míč se tak moc točil, že opustil hrací plochu.

71

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Samir Nasri, přichází Robert Snodgrass.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Andy Carroll.

70

Střídat bude brzy také Manuel Pellegrini. Nyní ale zůstává na míči Arsenal a kombinuje.

69

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Héctor Bellerín.

68

Arsenal přitápí pod kotlem. Guendouzi pálil z velké vzdálenosti, ale Fabiański zasáhl včas a dobře.

67

Ramsey parádní patičkou uvolnil Iwobiho, který okamžitě střílel na zadní tyč. Minul opravdu velmi těsně. West Ham si nyní pořádně oddechl.

67

Hosté však nezakončili svou akci nikterak nebezpečně. Fabiański bude nyní vykopávat a určitě nebude spěchat.

66

Arsenal se teď usadil na polovině West Hamu. V hlavní roli je Aaron Ramsey, který se snaží vymyslet kloudnou šanci.

64

První větší šance Arsenalu ve druhé půli. Kolašinac na levé straně zrychlil a uvolnil na hranici pokutového území Aubameyanga. Ten byl ale výborně dostoupen obráncem a jeho střelecký pokus skončil nad břevnem.

63

Niles svedl u rohového praporku souboj s Andersonem a zvládl to. Poté nacentroval do pokutového území na hlavu Aubameyanga, jenž však nedokázal trefit branku, neboť hlavičkoval ze záklonu.

62

Domácí rozehráli na krátko, ale moc neuspěli. Nasri se snažil přenést hru na Antonia, který však už míč na hrací ploše nestihl. Práci bude mít Leno s výkopem.

61

Antonio zůstal na zemi po faulu Kolašinace, ale zdá se, že to nakonec rozchodí.

60

Žlutou kartu dostává Sead Kolašinac (Arsenal FC).

60

Máme za sebou dvě třetiny zápasu a West Ham je zatím lepší. Vede zaslouženě a také po vstřelené brance je velmi aktivní.

59

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Lucas Torreira.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Shkodran Mustafi, přichází Aaron Ramsey.

58

K exekuci standardní situace se postavil Felipe Anderson. Našel v pokutovém území vysokého Ogbonnu, který hlavičkoval nepřesně.

57

Noble se u rohového praporku ocitl na zemi a Lacazette trošku neudržel nervy. Kopl tam do Nobleho a měl navíc štěstí, že sudí neohodnotí jeho faul za žlutou kartu.

56

Šestý rohový kop v zápase pro West Ham. Anderson nacentroval na přední tyč, odkud zakončoval Diop. Nebyl však se svou střelou důrazný a navíc trefil dobře postaveného Lena.

55

Ogbonna přihrál velmi špatně. Našel na středu hřiště volného Guendouziho, který to opět zkusil ze střední vzdálenosti. Ani tentokrát bránu netrefil.

54

Mustafi viděl, že nikdo se mu nenabízí, a tak se rozhodl přihrát Lenovi.

53

Fabiański zastavil průnik Aubameyanga. Poté vyhodil míč na nohu Zabalety, který se bude snažit něco vytvořit.

51

West Ham vypadá, že ho branka velmi nabudila. Arsenal se zatím ve druhém poločase nemůže dostat do tempa hry.

50

Xhakův rohový kop směřoval na zadní tyč. Nejblíž k míči měl Ogbonna, který ho ale nedokázal odkopnout. Teď měli domácí štěstí, že nikdo z hráčů hostů na zadní tyči nebyl.

50

Arsenal se na opačné straně hnal dopředu. Nedokázal ale zakončit.

48

West Ham právě vstřelil branku!
Máme zde první branku zápase! Anderson centroval dvakrát po sobě a povedl se mu až ten druhý centr. Obrana Gunners sice stačila míč odhlavičkovat, ale k němu se dostal Nasri. Ten předložil přihrávku DECLANU RICEOVI, který přesnou střelou do horní poloviny branky nedal Lenovi šanci. 1:0. Asistence: Samir Nasri.

47

Standardní situaci rozehrál Cresswell. Hráči Arsenalu dokázali centr odvrátit na rohový kop.

46

Mustafi dostává první žlutou kartu v utkání. Guendouzi ho dostal do těžké pozice, neboť přistrčil míč Andersonovi, kterého už Mustafi musel zastavit.

46

Sledujeme zatím velmi zajímavý zápas. Hraje se v opravdu vysokém tempu. Více střeleckých pokusů vyslal West Ham, ale zatím opravdu největší šanci zápasu měl na noze Alexandre Lacazette. Fabiański ale dokázal proti němu zasáhnout a udržel remízové skóre. Druhá půle začne přibližně ve 14:32.

45+1

45+1

Na centr si naběhl Rice a posunoval míč na zadní tyč. Tam si však nikdo z hráčů v tmavých dresech nedokázal naběhnout.

45

Další roh pro West Ham. K centru se chystá Anderson. Mezitím musí sudí Jonathan Moss uklidnit situaci ve vápně.

