Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 25. září 2021 Zlata

Online reportáž

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:7.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2! Everton se sice hned dvakrát dostal do vedení, avšak soupeř pokaždé našel odpověď. Hráči v modrém se ale za svůj výkon stydět nemusejí, neboť hráli více než padesát minut bez vyloučeného Jagielky. Ani nováček soutěže nepředvedl vůbec špatný výkon, avšak díky početní převaze mohl usilovat nad vítězstvím.

90+4

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Wolverhampton Wanderers(3-4-2-1)

Patrício
Bennett
16 Coady
Coady
15 Boly
Boly
Doherty
Moutinho
85. min Gibbs-White
8 Neves
Neves
19 Castro
Castro
76. min Vinagre
18 Jota
Jota
17 Costa
Costa
71. min Bonatini
Jiménez

Everton FC(4-2-3-1)

Pickford
23 Coleman
Coleman
Jagielka
4 Keane
Keane
3 Baines
Baines
Schneiderlin
17 Gueye
Gueye
11 Walcott
Walcott
Sigurdsson
43. min Holgate
Richarlison
86. min Digne
14 Tosun
Tosun
81. min Niasse

Rozhodčí: Pawson – West, Beck

Náhradníci
Wolverhampton Wanderers
 • 26Enobakhare
 • 24Gibbs-White
 • 27Saïss
 • 21Ruddy
 • 29Vinagre
 • 30Hause
 • 33Bonatini
Náhradníci
Everton FC
 • 2Holgate
 • 9Ramírez
 • 12Digne
 • 19Niasse
 • 22Stekelenburg
 • 26Davies
 • 29Calvert-Lewin
90+3

Baines měl na centr hodně prostoru, nakonec ale přihrával pouze na Digneho, který si dle výroku sudího pomohl faulem.

90+2

Tentokráte to nevyšlo Nevesovi, jehož kolmice za obranu měla najít Jiméneze. Druhý jmenovaný se ale nacházel úplně někde jinde.

90+1

Vinagre vyslal celkem riskantní přihrávku na Bolyho, kterého málem obral o míč napadající Niasse. Domácí zadák to nakonec zvládl.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

88

Doherty si hned dvakrát vyměnil míč s Jotou, následně se ale druhý jmenovaný neudržel s míčem na hrací ploše.

87

Coady dlouho pracoval s míčem, načež ho poslal na kopačku Bonatiniho. Everton skvěle pokrývá prostor u vlastního pokutového území.

86

Tohlo by mohlo Everton mrzet. Niasse se totiž zbavil hned dvojice protihráčů, načež se hosté dostali do přečíslení. Colemanova přihrávka na Niasseho ale byla příliš prudká.

86
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Lucas Digne.

85

Také Coleman zkoušel nákopem najít své útočné kolegy. Míč doplachtil přesně na hlavu Bolyho, který prodloužil míč do rukavic Patrícia.

85
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Morgan Gibbs-White.

83

Bainesova vzdušná nabídka našla hlavu hned prvního protihráče, posléze se zbytečnou ztrátou míče prezentoval Moutinho.

81
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Baye Oumar Niasse.

81

Nyní se bude Wolverhampton snažit vstřelit vedoucí branku. Do konce zbývá něco málo přes deset minut, Everton je v tuto chvíli na útočné polovině.

80
Góly

Wolves právě vstřelili branku!
Nováček soutěže opět srovnává krok! Domácí rozjeli kombinaci v oblasti pokutového území, načež se k centrovanému pokusu dostal Neves. Na jeho nabídku reagoval RAÚL JIMÉNEZ, který zakončil o zem, aby míč skončil přesně za Pickfordem.

80

I další rohový kop obstaral záložník Moutinho, který si i tentokráte vybral hlavu protihráče. Dnes to vzduchem domácím prostě nejde.

79

Až nyní se domácí hráči dostali do slušného náporu. Z pravé strany to zkoušel Doherty, po jehož centru pálil vysoko nad branku Jiménez.

76
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Jonny Castro, přichází Ruben Vinagre.

74

Náramně čistým zákrokem se nyní prezentoval Holgate, který uvnitř pokutového území zastavil Bonatiniho. Následovat bude rohový kop.

73

Moutinho se dostal do operativní pozice, načež zvolil přenesení hry na Dohertyho, který s pořádnou dávkou štěstí vybojoval alespoň aut.

72

Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Wolves by potřeboval svého soupeře zatlačit, což se ale zatím absolutně neděje.

71
Střídání

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Hélder Costa, přichází Léo Bonatini.

