Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Rohové kopy: 2 – 6
Ofsajdy: 2 – 0
Fauly: 5 – 9
Žluté karty: 1 – 2.

Je dobojováno! Utkání dvou týmů bojujících o záchranu končí vítězně pro Burnley, které de facto ani jednou neskórovalo, ale stejně bere tři body za výsledek 2:1. Fulham vstoupil do zápasu aktivně a díky Schürrleho hezké trefě měl už od druhé minuty navrch. Pak ale přišlo období okolo 20. až 23. minuty, kdy si Bryan s Odoiem vstřelili vlastní góly a pomohli domácím skóre otočit. Po změně stran měli Londýňané velikánskou územní převahu. Střídající Vietto si i vytvořil nějaké ty šance, ale když už nemohl zasáhnout brankář Heaton, tak na brankové čáře zachraňoval situaci Tarkowski. V koncovce už to bylo jenom marné dobývání, a tak „Clarets“ slaví již třetí ligovou výhru v řadě a posun na patnácté místo. Svěřenci trenéra Ranieriho naopak nenapravili nečekané vypadnutí z FA Cupu a po dnešku ztrácí na záchranu pět bodů.

Wood
87. min Vokes

Bryan
61. min Cairney
Sessegnon
46. min Vietto
Mitrović
Schürrle
77. min Kebano

90+2

V nastaveném čase už je to od Fulhamu docela velká křeč. Burnley úspěšně drží balón daleko od své branky a Le Marchand k tomu všemu fauloval vedle vlastního vápna.

90+1

Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty. Domácí trenér přitom má stále v zásobě dvě možnosti střídání.

90

Menší závar na malém vápně přinesl pouze útočný faul Le Marchanda. Tomu zřejmě byl odpískán střet s boxující brankářem Heatonem.

89

Christie si nevěřil na obejití dvou protihráčů a raději přihrál před vápno, kde z osy hřiště vypálil Chambers. Na první pohled to byl hodně nepovedený pokus, což bylo zapříčiněno lehkou tečí. Pokračuje se rohovým kopem!

88

Vokes na první dotek s míčem nečekal dlouho a pomohl zklidnit kombinaci ve středu pole. Ta vůbec k ničemu nevedla, neboť Taylor ztratil míč přihrávkou do prostoru nikoho.

87

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Sam Vokes.

85

Stále se čeká na první střídání Burnley, které je dlouhé minuty zatažené u vlastního vápna. Kebano zprava vběhl do jeho nitra, ale Heaton střílený centr vyrazil do relativně bezpečných míst.

84

Hra je velmi plynulá, takže Fulham rozhodně nemůže spoléhat na nějaké větší nastavení. Hosté aktuálně kombinují v pomalejším tempu hodně daleko od Heatona.

82

Seriho pas zablokoval Westwood zpět na hostující kopačky, které vytrvale obléhají domácí vápno. Zpoza něj vystřelil Christie hodně slabě a Heaton předvedl jen propagační zákrok.

81

Kolem lavičky náhradníků pobíhá také český útočník Matěj Vydra. Přednost ale dostane Sam Vokes. Ten už se chystá na trávník, kde mezitím Heaton lapil Christieho centr.

80

Domácí tým i deset minut před koncem úspěšně odolává tlaku Fulhamu. Nejeden hráč toho má plné zuby, a tak se dají v blízké době očekávat nějaké ty změny v hrající jedenáctce.

79

Kebano si kličkou vytvořil prostor k centru. Ten hodně přetáhl, nicméně další hráči Fulhamu míč vybojovali a odcentrovali na Vietta, kterému se nepovedlo dát do hlavičky dostatek razance ani přesnosti.

78

Meem faulovaný argentinský útočník Luciano Vietto rozhodně oživil hru Fulhamu, pro který nyní získal rozehrávku ze středové čáry.

77

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází André Schürrle, přichází Neeskens Kebano.

75

Hosté teď mají obrovský tlak. Burnley nedokázalo odkopnout míč do bezpečí a sražený míč přistál dva metry před vápnem u Vietta. Ten bez váhání vypálil, ale Heaton byl u pravé tyče včas.

