Tak a dočkali jsme se závěrečného hvizdu. Dnešní zápas končí remízou 1:1. Hosté sice v druhém poločase hodně tlačili a Lukaku se dostal nejednou do zajímavé šance, ale dneska mu prostě nebylo přáno a vůbec se mu nedařilo míč mířit mezi brankovou konstrukci. Wolves si remízu nejspíš zasloužilo, protože hlavně v prvním poločase bylo jasně lepší. Moutinho v druhém poločase dokázal vyrovnat neskutečnou ránou do levé šibenice. Manchester poté dvakrát vystřídal a poslal na hřiště Matu a Martiala, ani tito dva ale nedokázali skórovat. Manchester tak v tabulce je na pátém místě po tomto utkání, soupeř hájí desátou pozici. To je z dnešního přenosu vše.

90+5

90+4

A další útočný pokus odvrácen, Wolves už bude jen odkopávat míče a hrát na remízu, zatím se to daří na výbornou.

Manchester UnitedManchester United(4-3-3 )

Fred
63. min Martial
Fellaini
6 Pogba
Pogba
Sánchez
63. min Mata
9 Lukaku
Lukaku
14 Lingard
Lingard
75. min Pereira

Moutinho
80. min Saïss
Doherty
18 Jota
Jota
87. min Gibbs-White
10 Costa
Costa
75. min Traoré

90+3

Další rychlý protiútok Manchesteru skončil, Lukaku se totiž nacházel v ofsajdovém postavení.

90

Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit pět minut.

88

Další roh pro domácí fotbalisty, míč byl ale okamžitě odvrácen, Juan Mata tak bude opět rozehrávat.

87

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Morgan Gibbs-White.

86

Martial se nacházel v ofsajdovém postavení a čárový rozhodčí si toho moc dobře všiml.

85

Lukaku se málem dostal do zakončení z jednoho metru! Tento útočník se už napřahoval k závěrečné ráně, na poslední chvíli mu ale z nohy míč odkopl jeden z obránců!

83

Martial zrychlil akci, při pokusu o centr ale uklouzl a hráči tak budou muset zakládat kombinaci úplně od samého začátku.

80

Manchester se snaží o závěrečný tlak a dostává své protihráče jasně pod tlak. Teď se ale hra na chvílí přeruší, dva obránci Wolves se srazili a nejspíš budou ošetřování.

80

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Romain Saïss.

77

Přímý kop pro Manchester. Míč si ke střele připravil Paul Pogba, jeho rána letěla pouze doprostřed branky, kde byl Rui Patrício.

76

Posledních patnáct minut dnešního utkání před námi. Manchester bude mít výhodu rohového kopu, centr Maty sice nebyl vůbec špatný, ale našel pouze dobře postaveného obránce.

75

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Hélder Costa, přichází Adama Traoré.

75

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Andreas Pereira.

74

Manchester se v posledních minutách snaží posílat centry do pokutového území, z posledních pokusů ale vůbec nedošlo k ohrožení branky.

71

Další vysoký hráč v akci, Marouane Fellaini se také dostal do hlavičkové zakončení, brankář byl ale připravený a dokázal zasáhnout, Lukaku se k dorážce už nedostal.

69

Další pokus z velké dálky. Teď pokoušel štěstí Rúben Neves. Rána sice letěla mezi tři tyče, ale neměla dostatečnou razanci, David de Gea se nemusel obávat.

69

Valencia a jeho centr z levé strany, ten ale vůbec nikoho nenašel.

67

Tohle byla tutovka pro domácí celek! Paul Pogba se pouze rozhlédl a poslal naprosto geniální centr do pokutového území, našel přesně hlavičku Lukakua, který ale svůj pokus nedokázal z bezprostřední blízkosti umístit mezi tři tyče.

67

Hodně nečekaná rána Lingarda! Rui Patrício sice neměl moc problému míč poslat mimo hrací plochu, ale bude muset čelit rohovému kopu.

66

Diogo Jota to zkusil po svém. Zbavil se svého strážce a poté svou levačkou prověřil připravenost brankáře, španělský brankář si ale poradil.

65

Rohový kop pro hráče v bílých dresech, konkrétně už čtvrtý v pořadí, tentokrát ale z toho žádné přímé ohrožení branky nebylo a obrana si mohla oddechnout.

64

Machester United se rozhodl zakročit a posílá na hřiště dva útočně laděné hráče. Uvidíme, zda to pomůže.

63

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Anthony Martial.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Juan Mata.