70

Nyní to po pravém křídle zkoušel Gueye, který sice autové vhazování nevybojoval, i tak se jeho kolegové drží s míčem na kopačkách.

69

Wolves se ihned po rozehrávce dostal k souvislejšímu držení míče, avšak dlouhá kombinace zatím nevede k ničemu nebezpečnému.

68

To je opravdu velký šok pro domácí. Nutno připomenout, že Everton hraje pouze v deseti. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.

67
Góly

Everton právě vstřelil branku!
Hosté se zaslouženě dostávají do vedení, jejich aktivita z posledních minut přinesla kýžené ovoce! Vše začalo autovým vhazováním Bainese, po kterém se kulatého nesmyslu zmocnil RICHARLISON, jehož náramně přesný obstřel skončil až v síti. Zdá se, že se brazilský klenot Evertonu zatím vyplácí!

67

Coleman poslal na zadní tyč velice nebezpečný centr, po kterém vracel míč před branku Richarlison. Číhající Walcott měl míč na dlouho nohu.

66

Stále ten stejný obrázek. Hra se postupně přesunula z pravé strany na levou, Richarlison ale vrátil míč zpět k zadákům Evertonu.

65

Do rozehrávky se zapojil také brankář Pickford, který tentokráte poslal míč do strany. Everton se opět snaží vytáhnout hráče soupeře.

64

Jonny musel vhazovat od rohového praporku, důrazné počínání Colemana nakonec přinese další autové vhazování pro hráče v oranžovém.

63

Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí Neves, který tentokráte nezamířil mezi tři tyče. Pickford nemusel zasahovat, naopak bude roezhrávat.

62

Logicky následoval rohový kop, který rovněž nebyl špatný. K hlavičce se dostal Keane, jehož přihrávka málem našla tureckého forvard Tosuna.

62
Důležité

Velká šance také pro Wolves! Jiménez postupoval z pravé strany sám na Pickforda, hostující brankář ale skvěle vyběhl a navíc střelu vyrazil.

61

Jedna z mála šancí druhého poločasu. Tosun se dostal do výhodné pozice pro ideální zakončení, technický projektil ale Patrício zlikvidoval.

60

Jotova nabídka překvapivě našla na pravé straně Costu, který se dožadoval faulu. Hlavní sudí nastavil hodně benevolentní metr.

59

Na zemi se ocitl také jeho kolega Gueye, rovněž se ale vše obešlo bez faulu. Mezitím se spustil celkem velký liják, což je pro ostrovní fotbal typický jev.

58

Tradiční obrázek hry. Hráči v modrém si dlouho pohrávají s míčem, tentokráte zákrok na Richarlisona, nebyl posouzen jako nedovolený.

57

Doherty servíroval centr na zcela osamoceného Jiméneze, kterého ale míč přeletěl. To mohla být velká šance pro domácí mužstvo.

56

Obranné povinnosti si splnil Schneiderlin, který zareagoval na pohyb Nevese. Wolverhampton se nedokáže dostat přes přehuštěný střed hřiště.

55

Dnes hodně nenápadný Jota, si chtěl obhodit Colemana, což se mu vůbec nepodařilo. Mladičký Portugalec navíc fauloval o něco zkušenějšího protihráče.

54

Keane vzorně vystoupil z obranné linie, jeho odkop ale nedokázal zpracovat Walcott. Watford se po delší době podívá k hracímu předmětu.

53

Bainesova nabídka měla ideální výšku, v přehuštěném prostoru se ale k hlavičce natlačil Doherty, který tak odvrátil hrozící nebezpečí.

52

O provedení autového vhazování se postaral Baines, který si všiml volného Richarlisona. Střelec úvodní branky napálil Bennetta, následovat bude roh.

51

Hráči v modrém se dostali ke souvislejší práci s kulatým nesmyslem. Baines si v útoku vybral Tosuna, který v souboji s Moutinhem vybojoval aut.

50

Keane si nechtěl komplikovat život a raději se rozhodl zahrát na jistotu. Everton se malý okamžik usadil s míčem na útočné polovině.

49

Doherty se neodvážil na průnik kolem Bainese, raději pak přihrál vedle stojícímu Moutinhovi, který pro změnu uklidnil hru.

