Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 12:10.

Je konec! Druhý poločas nám nakonec nabídl úplně jinou podívanou, která dokonce přinesla hned čtyři branky. Everton se dostal do dvoubrankového vedení, navíc si vymodlil červenou kartu také pro soupeře. Bournemouthu nepřálo vůbec nic, avšak záhy se to změnilo. Domácí totiž během čtyř minut vyrovnali krok, načež výsledek 2:2 byl konečný. Everton tak určitě musí litovat promarněného náskoku, domácí prokázali bojovnost, za kterou si minimálně bod zasloužili. V nastaveném čase jsme ještě viděli ošetřování hostujícího Keanea, který musel být odnesen na nosítkách.

Brooks
64. min Ibe
Gosling
6 Surman
Surman
76. min Cook
24 Fraser
Fraser
13 Wilson
Wilson
17 King
King
90+12. min Mousset

Keane
90+6. min Zouma
Walcott
85. min Bernard
Sigurdsson
Richarlison
14 Tosun
Tosun
84. min Calvert-Lewin

90+12

Z velice dobré pozice zakončoval Sigurdsson, který mohl zajistit svému celku tři body. Jeho projektil ale směřoval nad břevno.

90+12

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Lys Mousset.

90+11

K míči se po delší době dostal také Begović, který raději odehrál míč na jistotu po zemi. Nepřesností se ale prezentoval Aké.

90+10

King ještě vracel míč před branku, kde ale nekompromisně zasáhl Holgate, který odklidil míč do zámezí.

90+9

Na změnu stavu to už nevypadá. Bournemouth si pohrává s míčem na vlastní polovině, hostující hráči čekají za středovým kruhem.

90+8

Bernard pláchl po pravém křídle, kde se nakonec s míčem zastavil, aby počkal na své spoluhráče. Ti se ale k útočení moc nemají.

90+7

Už se opět pokračuje ve hře, Pickford se snažil najít své kolegy na druhé straně. Urostlý Calvert-Lewin prodloužil míč pouze ke Cookovi.

90+6

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Michael Keane, přichází Kurt Zouma.

90+5

Až nyní byl Keane odnesen ven z hrací plochy, kompletně celý stadion bouřlivě tleská. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.

90+4

Keane byl nakonec odnesen na nosítkách, dnešní utkání tedy dohrál. Za postranní čárou je připraven do hry Zouma.

90+3

S Keanem to opravdu nevypadá příliš dobře, nehraje se už dobré dvě minuty. Dnešní utkání se tak o něco protáhne.

90+2

Stále se nehraje, vážnost zranění je nakonec větší, než se mohlo zdát. Ostatní hráči využívají přerušení k doplnění tekutin.

90+1

Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí Gosling, který ale zamířil pouze na tribunu. Mezitím na zemi skončila dvojice hostujících hráčů.

90

Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, oba celky se snaží zvrátit skóre na svojí stranu. Podaří se to jednomu z nich?

88

Poslední minuty se uklidnily, tentokráte sledujeme celkem nudnou pasáž utkání. Everton je lehce aktivnější, faulem si ale pomohl Calvert-Lewin.

87

Aké se jako první dostal k padajícímu míči, který odehrál na svého kolegu Goslinga. Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Wilson.

86

Kompletně celý hostující tábor se dožadoval odpískání pokutového kopu, hlavní sudí ale žádný kontakt neviděl, pokračuje se ve hře.

85

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Bernard.

84

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Dominic Calvert-Lewin.

83

Bournemouth je v posledních minutách nesmírně nebezpečný. Tentokráte si na rohový kop naběhl Wilson, který zamířil zhruba metr vedle.

81

Žlutou kartu dostává Idrissa Gueye (Everton FC).

79

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí se nakonec dočkali vyrovnání, naopak Everton absolutně nezvládá poslední minuty! Rohového kopu se ujal Ibe, který nádherným centrem našel jednoho z kolegů, který zamířil pouze do tyče. Míč se ale dostal na kopačku NATHANA AKÉHO, který už měl snadnou práci.

79

Holgate si ve vlastním pokutovém území málem zkomplikoval pozici pro odkop, napadající King se nakonec k míči nedostal.

78

Cook si nechtěl komplikovat život, autové vhazování nakonec rozehrál na kolegu Akého, který přenesl hru na levou stranu.

77

Nadcházející minuty budou jistě zajímavé, domácí se totiž dočkali kýžené kontaktní branky. Rozhodně ještě není nic rozhodnuto.

76

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Andrew Surman, přichází Lewis Cook.

75

Je sníženo! K oné rozehrávce se postavil JOSHUA KING, který zamířil k pravé tyči. Tam se vrhl také brankář Pickford, na tento pokus byl ale krátký.

74

Je tu pokutový kop pro domácí!

