Dnešní utkání končí jasným vítězstvím favorizovaného Manchesteru City, který byl jasně lepší a konečné skóre je ještě lichotivé pro hostující tým. Fulham byl dnes naprosto bez nároku na body, jedinou šanci druhé půle měl v samém závěru Mitrović, kterého ale Ederson vychytal.

90+3

Zákroky brankáře Manchesteru City Edersona – 3.

Delph
67. min Gündoğan
Silva
Fernandinho
Silva
Sterling
74. min Mahríz
10 Agüero
Agüero
54. min Jesus

Seri
56. min Anguissa
McDonald
Johansen
Schürrle
Mitrović
19 Vietto
Vietto
69. min Ayité

• 11Ayité

Zákroky brankáře Fulhamu Bettinelliho – 6.

90+3

A nakonec je tu největší šance hostů ve druhé půli, střelu Mitroviće dokázal Ederson vytěsnit na roh.

90+3

Poslední vteřiny tohoto utkání, hosté to ještě zkouší.

90+1

Nastavují se tři minuty, Fernandinha nyní dobře ubránil Kevin McDonald (Fulham).

89

Ederson (Manchester City) se zapojuje do rozehrávky svého týmu, kterému již evidentně tříbrankový náskok stačí.

87

Leroy Sané (Manchester City) vybojoval míč na své polovině a domácí se tak mohou opět dostat do útočení.

86

Poslední pětiminutovka tohoto utkání, o vítězi je již dávno rozhodnuto, čekáme akorát na to, jestli náhodou ještě padne nějaký ten gól.

84

Kyle Walker (Manchester City) se hlásí na levé straně o míč, dostává ho, jenže po levé straně to nyní domácí neklaplo.

83

Kevin McDonald (Fulham) nyní centruje z pravé strany do vápna Manchesteru, kde ale odhlavičkovává míč Nicolás Otamendi.

82

Kouč Guardiola se při tomto neúspěšném pokusu Silvy jen prohnul v zádech a chytil za hlavu, tohle by se mělo proměňovat.

81

Gabriel Jesus (Manchester City) podržel míč ve vápně Fulhamu, počkal, až si tam naběhne také Bernardo Silva, kterému poté poslal míč, jenže záložník Manchesteru branku téměř z místa pokutového kopu přestřelil.

80

Leroy Sané (Manchester City) si nyní nerozuměl s B. Silvou, který mu patičkou poslal míč do vápna, ale tam Sané nebyl.

78

Výkop od branky Fulhamu, následně do souboje Aleksandar Mitrović a Nicolás Otamendi, domácímu obránci je odpískán faul.

77

Dlouhý nákop z pravé strany v podání domácích nenašel adresáta, jenže Citizens se opět dostávají k míči a Gabriel Jesus (Manchester City) zkouší střelecké štěstí, jenže branku přestřeluje.

76

Obránci Manchesteru až za půlící čárou, na polovině Fulhamu, je to hledání skulinek k vápnu hostů.

74

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Rijád Mahríz.

73

Bernardo Silva (Manchester City) posílá míč z pravé strany před branku, kam si sbíhá Sterling, před nímž ale míč odehrál obránce Denis Odoi.

72

Leroy Sané (Manchester City) nyní neměl dostatek prostoru na průnik do vápna Fulhamu, ale domácí zůstávají s míčem u vápna hostů.

71

Míč putuje z polovinu Fulhamu zpět do obrany Citizens.

70

Posledních dvacet minut druhé půle, v níž zatím domácí vystřelili osmkrát, hosté ani jednou...

69

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Luciano Vietto, přichází Floyd Ayité.

69

Na konci domácí útočné akce zablokovaná střela.

68

Ilkay Gündoğan (Manchester City) poprvé u míče, rozehrává ve středu zálohy na pravou stranu, kde se nabízí Sterling.

67

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fabian Delph, přichází Ilkay Gündoğan.

67

Statistika držení míče ve 2. poločase – 69% : 31%.

66

Následuje pas na Anguissu v podání Fulhamu, jenže ten byl v ofsajdu, takže je pískáno.

65

Fulham se drží na polovině Manchesteru, ale poměrně daleko od vápna.

64

Míč letí do autu, hosté vhazují z levé strany, na polovině soupeře.

63

Fernandinho hledá svým pasem Sterlinga na hranici vápna soupeře, tam ale fauluje Gabriel Jesus, takže míč pro Fulham.

62

Gabriel Jesus (Manchester City) dostal přesný pas z pravé strany, ve skluzu ale napálil míč pouze nad branku.

61

André Anguissa (Fulham) centruje z pravé strany, ale obránce Manchesteru míč odhlavičkovává.

60

Hodina hry za námi, Citizens v klidu kontrolují svůj náskok, který mohl být mnohem vyšší, Fulham je dnes bez šance na body.