48

Hned v úvodu to dlouhým pasem za obranu zkoušel Coady, který ale našel pouze hlavu Keanea. Autové vhazování pro nováčka soutěže.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní slovo si vzali domácí hráči. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který toho nabídl opravdu hodně. Nejprve se do vedení dostal Everton, avšak těsně před koncem prvního poločasu byl vyloučen Jagielka. To by nebylo ještě tak hrozné, avšak následný přímý kop dokázali domácí hráči zužitkovat. Wolverhampton bude hrát celý druhý poločas proti deseti, Everton to bude mít hodně složité.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Zdá se, že první poločas skončí nerozhodným výsledkem. To je nejlepší pozvánkou pro nadcházející dějství.

45+2

Jonny to zkoušel dalekonosným pasem na pravé křídlo, kde se měl nacházet Doherty. Míč ale skončil daleko za postranní čárou.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o tři minuty.

44
Góly

Wolves právě vstřelili branku!
Je tu dvojitá rána pro hostující celek, přímý kop totiž končí vyrovnávací brankou! K oné rozehrávce se postavil portugalský záložník RÚBEN NEVES, který to kopl znamenitě. Jeho rána nártem mířila ke vzdálenější tyči, Pickford ale nedokázal vyrazit míč před sebe, nýbrž pouze do sítě.

43
Střídání

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Mason Holgate.

41

Červená karta zůstává v platnosti, Wolverhampton bude hrát více než poločas proti desíti. To bude velká zkouška pro hostující defenzívu.

40
Karty

Tak pozor, Everton bude dohrávat v početní nevýhodě! Zkušenému Jagielku uskočil míč od kopačky, následně situaci řešil faulem. Hlavní sudí neváhal ani chvíli a vytáhl červenou kartu.

40

Costa si navedl míč na levačku a posléze vyzkoušel Pickfordovu pozornost. Účastník letošního šampionátu bez větších problémů zasáhl.

40

Za pokutovým územím měl trestuhodně spoustu prostoru Neves, kterému se ale střela nevydařila. Rána placírkou směřovala několik metrů vedle.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

38

Hodně rychle musel vystartovat Pickford, který nakonec doběhl k míči jako první. Hostující brankář raději zvolil odkop na jistotu do zámezí.

37

K rozehrávce se opět postavil Baines, který to zkusil podobným způsobem, jako při prvním gólu. Tentokráte ale centr odvrátil Coady.

36

Hráči Wolverhamptonu to v posledních minutách příliš neunášejí. Zbytečný faul předvedl Neves, který tak daroval další standardku soupeři.

35

Baines si to namířil podél autové čáry, přihrávku na Richarlisona sice dokázal zastavit Bennett, i tak Everton vybojoval autové vhazování.

34

Navíc je nedovolený zákrok odpískán Jonnymu, který si v souboji s Colemanem pomáhal rukama. Everton s rozehrávkou nikam nespěchá.

33

Moutinho rozjížděl velice nadějný protiútok, který ale skončil tak rychle, jak začal. Domácí se ještě marně dožadovali odpískání faulu.

29

Patrício si prostřednictvím odkopu od branky vybral Jotu, který ale v hlavičkovém souboji neuspěl. I tak uvidíme další aut Wanderers.

28

Boly si absolutně neporozuměl s Costou, který se na poslední chvíli hnul opačným směrem. Soupeř se zdarma dostává k autovému vhazování.

27

Těžiště se tak přesunulo opět na kopačku Jonnyho, který trefil záda prvního protihráče. Everton skvěle pokrývá křídelní prostory.

26

Také Coleman si vyzkoušel exekuci autového vhazování, po které se na zemi ocitl Sigurdsson. Hlavní sudí ale nechává pokračovat.

25

Everton se stáhl hluboko ke své šestnáctce, za což mohl pykat. Zakončující Moutinho ale nezamířil přesně, Pickford nemusel zasahovat.

24

Wanderers to opět zkoušeli přes levé křídlo, kde je hodně aktivní křídelník Jonny. Španělský hráč se rozhodl přenést hru na opačný pól hřiště.

23

Jiménez udržel míč před napadající smečkou protihráčů, následnou křižnou přihrávku na Jonnyho, dokázal zastavit vracející se Walcott.

22

Jonny si dával s rozehrávkou autového vhazování hodně načas, nakonec si vybral Bolyho, který se rozhodl spolupracovat s Coadym.

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla jedinou branku. Jinak sledujeme velice vyrovnané utkání, kterému zatím nechybí bojovnost.

20

Nyní se Wolverhampton dostal k zdlouhavé kombinaci v oblasti středového kruhu. Protihráči čekají, s čím soupeř přijde.

19

Doherty si naběhl na pas od Moutinha, následně ale skvěle zapracoval Keane, který raději odpravil míč do mnohem bezpečnějšího prostoru.