74

Cairney si všiml na pravé straně volného Schürrleho, který si mohl vybrat, jestli přihraje nebo zakončí. Nakonec vyhrála druhá možnost, nicméně Meem sražená rána končí jen rohovým kopem.

73

Seriho nákop způsobil před Heatonem menší trmu vrmu. Ta vyzněla lépe pro domácí hráče, kteří po mnoha odrazech odkopli balón co nejdál to šlo.

72

James Tarkowski šel hodně pozdě do skluzu a trefil nohy Mitroviće ve chvíli, kdy srbský útočník dávno přihrál. Je z toho žlutá karta a standardní situace pro Fulham.

71

Z tribun se po další domácí ztrátě ozvalo nespokojené bučení, které po chvilce vystřídalo mohutné skandování, které má fotbalistům Burnley vlít čerstvou krev do žil.

70

Hodně rychlý přechod Fulhamu do útoku po dalším promrhaném autu Burnley. Vietto z pravého kraje velkého vápna zřejmě centroval na Mitroviće a míč šel od clonícího Taylora těsně vedle pravé tyče.

69

Barnes to udělal v souboji s Odoiem výborně a sklepl nákop z hloubi pole na volného Wooda, který napřáhl z dvaceti metrů a o kousek přestřelil Ricovu bránu.

67

Právě Rico pod tlakem Chrise Wooda zakopl míč zpět do autu. Charlie Taylor pak vhazování naprosto pokazil a u míče jsou znovu Londýňané.

66

Burnley si ve druhé půli balónu moc neužilo. Teď mohlo chvíli kombinovat, ale místo toho přišel hodně nepřesný nákop mířící za koncovou čáru. Sergio Rico ihned rozehrává.

65

Ashley Westwood začal unikat Christiemu, který raději sáhl k taktickému faulu a za neoddiskutovatelné stažení vyfasoval žlutou kartu.

63

Mee šel do hlavičky na zadní tyči. Ta byla kvůli teči nepřesná, a tak se rohový kop opakoval. Wood to sehrál úplně stejně, ovšem Mee v hlubokém záklonu nemohl pomýšlet na kloudné zakončení.

62

Bardsleyho centr z pravého křídla neprošel. Domácím to ale vadit nemusí, neboť balón se odrazil na rohový kop. Pro Burnley teprve první v zápase.

61

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Joe Bryan, přichází Tom Cairney.

61

Odoi roztáhl hru doprava, kde byl Christie. Tentokrát mu centr vyšel o něco lépe, ale přesto se stal snadnou kořistí pro Meeho. Vzápětí přiletěl centr i z opačné strany, ale tísněný Mitrović nedokázal pořádně hlavičkovat.

60

Držení míče: 50% – 50%.

58

Christie musel zabojovat o míč po neúplně vydařené narážečce s Schürrlem. Poté zkusil odcentrovat z hloubi pole, jenomže kluzký balón mu sjel na vnější nárt a skončil v zámezí.

57

Znovu se Burnley snad v osmi lidech vysunulo na útočnou polovinu, i když nebylo v držení balónu. To se díky napadání změnilo, ale následná akce neměla ani jepičí život.

56

Fulham trochu komplikovaně rozehrával a zbytečně se dostal pod tlak forčekujících protihráčů. Vše vyřešila až malá domů a resolutní odkop Sergia Rica.

54

Joe Bryan se nepochopil se spoluhráči a balón tak propadl až k Heatonovi, který nijak nespěchá s rozehrávkou. Jeho tým má stále dobře nakročeno k třetí ligové výhře za sebou.

53

Christie si dobře zpracoval pas na pravou stranu, kde měl trochu času na přípravu centru, ale ten se mu vůbec nevyvedl. Přízemní pas vletěl do noh clonícího protihráče.

52

I po nařízeném rohovém kopu bylo trochu rušno před brankou Toma Heatona. Jeho spoluhráči si ale poradili a domácí kapitán je tak stále bez zákroku.

