Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 14:13. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:12.

Dámy a pánové, za námi je zápas čtvrtého kola PL mezi Crystal Palace FC a Southamptonem FC. Ten nám nabídl překrásný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Utkání rozhodl svým gólem ve 47. minutě Danny Ings, který využil propadu obrany. I když domácí bojovali a měli několik šancí na srovnání ve druhé půli, ale nevyužili je. Naopak přečkali penaltu v 64. minutě po ruce Wana-Bissaky. Výhru pak Saints pečetili gólem v 92. minutě, z rychlého brejku se prosadil Pierre-Emile Höjbjerg. Ode mne je to dnes vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu a loučím se s vámi. Napočtenou!

90+7

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

Townsend
71. min Kouyaté
Milivojević
McArthur
15 Schlupp
Schlupp
76. min Meyer
17 Benteke
Benteke
14 Ayew
Ayew
76. min Sörloth

Elyounoussi
73. min Targett
Long
61. min Austin
9 Ings
Ings
78. min Romeu

90+6

Ani zřejmě poslední akce domácího týmu gólem nedopadla, čeká se pouze na závěrečný hvizd.

90+5

Hosté opět u rohového praporku, nyní si nic nevybojovali a následuje odkop od domácí branky.

90+4

Závěr utkání se nese v oslavách hostujících fanoušků, zatímco tribuny v domácích řadách notně prořídly. Je rozhodnuto, zbývají dohrát zhruba dvě minuty.

90+3

Southampton právě vstřelil branku!
Krutý závěr utkání pro Crystal Palace. Otevřenou obranu využili hosté rychlým brejkem. Targett poslal míč do běhu PIERRE-EMILOVI HÖJBJERGOVI, který prostřelil po zemi Hennessyeho. Asistence: Matt Targett.

90+1

Posledních šest minut naděje pro domácí tým. Začíná to rohem, ten je ale ubráněn.

90

Benteke měl na hlavě srovnání! Dostal se k němu míč po hlavičce McArthura, ale z malého vápna trefuje pouze McCarthyho v bráně!

90

Hosté ho ubránili dalekým odkopem až k protější brance. Domácí ale míč vrací zpět jako bumerang.

89

Další rohový kop domácích.

88

Southampton se natlačil k rohovému praporku u Hennesseyho branky a vůbec nikam nespěchá. Nicméně přišla střela, ta mířila velmi vysoko a domácí gólman rychle rozehrává.

87

Jdeme do finále tohoto skvělého zápasu. Situaci ale domácím lehce komplikuje faul Kellyho u postranní čáry na Bertranda.

85

Nůžky se začínají pekelně svírat. Po střele McArthura, kterému to dnes lepí, přišel roh a Benteke se vyšrouboval nahoru, hlavičkou ale přestřeluje branku!

84

van Aanholt chtěl vrátit na Meyera, ale Austin odvrátil na aut. Následné vhazování doputovalo až do vápna, kde se domácí dožadovali odpískání penalty po ruce jednoho z hostí! Ale bylo trefeno jenom stehno Soarese.

83

Začínáme kurzy herectví. Soares byl sice lehce došlápnut, minutu se na hřišti ale válet opravdu nemusí. Sudí dává najevo, že tohle všechno nastaví.

82

Milivojević kopal někam na malé vápno, hostující hráči ale šli výše a odhlavičkovali do bezpečí.

81

Benteke vybojoval pro domácí rohový kop. Několikátý v tomto utkání.

80

Bertrand se odebral za brankovou čáru, kde bude ošetřován. Mezitím budou hrát hosté v deseti. Pokud se Bertrand nebude schopen vrátit do zápasu, Saints nemohou střídat.

79

Faul na Bertranda zastavuje slibně rozvíjející se akci Palace. Na svědomí ji má Sörloth a hosté logicky nikam vůbec nespěchají.

78

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Oriol Romeu.

77

Meyer vyslal ihned do vápna míč, zde si ho našel Benteke a hlavičkoval do protipohybu McCarthyho, ale netrefil branku.

77

Žlutou kartu dostává Jannik Vestergaard (Southampton FC).