74

Ibe si potáhl míč na pravačku, načež oslovil lépe postaveného Frasera. V šestnáctce zakročil výborně hrající Coleman, rohový kop pro Bournemouth.

73

Baines to zkusil odkopem na jistotu, míč se stal kořistí Danielse, který ale nedokázal konstruktivně rozehrát. Nyní to zkouší napravit kolega Aké.

72

Fraser se snažil procedit míč kolem napadajícího Bainese, nakonec se kulatý nesmysl odrazil od nohy domácího hráče za postranní čáru.

71

Máme před sebou něco málo přes dvacet minut. Everton si i nadále drží dvoubrankové vedení, domácí se ale rozhodně nevzdávají.

70

Žlutou kartu dostává Cenk Tosun (Everton FC).

69

Mohlo být sníženo! Sám na bránu uháněl Wilson, kterého ale na poslední chvíli vyrušil ze zakončení Holgate. Následně Pickford zasáhl rukavicí.

68

Střídající Ibe se poprvé dostal k míči, který okamžitě posílal před hostující branku. Pickford si ale centr zprava pohlídal na jedničku.

67

Tak v tuto chvíli to s domácím celkem nevypadá vůbec dobře, prohrává totiž už o dvě branky. Bournemouth vůbec nezvládá druhý poločas.

66

Everton právě vstřelil branku!
Je tu druhá branka v domácí síti, která už může mít fatální následky! Na padající míč se vyhoupl MICHAEL KEANE, který hlavičkoval k zemi. Begović si na míč sice sáhl, hrací předmět i přesto proklouzl do sítě.

66

Druhý poločas je o poznání záživnější, což nyní předvedl domácí forvard King. Po navedení míče se rozhodl vypálit, míč ale směřoval nad branku.

66

Na opačné straně skončil na zemi Wilson, který se dožadoval odpískání faulu. Píšťalka sudího zůstává němá, může se pokračovat ve hře.

65

K oné rozehrávce se postavil Baines, který to udělal vynikajícím způsobem. Svůj obstřel poslal kolem zdi, jenomže Begović zasáhl levou rukou.

64

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Jordon Ibe.

63

Vyhlídky pro Everton jsou najednou radostnější, i soupeř bude dohrávat v desíti. Navíc je na pořadu dne standardka z lukrativní pozice.

62

Gosling ještě vyšperkoval akci přihrávkou na Smitha, který ale nedostal míč na místo určení. Bournemouth začíná svírat svého soupeře.

61

Dnešní zápas nedohraje ani domácí obránce Smith, který nestíhal Walcott. Bývalý hráč Arsenalu se dostal za záda protihráče, který zatáhl za záchrannou brzdu.

60

Smith se vydal na útočný výlet po pravém křídle, kde i přichystal vzdušnou nabídku. Nejvýše do vzduchu se dostal Holgate.

59

Coleman si vzal na starost autové vhazování od pravé postranní čáry. Na pomoc mu přispěchal Gueye, který raději přihrál Pickfordovi.

58

Hosté opět zaútočili po pravém křídle, přihrávka na Sigurdssona ale skončila na kopačce Cooka, který odklidil míč za postranní čáru.

57

Domácí hráči to budou mít nyní hodně složité, budou muset dotahovat jednobrankové manko. Do konce ale zbývá dostatek času.

56

Tak pozor hosté jdou do vedení, což se po červené kartě pro Richarlisona určitě nečekalo! Tosun přihrál na rychlonohého THEA WALCOTTA, který se sice dostal do střeleckého úhlu, avšak i přesto dokázal propálit brankáře Begoviće.

56

Směrem dopředu to zkoušel také Wilson, nicméně domácí forvard narazil na dobře stojícího Colemana, který míč stačil odvrátit.

55

Žlutou kartu dostává Gylfi Sigurdsson (Everton FC).

54

Baines se posléze ujal rozehrávky autu z levé strany, Tosun sice vyhrál hlavičkový souboj, volný míč ale zvládl zpracovat Cook.

53

Naopak se museli bránit útočnému nájezdu soupeře, Sigurdsson ale celou akci zabrzdil. Momentálně je u balónu obránce Baines.

52

Brooks našel v šestnáctce lépe postaveného Wilsona, kterého ale včas dostoupil Keane. Domácí se daleko s míčem nedostali.

51

Jednalo se o rozehrávku nakrátko, což rozhodně nebylo dobré řešení. Centr následně směřoval na Wilsona, který se ale zjevil v ofsajdu.

50

Sigurdsson to zkoušel vzít sám na sebe, před středovým kruhem ale nepřešel přes Goslinga. Domácí si vyzkouší rozehrávku rohového kopu.

49

Bournemouth se konečně dostal s balónem na útočnou polovinu, Brooks ale musel vrátit míč zpět až na vedle stojícího Surmana.

