Statistiky:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 3:6. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 12:12.

Fotbalisté Manchesteru United nakonec vítězí v Bournemouthu 2:1 a v tabulce se tak na svého dnešního soupeře bodově dotáhli. Domácí přitom začali zápas lépe a v 11. minutě je poslal Callum Wilson do vedení. United se zvedli zhruba po půlhodině hry a ve 35. minutě Anthony Martial vyrovnal. Po změně stran jsme naopak viděli tlak Manchesteru United, který ale dlouho přinášel jen neproměněné šance. Již v nastavení se ale hosté přeci jen dočkali, když po Pogbově centru dopravil míč do sítě střídající Marcus Rashford.

Stanislas
90+1. min Surman
16 L. Cook
Cook
68. min Gosling
8 Lerma
Lerma
24 Fraser
Fraser
74. min Ibe
20 Brooks
Brooks
13 Wilson
Wilson

Manchester UnitedManchester United(4-3-3 )

Fred
56. min Herrera
31 Matić
Matić
6 Pogba
Pogba
8 Mata
Mata
56. min Rashford
11 Martial
Martial
Sánchez
78. min Lingard

90+3

Marcus Rashford ještě vyfasoval žlutou kartu za oslavy gólu.

90+2

Manchester United právě vstřelil branku!
MARCUS RASHFORD je hrdinou fanoušků Manchesteru United! V nastavení totiž posílá hosty do vedení. Velkou zásluhu na tomto gólu má také Paul Pogba, jenž se na levé straně dobře uvolnil a nalezl Rashforda přesným centrem. Ten si nejprve zpracovával míč na prsa, ale jeho první pokus ještě zablokoval obránce. Balón se však vrátil zpět k Rashfordovi, který ho na druhý pokus již napálil do sítě.

90+1

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Andrew Surman.

90+1

Rozhodčí přidá ještě čtyři minuty.

89

Hosté zahrozili po postupném útoku. Ten zakončil ranou z pokutového území Jesse Lingard, ovšem Begović domácí podržel. Míč vyrazil nohama.

88

Jordon Ibe táhl zajímavý kontr domácích. S balónem přeběhl polovinu hřiště a nakonec našel Davida Brookse, u něhož ovšem vše skončilo. Welšský fotbalista totiž pokazil přihrávku.

87

Domácí přestáli nápor soupeře, kterému ve velké části druhé půle čelili. Zdá se, že duel spěje k remíze.

85

Steve Cook házel do pokutového území soupeře dlouhý aut. Míč ale končí v rukavicích de Gey.

84

Ke střele zpoza šestnáctky měl nabito Paul Pogba, ovšem Dan Gosling jeho ránu zablokoval.

83

Žlutou kartu dostává Adam Smith (AFC Bournemouth).

82

Žlutou kartu dostává Ashley Young (Manchester United).

81

David Brooks pálil z levé strany šestnáctky. Sice mířil do středu brány, ale projektil to byl poměrně tvrdý, takže ho de Gea raději boxoval zpět do pole.

80

Nathan Aké teď možná trochu vystrašil domácí příznivce. Při snaze odkopnout míč totiž máchl do prázdna, ale naštěstí pro něho byl brankář Begović pozorný a situaci vyřešil zachycením balónu.

79

Zahrával ho Young. Centr na bližší tyč domácí odvracejí.

79

Po levé straně utekl Paul Pogba, jenž posílal před bránu ostrý centr. Ten srazil do zámezí Steve Cook.

78

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Jesse Lingard.

78

Další roh Bournemouthu. Nathan Aké na zadní tyči nedosáhl na míč.

77

Stanislas ho zahrál na přední tyč a balón se ještě zajímavě odrážel před bránu. Hostující obránci stačili zakročit.

77

Steve Cook posílal před bránu dobrý centr. Ten odvrátil Herrera raději na roh.

75

Matić si nerozuměl se spoluhráči a nahrál míč do autu. Vhazují domácí.

74

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Jordon Ibe.