76

Domácí mají dostřídáno, mají patnáct minut na vytěžení alespoň bodu z tohoto parádního utkání. Povede se jim to?

76

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Max Meyer.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Alexander Sörloth.

75

Ke střele se dostal McArthur, z první kopl přímo míčem do obličeje Ingse, který zatím leží na trávníku a nezvedá se.

75

Další rohový kop pro domácí.

74

Domácí se spoléhají možná až příliš na Bentekeho a jeho schopnosti. Benteke je totiž velice dobře hlídán a není k němu v posledních minutách pouštěn často míč.

73

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Matt Targett.

71

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Cheikhou Kouyaté.

71

Parádní bojovnost od van Aanholta, který se i přes pád na zem zvedl, pokračoval v akci dále a prodloužil na Schluppa, mezitím ale doběhl k míči McCarthy,

70

Poslední dvacetiminutovka začíná centrem do vápna na Bentekeho od McArthura. Domácí neskutečně tlačí hosty, ale bez gólu.

69

McArthur nabídl míč Schluppovi, který pokusil střelu z první, ale bez úspěchu. Přesto je CP stále na míči.

69

Domácí si vybojovali rohový kop, který ale nedopadl pro ně nejlépe. Southampton má vhazování a zákonitě nikam nespěchá.

67

Další šance hostí! Ings zleva poslal míč na branku, Hennessey vyrazil před sebe, jenže přímo před ním dobíhal Elyounoussi, který napálil jenom břevno!

66

Zatím si nemůžeme na momenty stěžovat. Nedaná penalta, vedení 0:1, ještě bude závěr zápasu velice zajímavý!

65

Žlutou kartu dostává Aaron Wan-Bissaka (Crystal Palace FC).

65

Austin selhal, neustál tíhu a Hennessey skokem k pravé tyči chytá!

64

Penalta pro Southampton! Wan-Bissaka hrál před brankovou čárou rukou!

63

Elyounoussi odstavil tvrdě na půlce domácího hráče a Saints mají útok, Cedric na pravé straně kouzlí s míčem a volí zase centr.

63

Austin se hned zapojil do kombinace, avšak nijak týmu nepomohl a bude muset bránit.

61

Shane Long zůstal ležet u půlicí čáry a je jasné, že dnes skončil. Za doprovodu doktorů míří na střídačku, místo něj jde Charlie Austin.

60

Ohromný závar před domácí brankou! Vše začal Benteke střelou z úhlu, která zamířila k pravé tyči, za brankovou čáru ale nikoli. Následně se na míč dostali hned tři domácí hráči, poslední slovo měl z malého vápna van Aanholt, ale obranný val neprostřelil!

59

Hoedt spíše z nouze odkopl přes celé hřiště, Long byl ale velice aktivní v souboji s obráncem a mohl jít i sám na branku. Leč nestalo se tak a Palace hraje zase před McCarthym.

57

Cedric poslal do šestnáctky polovysoký centr, na který si doskočil Long, trefil ale střed branky, kde stál Vestergaard.

56

Domácí může mrzet inkasovaná branka, neboť jsou nyní jasně lepší celek a tlačí Southampton do hluboké ofenzivy. Právě proto je někdy fotbal tak krutý.

55

Hosté budou zahrávat aut, domácí po šanci ožili a buší do svatých vrat, co to jde. Částečně pomohl Vestergaard velice nepřesným odkopem.

53

A McCarthy musí jít podruhé do akce! Pořádně ho střelou protáhl domácí McArthur a nechybělo mnoho k tomu, aby domácí slavili srovnání!

53

Benteke si nabíhal za obranu v rámci zpracování si centru od Wana-Bissaky, což mu nebylo přáno a McCarthy zasahuje.

51

McCarthy udělal další drobnější chybu, jednoduchou malou domů zahnal až do rohu. Okolo něj naštěstí pro hosty nikdo nebyl, proto mohl odkopnout na polovinu.

49

Benteke se uvolnil ve vápně, zbytečně se ale ukopl a zničil snahu domácích srovnat stav zápasu.

