Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás u fotbalu zase někdy příště. Na počtenou.

Skončilo nám utkání v rámci 6. kola BPL. Z vítězství se radují fotbalisté Leicesteru a momentálně mají na kontě 9 bodů. Úvodní gól zápasu vstřelil v 5. minutě Mathias Jörgensen, ale na jeho počínání odpověděl v 19. minutě Kelechi Iheanacho. Po pauze se nádherně trefil v 66. minutě James Maddison z přímého kopu. Na konečných 3:1 upravil Jamie Vardy. Leicester vyhrál naprosto zaslouženě.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:16.

Ghezzal
46. min Gray
Iheanacho
77. min Albrighton
Maddison
85. min Okazaki

Kongolo
72. min Pritchard
15 Löwe
Löwe
Kachunga
57. min Diakhaby

90+3

Evans vyzval k šanci Okazakiho, který si míč zpracoval, posunul si jej a z dálky vypálil. Lössl konečky prstů jeho pokus vytáhl na roh.

90+2

Mooyův pokus zhruba z 25 metrů nezaplul do brány. Jeho rána minula břevno asi o metr. Schmeichel nebude spěchat s odkopem.

90+1

Huddersfield se usazuje na polovině Leicesteru zrovna v době, kdy víme, že nastavovat se budou 3 minuty.

89

Ndidi vyzval ke sprintu Graye, ale ten se trošku pozapomněl. Nakonec musel hostům s odkopem vypomoct i Lössl.

88

Vardyho načapal pomezní sudí v ofsajdovém postavení, hra se na chvíli pozastaví.

87

Leicester nechává v těchto chvílích v obraně celkem dost mezer, a to Huddersfieldu vyhovuje.

85

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Šindži Okazaki.

85

První zákrok dnešního dne si připisuje také Schmeichel. Domácí obrana nechala hlavičkovat Depoitreho, a ten ve velké šanci trefil hlavou pouze náruč kapitána Leicesteru.

84

Ležérně si počínal Ndidi, který ztratil ve středu hřiště balón. Vypadalo to, že se hosté dostanou do šance, ale Depoitre nezvládl přihrávku.

82

Při souboji s Diakhabym zůstal ležet Maguire. Poté zakopl míč do autu a žádá si ošetření.

81

Na trávníku je navíc ošetřován Maddison, takže oba týmy si mohou na chvíli odpočinout.

81

Maguire byl faulován Billingem. Zase se chvíli nebude hrát, a to domácím rozhodně vyhovuje.

79

Hosté s tímto zápasem asi už těžko budou něco dělat. Vůbec se jim nedaří dostávat do šancí a Leicester si hlavně ve druhém poločase poctivě hlídá průběh utkání.

77

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Marc Albrighton.

75

Leicester právě vstřelil branku!
Také největší kanonýr Leicesteru přidává branku. Iheanacho vybojoval míč, zaregistroval Vardyho a poslal mu dlouhou přihrávku za obranu. JAMIE VARDY běžel sám na brankáře a krásným lobem překonal bezmocného Lössla.

75

Diakhaby dostal prostor na pravé straně a snažil se míč prostrčit na Depoitreho. Nakonec však zasáhl dnes velmi jistý Harry Maguire a balón za sebe nepustil.

73

Krásná akce Leicesteru a další šance! Gray dostal míč na svou pravou stranu, navedl si jej do středu a vypálil. Lössl vytáhl skvělý zákrok.

73

Maguire si pomáhá v rozehrávce s Mendym i Schmeichelem.

72

Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Terence Kongolo, přichází Alex Pritchard.

70

Leicester pokračuje v aktivní hře a hosty vůbec nepouští k balónu. O to víc teď musí Huddersfield mrzet ta velká šance Depoitreho ze 63. minuty.

69

Dalekonosný pokus Ndidiho se do brány rozhodně nevešel. Lössl bude vykopávat.

68

Nádherná trefa Maddisona rozproudila domácí fanoušky, kteří teď tvoří skvělou atmosféru.

66

Leicester měl k dispozici přímý kop z ideální vzdálenosti, který JAMES MADDISON kopl nádherně. Jeho rána letěla přes zeď a zaplula v horním rohu Lösslovy brány. Hostující brankář si na míč sice sáhl, ale nestačilo to.

65

Grayův centr si málem srazil jeden z hostujících hráčů do vlastní svatyně. Vše pro Huddersfield dobře dopadlo a Leicester rozehraje roh.

64

Na druhé straně ztráta Huddersfieldu znamenala protiútok Leicesteru, který však Iheanacho zbrzdil, protože se mu nikdo nenabízel k přihrávce.

63

Velká šance hostů! Mendy zaváhal v rozehrávce a Huddersfieldu stačila jedna přihrávka a Depoitre si to mířil sám na gólmana. Maguire se ovšem stačil vrátit a nakonec zabránil útočníkovi hostů v lepším zakončení.