51

Mitrović sklepl centr z levé strany na Vietta, který si hrudníkem připravil velmi slušnou střelu. Ta letěla do sítě, jenže na brankové čáře ji odkopl do bezpečí dobře postavený Tarkowski!

50

Devatenáctiletý McNeil nebyl líný na krok a zbrzdil rozehrávku Fulhamu, která se pomalinku posouvá prostřednictvím několika autových vhazování..

49

Začátek druhé půle je hodně podobný konci té první. Oba týmy poměrně často ztrácí míč a hra je tak zaseklá v prostoru mezi oběma šestnáctkami.

48

André Schürrle spěchal za obranu, ale ta jeho náběh stihla eliminovat ještě předtím, než se německý legionář stihl dostat k pokutovému území.

47

Vypadá to, že déšť během pauzy ještě více zhoustl a navíc je doprovázen silným větrem. Není se vůbec co divit, že na stadionu je k vidění spoustu prázdných míst.

46

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ryan Sessegnon, přichází Luciano Vietto.

Žluté karty: 0 – 1.

Je za námi první poločas, ve kterém se Fulhamu povedla dosti bizarní záležitost. Ranieriho svěřenci dostali hned třikrát míč do branky a přitom jdou šatny za nepříznivého stavu 1:2. Pro hosty to přitom začalo skvěle, když ve druhé minutě nádhernou trefou otevřel skóre André Schürrle. Burnley se však dokázalo oklepat a vytvořilo si velký tlak. Woodova hlavička šla ještě do tyče, aby o pár minut později přišly smolné vlastní góly od Bryana a Odoie. Burnley tak vede, aniž by zaznamenalo jedinou střelu na branku.

45+2

45+2

Hodně těžko se teď překonává černobílý obranný val tvořený hostujícími hráči. Burnley nemá kudy projít a před hvizdem sudího už to asi nestihne.

45+1

Nastavují se 2 minuty.

45

Další sérií krátkých přihrávek se domácí prokombinovali k centru z levé strany. Ten byl přetažený až k Bardsleymu a asi všem se vybavily vzpomínky na předchozí dva vlastence. Balón i teď nebezpečně letěl kolem noh obránců Fulhamu, ovšem Ricova branka protentokrát v ohrožení nebyla.

44

Wood dostal přihrávku na zadní nohu a hodně naivně se snažil vystřelit z nějakých sedmadvaceti metrů. Pomalý míč se vůbec nedostal do pokutového území.

43

Odoi byl jako první u nákopu směřujícího za hostující obranu. V těžké pozici dvakrát nepřipraveně zakopával míč a daroval ho Burnley.

42

První půle se pomalu blíží ke konci. Mitrović se snažil převzít autové vhazování od Christieho, ale na pravé straně měl proti sobě až příliš obránců.

40

Domácí zkusili projít několika narážečkami po ose hřiště. S přihrávkami na jeden dotek to ale přehnali a o míč přišli ještě před velkým vápnem.

39

Na stadion Turf Moor se přišel podívat také trenér anglického národního týmu Gareth Southgate. I on musí přetrpět hodně nevlídné počasí, které je typicky anglické.

38

Dwight McNeil podklouzl na mokrém trávníku a trochu se přitom poranil. Po následném ošetření ale plynule odešel do autu a zjevně bude moci pokračovat.

37

Dva vlastence s Fulhamem hodně otřásly. Nyní mu pomohl novozélandský útočník Chris Wood, který si nepohlídal své ofsajdové postavení.

36

Tarkowski byl ve správný čas na potřebném místě a vrátil letící centr do míst, odkud přiletěl. Po autovém vhazování posílal další pas do vápna Chambers a našel jen rukavice Heatona.

35

Bardsley si pěknou kličkou přehodil míč na levačku, kterou zkusil vystřelit z dálky, jenomže branku vůbec netrefil. Ještě předtím se po levém křídle rozběhl McNeil, ale individuální akci zakončil jen nepřesným centrem.

