To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Je konec, Citizens dnes potvrzují roli favorita a v poklidném tempu vyhrávají 2:0 nad Brightonem, který s výjimkou úvodu a samotného závěru zápasu, v podstatě nepřešel přes půlící čáru. Fotbal to rozhodně nebyl kdovíjak koukatelný, nicméně z pohledu domácích tato hra účel splnila a to je to hlavní.

Silva
88. min Foden
Sterling
10 Agüero
Agüero
66. min Jesus
19 Sané
Sané
71. min Mahríz

Knockaert
78. min Džahánbachš
Pröpper
7 Kayal
Kayal
20 March
March
83. min Izquierdo
Bissouma
Locadia
73. min Murray

90+3

Poslední minuta nastaveného času, Otamendi se vrací s míče, zpět k půlící čáře, natahuje na sebe protihráče a poté přihrává na pravou stranu, tam ale B. Silva ztrácí míč.

90+1

Nastavují se tři minuty, Brighton se nyní musí bránit, domácí se drží před jeho pokutovým územím.

89

Bleskově rozehraný roh domácích, z pravé strany, po předchozí standardce, míč se dostal do vápna Brightonu, kde včas zareagoval obránce, který míč odkopl do bezpečí.

88

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Philip Foden.

87

Žlutou kartu dostává Martín Montoya (Brighton & Hove Albion FC).

86

Míč míří z pravé strany do vápna Citizens, kde si splnil své defenzivní úkoly Fernandinho.

85

Po velmi dlouhé době opět roh pro Brighton, příležitost na snížení!

83

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází José Izquierdo.

82

Kyle Walker (Manchester City) odehrál míč do autu, před dotírajícím Glennem Murrayem.

80

Je před námi posledních deset minut tohoto utkání, resp. řádné hrací doby, mezitím sledujeme Aymerica Laporteho, který byl ošetřován, jak se zvedá z trávníku a odchází za postranní čáru.

78

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Anthony Knockaert, přichází Alírezá Džahánbachš.

78

Glenn Murray (Brighton) nyní fauluje na polovině Citizens a bude se ošetřovat.

75

Po faulu na Sterlinga hosté přichází o míč, hrají domácí.

74

Kouč Pep Guardiola nabádá své svěřence, aby nebyli tak vysunutí na polovině soupeře, ale stáhli se, při výkopu Ryana, více k půlící čáře.

73

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Glenn Murray.

71

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Rijád Mahríz.

70

Sterling nyní neuspěl na pravé straně, hosté si mohou oddechnout.

66

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Gabriel Jesus.

65

Manchester City právě vstřelil branku!
Neskutečná akce dvojice SERGIO AGÜERO, Raheem Sterling! Prvně jmenovaný potáhl míč ze středového kruhu, přičemž prokličkoval hned mezi několika bránícími hráči, dostal se do blízkosti vápna, narazil si se Sterlingem, který mu pohotově míč vrátil zpět a Agüero pak napálil míč do branky. Fantastická souhra.

65

Domácí připravují první změnu, na hřiště se chystá útočník Gabriel Jesus.

64

Jürgen Locadia (Brighton) v jasném ofsajdu na pravé straně, míč pro Citizens.

63

Raheem Sterling (Manchester City) nedokázal dostat míč z pravé strany do vápna Brightonu.

61

Po hodině hry stále platí, že domácí vedou „pouze“ o gól! Brighton přečkal již několik šancí soupeře a nadále tak drží poměrně nadějný stav. Byť se hosté do zakončení nedostávají.

60

Sergio Agüero (Manchester City) padá v souboji s obráncem ve vápnu Brightonu, ale není to faul.

59

A domácí jsou zpět u vápna Brightonu, druhý gól doslova visí ve vzduchu!

58

Dvě čisté gólové šance domácích nyní přečkali hosté! Nejprve středu Agüera zablokoval obránce a poté střelu Fernandinha vyrazil gólman Mathew Ryan!

56

Akce Brightonu končí nepřesným pasem na Anthony Knockaerta, na pravou stranu, hrají tedy domácí.

55

Olexandr Zinčenko (Manchester City) zkouší pozornost Mathewa Ryana, ten jeho pokus z dálky chytá.

54

Tak stále to není nějaká velká hitparáda v podání Citizens, na druhou stranu co by za tyto výsledky dali příznivci městského rivala United, kteří dnes museli skousnout prohru 1:3 na hřišti West Hamu.

53

Raheem Sterling (Manchester City) na pravé straně obešel jednoho obránce, na tom druhém ale ztroskotal, poté fauloval, míč pro Brighton.