61

Graye je ve druhém poločase plné hřiště. Nyní díky své rychlosti s přehledem obral protihráče. Huddersfield si balónu zatím moc neužívá.

60

Diakhabyho skvěle přečetl Chilwell a Leicester se opět hnal směrem dopředu. Zatím je druhá půle jednoznačně v režii domácích.

58

Střela Iheanacha minula pravou tyč brány Huddersfieldu jen o pár centimetrů. Domácí předvedli krásnou akci, která vyvrcholila tímto zakončením.

57

Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Elias Kachunga, přichází Adama Diakhaby.

56

Vardy se dostal do velké šance z levé strany! Navedl si míč po straně a levačkou vypálil přímo do dobře postaveného Lössla.

56

Defenzivní hráči hostů přečetli útočnou myšlenku domácích a drží míč na svých kopačkách.

55

Durm se občerstvuje, protože schytal tvrdou ránu od Vardyho.

54

Těsně před Vardym míč sebral Löwe a hosté míří dopředu.

53

Útočnou akci hostů zastavil praporek lajnového sudího, který mával ofsajd.

51

Gray si to mířil až k brance hostů, ale nakonec mu vše nevyšlo dle představ. Akce pokračovala a Chilwellovi se nepovedl centr, který však málem zapadl do branky.

49

Dlouhá přihrávka na Maddisona skončila v zámezí. U míče bude Huddersfield.

48

K exekuci přímého kopu se postavil Maddison a zkoušel překvapit Lössla střelou po zemi na přední tyč. Málem se míč zatočil do branky, ale nakonec skončil na boční síti.

47

Iheanacho byl faulován Kongolem. Nizozemský zadák si za tento zákrok vysložil žlutou kartu.

46

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Rachid Ghezzal, přichází Demarai Gray.

46

První poločas právě skončil. Leicester byl v prvním poločase aktivnější, ale přesto rychle prohrával. Na gól Jörgensena odpověděl v 19. minutě Iheanacho, a tak jdou obě mužstva do šaten za stavu 1:1. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

45+3

45+2

Jörgensen v pokutovém území trochu zbrzdil Maguireho, ale na penaltu to rozhodně nebylo. Domácí se jí přesto dožadují.

45+2

Ndidi byl v dobré střelecké pozici, ale ještě se snažil míč dostat na Ghezzala. To byla chyba, protože záložníka domácích skvěle zakřižoval Kongolo.

45+1

V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty.

45

Maddison byl ostře atakován Billingem. Tentokrát hlavní sudí nechá kartu v kapse, i když si hráči Leicesteru o ní říkají.

44

Evans poslal dlouhý nákop hostů do zámezí. Hra se trochu uklidní.

43

Žlutou kartu dostává Rachid Ghezzal (Leicester City).

42

Schmeichel si poradil s těžkou situací, kterou mu domácí připravili. Musel ven z brány, jelikož Chilwell posílal malou domů. I přes dotírajícího Depoitreho to dánský brankář zvládl.

41

Iheanacho chtěl vyzvat Vardyho ke střele, ale přihrávka se mu nepovedla. Skončila nakonec u nohou levého obránce Löweho.

40

Mooy přetáhl centr až ke Kachungovi, který však dlouho váhal a nakonec přihrál pouze na kopačku Evanse. Záblesk hostujícího celku příliš nevyšel.

39

Leicester opět prokazuje kvalitu na míči a snaží se rychlými přihrávkami dostat defenzívu hostů pod tlak. To se mu zatím celkem daří.

37

Maddison, podobně jako před pár minutami, hledal obloučkem své spoluhráče. K hlavičce se dostal Maguire, který našel pouze náruč brankáře Lössla.

36

Maddison byl faulován a Leicester rozehraje přímý kop z dobrých 25 metrů. Stav ohrožení pro Huddersfield je na světě.

35

Maguire si pomohl nedovoleně. Přestože se verdiktu sudího velmi diví, tak se rozehrávky ujmou hosté.

34

Kachunga měl trochu prostoru ke střele, a tak to hned zkusil. Jeho pokus však lehce tečoval Evans a nepustil míč až ke Schmeichelovi.

33

Billing se chystá na vhození dlouhého autu až do vápna.

31

Hosté byli ve složité situaci, tak si radši pomohli rozehrávkou s brankářem. Nakonec se však Leicester dostal k míči a Vardy střelou levou nohou prověřil Lössla.

29

Amartey se provinil špatně vhozeným autem. Huddersfield rozehraje.

27

Těžko říct, co teď van La Parra zamýšlel. Mohl jít s míčem téměř až do pokutového území, ale nakonec nesmyslně vypálil ze čtyřiceti metrů po zemi. Schmeichel míč kontroloval.

