Já vám děkuji za sledování dnešního zápasu a u nějakého další onlajnu, na shledanou.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:4.
Střely mimo: 6:2.
Rohy: 6:4.
Ofsajdy: 1:4.
Fauly: 10:14.

A máme tu konec dnešního zápasu mezi Bournemouthem a Southamptonem, který končí bezbrankovou remízou 0:0. Po velice nudném a nezábavném prvním poločase nám hráči připravili o to zajímavější podívanou v poločase druhém. Zhruba do 75. minuty byl na hřišti jen jeden tým a to byli domácí, ale svůj tlak nedokázali přetavit v branku. Závěr utkání zase patřil jednoznačně Southamptonu, který si připravil řadu několika velice dobrých příležitostí, ale když ani v poslední minutě nastavení netrefil hlavou prázdnou bránu Redmond, bylo jasné, že body se dnes budou dělit.

Brooks
59. min Stanislas
24 Fraser
Fraser
76. min Ibe
13 Wilson
Wilson
17 King
King
85. min Gosling

Lemina
66. min Armstrong
22 Redmond
Redmond
Höjbjerg
9 Ings
Ings
77. min Gabbiadini
10 Austin
Austin
77. min Long

Rozhodčí: Lee Probert – Simon Beck, Andy Garratt.

90+5

Vykopávat tak bude Begovic a vypadá to, že to bude to poslední, co se v dnešním zápase stane.

90+4

A to se málem povedlo! První velké zaváhání si připsal domácí brankár Begovic, který podskočil centr z pravé strany a před Redmondem tak stála úplně prázdná branka. Sám Begovic však byl z toho, že tento centr prošel tak překvapen, že hlavou prázdnou bránu avšak jen těsně netrefil.

90+3

Hráči Southamptonu drží balon na svých kopačkách a snaží se vymyslet jak překonat obranu domácího celku a rozhodnout tak zápas ve svůj prospěch.

90+2

Z následného rohového kopu již žádné větší vzrušení nepanovalo a McCarthy z rozehrávkou nespěchá.

90+1

Po faulu rozehrával Stanislas volný přímý kop, jeho razantní centr nenašel hlavu ani jednoho spoluhráče, nýbrž protihráče, který však odvětil pro něj pouze na rohový kop.

90

Rozhodčí nastaví pět minut nad rámec normální hrací doby.

88

Lerma si vyskočil na pěkný centr, jeho hlavička však k smutku domácích mířil pouze do rukavic připraveného McCarthyho.

87

Po dlouhé době se také dostali na útočnou polovinu domácí a hned vybojovali rohový kop. Ten zahrával Stanislas a příliš se mu nepovedl, jelikož ho bez velkých problémů lapil do svých rukavic McCarthy.

86

Za nevybíravý zákrok na půlce hřiště dostává žlutou kartu domácí hráč Wilson.

85

Poslední možné střídání na domácí straně. Dnes aktivního Kinga střídá na posledních pár minutek Gosling.

84

Obrovská příležist Southamptonu. Po několika odrazech v malém vápně se k balonu dostal Armstrong, který skákavý balon netrefil vůbec ideálně, a tak nechal vynikajícím zákrokem vyniknout, v posledních minutách hodně zaměstnaného Begovice.

83

Další příležitost pro Southampton. Za nenápadným míčem, který propadl až za obranu domácích se hnal Gabbiadini. Brankář Bournemouthu však skvěle odhadl dráhu letu, vyběhl a chytil míč, ještě před tím, než se k němu útočník hostujícího celku stihl dostat.

82

Nebezpečnou střelou prakticky z brankové čáry nyní zahrozil Long. Begovic však ukázal své kvality a podržel domácí tým.

81

Redmond se nyní pokusil o centr do vápna, ten však byl zblokován, a tak se mohou do útoku vrhnout domácí hráči.

79

Southampton vytáhl napadání rozehrávky Bournemouthu, s čímž má domácí obrana veliké problémy a hosté tak pomalu, ale jistě začínají být lepším týmem.

78

Hosté rozehrávali standartní situaci z nebezpečné pozice, ale v souboji před bránou se provinil útočným faulem jeden z hráčů Southamptonu, a tak jejich šance končí.

77

A máme tu hned dvoustřídání v hostujícím týmu, Austina nahradí Long a Ingse střídá Gabbiadini.

76

Další střídání na domácí straně, odchází Fraser na plac jde Ibe.

75

Pěknou přihrávku mezi dvěma protihráči vymyslel Bertrand, který tak našel nabíhajícího Höjbjerga, který ale nedokázal odcentroval podle jeho představ a míč končí za brankovou čarou.

73

Domácí mohli konečně udeřit. Na skvěle kopnutý rohový kop si naskočil Fraser, který bohužel pro něj trefil hlavou jen rukavice připraveného McCarthyho.

72

Dlouhý aut od Cooka, který směřoval až do vápna získal na své kopačky King, který však při zakončení trefil jednoho z obránců. Roh pro Bournemouth.