73

Na pravé straně pokutového území si dělal prostor Marcus Rashford. Obránce mu nedovolil vystřelit.

72

Z levé strany posílal míč do šestnáctky Herrera. Domácí fanoušci teď kvitují i obranný odkop Nathana Akého.

70

V ofenzivě se připomněli i domácí. Akci po ose Stanislas – Gosling a Brooks zakončoval posledně jmenovaný. Ocitl se ale v obležení protihráčů a už neměl prostor k pořádné střele.

69

Domácí by potřebovali zbrzdit nápor United. Ten je nyní drtivý.

68

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Dan Gosling.

66

Začíná se hrát jen na jednu bránu. Ander Herrera zamířil z 20 metrů možná 20 centimetrů vedle tyče!

64

Teď měli hosté obrovskou dávku smůly! Přímý kop Ashleyho Younga zastavilo břevno, první dorážku Marcuse Rashforda pak zablokoval Aké a druhou vykopl z brankové čáry David Brooks!

64

Žlutou kartu dostává Callum Wilson (AFC Bournemouth).

63

Průnik Younga zastavil Junior Stanislas faulem. Žlutá karta pro hráče Cherries.

62

Za námi je už hodina hry. Ve druhém poločase jsou zatím nebezpečnější Rudí ďáblové.

60

Hosté v posledních minutách usilují o vedoucí gól! Z 20 metrů pálil Ander Herrera, jehož projektil minul pravou tyč jen těsně. Tohle by domácí gólman nestihl.

59

Šance hostí! Chris Smalling hlavou prodloužil míč na Alexise Sáncheze, jehož hlavičku vyrazil nad břevno Begović!

58

Jefferson Lerma přišel pozdě do souboje s Herrerou a dostává za to žlutou kartu.

56

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Ander Herrera.

56

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Marcus Rashford.

54

Skvěle Asmir Begović! Ten nejprve bleskově vyběhl proti Anthonymu Martialovi, na hranici šestnáctky mu ukradl míč a pak ho akrobaticky stačil odkopnout. Krátce poté pak vychytal Luka Shawa, který se na něho řítil z levé strany sám!

54

Luke Shaw sáhl do přihrávky Stanislase rukou a je prvním hráčem, který dnes vidí žlutou kartu.

52

Hosté přestáli také rohový kop Ryana Frasera.

50

Moc nescházelo a domácí podruhé vedli! Ryan Fraser dostal na levé straně míč od Smithe, podél brankové čáry prošel až do šestnáctky a naservíroval balón do malého vápna Davidovi Brooksovi. Jeho zakončení však reflexivně zneškodnil David de Gea!

50

Anthony Martial centroval z levé strany, ale příliš se mu to nepovedlo. Míč se snesl do rukavic Asmira Begoviće.

49

Paul Pogba ve snaze získat míč na útočné polovině fauloval.

47

Anthony Martial si narazil míč se spoluhráčem a namířil si to rovnou k bráně. Výborně ale zasáhl Simon Francis, který balón vybojoval naprosto čistým zákrokem.

46

Po prvním poločase hraje Bournemouth s Manchesterem United nerozhodně 1:1. Domácí začali zápas mnohem lépe a věhlasného soupeře přehrávali. V 11. minutě se také zaslouženě ujali vedení, když se po Stanislasově přízemním centru prosadil Callum Wilson. Hosté se zlepšili až po půlhodině hry a ve 35. minutě vyrovnali. Nabídku Sáncheze uklidil do sítě Anthony Martial.

45+2

45+1

Rozhodčí Tierney nastaví poločas o minutu.

44

Exekutor Stanislas nastřelil jen hostující zeď. De Gea tak mohl zůstat klidný.

44

Nějakých 22 metrů od brány se dopustil faulu Fred, který srazil Lewise Cooka. Domácí budou zahrávat přímý kop ze zajímavé distance.

43

Následovaly hned dva rohové kopy, ovšem hosté se dokázali ubránit.

