Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.

Fauly: 8:19

Watford zažívá perfektní start do sezóny, po dvou kolech má na kontě plný počet šesti bodů. Tentokrát vyhrál na půdě Burnley 3:1. Watford nastoupil do utkání skvěle, už ve třetí minutě ho poslal do vedení Andre Gray. Jenže Burnley rychle odpovědělo, v sedmé minutě vyrovnával hlavou z rohového kopu James Tarkowski. Ve zbytku druhého poločasu byli domácí lepším týmem a vypadalo to, že ve druhém poločase zaútočí na první výhru v nové sezóně. To se ale nestalo. Watford měl znovu skvělý nástup, ve 48. minutě se trefil po krásné přihrávce od Abdulayeho Doucourého Troy Deeney. A tentokrát Watford nenechal Burnley rychle vyrovnat, naopak sám udeřil. O dvě minuty později navýšil na 3:1 krásnou střelou z dálky Will Hughes. Ve zbytku utkání už si Burnley nevytvořilo žádnou velkou šanci na snížení. Nejblíže byl střídající Sam Vokes, ale jeho hlavička šla těsně vedle. Domácí naopak ještě od další inkasované branky zachránil při šanci Kena Semy a dorážce Deeneyho Joe Hart.

Ward
74. min Taylor
Hendrick
70. min Vokes
11 Wood
Wood
65. min Barnes

Hughes
83. min Femenía
37 Pereyra
Pereyra
9 Deeney
Deeney
89. min Success
18 Gray
Gray
68. min Sema

90+4

Ještě je tu faul Meeho z frustrace na Kena Semu. Uvidíme, jestli vůbec rozhodčí nechá Watford rozehrát.

90+4

Ale ani z teto standardní situace se Burnley ze snižující branky neraduje. Tohle utkání domácí prohrají.

90+3

Daryl Janmaat dostává žlutou kartu za jasný faul na Charlieho Taylora.

90+2

Dnešní utkání sleduje 18 822 diváků.

90+2

Nakonec se míč dostal až k Barnesovi nabíhajícímu za obranu, ale ten byl v ofsajdu.

90+2

Jednu z posledních šancí na zdramatizování utkání má Burnley. Bude rozehrávat po faulu Watfordu z prostředka hřiště. Bere si to na starosti brankář Joe Hart.

90+1

Burnley mělo standardní situaci. Sam Vokes na hranici ofsajdu sklepl míč na Bena Meeho, ale tomu zakončení nevyšlo.

90+1

Nastavují se čtyř minuty!

90

Také další standardní situaci rozehráli domácí na krátko a tentokrát fauloval Isaac Success Jamese Tarkowského. Pak se Success hodně vztekal a strčil do několika hráčů Burnley. Rozhodčí netrestal.

89

Hosté kopali rohový kop, který rozehráli na krátko. Pak byl faulovaný nový muž na trávníku Isaac Success.

89

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Troy Deeney, přichází Isaac Success.

88

Z levé strany vystřelil z dobré pozice Ken Sema a Joe Hart předvedl kvalitní zákrok. Balón mu ale utekl a Troy Deeney málem dorazil míč do sítě, i toho ale Hart vychytal.

87

Do vápna se podíval hostující Roberto Pereyra, ale jen na chvíli. Proti přesile neměl šanci.

86

Hosté znovu naprosto bez problému kombinují na polovině Burnley, který nedokáže narušit jeho kombinaci.

85

Ken Sema se k míči ani k centru z levé strany neprosadil. Svedl tvrdý souboj s Tarkowským a rozhodčí mu nakonec odpískal faul za tahání za dres.

84

Watford si zatím hlídá své vedení zkušeně. Nejenže nepouští Burnley do žádných šancí, ale ještě k tomu se drží hodně času s míčem na polovině soupeře.

83

Hřiště opouští Will Hughes, který vstřelil krásný třetí gól svého týmu, ale také byl pod hrozbou druhé žluté karty. Na jeho místo se postaví Kiko Femenía.