62

Pogba to zkusil z velké dálky, jeho rána ale letěla pár centimetrů od levé tyčky.

61

Druhá žlutá karta dnešního zápasu, Paul Pogba prokázal své zrychlení a technické dovednosti, Rúben Neves ho vůbec nestíhal a tak se provinil nedovoleným zákrokem.

60

Lukaku bojoval s dvojnásobnou přesilou, ale nepovedlo se mu vůbec nic udělat.

58

Paul Pogba ztratil míč na útočné polovině a bude se muset velice rychle vracet, hosté se dostali do rychlého přečíslení a tuto situaci musel řešit Fred, který se provinil taktickým faulem, aby přerušil hru.

57

Hélder Costa se chtěl také předvést a vypálil z velké vzdálenosti, míč ale sjel na vnější nárt a jeho rána letěla vysoko na tribunu, tohle nemělo šanci na nějaké nebezpečí.

55

Jeden z útočníků hostující celku se objevil na zemi v pokutovém území, ale ani on sám nemohl počítat s penaltovým zákrokem, hra tedy pokračuje plynule dál.

53

Wolves právě vstřelili branku!
Tomuhle říkám výstavní branka! Wolves přešlo do rychlého protiútoku, míč se několikrát poodrazil v pokutovém území, poté si ale našel cestu k MOUTINHOVI, který ho poslal levou novou do levého horního rohu brankové konstrukce. David de Gea se ani nepohnul , nejspíš by ale ani neměl šanci reagovat na tuto parádní branku. Asistence: Raúl Jiménez.

52

Alexis Sánchez se tentokrát i dostal do střelecké příležitosti! Míč si totiž zamotal mezi nohama jeden z obránců a útočník Manchester dokázal z velkého úhlů vystřelit, brankář byl připravený.

51

Alexis Sánchez dneska nemá svůj den, vůbec se mu nedaří dobře kombinovat a opět přišel zcela lacině o míč.

50

Victor Lindelöf neměl kam přihrát a pomohl si tedy brankářem, který míč poslal daleko do hloubky hřiště.

49

Antonio Valencia prokázal své obranné schopnosti a hlavně jeho neuvěřitelnou rychlost, jako poslední obránce totiž zachránil obranu domácího celku před nebezpečím.

48

Matt Doherty a jeho útočný výpad, dostal se až na hranici pokutového území, jeho finální přihrávka ale nenašla svého adresáta.

47

Hélder Costa se vůbec nedohodl se svým spoluhráčem a jeho přihrávka na krátkou vzdálenost skončila na kopačce Smallinga, Manchester přechází do útoku.

46

Máme před sebou celou druhou půli dnešního utkání, o rozehrávku se postaral Lukaku, míč ale moc dlouho na kopačkách hráčů v červených dresech nezůstal.

46

Tak a první poločas dnešního utkání je za námi, Manchester si drží vedení toho nejtěsnějšího rozdílu. Hosté přitom byli v prvních dvaceti minutách rozhodně lepším týmem na hřišti a nejednou musel rudé ďábly zachraňovat David de Gea. Manchester neměl moc zajímavých šancí, ale dokázal jednu využít na maximum a vstřelit branku. K odraženému míči na hraně pokutového území se dostal Fred, který rovnou zvolil střelu a trefil se přesně do levého dolního rohu brankové konstrukce. Fred na sebe ještě upozornil těsně před koncem poločasu, když z přímého kopu mířil do levé šibenice, tentokrát ale Rui Patrício dokázal zakročit. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

45+3

45+2

A ještě jeden přímý kop pro domácí fotbalisty z poměrně nebezpečné vzdálenosti. Zkusí to opět Alexis? Tentokrát se k míči postavil Fred a jeho rána neletěla vůbec špatně! Rui Patrício se musel natáhnout a předvedl naprosto skvělý zákrok!

45

Hlavní rozhodčí bude nastavovat jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

44

Přímý kop pro Manchester United, Luke Shaw byl jasně zfaulován a rozhodčí si toho moc dobře všiml. K míči se postavil Alexis Sánchez, jeho rána ale letěla hodně mimo.

43

Shaw a jeho dobrý obranným zákrok, míč poslal do bezpečí. Vypadá to, že Manchester se bude v závěru první půle spíše bránit.

40

Před koncem první půle došlo i k prvnímu žlutému napomenutí, ostrým faulem se provinil Luke Shaw a proti kartě raději ani nic nenamítal.

38

Wolves se snaží o kombinaci, ale zatím moc daleko nevede, chybí tomu nějaký ten moment překvapení.