42

Po přihrávce Stanislase se dostal už v šestnáctce ke střele Ryan Fraser. Míč, který mířil na bližší tyč, vyrazil na roh de Gea.

41

Pět minut před koncem poločasu platí nerozhodný stav. Rozhodně sledujeme zajímavý fotbal.

39

Hosté rozhodně přidali. Alexis Sánchez v šestnáctce hlavou sklepl míč na Juana Matu, který zamířil vedle tyče.

38

Do další šance se řítil po přihrávce Freda Alexis Sánchez. Chilský hráč byl ale v ofsajdu.

35

Hosté se v posledních minutách přeci jen zlepšili a vyrovnávají! Ashley Young dotáhl míč po pravé straně až k pokutovému území, kde ho předal rozběhnutému Alexisovi Sánchezovi. Ten nalezl ANTHONYHO MARTIALA, jenž střelou do protipohybu překonal Begoviće.

33

Mohlo být srovnáno! Anthony Martial pronikl dopředu po levé straně a oslovil v šestnáctce volného Freda. Ten mířil do protipohybu Begoviće, jenže trefil výborně postaveného obránce Akého!

32

Pogbovi byl odpískán útočný faul. Hosté tak přicházejí o míč.

30

Na hrací ploše zůstal ležet Ryan Fraser. Vypadá to, že domácí záložník bude potřebovat ošetření.

29

Hostům ale nevycházejí ani jednoduché věci. Sami míč odehráli do autu a Cherries se tak zadarmo dostávají k autovému vhazování.

28

Hosté se teď ujali míče a snaží se konečně také něco vymyslet.

27

Pokračuje herní převaha domácích. Cherries hrají s velkou chutí, kterou Rudé Ďábly přehrávají.

25

Tribuny bouří! Po zákroku Luka Shawa skončil v pokutovém území na zemi David Brooks, ale sudí Tierney penaltu nepíská.

23

Pěkná akce domácích. Míč odtáhl dopředu Wilson, který poté našel na pravé straně nabíhajícího Francise. Ten ještě oslovil Juniora Stanislase, jehož střela končí v rukavicích de Gey.

22

To teď potvrdil i Paul Pogba. Ten chtěl hrát dlouhý balón na útočníky, ale nikoho nenašel.

21

Cherries jsou nadále lepším týmem. Hostům vůbec nefunguje záloha.

19

De Geu teď pořádně vystrašil Adam Smith. Levý bek Bournemouthu prošel až na roh pokutového území a brankář United jen sledoval, jak míč tak o metr minul jeho vzdálenější tyč.

17

Jose Mourinho zatím nemůže být vůbec spokojen. Jeho ofenzivní hráči se téměř nedostávají do hry.

16

Domácí nyní zahrávali standardní situaci z levé strany. Té se ujal Fraser, ale míč odvrací obrana United.

14

Po centru Frasera se míč v šestnáctce dostal až k Davidovi Brooksovi. Ten mířil v těžké pozici nad.

13

Domácí jsou při chuti a i nadále se snaží ohrožovat bránu soupeře.

11

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí se nadechli k náporu a nakonec se dočkali také úvodního gólu! Nejprve se po hezké akci dostal v šestnáctce k zakončení Junior Stanislas, ale to mu ještě srazil na roh Luke Shaw. K jeho exekuci se postavil právě Stanislas, jehož centr hosté odvrátili, Lewis Cook však svému spoluhráči vrátil balón a přízemní centr Stanislase uklidil zblízka do sítě CALLUM WILSON.

9

Ani hráči Manchesteru první roh nezužitkovali. Matův centr byl rovněž odvrácen.

8

Domácí měli k dispozici první roh. Centr Ryana Frasera ovšem hosté odvrací.

6

Na druhé straně se dostal k centru z pravé stran Young, domácí obrana ale zapracovala dobře.

5

Domácí přešli do rychlého kontru a nakonec obranu soupeře i pořádně vystrašili. Francis našel z pravé strany Ryana Frasera, který si obhodil bránícího hráče a z levé strany postupoval na hostující bránu. Mířil mezi nohy a de Gea musel zasahovat takovým hokejovým zákrokem.