47

Tento vstup do půle si domácí vůbec nepředstavovali. Soares nakopl balon z poloviny k brance domácích a podle postavení obránců to měla být klidná záležitost. Obránci ale míč přeběhli a DANNY INGS byl najednou tváři v tvář Hennesseyemu a střelou mezi nohy si poradil. Asistence: Cedric Soares.

46

Míč má v držení CP a kombinuje na své polovině. Schlupp se pokusil na levém křídle uvolnit Ayewa, ale nevyšlo to a McCarthy bude rozehrávat.

46

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli začne druhá polovina tohoto mače.

Skončila první polovina čtvrtého kola Premier League mezi Crystalem Palace a Southamptonem. Ta nám nabídla parádní fotbal, šance na skórování byly z obou stran, nejvýživnější byla pasáž mezi 25. a 30. minutou, kdy šance střídala šanci. Chybí tomu pouze góly, zpět se vrátíme za 14 minut.

45+2

45+1

Jedna minuta nastavení taktéž rychle uběhla, za zmínku stojí šajtle Schluppa z nějakých 25 metrů, tu ale McCarthy chytil v poklidu.

45

Končí nám pomalu první poločas, nedá se čekat, že by bylo něco nastaveno vzhledem k hladkému průběhu první půle.

43

Nákop Elyounoussiho přinesl nulové ohrožení konta domácích. Na levém křídle pak následně zamezil dalšímu postupu Ayewovi hostující Hoedt.

42

Bertrand vyměnil s Höjbjergem, respektive Longem, což přineslo hostům rohový kop.

41

Elyounoussi pomohl Bertrandovi v souboji a odměnou mu byla střela z levého křídla ve vápně, byla ale tak slabá, že neměl Hennessey absolutně žádnou práci.

39

Schlupp přišel o míč ve středu hřiště, přesto to ale nevadí, domácí putují vpřed, Benteke na balon nedosáhl a Southampton uhání zase dopředu. Totální fotbal.

38

Ayew se snažil změnit směr svého putování po hřišti, Vestergaard mu to ale nepovolil a odeslal ho až za brankovou čáru u rohového praporku. Odkop pro Saints.

36

Chvíli to trvalo, než bylo signalizováno vhazování, přesto se tak děje a Long provede vhazování daleko od obou branek.

35

Redmond si potáhl míč, dostal se ale do velice nevýhodné pozice a následná střela již byla ničím.

33

Mohl to být vlastní gól! Elyounoussi mířil na přední tyč, před Ingsem se ale zjevil van Aanholt a domácí gólman téměř jistě mířící míč do vinglu vyrazil na roh!

32

CP má roh, rozehrálo ho dozadu na Milivojeviče, který poslal nadýchaný centr do vápna, tam to ale nevyšlo a Svatí jdou do protiútoku. Sakho ho zastavil a Elyounoussi bude nakopávat k brance.

31

Další emoce na stadionu. Benteke byl opět ve vápně, opět se ocitl na zemi, ale penalta se opět nepíská! Nutno říci, že správně, Bertrand ho odstranil čistě tělem.

30

Úsměvná příhoda, o které se bude chvíli vyprávět. Ings sice parádně obehrál Schluppa, ale vše degradoval svojí střelou přímo do Longa, který to vůbec nečekal a o to horší to měl.

29

Opět se Southampton dostává na útočnou polovinu a kombinuje. Pozorná obrana domácích zatím vše odklízí a usnadňuje Hennessyemu práci.

28

Benteke dostal parádní míč od Sakha z hloubi pole, během zakončení se však ocitl v šestnáctce na zemi, penalta se ale nepíská! Sledujeme zatím parádní utkání.

27

Na druhé straně zahrozil pořádně Höjbjerg svojí střelou z 20 metrů, která donutila vytáhnout Hennesseyho míč konečky prstů alespoň na roh.

25

Soares se snažil hrát velice konstruktivně, ale dopadlo to ztrátou balonu a rychlou akcí CP! Na Bentekeho se snesl centr od Wana-Bissaky, hostující gólman šel ven brzy, Benteke se ale nestočil a míč hlavou do brány nedoklepl!

