Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.

Sledovali jsme utkání mezi Evertonem a Brightonem, který končí jasnou výhrou domácích 3:1. Jako první se v 26.minutě prosadil Richarlison. Brighton se ovšem nevzdal a v 33.minutě srovnal na 1:1. První půle byla velice vyrovnaná, jenže v té druhé už dominovali domácí. V 50.minutě vstřelil vítěznou branku Coleman a v 77.minutě definitivně pojistil výhru domácích Richarlison, který vstřelil šestou branku v letošní Premier League. Everton zůstává devátý, jenže snížil ztrátu na Bournemouth, který prohrál s United. Brighton klesá na dvanácté místo.

Bernard
68. min Lookman
Sigurdsson
90. min Mina
11 Walcott
Walcott
85. min Calvert-Lewin

Izquierdo
63. min Knockaert
7 Kayal
Kayal
77. min Andone
Stephens
Džahánbachš
20 March
March
70. min Bissouma

• 31Lookman
  • 13Mina
90+2

Shane Duffy velice agresivně zajel do nebohého Richarlisona, kterému mohl přivést vrlké zranění. Coote ovšem nevytahuje žádnou kartu, což je dost překvapivé.

90+1

Yerry Mina, třetí posila z Barcelony, sbírá první sekundy v dresu Evertonu, protože celý úvod sezóny promarodil. Tenhle urostlý chlapec, který na MS vstřelil ve třech utkání 3 branky bude chtít opět potvrdit své kvality, které v Barce neviděli.

90

Rozhodčí David Coote se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Yerry Mina.

88

Domácí trenér da Silva připravuje své poslední střídání.

87

Shane Duffy si žádá ošetření po faulu Calverta-Lewina. Brighton bude pár sekund hrát v deseti, i když nic závratného se nestane.

86

Dnešní utkání sleduje 38966 diváků. Goodison Park je opět skvěle zaplněn a celý stadion podporuje své oblíbence, kteří jim dnes udělali velkou radost, především Brazilec Richarlison.

85

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Kurt Zouma, kterému byla předvídaná velká kariéra, kterou ovšem přibrzdilo zranění, kvůli němuž nehrál celou sezónu. Na domácí straně přichází Calvert-Lewin, který nahrazuje Walcotta.

84

Alírezá Džahánbachš svou aktivitou vybojoval první rohový kop pro hosty v druhém poločase.

83

Zápas se již dohrává a Everton drží míč na svých kopačkách, stejně jako většinu druhého poločasu.

82

Florin Andone ihned po příchodu na hřiště fauluje bezbranného Gomese. Tito dva proti spolu hráli ještě ve španělské lize. Jeden za Barcelonu, druhý za La Coruňu.

81

Necelých deset minut základní hrací doby dělí domácí Everton od dalších třech bodů.

80

Brighton v druhé půli ještě ani nevystřelil, ani neměl rohový kop. V druhé půli jednoznačně odpadli a Everton to má hodně usnadněné.

78

Everton si zbytek zápasu užívá a je velice blízko dalším třem bodům.

77

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází Florin Andone.

77

Everton právě vstřelil branku!
Autorem branky je RICHARLISON, který využil obrovské chyby v rozehrávce a přesnou střelou v pokutovém území střílí svoji druhou branku v utkání a a celkově šestou branku v letošní Premier League díky krásné kličce před brankářem Ryanem.

76

Theo Walcott centroval do vápna, jenže zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

75

Další tvrdý zákrok hostů, kteří začínají být hodně podrážděni. Everton maximálně kontroluje své vedení.

74

Everton kombinuje na levém křídle, kde hraje Richarlison další podařené utkání. Mnoho lidí si ťukalo na čelo, když ho Everton kupoval za 50 miliónů eur, jenže tato suma se zatím vyplácí.

73

Nedovoleným faulem se provinil nově příchozí Yves Bissouma, který nešetřil portugalského záložníka Gomese.

72

Everton nadále drží míč na svých kopačkách a jsou velice blízko dalším bodům. Poslední utkání proti United sice prohráli, jenže i tak podali dobrý výkon, na který dnes navazují.