26

Leicester se snažil dostat do šance díky dvěma krásným patičkám. Tu poslední však dokázal přečíst stoper Schindler.

25

Krásně rozehraná standardní situace ze strany domácích. Maddison jemným obloučkem našel Vardyho, který se pokusil z voleje vypálit. Vyšlo mu to, ale do branky míč nenamířil.

24

Balónu se opět ujímají domácí a přihrávají si na své polovině hřiště.

22

Začínáme sledovat velmi atraktivní zápas, jelikož se i hosté nyní musí tlačit víc kupředu.

21

Centr Vardyho z levé strany si stáhl Lössl do své náruče.

19

Obrovská a zároveň nevídaná chyba hostů! Domácí se řítili do přečíslení dva na brankáře už od půlky hřiště. Vardy si dobře všiml rychlejšího KELECHI IHEANACHA a poslal mu přihrávku. Iheanacho už tváří v tvář brankáři uspěl střelou na zadní tyč. Asistence: Jamie Vardy.

19

Amartey si nebyl jistý situací, a tak raději centrovaný balón odvrátil na rohový kop pro hosty.

18

Durm byl ostře faulován Ndidim. Domácí hráč si po zásluze vysloužil žlutou odměnu.

16

Iheanacho se ocitl ve složité situaci, jelikož mu spoluhráč poslal těžký míč ke zpracování. Nigérijský hráč to nakonec nezvládl a míč doputoval k nohám Lössla.

15

Přihrávka Ghezzala do pokutového území přesná nebyla. Navíc hlavní arbitr viděl útočný faul na Billinga. Rozehrávky se teda ujímá brankář Lössl.

14

Hra se zase trochu uklidnila a na balónu jsou momentálně hosté.

13

Löwe posílá dlouhý míč na pravou stranu poté, co jej poslal Amartey nedovoleně k zemi.

12

Mendy se stáhl až téměř mezi stopery a pokouší se o rozehrávku. Hosté jsou zatažení a vedení jim v této chvíli velmi vyhovuje.

11

Rychlý aut v podání záložníka van La Parry úspěšný nebyl a míč míří opět ke kopačkám domácího týmu.

9

Rohový kop Leicesteru stačil odhlavičkovat hostující stoper Kongolo.

8

Domácí působí po inkasované brance opařeným dojmem. Vardy nezvládl zpracování a následuje autové vhazování pro Huddersfield.

5

Huddersfield právě vstřelil branku! To bylo velmi rychlé. I přes aktivní začátek v podání Leicesteru se vedení ujímá hostující celek. MATHIAS JÖRGENSEN propálil brankáře Schmeichela z blízkosti poté, co mu Depoitre přiťukl míč hlavou.

4

Hosté se na opačné straně vydali do přečíslení, ale úmysl rychlé přihrávky do strany dobře přečetl Maguire a Leicester se stačil ubránit.

2

Jamie Vardy vyslal do pokutového území centr se kterým si hostující obrana poradila. Leicester začal zápas velmi aktivně.

1

Leicester City: Schmeichel (C) – Amartey, Maguire, J. Evans, Chilwell – Ndidi, N. Mendy – R. Ghezzal, Iheanacho, Maddison – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – R. Pereira, Fuchs, Gray, Albrighton, Okazaki, Adrien Silva.

Huddersfield Town: Lössl – Durm, M. Jörgensen, Schindler (C), T. Kongolo, Löwe – Kachunga, Biling, Mooy, van La Parra – Depoitre.
Náhradníci: Hamer – Hadergjonaj, Hogg, Pritchard, Mbenza, Diakhaby, Mounié.

Rozhodčí: Coote – Perry, Kirkup.

LEICESTER CITY

Mistr ze sezóny 2015/2016 se nachází na 11. místě se ziskem 6 bodů. Poslední dva ligové zápasy však Leicester nezvládl. Nejprve podlehl Liverpoolu a v minulém kole nestačil na Bournemouth. Nejlepší střelec družiny francouzského kouče Puela je záložník James Maddison se dvěma góly.

HUDDERSFIELD TOWN

Huddersfieldu patří po pěti kolech 18. místo. Svěřenci Davida Wagnera uhráli za 5 zápasů pouhé 2 body a v kolonce inkasovaných gólů mají číslo 11. Tento tým vsítil pouhé dva góly, o které se postarala dvojice Billing a Stankovič. Uvidíme, zda-li se dnes dočkají hosté zlepšení.

Pěkné sobotní odpoledne při sledování online přenosu z anglické Premier League. Dnes proti sobě nastoupí Leicester City a Huddersfield Town. Zápas začíná v 16:00 a komentovat jej bude Daniel Fekets. Přeji příjemnou zábavu!