To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 6:6. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 13:13.

Je dobojováno! Domácí tým napravil svůj výkon z prvního poločasu a v tom druhém doslova svého soupeře přejel. Everton vyhrál nad Fulhamem 3:0 a připsal si důležité tři body na své konto.

První poločas nepřinesl zajímavou podívanou. Na vyloženou šanci jsme čekali až do samotného závěru, kdy Sessegnon trefil břevno. Šest minut po začátku druhého poločasu si Calvert-Lewin došel pro pokutový kop, který nakonec Sigurdsson nedal. Právě domácí desítka si svůj pošramocený výkon napravila posléze, kdy v 57. minutě Gylfi Sigurdsson otevřel brankový účet tohoto zápasu. Na další branku se čekalo do 66. minuty, kdy se naopak trefil střídající Cenk Tosun. Gólovou tečku za zápasem nemohl mít nikdo jiný, než Gylfi Sigurdsson, který se prosadil po přihrávce Bernarda.

Domácí tým si tedy po dvou porážkách připsal první výhru a poskočil na průběžné jedenácté místo. Fulham bude po tomto kole nejhůř sedmnáctý.

Sigurdsson
90. min Schneiderlin
Richarlison
88. min Bernard
Calvert-Lewin
55. min Tosun

Fulham FC(4-4-2)

Bettinelli
Fosu-Mensah
8. min Christie
Seri
84. min Ayité
Sessegnon
Mitrović
19 Vietto
Vietto
64. min Cairney

90+4

André Anguissa v závěru protáhnul Pickforda svou střelou, která prolétla těsně vedle jeho tyčky.

90+3

Fulham přece jenom zkusí vstřelit čestnou branku, ale domácí tlak na jejich rozehrávku je drží na vlastní polovině.

90+2

Bernard trápí svou rychlostí hostující obranu, ale v tuto chvíli se jeho inviduální akce příliš nepovedla.

90+1

Hostující brankář má na svém kontě tři zákroky.

90+1

Domácí brankář si v tomto zápase nepřipsal žádný zákrok.

90+1

Rozhodčí tento zápas prodloužil o čtyři minuty.

90

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Morgan Schneiderlin.

89

Everton právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Velmi rychlou akci táhnul po levé straně Bernard, který se dostal do vápna, rozhlédnul se a vybídnul GYLFIHO SIGURDSSONA ke střele. Bettinelli byl jako přikovaný a nehybně zůstal stát, na tuto střelu neměl nárok – 3:0. Asistence: Bernard.

88

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Bernard.

88

Až v tuto chvíli hostující tým rozehrál svůj vůbec první roh v zápase. Ten se ovšem vůbec nepovedl.

87

Omlouvám se za nepřesnost. Tím zraněným byl Joe Bryan, který za pomocí hostujícího lékaře kráčí za postranní čáru.

86

Tom Cairney má nějaké zdravotní potíže, rozhodčí zavolal na hrací plochu lékařský tým.

85

Cenk Tosun děkuje za přihrávku, která ovšem směřovala do ofsajdu. Asistent rozhodčího si toho všimnul.

84

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Floyd Ayité.

84

Michael Keane má velké problémy s Aleksandarem Mitrovićem. Tyto problémy se snažil vyřešit s Pickfordem.

83

Jedenáctý rohový kop v zápase byl rozehrán na přední tyč, ale tam byl pouze hostující obránce.

82

Lucas Digne se prodral k centru, který byl zablokován. Domácí tým má další rohový kop.

81

Gylfi Sigurdsson rozehrál velmi špatnou standardní situaci, která skončila v zámezí. Everton bude vhazovat.

80

Dostáváme se do posledních desíti minut základní hrací doby zápasu. Everton je čím dál blíž k zisku tří bodů.

78

Navíc Richarlison vybojoval další rohový kop. Everton dnes v počtu rohů dominuje.

77

Everton vysunul své napadání až na polovinu svého soupeře a míč následně získal pod svou kontrolu.

76

Aleksandar Mitrović se ve vápně dostal k zakončení hlavou, ale branku vůbec netrefil.

75

Hostující tým se snaží o kontaktní branku, ale proti výbornému Evertonu ve druhém poločase jednoduše nemá šanci.

74

Tim Ream se s Tosunem nepáral a hrubě ho poslal na trávník. Rozhodčí nevolí ani domluvu pro Reama.