71

Gylfi Sigurdsson šel jeden na jednoho proti Bongovi, jenže ten ho dokázal ubránit. To Evertonu ale vyhovuje, protože to je ke vstřelené brance Brightonu hodně daleko.

70

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Yves Bissouma.

69

Nepovedená kombinace hostů končí v zámezí. Jordan Pickford v poklidu rozehrává od své brány.

68

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Bernard, přichází Ademola Lookman.

67

Další rohový kop pro domácí Everton. Brighton se opět ubránil a dál živí naděje na alespoň jeden bod.

66

Idrissa Gueye se provinil proti pravidlům fotbalu, když poslal na zem nově příchozího Anthonyho Knockaerta.

65

I domácí trenér da Silva bude poprvé v tomto utkání střídat.

64

Everton je naskládaný před pokutovým územím Ryana. Útok ovšem už není tak agresivní, spíš to je ta nejlepší možnost k bránění vedení.

63

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází José Izquierdo, přichází Anthony Knockaert.

62

Hostující trenér Hughton bude poprvé v tomto utkání střídat.

61

Domácí zahrávali další volný přímý kop. K odraženému míči se dostal Gylfi Sigurdsson, jenže jeho pokus blokuje Dunk.

60

Po hodině hry vede domácí Everton stále o jednu branku, nicméně to bude mít ještě hodně těžké, protože i hosté hrají podařený zápas.

59

Ten opět nepřinesl žádné větší vzrušení, protože nejvýše do vzduchu vyskočil hostující brankář Mathew Ryan.

58

Domácí Everton bude zahrávat pátý rohový kop v dnešním utkání.

57

Nepovedená přihrávka Berama Kayala končí za brankovou čarou. Anglický reprezentant Jordan Pickford bude odkopávat od brány.

56

Hra se hodně uklidnila a můžeme sledovat první nudnější pasáž v dnešním utkání.

55

Zatím jsme se jí nedočkali, protože jeden z bránicích hráčů včas zareagoval před Keanem.

54

Rohový kop domácích půjde opět zahrát Lucas Digne. Uvidíme, zda se dočkáme další branky.

53

Shane Duffy udělal lehkou chybu v rozehrávce a domácí jsou opět na míči a potvrzují, že mají vzrůstající formu.

52

Brighton otupuje dobrou hru domácích kombinací na své vlastní polovině. Uvidíme, zda se hosté dočkají druhého vyrovnání v zápase.

51

Evertonu se nepovedla kombinace. Ryan vyslal do brejku Josého Izquierdu, jenže ten selhal na Gueyeovi.

50

Tak to jsem zakřikl! Autorem branky je SÉAMUS COLEMAN, který dostal míč na hranici vápna a parádní ranou k levé tyči nedal brankáři Ryanovi žádnou šanci. Everton jde podruhé v tomto utkání do vedení.

49

Everton kombinuje na své útočné polovině hřiště. Přihrávky jdou ze strany na stranu, jenže kýžený efekt to zatím nemá.

48

Obrovská šance domácích! Idrissa Gueye na začátku pokutového území Brightonu vypálil, jenže jeho pokus končí pouze na levé tyči Ryanovy brány.

47

Nedovoleným zákrokem na Alírezá Džahánbachše se provinil portugalský záložník André Gomes, který touží po nepovedeném působení v Barceloně zažít restart své kariéry.

46

Brighton rozehrál druhý poločas aktivně.

46

Sledovali jsme velice zajímavý první poločas mezi Evertonem a Brightonem, který končí remízou 1:1. Domácí vstoupili do utkání aktivně a díky přesnému zakončení Richarlisona se dostali do vedení. Jenže Brighton se nevzdal a ve 33.minutě srovnal zásluhou hlavičky Dunka. Poslední část první půle byla hodně vyrovnaná a spíš se dohrávala. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

45+2

45+1

André Gomes to v osobním souboji přehnal s agresivitou a Coote píská faul. Zřejmě poslední možnost pro Brighton.