37

Alexis Sánchez a jeho rychlostní souboj s obráncem, útočník rudých ďáblů sice byl rychlejší, ale předkopl si míč až moc daleko a nedokázal ho zkrotit.

36

Obrana domácího v druhé polovině prvního poločasu naprosto nepřekonatelná a nedovolila žádné přímé ohrožení domácí branky.

35

Hráči postupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.

34

Jonny Castro si zpracoval míč u střídaček a poslal ho přes celé hřiště na spoluhráče.

32

Možná se ale dočkáme teď, domácí budou mít výhodu standardní situace, k rozehrávce se postavil zatím jediný střelec dnešního utkání, tedy Fred. Ne jeho dlouhý centr si naskakoval Lukaku, ale na míč nedosáhl.

30

Máme před sebou posledních patnáct minut prvního poločasu, po souboji dalším souboji o míč bude opět odkopávat David de Gea. Poslední minuty nepřinesly žádnou zajímavou akci.

28

A opět Chris Smalling, tentokrát dokázal od míče odstavil Castra a zařídil tak odkop od branky pro domácího brankáře.

27

Chris Smalling si moc předkopl míč a dosti riskoval se svou rozehrávkou přes dva napadající útočníky, nakonec z toho ale nebylo vůbec nic nebezpečného a obránce to zvládl bez problémů.

26

Diogo Jota se dostal do rychlé individuální akce, v akci ale nemohl pokračovat, protože se provinil útočným faulem.

25

Paul Pogba měl dobrou střeleckou pizici, nakonec ale volil přihrávku, což se posléze ukázalo jako méně efektivní rozhodnutí, jeho přihrávku totiž nenašla svého adresáta.

23

Manchester vůbec nikam nespěchá se svou rozehrávkou, obránci si přihrávají míč na krátké vzdálenosti a čekají až se uvolní některý z útočníků.

22

Alexis Sánchez na sebe chtěl upozornit, jeho klička ale moc úspěšná a velice dobře předvídatelná, Alexis se tak do pokutového území nedostal.

21

Diogo Jota opět dělá problémy, tentokrát se obtočil kolem Pogby a nabídl míč Moutinhovi, ten ho ale posléze takřka ihned ztratil.

20

Diogo Jota se pokusil o něco podobného, ale možná měl napřahovat ke střele o něco dříve, záložník si ještě chtěl vylepšit pozici, což se mu nevyplatilo, protože ho dokázal zastavit Smalling.

18

Manchester United právě vstřelil branku!
První velká šance domácího celku a hned z toho je první branka dnešního utkání! Tomu říkám produktivita! FRED se dokázal nejlépe zorientovat na hranici pokutového území a vůbec nic složitého nevymýšlel, rovnou zvolil střelu a jeho rána zapadla do levého dolního rohu! Asistence: Paul Pogba.

16

A další velká šance pro hosty! Z rohového kopu míč přistál až na hlavičce obránce Willyho Boly , který míč dokázal usměrnit mezi tři tyče, David de Gea se tedy musel opět předvést a zasáhnout!

16

João Moutinho si vedl velice dobře na pravé straně a zařídil další rohový kop pro své spoluhráče.

15

Alexis Sánchez to nemyslel vůbec špatně, viděl v pokutovém území nabíhajícího Lingarda, jeho přihrávku ale předpovídal jeden z obránců a včas zakročil.

14

Ryan Bennett si míč našel a dobře si na něj naskočil, jeho hlavička ale letěla pár centimetrů nad horní tyčí.

14

United se musí opět bránit, Chris Smalling sice zmatek před brankou uklidnil, ale pouze za cenu rohové kopu pro hráče v bílých dresech.

13

Fred a jeho pokus ze střední vzdálenosti, rána ale neměla v žádném případě šanci na sebemenší úspěch, míč skončil vysoko na tribuně.

12

Romelu Lukaku a jeho neuvěřitelné zrychlení, strážce hostující svatyně byl ale u míče dříve a zažehnal jakékoliv nebezpečí.

11

Victor Lindelöf byl pod menším tlakem a poslal míč raději daleko od branky domácího celku, bude se tedy opět vhazovat. Poslední minuty jsou plné nepřesností.

10

Hélder Costa a jeho centr z pravé strany, do něho se ale postavil Marouane Fellaini a dokázal ho odrazit, bude se vhazovat.

9

Paul Pogba se poměrně pohledně zbavil hned dvou obránců, ten třetí už ale byl nad jeho síly a balón na malou chvíli ztratil.

