Dnešní utkání sledovalo 39 350 diváků.

Po velmi dobrém prvním poločase jsme viděli nepříliš pohlednou druhou půli. Do které šel Newcastle s jediným cílem, a to ubránit remízu. Což se svěřencům Rafaela Beníteze, i za cenu pěti žlutých karet, povedlo. Everton jen jednou dokázal přelstít obranný blok Newcastlu, za ten mohl dokonce dvakrát rozhodnout Atsu, jeho zakončení postrádalo větší razanci. Nerozhodný stav je i přes dominanci Evertonu smířlivým výsledkem. Děkuji za sledování a u anglické Premier League na počtenou!

Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 14:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:18.

EvertonEverton(4-2-3-1)

Pickford
23 Coleman
Coleman
5 Zouma
Zouma
13 Mina
Lookman
79. min Calvert-Lewin
Sigurdsson
70. min Walcott
Richarlison
14 Tosun
Tosun
69. min Bernard

Murphy
64. min Pérez
Ki Song-jung
10 Diamé
Diamé
30 Atsu
Atsu
Rondón
74. min Joselu

90+5

Dúbravka velice efektivně si poskočil pro vysoký balon, za nedlouho rozehraje.

90+5

Everton se nedokáže probít přes obranný blok Newcastlu, dnešní zápas zřejmě dopadne nerozhodně.

90+4

Manquillo držel míč u rohového praporku, Newcastle hraje na remízu.

90+3

Poslední dvě minuty dnešního klání, dočkáme se branky?

90+2

Žlutou kartu obdržel Atsu (Newcastle), div nezranil Bernarda.

90+1

Pět minut nastaví hlavní rozhodčí Mason.

90

Opět Atsu, a opět Pickford! Tentokrát měl brankář práci jednoduchou, míč se k němu sotva doploužil.

89

Dúbravka dlouho váhal s rozehrávkou, nicméně zvládl přihrát až na své spoluhráče na druhé polovině hřiště.

88

Žlutou kartu obdržel Fernández (Newcastle) za tvrdý zákrok na Gueyeho.

87

Atsu se dostal ke střele, a mohl vystřelit hostům vítězství! Proti byl Pickford, který fantasticky zasahuje!

86

Domácí fanoušci ženou své hráče za vedoucí brankou, nespokojí se s pouhou remízou.

84

Manquillo nezvládl udržet míč, a tak skončil v autu.

83

Míč se po skrumáži odrazil k Bernardovi, ten nedokázal míč vůbec trefit.

82

Rohový kop číslo 13 pro Everton, neuvěřitelné číslo za jeden jediný zápas.

82

Jeden tvrdý zákrok střídá druhý, Christian Atsu tentokrát fauloval André Gomese.

81

Domácí fanoušci se dožadovali penalty po zákroku uvnitř vápna, hlavní arbitr Mason zůstává chladný.

80

Žlutou kartu obdržel Schär (Newcastle) za hraní rukou.

79

SStřídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Lookman, nahradí jej Calvert-Lewin.

78

Hra pokračuje nepříliš rychlým tempem, snad se to zlepší v průběhu dalších minut.

76

Výsledkem této standardní situace je nepřesná rána Gueyeho.

75

Pickford rychle rozehrál až na Walcotta, který si proti obraně Newcastlu netroufl na nějakou "kulišárnu", a tak vybojoval alespoň roh.

74

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Rondón, nahradí jej Joselu.

73

Dúbravka nepříliš přesvědčivě vytěsnil míč, ten pak šel na obránce Newcastlu, kteří museli svému brankáři vypomáhat.

73

Ani tento roh se Evertonu nevydařil, balon skončil po dalekém odkopu až u Pickforda.

72

A je tu rohový kop Everton, už dvanáctý.

71

Everton pokračuje ve ždímání Newcastlu, dnes jsou pány Goodison Parku.

70

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Sigurdsson, nahradí jej Walcott.

69

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tosun, nahradí jej Bernard.