48

Baines posílal do pokutového území velice nebezpečný centr, na který ale Tosun nedosáhl. Posléze ještě musel zasahovat Aké.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl velice nezáživnou podívanou. Směrem dopředu sice byl aktivnější hostující celek, jenomže Begović nemusel tasit žádný vážnější zákrok. O jedinou šanci se postaral domácí Wilson, který ale z dobré pozice zamířil nad branku. Nejzajímavější moment se udal v minutě jednačtyřicáté, ve které byl vyloučen brazilský klenot Richarlison. Everton bude dohrávat v desíti, Bournemouth má velkou šanci na výhru.

45+3

45+2

Pickford našel dalekonosným nákopem Tosuna, který sklepl vedle stojícímu Sigurdssonovi. Everton se snaží dohrát poločas za nerozhodného stavu.

45+1

Daniels se postaral o provedení dalekonosného autu, ještě před dopadem míče bylo pískáno, útočným faulem si pomohl Aké.

45

První poločas bude nastaven o tři minuty.

44

Na centrovaný balón se vyhoupl Wilson, kterému se ale nepodařilo zakončit dle představ. Posléze se do ofsajdu dostal domácí Smith.

42

Hostující celek je v šoku, nicméně výrok sudího zůstává v platnosti. Brazilec neunesl tíhu okamžiku, svůj celek tak nechává ve štychu.

41

Tak pozor, hosté budou dohrávat v početní nevýhodě! Richarlison šťouchl hlavou do hlavy jednoho z protihráčů, za což viděl okamžitou červenou kartu.

41

K rozehrávce se postavil Fraser, který kroutil míč směrem do branky. Jeho exekuce byla dobrá, Aké ale místo hlavou zakončoval ramenem.

41

Po delší době nedovolený zákrok, který způsobil hostující Gueye. Tento důrazný středopolař nevybíravě poslal k zemi Brookse.

40

Do obrany se vydal také Gueye, který okamžitě obral jednoho z protihráčů o balón. Posléze se Pickford potkal s kulatým nesmyslem.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

38

Bournemouth se konečně zmocnil míče, Fraser ale o něj záhy přišel, neboť si ho píchl daleko od kopačky, což hrálo do karet Colemanovi.

37

Nezaujatý fanoušek se určitě nudí, tento scénář hry není pro oko vůbec zajímavý. Everton se snaží dostat k vápnu, domácí tento záměr skvěle odrážejí.

36

Nepovedená kombinace hostů končí až u brankáře Begoviće, který se okamžitě postaral o odkop. Domácí se ale opět zbavili míče.

35

Baines nejprve naznačil manévr kolem Smitha, posléze si to ale rozmyslel a naopak přenesl hru na druhou stranu hrací plochy.

34

Obrázek hry se nikterak nemění. Stále sledujeme velice pomalé kombinace obou celků, které k ničemu nevedou. Nyní to pro změnu zkouší Everton.

29

Coleman si ukázkovým způsobem zpracoval neposedný míč, nicméně včas ho dokázal dostoupit Aké, který ale nevybojoval odkop od branky.

28

Begović si rovněž zahrál s míčem, který posléze poslal do bezpečnějšího prostoru. Nyní sledujeme lehce nezáživnou pasáž zápasu.

27

Fraser se záhy dostal do dobré pozice, načež zkoušel vyprodukovat kolmici na Wilsona. Této přihrávce ale předcházel metrový ofsajd.

26

Hosté se konečně dostali k souvislejší kombinaci na útočné polovině, u balónu se vystřídala kompletní jedenáctka Evertonu.

25

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabídla jedinou šanci, a sice z kopačky Wilsona. Jinak sledujeme vyrovnanou podívanou.

24

Bournemouth se opět prodral do šestnáctky, načež se málem k zakončení dostal King. Na poslední chvíli ale zakročil Keane.

23

Tentokráte se do zakončení natlačil King, který ale z dobré pozice nezamířil mezi tři tyče. Napomohlo tomu také dobré bránění Colemana.

22

Právě Richarlison zkoušel vypálit zpoza pokutového území, jeho střela ale narazila pouze do protihráče. Posléze Pickford odkopl míč do autu.

21

Už se opět hraje, Fraser nakonec pokračuje ve hře, přičemž se ihned zapojil do útočného výpadu. Richarlison ale odrazil útok po křídle.

20

Nakonec to vypadá na něco vážnějšího, za postranní čárou se rozcvičují případní náhradníci. Nehraje se už dobrou minutu.

19

Momentálně se nehraje, neboť na zemi zůstal ležet již zmiňovaný Fraser. Na scénu přispěchal také lékařský personál.

18

První šance tohoto zápasu! Fraser si všiml na levé straně úplně volného Wilsona, který ale z první zamířil vysoko nad horní tyč.