52

Na druhé straně se po velmi dlouhé době dostali do nějaké útočné akce hosté, ale Davy Pröpper poslal pas do území nikoho a tím to celé také skončilo.

51

David Silva si nyní nerozuměl s Agüerem, kterému adresoval pas do vápna Brightonu, hraje brankář Ryan.

50

Bylo to v řádu sekund, než fauloval Jürgen Locadia (Brighton).

49

Míč míří do autu, Martín Montoya (Brighton) vhazuje z pravé strany, na vlastní polovině, bude zajímavé sledovat, jak dlouho se hosté udrží na míči.

48

Kyle Walker (Manchester City) se přihlásil na pravé straně o míč, ten od Fernandinha dostal, obránce Citizens vypálil z voleje, ale jeho dělovka zamířila pouze vedle branky.

47

Malá domů v podání domácích, Ederson bleskově rozehrává zpět.

46

Fernandinho (Manchester City) poslal z levé strany pas do vápna Brightonu, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

První poločas je minulostí. Nabídl zatím jediný gól, který padl do sítě Brightonu, dle očekávání. Nicméně asi se čekalo, po minulé kanonádě Citizens v Cardiffu, že po první půli bude skóre mnohem výraznější, ve prospěch Manchesteru City. Domácí se v první půli prosadili pouze zásluhou Sterlinga, který zužitkoval přesnou přihrávku Saného z levé strany. Hosté si šanci vypracovat nedokázali.

45+1

45

Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, hrát se bude ještě minuta navíc.

44

Mathew Ryan (Brighton) pohotovým zákrokem vytěsnil dalekonosnou střelu Fernandinha.

42

Žlutou kartu dostává Shane Duffy (Brighton & Hove Albion FC).

41

Ani z tohoto rohového kopu se domácí neprosazují, přesto se znovu dostali k míči a kombinují na polovině soupeře.

40

Vzápětí ale Raheem Sterling (Manchester City) vybojoval další roh pro svůj tým, jeho střelu dokázal Mathew Ryan (Brighton) reflexivně vyrazit na roh.

39

David Silva (Manchester City) rozehrál z levé strany, míč směřuje do vápna a odhlavičkovává... kdo jiný, než Shane Duffy!

38

Leroy Sané (Manchester City) hledá z levé strany ve vápně Zinčenka, tomuto ale vystavil stopku... kdo jiný, než Shane Duffy!

37

Olexandr Zinčenko (Manchester City) vypálil z voleje, ale Shane Duffy (Brighton) opět dokázal zablokovat, další parádní zákrok tohoto obránce hostů.

36

Brighton dokázal oba rohové kopy ubránit a i nadále drží poměrně nadějný výsledek.

35

Další roh pro Manchester, domácí tentokrát rozehrají z pravé strany.

34

Martín Montoya (Brighton) odehrál míč raději na roh, před dotírajícím Saném, domácí rozehrají z levé strany.

34

Brighton se opět pouze brání před vlastním vápnem.

33

Odkop od branky Brightonu, míč ale bleskově získávají domácí.

31

Domácí jsou zpět před vápnem soupeře, D. Silva vybojoval roh z levé strany.

29

Hosté chybují ve středu hřiště a domácí trestají! Sergio Agüero naběhl s míčem blíže k vápnu, přihrál na levou stranu, kde se nabízel Leroy Sané. Ten ve skluzu poslal přesnou střílenou přihrávkou míč na vzdálenější tyč, kde dokázal dopravit míč do branky, také ve skluzu, RAHEEM STERLING.

29

Zatím ale domácím schází potřebný klid a hlavně přesnost v kombinaci, ve hře je k vidění spousta chyb.

28

Citizens s míčem před vápnem Brightonu, který se postupně dostává pod velký tlak.

26

Střelu Leroy Saného (Manchester City) Mathew Ryan chytá, štěstí pro hostujícího gólmana, že šla do míst, kde právě brankář byl.

25

Rohový kop domácích, z pravé strany míří míč před branku, jenže akce domácích končí odpískaným útočným faulem.

24

Další pas z pravé strany míří před branku Brightonu, jeho autorem byl tentokrát Kyle Walker, Sergio Agüero se položil do vzduchu a zasáhl míč pravačkou, jenže netrefil branku.

23

Raheem Sterling (Manchester City) hledá z pravé strany Agüera, ten ale na míč nedosáhl. Zachytil ho však Sané, takže domácí mohou dál útočit.

21

Leroy Sané (Manchester City) na levé straně v ofsajdu, po pasu B. Silvy, míč pro Brighton.