69

Gomes chytře přesunul hru na Richarlisona, jenž trefil boční síť Dúbravkovy branky.

68

Z tohoto rohu nevzniklo žádné nebezpečí pro Newcastle, ani následný tlak nic nepřinesl. Pouze Dúbravka zachytil další vysoký míč.

67

Dignův centr do vápna našel jen připraveného Diamého. Rondón odvrátil míč na roh, už jednou dnes dokázal z něj Everton skórovat.

66

Žlutou kartu obdržel Yedlin (Newcastle) za šlápnutí na nohu Digneho, tady není o čem diskutovat.

65

Hra trochu ztratila na tempu, míč je často v zámezí.

64

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, nahradí jej Ayoze Pérez.

63

Další tvrdý zákrok ze strany Newcastlu, tentokrát Mason udělovat kartu nebude. Richarlison je nejčastěji faulovaným hráčem v dnešním utkání.

62

Skákavý míč se odrazil k Dignemu, který za hranicí vápna pálil vysoko, někam k tribunám.

61

Žlutou kartu obdržel Diamé (Newcastle).

60

Digne hledal ve vápně Sigurdssona, ale centr velice přetáhl.

59

Christian Atsu vypálil z otočky a prověřil Pickforda, který dnes příliš práce neměl.

58

Aktuální držení míče: Everton 77%, Newcastle 23%

57

Coleman ustrážil míč před dotírajícím Murphym, kterého donutil k útočnému faulu.

57

Everton odpovídá, a už to vypadá podobně jako v prvním poločase.

56

Newcastle nezvykle v dnešním zápase drží míč na svých kopačkách, zatím je lepším týmem.

55

Lucas Digne se vrací na trávník, rozhodl se bojovat s bolestí.

54

Stále se nezvedá Lucas Digne, Everton zatím hraje v deseti, než bude ošetřen či vystřídán.

53

To nevypadá dobře. Lucas Digne se drží za nohu, a zřejmě je v křečích.

52

Christian Atsu držel míč u levého rohu, neudržel jej dlouho. Nicméně si pak nerozuměli hráči Evertonu, což znamená aut pro Newcastle.

51

Lookman šlápl na nohu Ki Song-junga, tento zákrok by si v jiné soutěži určitě vysloužil žlutou kartu.

50

Už, už to vypadalo na stoprocentní gólovku! Fernández ale tváří v tvář Pickfordovi vysoký balon nezachytil.

49

Míč skončil na střídačce domácích, kterou střeží portugalský kouč Marco Silva.

48

Ki Song-jung přistrčil ve vápně Richarlisona, penalta z toho nebude. I když by si ji brazilský záložník určitě přál.

48

Yedlin velice rychle odstavil Digneho, není divu, je to jeden z nejrychlejších hráčů, kteří pobíhají po trávnících Premier League.

47

Everton začal druhý poločas náporem, jeho hráči si nerozuměli, a tak rozehraje Dúbravka. Hrdina první půle pro Newcastle.

46

A je zahájen druhý poločas! 45 minut, které rozpletou dnešní záhadu o konečném výsledku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli hned 10 rohů v podání Evertonu. Až ten poslední byl ale gólový, prosadil se ve velké formě hrající Richarlison. Modří ovládají dění na hřišti, Newcastle čeká na rychlé protiútoky. Co přinese druhý poločas? Sledujte se mnou i druhou polovinu dnešního napínavého klání...

45+3

45+2

První půle spěje ke svému konci, zdá se se, že se více už nestane.

45+1

Skvělý Dúbravka zabránil jistému gólu! Těsně před ním se uvolnil Tosun, a trefil jej ve stoprocentní šanci!

45+1

Dvě minuty nastaví hlavní arbitr Mason.

45

Newcastle drží míč na svých kopačkách, chce dohrát poločas.

44

Proti je ale Martin Dúbravka, který si znovu došel pro vysoký míč uvnitř vápna.

43

Čím více se blíží konec poločasu, tím je Everton nebezpečnější a agresivnější směrem dopředu.