73

Michael Keane se s míčem nedohodnul a ten mu odskočil do zámezí. Fulham má k dispozici další autové vhazování.

72

Joe Bryan se s míčem nemazlil a odkopnul ho daleko do bezpečí. Navíc hosté posléze vysunuli napadání a míč získali v tuto chvíli pro sebe.

71

Rozhodčí měl v tom jasno a nabídnul Evertonu rozehrávku další standardní situace, tentokrát z pravé strany.

70

Dnešní utkání sleduje 38 788 diváků.

69

Fulham ještě nerozehrával rohový kop. Nezmění to ani tato akce, který končí v zámezí. Je to jenom autové vhazování.

68

Jordan Pickford ukázal, že umí rozehrát s přehledem i nohou přímo ve hře. Domácí brankář skvěle viděl volného spoluhráče.

67

Určitě sledujeme lepší fotbal, než v prvním poločase. Doufám i za diváky, že tento styl hry skončí až závěrečným hvizdem.

66

Domácí tým odskakuje do dvoubrankového vedení. Parádní centr z pravé strany od Walcotta zužitkoval CENK TOSUN, který svou hlavičkou nedal brankáři Fulhamu šanci zasáhnout – 2:0. Asistence: Theo Walcott.

66

Gylfi Sigurdsson mohl dělat co chtěl, ale na přihrávku z druhé strany hřiště nedosáhnul. Míč skončil v zámezí.

65

Cyrus Christie zazmatkoval a daroval svému soupeři další rohový kop. Domácí hráči se opět stěhují do vápna Fulhamu.

64

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Luciano Vietto, přichází Tom Cairney.

62

Luciano Vietto mohl být hrdinou okamžiku, ale míč si předkopnul před sebe. Toho předkopnutí využil Pickford, který se k míči posléze dostal dříve.

61

Everton doslova mačká svého soupeře na jeho polovině. Hráči Fulhamu neví, jak se z tohoto náporu dostat.

60

Máme za sebou patnáct minut druhého poločasu. Everton se ujal vedení a i nadále se tlačí do zakončení.

59

Domácí tým je stále lepším týmem a teď byl blízko další branky, jenže Sigurdsson byl zablokován.

56

Domácí tým jde přece jenom do vedení v zápase. GYLFI SIGURDSSON se dostal na hranici pokutového území k míči a krásnou střelou na zadní tyč otevřel gólový účet dnešního zápasu – 1:0.

55

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Cenk Tosun.

54

Richarlison se na své straně uvolnil a zpoza vápna vystřelil. Jenže pouze do míst, kde stál hostující brankář.

53

Everton rozehrával už sedmý rohový kop, ale ani ten nevyšel podle jejich představ.

53

Žlutou kartu dostává Aleksandar Mitrović (Fulham FC).

52

Gylfi Sigurdsson se postavil k exekuci pokutového kopu, který následně poslal do břevna. Fulham prozatím přežil klinickou smrt.

51

Žlutou kartu dostává Denis Odoi (Fulham FC).

51

Byla nařízena penalta pro domácí tým.

51

Další zakončení po rohovém kopu. Tentokrát od Zoumy, který hlavičkoval vysoko nad branku.

50

Richarlison akrobaticky zakončoval, ale pouze nad hostující branku. Z následující akce vzniknul další roh.

49

Velké zmatky v hostující obraně, Everton bude rozehrávat další rohový kop. Uvidíme, co z něj vytěží.

48

Everton začal druhý poločas aktivnějším dojmem. Fulham se snad ještě nedostal za polovinu hřiště.

47

Druhý poločas před malou chvíli začal a i s Richarlisonem, který své zranění zřejmě už rozhýbal.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:06.

Je za námi úvodní poločas dnešního utkání. Na gól jsme čekali marně, jelikož žádný nepadnul. Nejblíž tomu měl až v závěru poločasu Ryan Sessegnon, který orazítkoval břevno Pickfordovy branky. Do druhého poločasu tedy oba týmy vstoupí ze stejné startovní čáry. Určitě nikde neodcházejte, čeká nás ještě zajímavý fotbal z obou stran.

45+5

V nastaveném čase se zřejmě už nic zásadního nestane. Oba týmy půjdou do šaten za nerozhodného stavu.