8

Luke Shaw se z levé strany pokoušel zrychlit hru, jeho průniková přihrávka ale nebyla vůbec přesná a skončila v zámezí.

7

David de Gea se musel předvést! Byli jsme svědky první velké šance dnešního duelu! Raúl Jiménez se dostal k míči těsně před brankou a z otočky se snažil překvapit španělského brankáře, ten se ale blýskl skvělým zákrokem nohou a drží tak bezbrankový stav!

6

Romelu Lukaku se snažil prodrat k míči v malém vápně, ale chybělo mu pár centimetrů.

5

Hra se začíná poněkud přiostřovat, pocítil to hlavně Jesse Lingard, kterého jeden z obránců poslal nekompromisně k zemi.

4

Antonio Valencia se dostal do samostatného úniku a v pokutovém území spadl na zem! Rozhodčí zůstal v klidu a penalta se kopat nebude! Wolves může přejít do rychlého protiútoku.

3

Paul Pogba si zpracoval míč uprostřed hrací plochy, poté se ho snažil předat na levou stranu, při své snaze byl ale podražený a bude z toho volný kop.

3

Ze situace nakonec nebylo vůbec žádné nebezpečí, David de Gea tedy mohl zůstat naprosto v klidu.

2

Marouane Fellaini bude prvním hráčem rudých ďáblů, který se seznámí s míčem. Rozehrávka se mu ale vůbec nepovedlo a obrana musela být velice pozorná, Smalling pot míč poslal mimo hrací plochu a budeme svědky prvního rohové kopu.

1

Máme tady úvodní výkon dnešního utkání, míč do hry poslali hostující fotbalisté.

1

Manchester United: de Gea (C) – Shaw, Lindelöf, Smalling, A. Valencia – Fred, Fellaini, P. Pogba – Alexis Sánchez, R. Lukaku, Lingard.
Náhradníci: Romero – Bailly, Martial, Mata, McTominay, Pereira, Young.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), R. Bennett – J. Castro, Neves, Moutinho, Doherty – Diogo Jota, Costa – Jiménez.
Náhradníci: Ruddy – Bonatini, Gibbs-White, Hause, Saïss, Traoré, Vinagre.

Rozhodčí: Friend – Holmes, Beck.

Wolverhampton Wanderers

Nováček je na tom jenom o chloupek hůř než United, Wolves se drží jen o příčku níž a mají na kontě osm bodů. Mají zatím docela dobrou bilanci, prohráli pouze zápas s Leicesterem, jinak vždy bodovali, mimo jiné i při překvapivé remíze 1:1 s mistrovskými Cityzens. Naposledy svěřenci trenéra Nuna Espírita Santa v domácím prostředí zdolali trápící se Burnley po výsledku 1:0.

Nejlepším střelcem Wolverhamptonu je se dvěma góly Mexičan Raúl Jiménez. Kromě něj se nováček opírá i o početnou portugalskou ekipu – v brance čaruje mazák Patrício a v záloze tvoří hru zkušený Moutinho a talentovaný Rúben Neves.

Domácí tým nevstoupil do nové sezony optimálně, z prvních tří zápasů hned dva prohrál, nicméně už se pomaličku začíná výsledkově i herně zvedat, stoupá tabulkou a zapisuje lepší a lepší výsledky. V posledním ligovém kole vyhrála Mourinhova skvadra na hřišti rozjetého Watfordu 2:1, i když nutno uznat, že to bylo i s trochou štěstí, Rudí ďáblové v zápase rozhodně nedominovali. Zatím jsou United v tabulce na 8. místě.

V týdnu také rozehráli svou evropskou kampaň – v utkání Ligy mistrů se představili na půdě Young Boys Bern. Tam potvrdili roli favorita a vyhráli jednoznačně 3:0. K jasnému triumfu tým dotáhl kapitán Paul Pogba, který vstřelil dvě branky a na tu třetí alespoň nahrál Anthonymu Martialovi.

Josému Mourinhovi bude při vymýšlení sestavy chybět Marcus Rashford, který si odpykává distanc za červenou kartu, kterou dostal v předposledním ligovém utkání na půdě Burnley. Připraveny by naopak měly být všechny opory, včetně čtyřgólového střelce Romela Lukaka či Pogby.

Krásné sobotní odpoledne, vítejte u přenosu z utkání 6. kola Premier League. Slavný Manchester United vyzve na Old Trafford nováčka z Wolverhamptonu.