20

Prvních dvacet minut tohoto utkání minulostí, Brighton se zatím prezentuje velmi sympatickým výkonem!

19

Leroy Sané (Manchester City) poslal pas z levé strany do vápna, kde odhlavičkoval obránce Brightonu. Domácí se ale znovu k míči dostávají.

18

Rohový kop pro Manchester, domácí budou rozehrávat z levé strany.

17

Kyle Walker (Manchester City) pokazil zpětnou přihrávku na Fernandinha, hosté se dostali k míči, ale za půlící čárou o něho zase přišli.

16

Jürgen Locadia (Brighton) musel zastavit svou útočnou akci pro odpískaný ofsajd, škoda pro hosty, byl ve velmi dobré pozici před brankou Citizens.

15

Míč letí do autu, Leroy Sané nesouhlasně kroutí hlavou, vhazují hosté, z pravé strany, na vlastní polovině.

14

Leroy Sané (Manchester City) zpracovává míč na levém křídle, vrací ho pod sebe na Zinčenka, tím se celá akce domácích zbrzdila.

13

Sergio Agüero (Manchester City) s míčem na polovině soupeře, který se nyní pozorně brání před vlastní šestnáctkou.

12

Defenziva Brightonu zvládla ubránit další ofenzivní akci Citizens, kterých samozřejmě bude v dalším průběhu zápasu přibývat.

9

Žlutou kartu dostává Anthony Knockaert (Brighton & Hove Albion FC).

9

Olexandr Zinčenko (Manchester City) ostře atakován útočícím Knockaertem, na vlastní polovině.

8

Brighton ubránil tento roh Citizens, následuje útočný faul Sterlinga.

7

Bernardo Silva vybojoval roh z pravé strany pro domácí tým.

7

Olexandr Zinčenko (Manchester City) vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.

6

Rohový kop Brightonu z levé strany, znovu se k hlavičce dostal Shane Duffy (Brighton), který ale branku netrefil.

5

Gaëtan Bong (Brighton) uspěl na levém křídle v souboji s bránícím B. Silvou, poslal míč do vápna, kde Anthony Knockaert vypálil, bránící Laporte ale ztečoval střelu vedle branky.

4

Sergio Agüero (Manchester City) zkoušel akrobaticky zakončit, po pasu Bernarda Silvy, ale míč zablokoval obránce Shane Duffy (Brighton).

3

Leroy Sané (Manchester City) rozehrál u levé strany, u bližší tyče odhlavičkoval Solly March (Brighton). Míč se však dostal před vápnem k Zinčenkovi, který vypálil z voleje, branku soupeře ale netrefil.

2

A z protiútoku vybojovali také domácí roh, jmenovitě se o to zasloužil David Silva.

2

Shane Duffy (Brighton) se dostal k hlavičce, po rohovém kopu z pravé strany, Ederson ale chytá a rozehrává.

1

Anthony Knockaert (Brighton) vybojoval na pravé straně rohový kop pro svůj tým.

1

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Zinčenko – B. Silva, Fernandinho, D. Silva (C) – Sterling, Agüero, Sané.
Náhradníci: Muric – Danilo, Kompany, Stones, Mahríz, Foden, Jesus.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Dunk (C), Duffy, Bong – Knockaert, D. Pröpper, Kayal, March – Bissouma – Locadia.
Náhradníci: Button – Bruno, Balogun, Bernardo, Džahánbachš, G. Murray, Izquierdo.

Rozhodčí: Mason – Wilkes, McDonough.

BRIGHTON & HOVE ALBION
Brighton v dosavadním průběhu ligového ročníku překvapil domácí výhrou 3:2 na městským rivalem Manchesteru City, United. Stalo se ve druhém ligovém kole a byla to po hříchu první a zatím poslední výhra Brightonu. Ve 4. a 5. kole dokázal ještě vybojoval body za remízy 2:2 – nejprve doma s Fulhamem, poté na hřišti Southamptonu. V posledním ligovém kole prohrál doma s Tottenhamem a body se od Brightonu v utkání s Citizens opravdu nečekají.

MANCHESTER CITY
Manchester dokázal napravit dojem z úvodního duely Ligy mistrů, kdy doma padl s Lyonem. O tři dny později totiž v ligovém duelu dominoval na hřišti velšského Cardiffu, kde vyhrál v poklidném tempu 5:0! Díky tomuto výsledku a ostatním výsledkům 5. kola se Citizens vyhoupli na druhé místo, s dvoubodovou ztrátou na zatím suverénní Liverpool.

Vítejte u online přenosu 7. kola anglické Premier League, v němž MANCHESTER CITY přivítá BRIGHTON & HOVE ALBION.