70

Ovšem ihned po této šanci drží míč na kopačkách znovu domácí a vymýšlí jak překonat dnes zatím nepříliš střelecky zaměstnaného McCarthyho.

69

Nádherná střela v podání rozhodně nejaktivnějšího hráče Southamptonu Höjbjerga, který napřáhl až za hranicí vápna a z voleje vyslal dobře umístěnou dělovku na Begovice, ten ale ukázal své kvality a podržel svůj tým.

68

Prakticky úplně stejná situace se odehrála i na druhé straně hřiště a po odkopu hostující obrany končí míč až na kopačkách domácího brankáře.

67

Nathan Redmond rozehrával rohový kop, u kterého se vyznamenala obrana domácího celku a odhlavičkovala míč daleko od své branky.

66

A skutečně je tomu tak. Leminu nahradí hráč s velice známým jménem Armstrong.

65

Další ošetřování v tomto zápasu a znovu je to Lemina, u kterého to vypadá, že bude muset střídat.

64

Zatím největší šance zápasu. Stanislav našel nahrávkou od brankové čáry zcela volného Kinga, který z hranice malého vápna netrefil ani branku.

63

Nový hráč na hřišti Stanislav vybojoval pro své spoluhráče rohový kop. Ten nakonec zahrával sám Stanislas, ale míč zakroutil přímo do rukavic McCarthyho.

62

Po dlouhé době se ukázali také hráči Southamptonu, centr Höjbjerga byl však více než nepřesný a hrát tak můžou znovu domácí.

59

Nadešel čas na první střídání, ze hřiště odchází Brooks, nahradí ho Stanislas.

58

Tak aktuálně je domácí tým jasně lepším celkem a vidí to i diváci, kteří začali povzbuzovat své oblíbence o to více.

57

A ihned z rychlého protiútoku to zkoušeli centrem domácí, znovu si však na zajímavě vypadající centr nedokázal nikdo z útočníků Bournemouthu doskočil.

56

Po dlouhé době zde máme další ohrožení branky. Ings to z pravé strany zkoušel přízemní střelou se kterou však Begovic neměl žádné problémy.

54

Poprvé se také dostali na útočnou polovinu s balonem na kopačkách hráči Southamptonu, jejich snažení bohužel pro ně nikam nevedlo, a tak v dobývání McCarthyho svatyně mohou pokračovat domácí hráči.

52

A znovu Brooks, tentokrát oklamal dva protihráče, zároveň však i svého spoluhráče, který nečekal, že ještě míč může projít, a tak se zastavil a nereagoval na nahrávku, odkopávat tak bude McCarthy.

51

Domácí si začínají vytvářet kvalitní příležitosti, nyní vyslal zajímavý centr až od autové čáry Brooks. Na onen centr si naskakovala hned dvojice domácích útočníků, ale ani jeden míč netrefil.

49

Po nepěkně vypadající srážce dvou hlav, zůstává na zemi ležet hostující Lemina a nevypadá to s ním příliš dobře.

48

A do další šance se hnal Fraser, bohužel však pro něj si ve finální fázi předkopl míč daleko od nohy a ten skončil až za brankovou čarou. Odkopávat bude brankář Southamptonu.

47

No a hned v první minutě druhého poločasu jsme viděli zajímavou šanci domácího celku. Na pěkný centr z pravé strany si vyskočil King a hlavičkou poslal míč jen pár decimetrů vedle levé tyče McCarthyho brány.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

Je tomu skutečně tak. V prvním poločase jsme sledovali poměrně fanouškovsky neatraktivní utkání, kdy jedinou střela na bránu jsme viděli až ve 44. minutě od hostujícho Höjbjerg. Stav je tedy po prvním poločase 0:0 a my doufejme, že v poločase druhém vytáhnout oba týmy lepší trumfy a zlepší útočné snažení.

45+3

45+3

Hrubě nepovedená nahrávka směřující na Austina znamená výkop pro Begovice, po kterém zřejmě sudí ukončí první poločas.

45+2

Nebezpečný centr z pravé strany likviduje pohotovým zákrokem McCarthy a vypadá to, že se půjde do šaten za nerozhodnutého stavu.

45

Nastavovat se budou tři minuty.

45

Ano, dokáží. Konkrétně to byl Höjbjerg, který napřáhl ke střele z dobrých pětadvaceti metrů. Střela to byla pěkná, ale bohužel pro hostující celek, mířila přesně do rukavic připraveného Begovice.

44

S koncem prvního poločasu přichází i zvýšená aktivita hostujícího celku, dokáži do konce prvního poločasu alespoň ohrozit branku domácích?

43

A máme zde dalšího hráče, jenž si žádá ošetření zdravotníků, tentokrát je to hostující hráč Ings.

42

Další ze série nepovedených balonů za obranu, tentokrát v podání Southamptonu.