44

První půle se pomalu chýlí ke konci. West Ham ještě bude chtít založit nějakou akci. Nyní drží míč na kopačkách.

43

Andersonův centr na Cresswella byl příliš krátký. Mailtand-Niles raději hlavou dostal míč na Bernda Lena.

42

Ve chvíli, kdy se Guendouzi vrátil na hrací plochu, mířili hosté do možného přečíslení. Aubameyang ale nezvládl přihrávku na Alexandra Lacazetta.

41

Antonio si navedl po vzoru Arjena Robbena míč na levou nohu a mířil na zadní tyč. Bránu však minul o dobré dva metry. Leno bude vykopávat.

40

West Ham chvíli nevěděl, co si počít s míčem. Arsenal dostal obránce domácích pod tlak, ale domácí z krkolomné pozice dokázali vyběhnout.

39

Chvíli se nehrálo a Guendouzi zřejmě bude v pořádku. Na hřiště museli vběhnout lékaři a následně ošetřit hráče Arsenalu.

37

Guendouzi byl faulován Nasrim a střední záložník Gunners zůstal ležet na trávníku. Těžko říct, co bylo příčinou možného zranění, neboť faul nevypadal nikterak tvrdě.

36

Nasri dobře věděl, že je v ofsajdu, ale přece se nakonec zkusil za míčem rozběhnout. Sudího však neobelstil.

35

Ke střele se dostal Matteo Guendouzi. Vypálil ze střední vzdálenosti a jen těsně minul levou tyč brány domácích. Těžko říct, jestli by Fabiański stačil zasáhnout, kdyby rána do brány nakonec zapadla.

35

Xhaka podržel balón na své noze a vyměnil si jej s Koscilenym.

34

Niles rozjel na pravé straně akci. Spoluhráči ho ale příliš nepochopili a ztratili míč. Aut pro West Ham.

32

První větší šance West Hamu. Arnautovič skvěle zabojoval a připravil míč pro Nasriho. Samir Nasri se neukvapil a všiml si Andersona ještě v lepší pozici. Anderson vypálil a těsně minul pravou tyč z pohledu Lena.

31

Anderson postrčil míč Nasrimu, který nedokázal nacentrovat přesně. Leno vyběhl z brány a centr sebral do svých rukou.

30

Mustafi rozjel akci, která pokračovala u Iwobiho. Nigérijský hráč si dobře všiml Maitlanda-Nilese na pravé straně. Niles se snažil kličkou přelstít Cresswella, ale nepovedlo se mu to ideálně.

29

Arnautovič se dostával do kvalitní střelecké pozice. S ničím neváhal a okamžitě vystřelil. Mustafi mu však spadl pod nohy a parádním skluzem dokázal ránu vytěsnit.

28

Ani tento rohový kop nebyl úspěšný. Pohodlný zákrok si připsal brankář Leno.

28

Domácí okamžitě přenesli hru na levou stranu a odcentrovali. Antonio se vyšplhal do vzduchu, ale Koscileny byl přece jen důraznější. West Ham bude mít k dispozici již třetí roh v utkání.

27

Arsenal se opět dostal na půli soupeře. Nevydržel na míči moc dlouho a nyní budou vhazovat domácí. Konkrétně Zabaleta.

26

West Ham předvedl pěknou akci! Nasri si narazil s Arnautovičem, Noble propustil míč za sebe a právě Nasri vypálil pravou nohou. Střílel na přední tyč, ale bránu Lena minul tak o metr.

25

Cresswell se snažil zrychlit hru a vyzýval Antonia ke sprintu. Niles se ale dokázal natáhnout a pravou nohou přihrávku zastavil.

24

Nasri pak přece zabojoval o míč a vybojoval pro svůj celek rohový kop. Noblův centr do vápna nebyl vůbec špatný, ale stopeři hostů situaci dokázali vyřešit.

23

Také Samir Nasri se zapojil do hry. Nepřihrál moc dobře a Laurent Koscielny neměl problém s tím, aby situaci dobře vyřešil.

22

Iwobi nádherně uvolnil Kolašinace, který si výborně seběhl za obranu. Možná zbytečně ještě přihrával na hranici malého vápna. V této chvíli rozhodně mohl střílet.

21

Hosté rozehráli aut a Iwobi přihrával Lacazettovi do vápna. Ten byl v ofsajdu a pomezní sudí hru musel přerušit.

20

Lacazetta bránil Diop velmi dobře. Nepovolil mu se rozběhnout a následně francouzský útočník přihrál nepřesně.

19

Lacazette si pomohl faulem, a tak se k zakončení nedostal.

18

Arnautovič se celkem ukvapil. Nacentroval příliš brzo a ve vápně nebyl žádný jeho spoluhráč.

17

Mustafi drží míč na noze a hledá možnosti na přihrávku. Arsenal se snaží získat převahu v držení míče. Domácí spoléhají spíše na rychlé protiútoky.

16

Cresswell se dostal do dobré pozice k centru a také centr do vápna poslal. Leno sebou plácl na zem a dokázal centr udržet v rukavicích.