45+4

Everton mohl zaútočit do otevřené obrany, ale hostující obrana na poslední chvíli výborně zareagovala a přihrávku Richarlisona vystihla.

45+3

V akci byl opět rychlonohý Walcott, který si tentokrát nepohlídal své postavení. Everton si připsal další ofsajd.

45+2

Theo Walcott by rád získal rohový kop, ale rozhodčí jsou jiného názoru. Tohle je míč pro Fulham.

45+1

Roger East nastavil v prvním poločase pět minut nad rámec základní hrací doby.

45

Jsme v poslední minutě základní hrací doby prvního poločasu. Za malou chvílí nám rozhodčí prozradí počet nastavených minut.

44

Richarlison byl na polovině soupeře úplně sám, takže neměl šance se nějak prosadit. Fulham opět jde na míč.

43

Ryan Sessegnon byl blízko své první branky v nejvyšší soutěži, ale nakonec svou střelu poslal do horní tyče domácí branky.

42

Joe Bryan centroval z levé strany do vápna, ale Zouma byl na místě dopadu připraven poslat míč zpět.

41

Fulham zatím nic směrem dopředu nepředvedl. Hostující útok je dokonale ubráněn pozornou obranou.

40

Televizní kamery se zaměřují na domácího Richarlisona, který se snaží své zranění rozhýbat. To se moc nedaří.

39

První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Dočkáme se před poločasovým hvizdem nějaké branky?

38

Richarlison se vrací na hrací plochu, jeho zranění ho zřejmě nebude až tak moc limitovat a bude moci pokračovat v zápase.

37

Domácí hráč odkráčel za postranní čáru, kde bude jeho ošetření pokračovat. Everton zatím hraje bez něj.

36

Tentokrát je to Richarlison, který si po svém zákroku zřejmě něco přivodil. Na trávníku je domácí lékařský tým.

35

Richarlison měl kopačku vysoko a rozhodčí tento prohřešek musel odpískat. Domácí tým se musí opět vrátit na vlastní polovinu.

34

Ze kterého ovšem nic zásadního pro jeho tým nevyšlo. Fulham se s míčem nepáral a daleko ho odkopnul.

33

Dominic Calvert-Lewin se dral do zakončení, ale nakonec nezakončil. Útěchou může být získaný rohový kop.

32

Další krkolomná rozehrávka domácí akce byla nakonec zvládnuta s naprostou noblesou.

31

Jordan Pickford poškádlil domácí fanoušky svou rozehrávkou. Ta se mu málem vymstila.

30

Třicet minut prvního poločasu je za námi. Everton hraje stále s Fulhamem bez branek.

29

Žlutou kartu dostává Cyrus Christie (Fulham FC).

29

Po krátké přestávce se opět hraje. Idrissa Gueye měl sice nějaké menší problémy, ale ty už jsou minulostí.

28

Cyrus Christie si vyšlápnul na Richarlisona a rozhodčí mu musel jít domluvit. Zákrok se zatím obejde bez karty.

27

Zatím sledujeme sice zápas bez branek, ale ani jeden tým si nic zadarmo nedá. Tohle je opravdu tvrdý, anglický fotbal

26

Rohový kop byl opět ubráněn. Hosté chtěli zahrozit z brejky, ale Vietto byl před polovinou hřiště zastaven.

25

Gylfi Sigurdsson se postavil k exekuci přímého kopu, který poslal pouze do zdi. Everton ale má k dispozici další rohový kop.

24

Další faul hostujícího týmu. Tentokrát byl spáchán Andrém Anguissou. Everton má k dispozici standardní situaci.

23

Jean Michaël Seri může být rád, že za jeho zákrok loktem nepřišla žlutá karta. Everton se opět dostává k míči.

22

Ryan Sessegnon mohl potrestat chybnou rozehrávku domácího zadáka, ale s míčem si moc neporozuměl.

21

Theo Walcott vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který v jeho zkoušce obstál.

20

Z rohového kopu nic zásadního nebylo. To platí také o následném protiútoku, který měl na svědomí hostující tým.

19

Cyrus Christie zblokoval střelu Richarlisona na rohový kop. Everton bude moct zahrozit z této standardky.

18

Dnešní utkání provází taková slabá atmosféra a to se odráží i na průběhu hry, kdy zatím sledujeme pozvolný fotbal.