4

Paul Pogba byl faulován Lermou. Rozehrávají tedy hosté.

3

Míč zatím drží více hosté. Po nákopu brankáře Begoviće ho opět vybojovali a zkoušejí to postupným útokem.

2

Na úvod jsme tu měli velmi úsměvný moment, kdy se Alexis Sánchez snažil doběhnout míč po dlouhém pasu Younga, ale v plném běhu skončil až v přední řadě tribuny mezi diváky. Ty to pobavilo a chilský fotbalista to také bere s úsměvem.

1

Před utkáním proběhla minuta ticha na památku obětí tragédie, která se udála minulou sobotu, kdy po zápase Leicesteru spadl u stadionu vrtulník, v němž seděl také majitel klubu Vichai Srivaddhanaprabha.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, A. Smith – Stanislas, L. Cook, Lerma, Fraser – Brooks – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Gosling, Surman, Mousset, Ibe, Daniels, Defoe.

Manchester United: de Gea – Young (C), Smalling, Lindelöf, Shaw – Fred, N. Matić, P. Pogba – Mata, Martial, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Romero – P. Jones, Rashford, Lingard, A. Herrera, Darmian, McTominay.

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Cann.

Od postupu Bournemouthu do Premier League se oba celky utkaly celkem šestkrát. Cherries vyhráli hned první vzájemný zápas, doma slavně triumfovali 2:1, ale z dalších pěti zápasů už uhráli jedinou remízu. Loni se dvakrát radovali United. To zvítězili 1:0 na Old Traffordu a 2:0 na hřišti soupeře.

AFC Bournemouth (6. místo, 6 – 2 – 2, skóre 19:12, 20 bodů)
Asi málokdo by před startem sezóny čekal, že Bournemouth půjde do vzájemného zápasu s United v roli tabulkově lépe postaveného týmu. Cherries jsou letos štikou ligy a aktuálně hrají ve výborné formě. Z posledních čtyř ligových zápasů získali 10 bodů zatři výhry a jednu remízu. V týdnu uspěli i v Ligovém poháru, v jeho 4. kole doma zdolali 2:1 druholigový Norwich. Manažer Eddie Howe odvátí s tímto skromným klubem dlouhodobě skvělou práci.

Posledních 5. ligových zápasů:
Burnley – Bournemouth 4:0
Bournemouth – Crystal Palace 2:1
Watford – Bournemouth 0:4
Bournemouth – Southampton 0:0
Fulham – Bournemouth 0:3

Manchester United (8. místo, 5 – 2 – 3, skóre 17:17, 17 bodů)
Fotbalisté z rudé části Manchesteru neprožívají dobrou sezónu. V tabulce se nacházejí na osmém místě, navíc herně se většinou také trápí a na manažera Joseho Mourinha je tak vyvíjen stále větší tlak. Z posledních tří ligových utkání nicméně Rudí Ďáblové vydolovali sedm bodů, když dokázali zázračně otočit duel s Newcastlem, v němž prohrávali už po 10 minutách 0:2, poté uhráli remízu na Chelsea a naposledy doma zdolali 2:1 Everton. Mezi to se ale vměstnala domácí porážka s Juventusem v Lize mistrů. Mourinhovi odborníci vyčítají nejen letošní výsledky, ale také příliš opatrný styl fotbalu.

Posledních 5 ligových zápasů:
Man. Utd. – Wolverhampton 1:1
West Ham – Man. Utd. 3:1
Man. Utd. – Newcastle 3:2
Chelsea – Man. Utd. 2:2
Man. Utd. – Everton 2:1

Srdečně zde vítám všechny milovníky dobrého fotbalu! 11. kolo anglické Premier League otevře souboj Bournemouthu s Manchesterem United. Domácím patří v tabulce šesté místo a jsou překvapivě lépe postaveným týmem. Trápící se Red Devils totiž nalezneme až na osmé pozici, což je pro fanoušky slavného klubu velké zklamání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.