42

Dignův centr byl lahůdkou pro slovenského reprezentanta Dúbravku.

41

Yedlin nedovoleně zastavil Richarlisona, je mu pískán faul. Tentokrát ještě bez karty.

40

Míč proletěl pokutovým územím, nikdo z hráčů jej nějak výrazně nezasáhl. Tečoval ho jeden z obránců Evertonu, autové vhazování pro Magpies.

39

Newcastle, konkrétně Jacob Murphy, spěchal do protiútoku, včas zasáhl Kurt Zouma, který odvrátil míč na rohový kop.

38

Everton právě vstřelil branku!
To byla jen otázka času než Everton vyrovná! Po desátém rohu se míč odrazil k volnému RICHARLISONOVI, který stál pouhých pár metrů před čárou. Jednoduchá práce pro tohoto Brazilce, který přestoupil do Evertonu z Watfordu.

37

Evertonská pračka je v plném proudu, ždíme Newcastle, co to jde.

35

Právě Gylfi Sigurdsson se ocitl v gólové příležitosti, byl sám uvnitř vápna Newcastlu! Jeho ránu zblokoval hostující obránce Fernández na poslední chvíli!

35

A bude svůj pokus opakovat, tedy roh číslo 8. Ani tento se nevydařil podle představ modrých.

34

Islandský Sigurdsson zahraje už sedmý roh Evertonu!

34

Máme jedenáct minut plus nastavení do konce prvního poločasu, zatím se nezdá, že by se jeden z týmů zmohl na další branku.

33

Dúbravka zasáhl a chytil, jak by řekl "lobtu" ze vzduchu. Newcastle se může tak uklidnit.

32

Sigurdssonův centr přeletěl všechny jeho spoluhráče, našel pouze hlavu Ki Song-junga. Ale může si napravit reputaci při rohovém kopu.

31

Fernández složil Lookmana na zem, ten vybojoval zajímavou pozici pro svůj tým.

31

Další rána končí jako pozdrav pro domácí fanoušky, Lookmanova rána byla snad ještě vyšší než Richarlisonova.

30

Ani Newcastlu se standardní situace nevydařila, toto mají oba týmy zatím společné.

29

První rohový kop pro Newcastle v zápase.

28

Hra pokračuje ve stejném koloritu. Everton drží míč, za pár minut jej ztratí, následuje rychlý protitútok Newcastlu.

27

Vedoucí branka Newcastlu je opravdu raritní, v Goodison Parku straky skórovali naposledy v září 2013.

26

Znovu Evertonu tato standardní situace nevyšla, hráči Newcastlu mají perfektně secvičenou obranu.

25

Dignův dlouhý centr do vápna znamená další rohový kop pro Everton. Stoupne si k němu Sigurdsson.

24

Richarlison se dožadoval odpískání ruky, Lascelles ji měl u těla. Toto penalta není.

23

Everton odpovídá tlakem na Newcastle, Coleman získal autové vhazování poblíž vápna hostů.

22

Na druhé straně opět "zazlobil" Rondón, rozhodl se pro střelu hned za hranicí šestnáctky. Nicméně branku trefit nemohla.

21

Dúbravka si připsal první zákrok po střele Richarlisona, v klidu ji chytil do náručí.

20

To je překvapení! Po dosavadním průběhu jsme čekali spíše vedení Evertonu, než Magpies.

19

Newcastle právě vstřelil branku!
Newcastle jde zčistajasna do vedení! Prosazuje se SALOMON RONDÓN, jehož našel skákavou přihrávkou ve vápně Jacob Muprhy. Míč při akci ještě přeskočil stopera Minu. 0:1!

18

Dúbravka skoro dvacet vteřin váhal s rozehrávkou, nakonec zvolil daleký odkop.

17

Následná dvojice rohových kopů hosty vůbec neohrozila, ten druhý byl navíc ukončen po útočném faulu evertonských.

16

Konečně! Šanci na vstřelení branky si vytvořil Richarlison, jeho střelu ale stačil zblokovat jeden z obránců Newcastlu na roh.