45

Rozhodčí David Coote se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

43

Bernard poslal delší přihrávku. Ta ovšem neměla potřebnou razanci, a stala se snadnou kořistí Bonga. Ten ovšem zahrál míč do autu a domácí budou vhazovat.

42

Gylfi Sigurdsson nedokázal najít rozběhnutého Richarlisona. U míče je hostující obránce Bruno.

41

Oba celky se soustředí na bránění. Inkasovaná branka do šatny by s oběma týmy určitě zatočila.

40

Posledních pět minut prvního poločasu a na světelné tabuli svítí dvě jedničky.

39

Do ofsajdového postavení se dostal domácí Theo Walcott, který hrál téměř celou kariéru v Arsenalu, jenže v lednu přestoupil do týmu da Silvy.

38

Domácí karamelky kombinují kolem pokutového území Brightonu. Ten ovšem brání znamenitě a nedává domácím u žádnou šanci.

37

Hra se soustředí v polovině hřiště, kde se bojuje o každý centimetr trávníku. Zápas se zcela vyrovnal a to ve všech ukazatelech.

36

Lucas Digne jako levý obránce dostal pas od Richarlisona. Jeho následná střela jde ovšem mimo bránu Ryana, který stále nemusel zasahovat, stejně jako jeho soupeř Jordan Pickford.

35

Brighton je najednou plný sil a hýří aktivitou. Uvidíme, zda překlopí toto utkání ve svůj prospěch.

34

Brighton právě vstřelil branku!
Autorem branky je LEWIS DUNK. Velká část uznání jde za Sollym Marchem, který krásným centrem našel již zmíněného Dunka, který neměl problém uklidit míč za bezmocného Pickforda. Asistence: Solly March.

33

Glenn Murray zkoušel obehrát Zoumu. Ten si ho ovšem pohlídal a odkopl míč na další rohový kop.

32

Michael Keane krásně nacentroval do pokutového území Brightonu, který měl velké starosti. Nakonec ale hostující hráči vše zvládli a stále drží jednobrankovou ztrátu.

30

Po půlhodině utkání vede domácí Everton 1:0 zásluhou rychlého protiútoku zakončený Richarlisonem.

29

Centr Lucase Digneho tentokrát nepřinesl zakončení, protože nejvýš do vzduchu vyskočil Gaëtan Bong.

28

Séamus Coleman vybojoval další rohový kop pro karamelky, které hrají první třetinu utkání velice dobře.

27

Everton uklidnil hru a nikam nespěchá. Kombinuje kolem poloviny hřiště a hledá volné prostory.

26

Autorem branky je RICHARLISON, který dostal parádní přihrávku od Sigurdssona, s kterou si hráč jeho kvalit ví rady. V tomto případě měl velké štěstí, protože míč šel od břevna do zad brankáře, který neměl šanci zareagovat. Asistence: Gylfi Sigurdsson.

25

Centr Alírezá Džahánbachše byl v pohodě zneškodněn domácí obranou. Everton jde do rychlého protiútoku.

24

Solly March se krásně uvolnil přes několik domácích hráčů. Nakonec ho ale jeden z domácích zastavil. Míč sice končí za brankovou čárou, nicméně hosté budou zahrávat první roh v utkání.

23

Brighton si v útočné fázi hry neví vůbec rady a jen lacině odevzdává míč domácím, kteří hrají ve velké pohodě.

22

Ten tentokrát nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující obránce Shane Duffy.

21

Druhý rohový kop pro Everton v krátkém sledu zařídil aktivní Bernard.

20

Po úvodních dvaceti minutách je stav stále bezbrankový. Everton je aktivnější, nicméně jeho šance jsou zatím vedle.

19

Na krásný míč Richarlisona si vyskočil francouzský obránce Kurt Zouma, jenže jeho hlavička jde opět mimo. Evertonu se zatím nedaří umístit míč do brány.

18

Everton bude zahrávat první rohový kop v dnešním utkání. Uvidíme, zda se dočkají dalšího zakončení. Zatím působení aktivnějším dojmem.