34

Pan Atkinson poprvé sáhl po žluté kartě, kterou ukázal Calumu Chambersovi. Ten neměl rychlost a místo míče trefil nohy rozběhnutého Jacka Corka.

33

Poslední pětiminutovka už je zase mnohem poklidnější. Hraje se jen uprostřed hřiště, kde se válčí o balón na velmi malém prostoru.

31

Le Marchand si v souboji s Barnesem pomohl nedovoleně. Burnley bude rozehrávat z půlící čáry, o což se jmenovitě postará anglický stoper Ben Mee.

30

Držení míče: 60% – 40%.

28

Ještě jednou dosti podobná situace, na jejímž konci byl Ryan Sessegnon. Další střela hlavou ale letěla nad břevno Heatonovy branky.

26

Nechybělo mnoho a stav byl opět vyrovnaný! Calum Chambers po Bryanově centru z rohového kopu dostal k hlavičce a nasměroval balón do břevna!

25

Hlavní rozhodčí dopískl Westwoodův faul na Mitroviće a přiřkl hostům standardní situaci z prostoru, odkud se úplně nedá přímo vystřelit.

23

Burnley právě vstřelilo branku!
Tak to jsou hodně smolné minuty pro hostující tým, který si během tří minut dává dva vlastní góly! Opět u toho byl Jeffrey Henrick, který si sběhl na levý kraj velkého vápna, odkud chtěl centrovat, jenže trefil DENISE ODOIE a další pohroma pro Fulham byla rázem na světě.

20

Je vyrovnáno na 1:1! Tarkowski byl během náběhu za centrem z levého křídla asi faulován Bryanem. Penalta se ale kopat ani nemusela, neboť míč propadl na Jeffreyho Henricka a jeho střela z úhlu se právě od JOEA BRYANA odrazila za bezmocného Rica.

20

Jenže ta měla velmi krátkého trvání. James Tarkowski byl Chambersem faulován ve středovém kruhu a z něj zřejmě přiletí další míč k hostující šestnáctce.

19

Dlouhou diagonálu Westwooda zkušeně přečetl Denis Odoi a hlavičkou dal malou domů Sergiu Ricovi, od kterého začíná útočná akce Fulhamu.

17

Domácí se dlouhou dobu snažili probít přes hodně zatažený blok. Nakonec vymysleli centr Bardsleyho, který Rico podběhl a měl štěstí, že hlavička Wooda šla jenom do břevna!

16

Ani z tohoto mráčku ale nezapršelo tak, jak ze zamračené oblohy nad stadionem. McNeil po přihrávce Ashley Barnese napálil míč jen do prvního protihráče v bíločerném dresu.

15

Fulham útočil i přesto, že na hřišti zůstal ležet Mitrović. Domácí však balón rychle vybojovali a vyráží do rychlého protiútoku.

14

Jeffrey Henrick si věřil na střelu z delší vzdálenosti. První pokus byl zablokovaný a ten opakovaný pro změnu vyletěl ze hřiště asi sedm metrů vedle Ricovy levé tyče.

13

Bardsleyho pokus o centr byl dobře čitelný a Sessegnon ho zneškodnil. Burlney pouze vhazovalo a rovněž zvolilo zpátečku do středu hřiště.

12

Taylor zablokoval letící centr do autu, po kterém se hosté vrátili s míčem na vlastní polovinu. Tam udělal velkou chybu Ream, jenže Barnes naprosto zadrbal přenesení hry na Wooda.

11

Ashley Barnes se dral za přesným nákopem, ale neměl dostatečnou rychlost na to, aby se přes pozorného obránce Fulhamu dostal k nějakému ohrožení Ricovy brány.

10

Kromě Schürrleho parádní trefy se toho na Turf Moor zatím moc nestalo. Fanoušci Burnley nemůžou být s úvodem zápasu vůbec spokojení.

9

Christie se dostal pod nepříjemný tlak na hraně vlastní šestnáctky a raději zakopl míč do zámezí, odkud ho okamžitě vrátil do hry Charlie Taylor.