16

Dúbravka musel vyběhnout proti centru do vápna, kde číhal Sigurdsson. Úspěšným byl slovenský brankář.

15

Aktuální držení míče: Everton FC 76%, Newcastle United 24%

14

Lucas Digne je dnes příliš propustný, všechny útoky Newcastlu šly zatím po jeho straně.

13

A prohnal domácí obranu, Zouma raději poslal míč jen do autu.

12

Dúbravka si po opravdu dlouhé době sáhl na míč, jeho tým také zvládá kombinovat.

11

Následný protiútok modrých vypadal slibně, to by nesměl Sigurdsson tak mizerně přihrát.

11

Výsledkem je pouhý odkop od branky Pickforda, žádné nebezpečí pro Everton.

10

Lookman přistrčil utíkajícího Manquilla, volný kop pro Newcastle. Z této pozice lze ohrozit branku.

9

Richarlison chtěl proniknout do vápna hostů, tam jej odstavil hostující obránce.

8

Poklidná kombinace Evertonu nemá konců, Newcastle ani příliš nepresuje. Až teď na chvilku získal míč Atsu, který o něj ale vzápětí přišel.

7

Yedlin zvládl u pravé postranní čáry odstavit útočícího hráče jen za cenu autového vhazování.

6

Už se zdálo, že Newcastle vydrží déle na míči. Nestalo se tak, Everton ukazuje, kdo bude dnes pánem na hřišti.

6

V úvodních minutách je míč v 86% případů na kopačkách domácích.

5

André Gomes vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus mířil k tribunám.

4

Hostující obránci zvládli odhlavičkovat, Everton pokračuje v dominanci na míči.

4

Zblokovaná střela Tosuna na roh, první standardka v dnešním zápasu.

3

Až od Pickforda zahájí další akci domácí fotbalisté, kteří zvítězili v osmi z předchozích devíti utkání.

2

Modří ukazují svou šikovnost s míčem, teprve teď se poprvé hosté dotkli balonu.

1

A je odstartováno! Jako první u míče jsou domácí, kombinují od zadu, od Zoumy.

1

Hráči jsou nastoupení před zaplněným Goodison Parkem, výkopu nic nebrání.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), K. Zouma, Y. Mina, Digne – A. Gomes, Gueye – Lookman, G. Sigurdsson, Richarlison – Tosun.
Náhradníci: Stekelenburg – Baines, M. Keane, Davies, Walcott, Bernard, Calvert-Lewin.

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), F. Fernández, Schär, Manquillo – Jacob Murphy, Ki Song-jung, Diamé, Atsu – Rondón.
Náhradníci: Woodman – Clark, Shelvey, Longstaff, Joselu, Muto, Ayoze Pérez.

Rozhodčí: Mason – Perry, Robathan.

Straky naposledy nezvládly duel s West Hamem (0:3), navíc na Goodison Parku se jim dlouhodobě nedaří. Považte sami, poslední branku zde dal Newcastle v září 2013. Před více než pěti lety! Aktuálně se Magpies nacházejí na čtrnáctém místě, klub se navíc ocitl na prodej. Jeho majitel Mike Ashley si příliš nesedl s fanoušky, za dob jeho vlády zažil tradiční klub dva sestupy do Championshipu. Proti našlapanému Evertonu to budou mít svěřenci Rafaela Beníteze hrozně těžké.

Everton FC
Modří se nacházejí na sedmém místě tabulky, naposledy v Merseyside derby prohráli 0:1 s Liverpoolem. Předtím stejným výsledkem přetlačili Cardiff, proti Chelsea uhráli bezbrankovou remízu. V případě výhry se domácí posunou na šesté místo před Bournemouth. Nejvíce branek nastříleli Gylfi Sigurdsson s Richarlisonem, šest. Proti Magpies budou velkými favority.

Hezký středeční večer u Premier League! Kláním mezi Evertonem FC a Newcastlem United, vás provede Tadeáš Podolka. Zápas má na Goodison Parku výkop ve 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:45.