59

Krásná střela Fernandinha (Manchester City) letí těsně vedle branky Fulhamu.

57

Fabian Delph (Manchester City) odehrál míč před čerstvým Anguissou do autu, hosté vhazují na polovině Citizens.

56

Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází André Anguissa.

54

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Gabriel Jesus.

53

Přímý kop Citizens rozehrál Sergio Agüero, který ale trefil pouze bránícího hráče ve zdi.

52

Domácím se nyní nabízí zajímavá standardka, ze vzdálenosti, z níž se již dá ohrozit branka.

50

I první pětiminutovka druhé půle naznačila, v jakém duchu se bude hrát... Citizens mají drtivou převahu a je to již pouze o tom, kolik gólů domácí Fulhamu nasází.

48

A mohlo to být 4:0, střelu Bernarda Silvy ale ztečoval obránce Fulhamu vedle branky.

47

Manchester City právě vstřelil branku!
Velkou práci odvedl při domácím třetím gólu Sergio Agüero, který se dokázal na pravé straně zbavit obránce Fulhamu a ještě poté i přesně přihrát před branku, kde měl hodně lehkou úlohu RAHEEM STERLING.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.

První poločas nabídl jednoznačnou podívanou. Manchester City si vytvořil velký tlak, svého soupeře přehrával hlavně díky velké rychlosti a přesnosti, defenziva Fulhamu byla pod neskutečným tlakem a hosté mohou být rádi, že je to zatím „jen“ 0:2 z jejich pohledu.

45+2

45+2

Raheem Sterling (Manchester City) se dokázal z pravé strany dostat ke střele, Bettinelli ale opět fantasticky zakročil.

45+1

Nastavují se dvě minuty, Citizens již v klidu kombinují u půlící čáry.

45

Poslední minuta řádné hrací doby první půle, Raheem Sterling povalen na vlastní polovině na trávník, faul, míč pro domácí.

44

Leroy Sané (Manchester City) hledá ve vápně Davida Silvu, ale před ním dobře zasáhl bránící hráč Fulhamu, který přihrávku zachytil.

43

Tentokrát se již Leroy Sané dostal do zakončení, jeho pokus z levé strany ale Marcus Bettinelli reflexivně, pravou nohou, vykopl na roh!

42

Na druhé straně představuje největší nebezpečí pro branku Manchesteru André Schürrle, který i nyní parádně vystřelil, míč letí těsně nad branku, navíc po zákroku Edersona.

41

Raheem Sterling rozehrál z pravé strany, Bernanrdo Silva hlavičkuje na bližší tyči, ale pouze vedle branky Fulhamu.

40

A vzápětí, po akci Sterlinga, který dnes hraje famózní zápas, je tu roh domácích.

39

Leroy Sané (Manchester City) tentokrát neuspěl na levé straně, ale je z toho aut pro Citizens.

38

Míč pochopitelně opět získávají domácí, kteří se drží na polovině Fulhamu.

37

Střelci prvního domácího gólu, Sanému, nyní utekl ve vápně míč, Bettinelli rozehrává od branky Fulhamu.

36

Domácí nespěchají s rozehrávkou, jakmile se ale míč dá do pohybu, jsou Citizens bleskově na polovině Fulhamu.

35

Luciano Vietto (Fulham) ještě zachytil přetažený centr z pravé strany, jenže hosté faulují, jmenovitě Kevin McDonald, takže z této akce nic nebude.

33

Fulham se ale znovu pouze brání, centr z levé strany na Agüera, který šel do hlavičkového souboje, ale míč nedokázal umístit mezi tři tyče.

32

Citizens na polovině Fulhamu, přihrávku Sterlinga ale zachytil obránce hostů, který míč odkopl.

31

Po rohovém kopu Fulhamu končí míč v autu, hosté ale mohou vhazovat na polovině soupeře.

30

Ederson (Manchester City) musel vyrážet dělovku Schürrleho na roh, pěkná střela!

29

Sergio Agüero (Manchester City) v ofsajdu, naprosto jasná situace, tady není o čem diskutovat.

28

Statistika držení míče – 58% : 42%.

27

Luciano Vietto (Fulham) se po levé straně hnal s míčem do vápna, tam ale Nicolás Otamendi (Manchester City) předvedl parádní zákrok!

26

Fulham se opět pouze brání, naštěstí pro hosty Bernardo Silva nyní ztratil míč.

24

Citizens mají obrovskou převahu, to dokazuje i statistika střel – na branku 5:0, celkem 8:1!

23

Manchester City měl k dispozici rohový kop, ten ale hosté dokázali ubránit.

21

Bernardo Silva poslal míč z pravé strany před branku, na Agüera, kterému ale obránce znemožnil vystřelit, jenže míč se odrazil do malého vápna, kam se přihnal jako vít DAVID SILVA! Ten si prsama sklepl míč na zem a pohotově vypálil a byl z toho parádní „angličan“.