82

Étienne Capoue se zkušeně nechal faulovat Ashleym Barnesem ve středu hřiště. Chystá se další střídání hostů.

81

Tak už jen deset minut chybí do konce vypršení základní hrací doby. Burnley stále prohrává o dvě branky a nedokáže si ani vynutit pořádný tlak.

80

Watford si věří. To bylo vidět i na jeho další rychlé kombinace na jeden dotek, která ho dostala až dovnitř vápna. Až Troy Deeney už nedokázal najít přesně Roberta Pereyru.

79

Míč šel za postranní čáru od hráče Burnley, takže Watford zůstává přišpendlený před vápnem Burnley.

78

Lowton musel sáhnout k taktickému faulu, na zem poslal Kena Semu.

77

James Tarkowski je v pořádku na nohou a můžeme pokračovat ve hře.

76

Na druhé straně pak fauloval loktem Troy Deeney Jamese Tarkowského a šel se mu hned omluvit.

76

Ashley Barnes se navíc dopustil faulu na Josého Holebase.

75

Burnley sice znovu drží míč na polovině soupeře, ale zatím to není z jeho strany vůbec ničím nebezpečné. Chybí tomu nápad nebo nějaké překvapivé řešení.

74

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Stephen Ward, přichází Charlie Taylor.

74

Johann Gudmundsson sice má rychlé nohy, ale ani on nedokázal dostihnout na hrací ploše nepřesnou přihrávku.

73

Nebezpečný centr Burnley z levé strany odvrátil Craig Cathcart, i když to neměl vůbec jednoduché.

72

Burnley rychle získalo míč, zavezlo ho na útočnou půlku hřiště a může znovu hledat skuliny v obraně Watfordu.

71

Teď už se zase musí domácí bránit, autové vhazování na půlící čáře má Watford.

70

Domácí zahrávali standardní situaci a byl to právě Sam Vokes, kdo se dostal do nebezpečné hlavičky. Ale otřel míč o svého spoluhráče Gudmundssona a pak šel balón vedle.

70

Další posílení do ofenzívy, Burnley přepíná na rozestavení 4-4-2, protože Jeffreyho Hendricka nahradil Sam Vokes.

69

Hughes ve druhém poločase oproti tomu prvnímu výrazně zlepšil svůj výkon. Zase hledal pasem do vápna své spoluhráče.

68

Poprvé střídá také Watford. Střelce prvního gólu utkání Andreho Graye nahradil záložník Ken Sema.

68

Lowtonův centr z pravé strany narazil na prvního bránícího hráče Watfordu.

67

Burnley obléhá vápnu Watfordu, ale jeho hráči jsou dobře rozestavení a zatím se bez problému brání.

66

Will Hughes dobře napadal rozehrávku Burnley, které muselo zvolit zpětnou přihrávku až na brankáře Joa Harta.

65

Ashley Barnes se postavil na hrot místo Wooda, který dnes nebyl v útoku moc nebezpečný.

65

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Ashley Barnes.

64

Rychlá akce Watfordu se zpomalila těsně před vápnem Burnley. Nakonec poslal centr před branku Roberto Pereyra, ale Andremu Grayemu kousek chybělo, aby na něj dosáhl.

63

Středový záložník dnes pracuje naprosto skvěle a zastavil další akci Burnley. Watford má odkop od brány.

62

Burnley se snaží vytvořit si tlak, ale Watford se zatím naprosto v pohodě bráni. Dokonce vytlačil domácí fotbalisty zpět na jejich polovinu.

61

Troy Deeney si nabíhal na dlouhý míč za obranu od Étienna Capoueho, ale ten byl pro něj dlouhý až moc.

60

Matthew Lowton skončil po nedovoleném zákroku na zemi, domácí budou rozehrávat z prostředku hřiště.