17

Theo Walcott byl pod velkým tlakem ze strany Tima Reama. Ten si naopak připsal důležitý zákrok.

16

Marcus Bettinelli se ukázal jako pozorný brankář, když na brankové čáře vytáhnul pohotovou střelu nad svou branku.

15

Úvodních patnáct minut tohoto utkání je za námi. V Goodison Parku stále čekáme na úvodní vyloženou příležitost.

14

Ryan Sessegnon si splnil své defenzivní povinnosti a vybojoval pro svůj tým výhodu míče. Fulham opět postupně kombinuje.

13

Aleksandar Mitrović se dostal v pokutovém území k zakončení, ale to nasměroval mimo domácí branku.

12

Hráči Fulhamu nikde nespěchají a drží míč na vlastní polovině. Everton se ani nemá k vysunutí svého napadání.

11

Cyrus Christie se ještě příliš nerozehrál a už si musí všímat aktivního Richarlisona.

10

Luciano Vietto si to štrádoval od postranní čáry do středu hřiště, ale ve finále nedokázal přesně přihrát.

9

Hostující obránce si zřejmě při svém zákroku přivodil frakturu horní končentiny a musel tedy odejít ze hřiště.

8

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Timothy Evans Fosu-Mensah, přichází Cyrus Christie.

7

Timothy Evans Fosu-Mensah se dopustil nedovoleného zákroku. Navíc si sám něco přivodil, hra je přerušena.

6

Everton se snaží diktovat tempo hry, ale Fulham je prozatím velmi vyrovnaným soupeřem.

5

V akci byl opět Richarlison, který tentokrát oslovil Digneho. Ten byl opět skvěle ubráněn.

4

Richarlison přihrál míč na hranici vápna, kde byl Gylfi Sigurdsson. Ten svou střelou hostujícího brankáře neohrozil.

3

Úvodní minuty jsou opatrné z obou stran. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by mohla vést k obdržené brance.

2

Lucas Digne byl na levé straně čistým způsobem zastaven. Everton zůstává u míče, jelikož bude vhazovat.

1

Toto utkání začali výkopem hráči Fulhamu. Právě Fulham bude dnes hrát v černobílé kombinaci, naopak hostitelé z Liverpoolu hrají v typické, modrobílé kombinaci.

1

Everton FC: Pickford – Kenny, M. Keane, K. Zouma, Digne – Davies (C), Gueye – Walcott, G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Stekelenburg – Holgate, Baines, Tosun, Schneiderlin, Bernard, Lookman.

Fulham FC: Bettinelli (C) – Fosu-Mensah, Odoi, Ream, Bryan – Schürrle, Anguissa, Seri, Sessegnon – A. Mitrović, Vietto.
Náhradníci: S. Rico – K. McDonald, Johansen, Cairney, Ayité, Le Marchand, C. Christie.

FULHAM FC

Staronový účastník Premier League z Craven Cottage se zatím pohybuje nad propastí případného ohrožení sestupem zpátky do druhé ligy. Fulham dokázal v uplynulých kolech vydolovat pět bodů. Cottagers jedinou a naposledy vyhráli ve třetím kole nad Burnley. V tabulce ztrácí na sobotního soupeře jediný bod.

EVERTON FC

Domácí tým solidně posiloval svůj kádr, ale prozatím to nepřineslo nějaký pozitivní účinek. Everton je po šesti kolech až na dvanáctém místě se ziskem šesti bodů a záporným skóre 8:11. Tým z Liverpoolu táhne čtyřzápasovou sérii, kdy nedokázal naplno bodovat. Naposledy tito hráči vyhráli ve druhém kole proti Southamptonu.

23. 9. 2018 • Arsenal – Everton 2:0
16. 9. 2018 • Everton – West Ham 1:3
1. 9. 2018 • Everton – Huddersfield 1:1
29. 8. 2018 • Everton – Rotherham 3:1
25. 8. 2018 • Bournemouth – Everton 2:2

Hezký den, víkend je opět tady, což znamená další ligové kolo Premier League. Právě nejvyšší liga v Anglii má na programu 7. kolo. My se v tomto textovém on-line přenose zaměříme na duel mezi Evertonem a Fulhamem. Tímto zápasem týmů z druhé poloviny tabulky Vás provede Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.