17

Tak nakonec úplně jinak, jako poslední se totiž dotkl míče Richarlison, bude se tedy odkopávat od branky domácího mužstva.

16

Coleman měl na pravém křídle o něco více prostoru, centr z jeho kopačky musel odvracet Cook. Následovat bude další rohový kop.

15

Holgate si nakonec jako adresáta vybral Keanea, který dokázal vybojovat autové vhazování. Everton se přiblížil k brance soupeře.

14

Bournemouthu se zatím nedaří prokombinovat se k opačné šestnáctce. Nyní to zkoušel aktivní Gosling, který ale narazil na Daviese.

13

Gosling se kousek od středového kruhu zmocnil míče, avšak záhy o čistým způsobem obral Davies. Aby toho nebylo málo, tak si faulem pomohl Cook.

12

Nyní to Walcott zkoušel hodně nebezpečně, nakonec se o centr postaral Coleman, který ale našel pouze rukavice Begoviće.

11

Vysoký míč nakonec spadl na hlavu Keanea, který ale nemířil vůbec přesně. Menší závar před brankou vyřešil domácí Gosling.

10

Walcott se dostal s míčem až k hranici šestnáctky, kde se následně pokusil o centr. Ten mu za brankovou čáru srazil Aké – rohový kop.

9

Na druhé straně to podobně zkoušel Smith, kterému se dařilo o poznání lépe. Adresát míče se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu.

8

Dalekonosným nákopem na pravou stranu to zkoušel Holgate, avšak přihrávka byla příliš prudká. Míč tak zaplul za postranní čáru.

7

Davies se ještě s vypětím všech sil pokoušet zachytit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Autové vhazování pro domácí.

6

Nyní to domácí zkoušeli po levém křídle, kde se o centrovanou nabídku postaral Fraser. Jeho centr se stal snadnou kořistí Gueyeho.

5

Na zemi se ocitl domácí obránce Smith, jehož pohyb nezachytil Richarlison. První faul, po kterém budou hráči ve tmavých dresech rozehrávat.

4

Baines se ujal autového vhazování od levé postranní čáry, jeho nabídka ale zamířila mimo dosah Richarlisona. Hrát tak může Bournemouth.

3

Poprvé se k míči dostal hostující brankář Pickford, který ho okamžitě sevřel do své náruče. Po chvíli rozehrál do strany na Colemana.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, S. Cook, Aké, Daniels – Brooks, Gosling, Surman (C), Fraser – C. Wilson, J. King.
Náhradníci: Boruc – L. Cook, Francis, Defoe, Mousset, Ibe, Lerma.

Everton FC: Pickford – Coleman, Holgate, M. Keane, Baines – Davies, Gueye – Walcott, G. Sigurdsson, Richarlison – Tosun.
Náhradníci: Stekelenburg – K. Zouma, Calvert-Lewin, Niasse, Digne, Dowell, Bernard.

Rozhodčí: Probert – Garratt, Robathan.

AFC Bournemouth

Fotbalisté Bournemouthu se v uplynulé sezóně zařadili mezi celky, které okupovali spodní polovinu tabulky. Bournemouth dohromady nasbíral čtyřiačtyřicet bodů, přičemž manko mezi desátým Newcastlem a patnáctým Brightonem bylo pouze čtyřbodové. Domácí tým dnešního utkání má za sebou hned šest přípravných zápasů, přičemž prohrál pouze ve dvou případech. Poprvé tento celek nestačil na Nottingham, posléze stejným výsledkem, tedy 0:2, podlehl španělskému Betisu Sevilla. Anglická Premier League je světoznámá aktivitou na přestupových trzích, tento fakt neminul ani Bournemouth. Tento celek posílil středopolař Diego Rico, největší posilou a zároveň nejdražším přestup v historii klubu je Jefferson Lerma, jenž přestoupil z Levante za necelých třicet milionů eur.

Everton FC

Na domácí straně se nachází Everton, který by na uplynulou sezónu chtěl zapomenout. Toffees totiž nesplnili kýžený cíl, nakonec se totiž umístili až na osmé pozici, které nezaručuje žádnou účast v Evropě. Everton se po celý ročník potýkal s propustnou defenzívou, jenž patřila k těm horším v celé Premier League. Ani z hlediska ofenzívy to nebylo ideální, Toffees totiž nastříleli pouze čtyřiatřicet branek, což je z horní poloviny tabulky třetí nejhorší počínání. Everton začal přes letní přestupové období mohutně posilovat, historicky nejdražším přestupem se jevil příchod Brazilce Richarlisona, za kterého Everton zaplatil 45 milionů eur. Tento šikovný křídelník se začal vyplácet už v úvodu letošní Premier League, neboť za dva zápasy vstřelil tři branky.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AFC Bournemouth a Everton FC.