24

Höjbjerg měl prostor na střelu, zpoza rozhodčího se vynořil a napřáhl ke střele, dal jí ale absolutně opačnou faleš a minul branku zhruba o šest metrů.

23

Crystal Palace se soustředí pouze na obranu, úvodní aktivní hra se vytratila pod držením míče Svatých.

23

Long je dnes velmi aktivní, v krátkém časovém sledu ale spáchal druhý faul a začíná zajímat rozhodčího Atkinsona, mimochodem policejního důstojníka. Aby mu ještě nedal pokutu...

20

První šance hostí! Ings poslal do vápna míč, tam si ho rychle našel Long a střílel z malého vápna, včas mu cestu zarazili dva obránci skluzem.

19

Crystal Palace se nyní spíše brání tlaku Southamptonu. Tlak je to ale optický, nikoli herní, neboť se Hennessey nemusel pořádně činit od zákroku v první minutě.

18

Long vrátil nahrávku zpět na Redmonda, z hranice velkého vápna Redmond střílel, proti němu skvěle vystoupil krvavý Milivojevič a zblokoval jeho pokus.

17

Domácí neustáli souboj na své obranné polovině, Long dokázal ubojovat vše proti dvěma hráčům. Při otočce ale napálil domácímu Milivojevičovi rukou do obličeje a domácí kapitán má na sobě patrné známky krve.

16

Zajímavou střelu proti bráně vyslal Ayew, lehce v záklonu ale pozdravil diváky někde v 9. řadě tribuny.

13

Wan-Bissaka nekompromisně obral Bertranda o všechno, skoro i o trenky, ale vše bylo v rámci pravidel. Hosté zkusili vyhádat ještě roh, ale narazili na postoj sudího Atkinsona.

12

Ayew doběhl nakopnutý míč a snažil se ho centrem dopravit do vápna, obrana zblokovala na aut.

12

McCarthy si zahrál s Bentekem, fanoušci cítili možnost gólu a přidali na hlasitosti, hostující brankář si ale poradil.

11

Pokus o rozběhnutí Townsenda do rychlého protiútoku dopadl míčem v zámezí a hosté ve snaze rychle rozehrát dotáhli situaci pouze k útočnému faulu zhruba 25 metrů od domácí branky.

10

V dobách klidu v Selhurst Parku hrají převážně domácí a Southampton se brání pokusům o nájezd na útočnou polovinu.

9

van Aanholt dobrou prací před svým vápnem urval pro domácí držení míče. Následně byl k vidění rychlý brejk CP, Townsend nahrával zleva po zemi na Ayewa, ten stejně jako Long míč podběhl.

8

Hoedt centroval do vápna na Longa, hostující útočník ale míč podskočil a Hennessey je v klidu.

7

Sudí Atkinson řeší menší potíže s vhazováním, hráči se úplně nemohli shodnout. Po dalších debatách je míč přisouzen celku z jižní Anglie.

6

Ayew z levé strany nabíhal před hostující branku, rozhodl se pro centr do vápna opět na Bentekeho, který z toho ale moc nevytáhl a Southampton přenáší hru na útočnou půlku.

4

Roh zahráli Svatí nakrátko, nicméně to bylo hodně nepovedené a Hennessey bude vykopávat od své branky.

4

Redmond se dostal na dostřel domácí brance, také vypálil, jeho pokus ale srazil Wan-Bissaka a je tu rohový kop pro hosty.

3

Benteke opět atakuje obránce hostí, Soares měl s ním velké problémy, aby ho udržel na zádech. Přesto se to povedlo, ale míč bude mít Crystal Palace, Bertrand fauloval na půli.

2

Na středu hřiště vyhráli domácí souboj a posunuli hru doprava na Townsenda, který zkusil centr k Bentekemu, domácí útočník poslal balon vedle branky.

1

Hned se musel Hennessey činit ve svém brankovišti, proti němu se zjevil Redmond, domácí gólman vystoupil včas a uklidnil situaci.