17

Domácí útočník číslo jedna je opět zapojený do hry a nevypadá to, že by musel střídat.

16

Richarlison si gestikulací žádá ošetření po faulu Lewise Dunka, který by se měl mít na pozoru, protože již má žlutou kartu.

14

Shane Duffy ovšem nepřesně hledal Marche a Gomes snadno získal balon. Everton je opět v útoku.

13

Brighton se snaží otupit domácí aktivitu pomalou kombinací.

12

Velká šance domácích! Gylfi Sigurdsson se opět osamocen zjevil ve vápně Brightonu, jenže jeho pokus jde opět těsně vedle levé tyče. Mathew Ryan si určitě oddychl.

11

Žlutou kartu dostává Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion FC).

10

Po úvodních deseti minutách je stav bezbrankový. Oba celky se spíš zahřívaly. Snad se brzy dočkáme vytoužených branek.

9

Lídr celé hry Gylfi Sigurdsson nepřesně hledal Richarlisona. Mathew Ryan bude odkopávat od brány.

8

Everton kombinuje kolem poloviny hřiště ze strany na stranu. Hra je ale hodně opatrná.

7

Dale Stephens se provinil nedovoleným zákrokem. Rozhodčí David Coote mu ukazuje, že příště to bude za kartu.

6

Séamus Coleman našel pasem Gylfiho Sigurdssona, jehož pokus uvnitř pokutového území těsně míjí levou tyč!

5

Lucas Digne si neporozuměl s Bernanrdem a Brighton lehce získal míč.

4

Domácí hráči z města Liverpool budou zahrávat volný přímý kop po faulu Alírezá Džahánbachše, který nedokázal čistě zastavit brazilského záložníka Bernarda.

3

Brighton pomalu kombinuje na své polovině hřiště a hledá volné prostory. Everton hraje do obrany velice zodpovědně.

2

Do ofsajdového postavení se dostal domácí Richarlison, který v úvodu letošní soutěže hraje velice dobře. Dokonce nakoukl i do národního týmu Brazílie.

1

Domácí rozehráli první poločas. Everton oblékl modré dresy, Brighton zelené.

1

Everton FC: Pickford – Digne, K. Zouma, M. Keane, Coleman (C) – Gueye, A. Gomes – Bernard, G. Sigurdsson, Walcott – Richarlison.
Náhradníci: Stekelenburg – Baines, Calvert-Lewin, Davies, Lookman, Y. Mina, Tosun.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bong, Dunk, Duffy, Bruno (C) – Izquierdo, Kayal, Stephens, Džahánbachš – March – G. Murray.
Náhradníci: Steele – Andone, Balogun, Bissouma, Bernardo, Knockaert, Locadia.

Rozhodčí: Coote D. (Eng).

Poslední dva vzájemné duely:
10.03.18 Everton-Brighton 2 : 0
15.10.17 Brighton-Everton 1 : 1

Brighton také prožívá ideální vstup do letošního ročníku. Nacházejí se na jedenáctém místě a na sestupové pásmo mají náskok devíti bodů. Na svém kontě mají 14 bodů za čtyři výhry a dvě remízy a jen bod je dělí od dnešního soupeře, tedy bitva o šest bodů. Skóre mají záporné 11:13. Z posledních pěti utkání získali 9 bodů za tři výhry, které přišly v posledních třech kolech. Nejlepší střelec týmu je se šesti góly Murray.

Everton se po nepodařeném úvodu zlepšuje a je pár bodů od nejlepších týmů v lize. Nacházejí se na devátém místě. Na svém kontě mají za 10 utkání 15 bodů za čtyři výhry a tři remízy. Skóre mají kladné 16:14. Z posledních pěti utkání získali 9 bodů za tři výhry. V posledním utkání těsně padli 2:1 s Manchesterem United. Nejlepší střelec týmu je s pěti góly islandský záložník Gylfi Sigurdsson.

Hezký den u sledování anglické Premier League! V dnešním 11.kole se představí domácí Everton, který vyzve Brighton. Utkáním vás provede Ondřej Klos.