60

Zajímavě rozehraný rohový kop po zemi. Pereyra přenechal míč Hughesovi, ale ten už neměl prostor na zakončení.

59

José Holebas sice z levé strany nedokázal procpat míč před branku, ale hosté budou zahrávat rohový kop. Svůj vůbec první v zápase.

59

Will Hughes si zpracoval míč do vápně a už se zase chystal ke střele. Tentokrát na ni ovšem nedostal prostor. Watford je dál u míče, bude vhazovat.

58

Nakonec Ashley Westwood poslal dlouhý míč do vápna někam na Chrise Wooda, ale našel jen rukavice brankáře Bena Fostera.

57

Burnley zatím ve druhém poločase není v zápase. Nyní se domácí poprvé snaží rozvinout delší kombinaci na polovině soupeře.

56

Andre Gray převal přihrávku od Hughese, ale po jeho prvním doteku už žádný další nepřišel, míč si totiž útočník Watfordu předkopl příliš daleko.

55

Z pravé strany nahrával míč do vápna Watfordu Aaron Lennon, ale našel jen dobře postaveného Doucourého.

54

José Holebas směřoval centrovaný míč před branku. K hlavičce se dostal James Tarkowski a tím zachránil situaci pro Burnley.

53

Stephen Ward dostává žlutou kartu za faul na Hughese.

53

Míč se poprvé ve druhé půli dostal také k brankáři Watfordu Fosterovi. Ten bude rozehrávat.

52

Daryl Janmaat s rozehrávkou nikam nespěchá, rozhodčí ukazuje, že adekvátní čas nastaví.

51

Watford právě vstřelil branku!
A je tu další pohroma pro domácí a stejně tak nádherný gól hostů! Lawton naprosto nesmyslně přihrával přesně do míst, kde pobýval zrovna WILL HUGHES. Tomu krásně pohybem odtáhl obránce Gray a Hughes pak nádhernou střelou z dálky překonal Harta. Watford už vede 3:1. Bez asistence.

50

Burnley se zatím nedostává k blízkosti vápna soupeře, na další rychlou odpověď to nevypadá.

49

Pro Troye Deeneyho je to už pátý gól v kariéře proti Burnley ve dvanácti zápasech.

48

Watford začal první poločas gólem a stejně tak začíná i poločas druhý! TROY DEENEY nejprve vypálil zpoza vápna, to ale jeho rána na branku Burnley neprošla. Míč se ale odrazil k Doucourému, který následným pasem našel znovu Deeneyho. Ten si prvním dotykem míč krásně zpracoval a druhým propálil Harta. Asistence: Abdoulaye Doucouré.

47

Watford znovu házel aut, ale tentokrát v blízkosti vlastního vápna, takže byl pod tlakem. Ale s nelehkou situací se vypořádal dobře.

46

Následně ještě José Holebas hodil dlouhý aut do vápna soupeře, to se ale zase neprotlačil do zakončení Troy Deeney.

46

Watford se pokusil odstartovat druhý poločas podobně rychle, jako ten první. Pereyra ale přihrávkou nenašel Holebase.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

První poločas utkání mezi Burnley a Watfordem je za námi a skóre je zatím nerozhodné, 1:1. Watford měl výborný vstup do utkání, už ve třetí minutě rozvlnil po Deeneyho přihrávce síť branky Burnley Andre Gray. Ale vedení hostům vydrželo jen do sedmé minuty, kdy z rohového kopu hlavou srovnal James Tarkowski. Ve zbytku poločasu měl navrch domácí tým, ale žádný gól už vstřelit nedokázal. Přímák Johanna Gudmundssona vychytal Ben Foster, stejně jako nebezpečné zakončení Jeffreyho Hendricka.

45+3

45+2

José Holebas naprosto zjevně fauloval v souboji o míč Aarona Lennona, ale nemůže pochopit, že jeho nedovolený zákrok rozhodčí odpískal.