7

Seri to už přehnal s důrazem a daroval Burnley standardní situaci. Rico však zůstal v klidu, neboť Tarkowski byl během centru Westwooda v postavení mimo hru.

6

Domácím se zatím vůbec nedaří držet míč, o který je teď velká pranice na půlící čáře.

4

Londýňané jsou při chuti a opět se ženou do ofenzivy. Christieho centr však nenadělal žádnou větší paseku a Bryan pouze vhazuje z místa hodně vzdáleného od pokutového území.

2

Fulham právě vstřelil branku!
Neskutečná trefa hned ve druhé minutě posílá hosty do vedení! Nákop Odoie přeletěl vysokého Mitroviće a skončil na noze Tarkowského, jenž se svými spoluhráči odrazil domácí útok zpět do středu pole. Z něj ale přiletěl další dlouhý pas od Odoe, který si ANDRÉ SCHÜRRLE pravačkou nádherně zpracoval a druhým dotekem vypálil přesně pod břevno, od něhož se balón odrazil za bezmocného Heatona.

1

O úvodní výkop zápasu se postarali hosté, kteří se balónu okamžitě zbavili. Po nepřesném pasu na levou stranu bude vhazovat Phil Bardsley.

1

Burnley FC: Heaton (C) – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Hendrick, Cork, A. Westwood, McNeil – Wood, Barnes.
Náhradníci: Hart – Defour, B. Gibson, K. Long, Lowton, Vokes, Vydra.

Fulham FC: S. Rico – Odoi, Ream, Le Marchand – C. Christie, Chambers, Seri, Bryan – R. Sessegnon, A. Mitrović (C), Schürrle.
Náhradníci: Bettinelli – Ayité, Cairney, Ib. Cissé, Kebano, Z. Sessegnon, Vietto.

Rozhodčí: Atkinson – Hatzidakis, Lennard.

1. vzájemný zápas

25.08.2018
Fulham – Burnley 4:2
4. Seri, 36. a 38. Mitrovič, 83. Schürrle – 10. Hendrick, 41. Tarkowski.

Burnley FC

Domácí klub ze stadionu Turf Moor má za sebou hodně podobný podzim, jako jeho dnešní londýnský soupeř. Od šestého října do šestadvacátého prosince vybojoval jedno jediné vítězství v poměru 1:0 nad Brightonem. Závěr roku 2018 však Burnley vyšel náramně dobře. Na domácím hřišti porazilo 2:0 West Ham a o tři dny později naplno bodovalo také na půdě Huddersfieldu, kde vyhrálo 2:1 a posunulo se na šestnáctou příčku, na které má dvoubodový náskok na sestup. Během minulého víkendu vedl Sean Dyche své svěřence v FA Cupu proti třětiligovému Barnsley, nad kterým vyhráli 1:0 Woodovou penaltou z druhé minuty nastaveného času. Za 21 ligových kol dalo Burnley 21 branek, nejlepším střelcem je čtyřgólový anglický útočník Ashley Barnes.

Fulham FC

Ligový nováček se mezi anglickou elitou dlouho hledal. Na konci loňského roku však získal ze tří po sobě jdoucích zápasů slušných pět bodů a odlepil se z úplného chvostu tabulky na devatenácté místo. Na tom Fulham zůstal i po novoroční prohře 1:4 ze hřiště Arsenalu, po kterém se ukázal také v FA Cupu. Zápas proti Oldhamu ze čtvrté ligy mu však vůbec nevyšel a nečekaně prohrál 1:2. Tým italského kouče Claudia Ranieriho se tak ve druhé půlce sezony může naplno věnovat bojům o záchranu, ve kterých bude potřebovat zlepšit ofenzivu i obranu, která je s 47 inkasovanými góly nejpropustnější v soutěži. Nejlepším střelcem je srbský útočník Aleksandar Mitrovič, který se podílel na deseti z devatenácti branek.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvaadvacátého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na záchranářský souboj mezi Burnley a Fulhamem!