41

Nepřesnost ve skluzu po balonu znamená žlutou kartu pro Leminu, který nechtěně kopl svého protihráče do břicha.

39

To, že je dnes Bournemouth aktivnějším týmem vypovídá i ze statistiky držení míče za posledních 10 minut, kde domácí tým vede jasně 74% ku 26%.

38

Další slibně se rozvíjející akci hostující celku zastavil praporek pomezního rozhodčího.

37

V rychlém protiútoku posílal Fraser ze strany přízemní centr, na který si mezi dvěma obránci Southamptonu nabíhal King. Nakonec se mu jen o pár centimetrů míč nepodařilo trefit a stav tak zůstává stále vyrovnaný.

35

V obrovské šanci se nyní ocitl hostující Austin, když dostal nádherný balon za obranu domácího celku a šel tváří v tvář Begovicovi, který však díky rychlému návratu svých dvou stoperů, a také díky nepřesnosti ve zpracování Austina nemusel vůbec nezasahat.

34

Aktuálně jsme svědky mnoha nepřesností na obou stranách. Nepřesná nahrávka střídá nepřesnou nahrávku a hra tedy příliš krásy nepobírá.

33

Žlutou kartu dostává Ryan Bertrand (Southampton FC).

31

Aktuálně sledujeme obrázek hry, který jsme už v dnešním zápase viděli několikrát tedy, že Bournemouth kombinuje na vlastní polovině.

30

Nakonec do velkého vápna zamířil nebezpečný centr z nohy Wilsona. Na míč si naběhl King, ale hlavou přestřelil bránu od dobrých pět metrů.

29

Bournemouth nyní obléhá velké vápno Southamptonu, avšak prozatím se ke střele směřující na bránu McCarthyho nedostali.

28

Konečně pokračujeme, avšak ihned po autovém vhazování nachytal Redmonda v ofsajdu jeden z postranních rozhodčích

26

Z hlavy Austina se line krev a vypadá to, že nebude schopen pokračovat ve hře.

25

Nepříjemná srážka hlavou na polovině hřiště znamená ošetření pro hráče z obou týmů a pozdržení hry.

23

Dlouhotrvající kombinace na své vlastní polovině málem vyšla pěkně draho, jelikož po chybné nahrávce se řítil do nepřipravené obrany Ings. Aké naštěstí pro Bournemouth zakročil a zastavil tento protiútok

21

Domácí hráči drží míč na kopačkách a kombinují hluboko na své polovině.

19

Z chyby v rozehrávce hostujícího celku mohl vzejít rychlý protiútok Bournemouthu, ovšem po nepřesné nahrávce končí balon pouze v autu a vhazovat bude Southampton.

17

Cook nyní zůstává po čistém osobním souboji ležet na zemi a žádá si ošetření.

16

Southampton rozehrával standartní situaci z nebezpečné pozice, s centrem mířícím do vápna si však obrana domácích poradila na jedničku.

11

Francis se snažil najít dlouhým balonem za hostující obranou nabíhající ho Kinga, výborně si však v této situaci poradil Stephens a nedal možnost domácímu týmu ohrozit jejich McCarthyho svatyni.

9

Oba týmy jsou vypadá to na dnešek velice dobře takticky připraveni, jelikož vždy drží svého soupeře daleko od své branky.

7

Nyní jsme sledovali sérii několika nepřesných nahrávek u obou týmů, a tak Francis uklidňuje situaci a posílá malou domů svému brankáři.

5

První náznak šance v podání domácího týmu. Za velkým vápnem napřáhl ke střele Cook, ale míč netrefil přesně a končí vysoko nad bránou.

3

Míč drží na kopačkách hráči hostujícího týmu a kombinují daleko od branky Begovice.

1

AFC BOURNEMOUTH

Tým z Bournemouthu si v dosavadním průběhu sezóny vede nad svá očekávání. Aktuálně se nachází na šesté příčce se ziskem 16 bodů. V minulém kole Bournemouth uštědřil debakl Watfordu na jeho hřišti a zvítězil vysoko 4:0. Produktivitě střelců vládne norský útočník Joshua King, jenž má na svém kontě 4 vstřelené branky. V případě proher pátého Tottenhamu a šestého Arsenalu by se Bournemouth posunul na čtvrté místo tabulky.

SOUTHAMPTON FC

Southampton nyní obklopuje 16. místo v tabulce, což není zcela příznivá statistika. Naposled podlehl na domácí půdě londýnské Chelsea v poměru 0:3. Za uplynulých osm zápasů se hráči Southamptonu trefili do brány soupeře pouze šestkrát. Hráč s nejvíce vstřelenými brankami v týmu je Angličan Danny Ings, který zařídil tři branky.

Dobrý den, zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého fotbalu. Tentokráte máme na programu 9. kolo anglické Premier League, ve kterém uvidíme derby mezi týmy AFC Bournemouth a Southampton FC. Výkop je naplánován na 16:00.