45+1

Will Hughes málem dokázal oslovit přihrávkou Troye Deeneyho, který si zabíhal za obranu domácích. Ale nakonec ho domácí obrana pokryla.

45+1

Nastavovat se budou dvě minuty.

45

Na druhé straně si v kombinaci těsně před vápnem nerozuměli Ashley Westwood a Matthew Lowton. Bude to jen odkop od brány Watfordu.

44

Watford měl možnost si také vytvořit šanci, rozehrával aut blízko vápna soupeře. Ale do něj se vůbec nepodíval.

43

Burnley nebylo daleko k tomu, aby se dostalo do vedení. Nejprve pálil z levé strany po zemi Jeffrey Hendrick a Ben Foster konečky prstů míč vyrazil. Pak José Holebas odkopl míč jen k Aaronu Lennonovi, jehož střela zpoza vápny však mířila nad.

43

Lawton dnes zásobuje své spoluhráče kvalitními centry, tento ale nebyl jedním z nich. Skončil jen u Fostera.

42

Pereyra posunul balón na Hughese a už si to směřoval do vápna, ale následnou Hughsovu přihrávku zachytil Ben Mee a míč odkopl.

41

Will Hughes znovu fauloval a tentokrát už neunikl žluté kartě. Dostal ji za jasný faul na Stephena Warda.

40

Z velké dálky se do míče opřel kapitán Watfordu Troy Deeney. Jeho tvrdou ránu dokázal Joe Hart vyrazit.

39

Matthew Lowton sice ještě dokázal udržet míč na hrací ploše, ale pak svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a teď se musí rychle vracet.

38

Troy Deeney se po přihrávce za obranu nemohl zapojit do akce, protože byl v ofsajdu.

37

Watford byl znovu pod tlakem, ale zbytečně ho z něj vysvobodil Jack Cork který fauloval.

36

Troy Deeney naslepo poslal vysoký míč směrem k brance Burnley, balón odkopl domácí Stephen Ward.

35

Watford se po delší době na delší časový okamžik usadil na polovině soupeře. Ale nikam se nedostal a teď se musí vracet zpět do obranného postavení, protože se faulu na Jacka Corka dopustil Will Hughes.

34

Nebyl to nejlepší centr. Mířil na přední tyč a byl bez problému obráněn defenzívou Watfordu.

33

Lawton zase poslal pěkný míč do vápna a Watford se ubránil jen za cenu dalšího rohového kopu.

32

Chris Wood skončil na zemi a potřeboval krátké ošetření. Musí nyní za postranní čáru, ale měl by pokračovat ve hře.

32

Watford předvedl zajímavý centr z pravé strany na zadní tyč. Tam situaci kontroloval Matthew Lowton a pak také brankář Hart.

31

Ben Foster byl znovu králem vzdušného prostoru před svou brankou a nyní může v klidu rozehrát.

30

Burnley mimochodem penaltu nekopalo v posledních 44 utkáních, nejdéle ze všech týmů Premier League.

29

Pořádné zmatky v pokutovém území Watfordu. V jednu chvíli skončil na zemi Jeffrey Hendrick, ale rozhodčí zůstal v klidu, penaltu neodpískal.

28

Troy Deeney se dopustil trochu zbytečného a docela nepříjemného faulu proti kapitánovi Burnley Benu Meeovi.

27

Pěkný centr vymysleli hosté. Z levé strany mířil míč od Roberta Pereyry na zadní tyč na Andreho Graye. Ten ale svůj druhý zásah v tomto utkání nepřidal, mířil totiž vedle.

26

Aaron Lennon hledal z pravé strany přihrávkou do vápna nabíhajícího Gudmundssona, ale ten byl obranou hostů pokrytý.

26

Watford se zase pokusil něco vymyslet směrem dopředu, vše ale skončilo u Troye Deeneyho, který se dopustil útočného faulu.