20

André Schürrle (Fulham) se nyní nedokázal odpoutat od obránce Citizens, u vápna domácích, velmi dobrá defenzivní práce Otamendiho a Delpha.

19

Manchester nemá problém přejít střed hřiště, naopak, bleskovými přihrávkami a rychlými průniky v podstatě proniká středem jako nůž máslem.

18

Trochu chaotická hra Fulhamu na polovině soupeře, končící navíc faulem, míč získávají domácí.

17

Sterling opět ve vápně Fulhamu, tentokrát ale neměl dostatečnou rychlost, navíc byl dobře zdvojen, takže o míč nakonec přišel.

16

Znovu Fulham ztrácí střed hřiště, Citizens se budou moci hnát dopředu.

15

Gólová šance domácích, Raheem Sterling unikl obraně Fulhamu po pravé straně, prostřelil i gólmana, ale míč pouze orazítkoval břevno branky hostů!

14

Fulham to zatím hodně zkouší různými nákopy, ale to zatím nikam nevede.

13

Fabian Delph (Manchester City) odvrací nákop soupeře do autu, Fulham bude vhazovat z pravé strany, na polovině soupeře.

11

První rohový kop Citizens, z levé strany, centr do vápna sice dolétl, ale tam odhlavičkoval pozorný bránící hráč Fulhamu.

10

Po ošetřování Walkera se opět pokračuje ve hře, Fulham útočí, André Schürrle odcentroval na Vietta, ale nepřesně.

8

Kyle Walker (Manchester City) faulován na vlastní polovině, zřejmě úder do obličeje, možná od oblasti levého oka.

7

Míč opět u branky Fulhamu, Bettinelli rozehrává, Fulham od úvodních minut pod tlakem.

6

Marcus Bettinelli (Fulham) vykopává od své branky, míč dopadá na polovinu domácích, ti rozehrávají.

5

Raheem Sterling opět v akci, tentokrát sám zakončil z pravé strany, uvnitř vápna Fulhamu, ale branku minul.

4

Raheem Sterling (Manchester City) v ofsajdu, míč má Marcus Bettinelli (Fulham), který může rozehrávat od své branky.

2

Chyba hostů v rozehrávce, Fernandinho vybojoval míč a bleskově nasprintoval k vápnu soupeře, odkud z levé strany poslal neskutečně přesný pas před branku, kde LEROY SANÉMU stačilo jen nastavit nohu.

2

Defenziva Citizens neměla s tímto rohovým kopem soupeře sebemenší problém.

1

První rohový kop v zápase vybojovali hosté, Jean Michaël Seri pošle míč před branku.

1

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – B. Silva, Fernandinho, D. Silva (C) – Sterling, Agüero, Sané.
Náhradníci: Muric – Stones, Gündoğan, Mahríz, Zinčenko, Foden, Jesus.

Fulham FC: Bettinelli – C. Christie, Odoi, Mawson, Sessegnon – Seri, K. McDonald (C), Johansen – Schürrle, A. Mitrović, Vietto.
Náhradníci: Fabri – Chambers, Le Marchand, Fosu-Mensah, Bryan, Anguissa, Ayité.

Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, West.

FULHAM FC
Londýnský Fulham by byl samozřejmě za stejné výsledky, jaké mají Citizens, velmi rád... První dvě ligová kola totiž Fulhamu nevyšla, domácí prohra 0:2 s Crystal Palace v ligové premiéře bolela příznivce FC. Prohra ve druhém kole na Tottenhamu se čekala (1:3), tam se s body opravdu počítat nemohlo... pak ale Fulham doma porazil 4:2 Burnley a před reprezentační přestávkou uhrál remízu 2:2 v Brightonu, překvapí na hřišti Citizens?

MANCHESTER CITY
Nový ročník Premier League má za sebou čtyři ligová kola, v nichž zatím ani bod neztratil trojlístek týmů, překvapivě je jedním z nich Watford a překvapivě není jedním z nich Manchester City. Citizens vlétli do ligy cennou venkovní výhrou 2:0 na Arsenalu, kterou poté doma potvrdil výhrou nad Huddersfieldem, kterého doma rozdrtil jasně 6:1! Nicméně pak přišla první (a zatím poslední) ztráta bodů, za remízu 1:1 na hřišti Wolverhamptonu. Před reprezentační přestávkou pak Citizens doma vydřeli výhru 2:1 nad Newcastlem.

Utkáním, které se odehraje na manchesterském Etihad Stadium, provede jako hlavní Stuart Attwell, kterému budou na čarách asistovat Costantine Hatzidakis a Richard West.

Vítejte u online přenosu utkání 5. kola anglické Premier League, v němž MANCHESTER CITY přivítá na svém stadionu FULHAM FC.