15

Guendouzi přetáhl přihrávku na Aubameyanga, který zrychlil a stihl míč na hrací ploše. Aubameyang nacentroval a našel hlavu Lacazetta. Ten však hlavičkoval ze záklonu nad bránu.

13

Tutovka Arsenalu. Iwobi si nevšiml na levé straně Kolašinace, ale nakonec uvolnil Lacazetta. Francouzský útočník velmi zrychlil a dostal se do výborné pozice. Lacazette vystřelil a Fabiański vytáhl důležitý zákrok. Následná dorážka skončila nad horní tyčí.

12

Arsenal zase trochu uklidnil hru a nyní si přihrává kolem půlící čáry.

11

První rohový kop rozehrávali domácí. Centr moc přesný nebyl. Anderson však na pravé straně získal míč a vypálil levačkou. Střela se sice stáčela dobře, ale do branky nezapadla.

10

Cresswell zaváhal při útočení, ale následně dokázal chybu napravit. Na míči jsou tak opět domácí.

9

Arnautovič si zabíhal za obranu, ale Koscielny dokázal hlavou zastavit akci. Na opačné straně se dostali k zakončení hosté. Lacazette pálil z velké dálky nepřesně.

8

Antonio se dral kupředu, ale Koscielny ho výborně dostoupil. Kapitán Arsenalu tak vyžehlil nebezpečný průnik na pravé straně West Hamu.

7

Iwobi se prokličkoval do dobré pozice a následně uvolnil Aubameyanga. Gabonský útočník si popostrčil balón na pravačku, ale vystřelit nedokázal.

6

První střelecký pokus v dnešním utkání vyslal Noble. Kapitán domácích si vyměnil míč se spoluhráčem a pálil levačkou z dobré pozice. Střela však byla slabá a německý brankář Leno neměl se zákrokem problém.

5

Arsenal dostal míč na své kopačky a snaží se něco vymyslet. Sokratis hledá varianty přihrávky.

4

Fabiański odkopl míč hluboko do pole. Našel Arnautoviče, ale ten musel okamžitě přihrávat zpět, neboť byl napadán hosty.

3

Lacazette posunul hlavou míč za sebe. Následně měl však Ogbonna celkem jednoduchou práci.

2

Lenův nákop nebyl vůbec přesný. Míč propadl za autovou čáru a vhazovat bude Zabaleta.

2

Arsenal se poměrně vysunul a následně získal míč. Dlouho jim to však nevydrželo a balón už mají na kopačkách opět domácí.

1

Domácí začali opatrně. Diop kombinuje s brankářem Fabiańskim.

1

West Ham dnes nastupuje ve svých tradičních vínových barvách. Arsenal dnes na trávník vběhl v dresech světle modrých.

West Ham United: Fabiański – Zabaleta, Ogbonna, Diop, Cresswell – Noble (C), Rice – Antonio, Nasri, Anderson – Arnautović.
Náhradníci: Adrián – Masuaku, Snodgrass, Obiang, Diangana, Carroll, Lucas Pérez.

Arsenal FC: Leno – Papastathopoulos, Koscielny (C), Mustafi – Maitland-Niles, Guendouzi, Xhaka, Kolašinac – Iwobi, Aubameyang – A. Lacazette.
Náhradníci: Čech – Bellerín, Lichtsteiner, Monreal, Ramsey, Torreira, Nketiah.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Andy Halliday.

Arsenal FC:

Arsenal se po skvělém startu do sezóny trochu trápí a v top šestce týmů se nachází, až na pátém místě se čtyřiceti jedna body a skóre 46:31. Po velkém debaklu v Liverpoolu přivítal na svém stadionu předposlední Fulham. Ve 25. minutě poslal Gunners do vedení Xhaka. V 55. minutě zvýšil vedení Lacazette. V 69. minutě sice snížil Kamara, ale o deset minut později poslal domácí zpátky do dvoubrankového vedení Ramsey a v 83. minutě přidal branku také Aubameyang. Arsenal tak zvítězil 4:1. Nejlepším střelcem je se čtrnácti góly Aubameyang.

West Ham United:

West Ham se aktuálně nachází na desátém místě s dvaceti osmi body a skóre 29:32. V posledním zápase přivítal na své půdě Brighton. První poločas sice branku nenabídl, ale v 56. minutě poslal hosty do vedení Stephens. O dvě minuty později šli hosté už do dvoubrankového vedení po trefě Duffyho. Ale v 66. minutě snížil Arnautović, který se rovněž trefil také o dvě minuty později. Zápas tak nakonec skončil remízou 2:2. Nejlepším střelcem je s osmi góly Anderson.

Ve 22. kole se proti sobě utkají týmy West Ham United a Arsenal FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu minulého roku na půdě Arsenalu, který ovšem zvítězil 3:1. Dnes se ale bude hrát na Olympijském stadionu v Londýně, který nabídne kapacitu pro 66 000 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jonathan Moss a jeho asistenti Marc Perry a Andy Halliday. Úvodní výkop je naplánován na 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.