25

Burnley mělo rohový kop, který rozehrálo po zemi na Corka. Ten poté centroval před branku na Tarkowského, který se ale k hlavičce nedostal.

24

Jack Cork se hezky z levé strany probil až do pokutového území, tam byl ale čistě zastaven Étiennem Capouem.

23

Akce Burnley musela skončit, protože Chris Wood se nacházel v jasném ofsajdu.

22

Watford získal míč a Troy Deeney ho dovedl až na útočnou polovinu. Tam se ale domácí včas dostali za míč a akce hostů pak skončila další nepřesností.

21

Burnley se zase přiblížilo brance Watfordu. Autové vhazování z levé strany rozehrává Chris Wood. Zatím mu chybí nabídka.

20

Watford se na chvíli usadil na útočné polovině. Vše ale skončilo nepřesným nákopem Capueho, který skončil jen v náručí Joa Harta.

19

Craig Cathcart byl u míče dříve než Chris Wood a raději pak poslal míč zpět k brankáři Fosterovi.

18

Johann Gudmundsson to také zkusil rovnou na branku, ale Fosterovi příliš mnoho starostí neudělal. Brankář Watfordu míč vyrazil.

18

A právě Johann Gudmundsson se staví za míč a bude to on, kdo rozehraje. Klidně by mohl střílet.

17

Domácí budou mít další standardní situaci, tentokrát o něco blíže k brance. Faulovaný byl Johann Gudmundsson, fauloval Will Hughes.

17

Burnley už standardní situaci rozehrálo, od Holebase směřoval míč za postranní čáru.

16

Po chvilkovém výpadu Watfordu už je zase u míče domácí Burnley. Hra je přerušena po faulu Capueho na Gudmundssona.

15

Další centr z pravé strany směřoval před branku Watfordu z kopačky Marrhewa Lowtona. Ben Foster byl znovu z branky včas a míč vyboxoval.

14

Burnley bude znovu u míče, poté, co rozhodčí Tierney odpískal Watfordu nedovolený zákrok uprostřed hrací plochy.

13

Podle úvodu utkání to mohlo vypadat, že to bude Watford, který bude mít dnes navrch. Ale Burnley rychle vyrovnalo a od té doby je nebezpečnější.

12

Následně ještě domácí kopali rohový kop, ten ale už tak nebezpečný nebyl.

12

Tlak Burnley ale pokračuje. Tentokrát centroval z pravé strany Matthew Lowton a balón z vápna musel boxovat brankář Watfordu Ben Foster.

11

Z pravé strany centroval Aaron Lennon a na jeho centr si naskakoval Islanďan Johann Gudmundsson. Výše byl ale ve vzduchu Daryl Janmaat a míč odhlavičkoval.

10

Po rychlém úvodu utkání přišlo menší uklidnění. Hraje se převážně ve středu hřiště.

9

Na tahu jsou zase hosté. José Holebas hodil dlouhý aut až do pokutového území, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.

8

James Tarkowski se prosadil poprvé za Burnley a navíc vstřelil gól po třech letech.

7

Burnley právě vstřelilo branku!
Watfordu vedení moc dlouho nevydrželo, máme tu vyrovnání! Domácí kopali rohový kop z pravé strany, míč směřoval na malé vápno a tam si naskočil JAMES TARKOWSKI, který hlavičkou srovnal na 1:1. Asistence: Johann Gudmundsson.

6

Další náznak šance domácích. Matthew Lowton poslal od pravé postranní čáry centr do vápna, kde hledal Westwooda. Blíž k míči měl ale Craig Cathcart.

5

Burnley si hned vybojovalo rohový kop jako pokus o rychlou odpověď, hosté se ale ubránili.

4

Poprvé od ledna se Watford dostává na půdě soupeře do vedení a Burnley naopak inkasuje doma proti Watfordu po dlouhých šesti hodinách.