1

Hosté mají míč a ihned nakopávali dopředu, nákop na Bertranda skončil ihned v autu.

1

-4

V Selhurst Parku panuje parádní atmosféra, oba týmy jdou na hrací plochu. V Londýně je narozdíl od našich končin parádní počasí, slunečno a bezvětří.

-8

Do dnešního zápasu nezasáhne domácí šutér Wilfred Zaha, který nedokončil ranní trénink z důvodu drobného svalového zranění.

-31

Crystal Palace FC: Hennessey – Wan-Bissaka, Kelly, M. Sakho, van Aanholt – Townsend, Milivojević (C), McArthur, Schlupp – Ch. Benteke, J. Ayew.
Náhradníci: Guaita – J. Ward, Riedewald, Meyer, Kouyaté, Puncheon, Sörloth.

Southampton FC: A. McCarthy – Soares, Vestergaard, Hoedt, Bertrand (C) – M. Elyounoussi, P.-E. Höjbjerg, Lemina, Redmond – S. Long – Ings.
Náhradníci: Gunn – Jošida, Targett, S. Davis, Romeu, Ward-Prowse, Ch. Austin.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Kirkup.

Pískat toto utkání bude velice zkušený Martin Atkinson. Jako pomezní budou Lee Betts a Peter Kirkup. Čtvrtým rozhodčím bude Andy Madley.

10. místo, 3 body, skóre 3:4, bilance 1-0-2 ̈
Celek z jižního předměstí Londýna vstoupil do soutěže dobře, když v jednom z mnoha londýnských derby přehrál „starého nováčka“ z Fulhamu 2:0 po trefě Schluppa v 41. minutě a Zahy v minutě devětasedmdesáté. První domácí utkání CP bylo velice atraktivní, v rámci 2. kola přicestoval do Londýna Liverpool. Domácí mohli jít do vedení, Townsendova rána ale šla jenom do břevna. Na konci první půle přišla pohroma v podobě penalty pro LFC po zákroku Sakha na Salaha a Milner desítku suverénně proměnil. Enormní snaha domácích ve druhé půli srovnat byla notně oslabena červenou kartou pro Wana-Bissaku, který sundal unikajícího Salaha jakožto poslední hráč. V 93. minutě rozhodl o třech bodech pro Reds Mané a CP tak prohrálo 0:2.
Poslední utkání čekalo na Palace ve Watfordu, který ještě neprohrál. Svůj parádní start do sezony korunoval v parádním zápase vedením 2:0 po 70 minutách hry. Hosté pouze snížili zásluhou Zahy v 79. minutě a na víc se již nezmohli. Prohra 1:2 je tak upevnila na 10. místo tabulky.

17. místo, 1 bod, skóre 2:4, bilance 0-1-2
Fotbalový klub z jižního pobřeží Anglie by si vstup do soutěže určitě představoval jinak. Sice doma v úvodním kole remizoval s Burnley 0:0 a do Evertonu jel s cílem urvat v Goodison Parku nějaké body. Jenže se v první půli po individuálních chybách Southamptonských prosadili Walcott s Richarlisonem a i přesto, že nová posila v dresu Svatých, Danny Ings, ve svém prvním zápase skórovala, prohru 1:2 neodvrátila.
Poslední zápas se pro Southampton vyvíjel nejlépe. Proti Leicestru na svém stadionu vedl od 52. minuty, kdy se prosadil Bertrand. Za čtyři minuty ale srovnal Gray. Domácí oslabil v 77. minutě obránce Højbjerg, když si vysloužil druhou žlutou a musel do šaten. Diváky pak zmrazil v 2. minutě nastavení hostující Maguire a ani napotřetí Svatí nevyhráli, neboť prohráli opět 1:2.

Dobré dopoledne příznivcům anglického fotbalu! Od sobotních 16:00 se v Selhurst Parku rozehraje čtvrté kolo Premier League. Domácí Crystal Palace vyzve Southampton, kterému se vstup do soutěže moc nevydařil a stále čeká na výhru. Přidá Crystal Palace další body do tabulky, nebo se bude Southampton radovat z první výhry. Sledujte náš onlajn!