3

Hosté jdou do vedení, za svou úvodní aktivitu si to více než zaslouží. Akci táhl po pravé straně Deeney, který poslal polovysoký centr do vápna, na který si naběhl ANDRE GRAY a neomylně ho z voleje poslal přesně k tyči. Nebyl to vůbec jednoduchý kop. Asistence: Troy Deeney.

2

A Johann Gudmundsson nakonec definitivně odkopl míč do bezpečí, nyní se mohou dopředu poprvé podívat také domácí.

2

Watford pokračuje v aktivitě, obléhá pokutové území Burnley. Důležitý blok musel vytáhnout Stephen Ward.

1

Je to Watford, který se jako první pustil do útočení, ale Pereyra nedokázal najít v šestnáctce kapitána Deeneyho.

1

Burnley nastoupí v tradiční vínovo-modré kombinaci, Watford bude hrát v černožlutých dresech.

Obě mužstva už jsou nastoupena na trávníku a probíhá tradiční podávání rukou.

Burnley FC: Hart – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Lennon, Cork, A. Westwood, Gudmundsson – Hendrick – Wood.
Náhradníci: Heaton – Taylor, B. Gibson, Bardsley, K. Long, Vokes, Barnes.

Watford FC: Foster – Janmaat, Kabasele, Cathcart, Holebas – Doucouré, Capoue – Hughes, Pereyra – Deeney (C), Gray.
Náhradníci: Gomes – Prödl, Mariappa, Masina, Femenía, Sema, Success.

Rozhodčí: Tierney – Holmes, McDonough.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se utkaly tyto dva týmy dvakrát, pokaždé v rámci Premier League. A v obou případech bylo úspěšnější Burnley. Nejprve v 16. kole porazilo Watford doma 1:0 gólem Scotta Arfielda. Ve 33. kole puk sice vstřelil první gól utkání Pereyra, ale pak během tří minut utkání otočili Sam Vokes a Jack Cork.

Burnley s Watfordem prohrálo jen jednou z posledních osmi utkání. Doma Burnley porazilo Watford dvakrát po sobě a neprohrálo s ním desetkrát v řadě, od roku 2005.

Watford FC

Watford je také velice ambiciózním týmem, pro nějž by bylo úspěchem v letošní sezóně umístění v horní polovině tabulky. V minulé sezóně se to Watfordu nepovedlo, skončil na 14. místě se ztrátou tří bodů na první půlku tabulky. Před novou sezónou Watford odehrál pět přípravných duelů, ze kterých si odnesl pozitivní bilanci tří výher a dvou remíz. V generálce na ligu Watford remizoval s italskou Sampdorií 1:1. První ostrý zápas v sezóně pak vyšel Watfordu ještě lépe, v prvním kole Premier League porazil 2:0 Brighton, trefil se dvakrát záložník Roberto Pereyra.

Burnley FC

Burnley má za sebou skvělou minulou sezónu, ve které si šestým místem v Premier League vybojovalo kvalifikaci o Evropskou ligu a také letos by na tento povedený ročník navázalo a etablovalo se mezi nadprůměrnými týmy v Premier League. První kolo vyšlo Burnley tak napůl, remizovalo na hřišti Southamptonu 0:0. Dnes se poprvé představí v rámci Premier League před domácími fanoušky. Kromě domácí soutěže Burnley bojuje ještě o účast v základní skupině Evropské ligy a zatím se mu to daří. Ve třetím předkole Burnley narazilo na turecký Basaksehir, který vyřadilo po výsledcích 0:0 venku a 1:0 po prodloužení doma. Předtím Burnley vyřadilo Aberdeen po výsledcích 1:1 venku a 3:1 po prodloužení doma. Do Burnley před sezónou přestoupil český útočník Matěj Vydra, ale do utkání proti Watfordu, svému bývalému týmu, ještě nejspíš nezasáhne, protože stále dohání kondiční manko.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 2. kola Premier League mezi týmy Burnley FC a Watford FC. Zápas se odehraje na stadionu Turf Moor v Burnley.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.