18

Na úvodní branku dnešního utkání jsme nečekali ani dvacet minut. Everton využil hned svojí první šanci, na tahu tak je soupeř.

17
Góly

Everton právě vstřelil branku!
První branka tohoto zápasu je na světě, vstřelila jí historicky nejdražší posila Evertonu! Po centrovaném balónu vznikl na malém vápně menší zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval RICHARLISON. Brazilský talent bezpečně propálil Patrícia.

17

Na druhé straně se také Schneiderlin dostal k přenesení hry, míč ale putoval daleko od nohy Colemana. Autové vhazování pro domácí.

16

Fantastické přenesení od Bolyho sice našlo volného Dohertyho, první kontakt s míčem ale nebyl ideální, což hrálo do karet Bainesovi.

15

Úvodní zakončení obstaral hostující Coleman, který mohl zužitkovat nepovedený odkop Bolyho. Rána ale směřovala přímo doprostřed branky.

14
Karty

Máme tu úvodní žlutou kartu dnešního utkání. Vyfasoval jí hostující klenot Richarlison, který neudržel nervy na úzdě a tvrdě zajel do Moutinha.

13

Islandský záložník Sigurdsson si chtěl narazit s Bainesem, druhý jmenovaný se ale ocitl v ofsajdu. Jednalo se zhruba o metrový ofsajd.

12

Centrovaný míč se stáčel směrem k malému vápnu, nakonec ale zaplul do rukavic Patrícia. To si vysloužilo ovace zaplněného stadionu.

11

Na levém křídle se ke kulatému nesmyslu dostal Sigurdsson, který otřel míč o nohu napadajícího protihráče. Rohový kop také pro Everton.

10

Nepovedená přihrávka od Moutinha přinesla zisk míče pro hostující celek. K výkopu od své svatyně se dostane brankář Pickford.

9

Ten od rohového praporku rozehrál zkušený Moutinho, který to zkusil vysokým centrem. Na něj našel recept hostující Jagielka.

8

Levý křídelník Jonny si prostřednictvím autového vhazování vybral Costu, kterému málem míč uskočil do zámezí. Nakonec je z toho rohový kop.

7

Jiménez pracoval v hodně přehuštěném prostoru, odkud nakonec protlačil míč na vedle stojícího Jonnyho. Domácí jsou stále v držení míče.

6

Tentokráte se Nevesovi centr moc nepovedl, míč totiž skončil pouze na horní síti. Pickford raději situaci kontroloval.

5

Hodně práce měl zkušený Jagielka, kterého neúnavně napadal Costa. Hostující obránce to nakonec vyřešil razantním odkopem.

4

Neves se okamžitě po zisku míče pokoušel vysunout Jiméneze, který si ale nepohlídal ofsajdovou linii. To potvrdil také praporek pomezního.

3

Hráči v modrém si navíc vybojovali rohový kop z levé strany, tentokráte na přední tyči zasáhl Jota. Autové vhazování pro Wolverhampton.

3

Ihned v úvodu jsme sledovali standardní situaci Evertonu. K míči se postavil Baines, jehož nabídka doletěla pouze na hlavu Coadyho.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Hráči nastupují na hrací plochu, za malý okamžik se začne.

Úvodní sestavy:

Wolverhampton Wanderers: Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Doherty, Moutinho, Neves, J. Castro – Diogo Jota, Costa – Jiménez.
Náhradníci: Ruddy – Enobakhare, Gibbs-White, Saïss, Vinagre, Hause, Bonatini.

Everton FC: Pickford – Coleman, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Schneiderlin, Gueye – Walcott, G. Sigurdsson, Richarlison – Tosun.
Náhradníci: Stekelenburg – Holgate, Sandro Ramírez, Digne, Niasse, Davies, Calvert-Lewin.

Rozhodčí: Pawson – West, Beck.

Everton FC

Na opačné straně se nachází Everton, který by na uplynulou sezónu chtěl zapomenout. Toffees totiž nesplnili kýžený cíl, nakonec se totiž umístili až na osmé pozici, které nezaručuje žádnou účast v Evropě. Everton se po celý ročník potýkal s propustnou defenzívou, jenž patřila k těm horším v celé Premier League. Ani z hlediska ofenzívy to nebylo ideální, Toffees totiž nastříleli pouze čtyřiatřicet branek, což je z horní poloviny tabulky třetí nejhorší počínání. Everton se pochopitelně chce vrátit na místa zaručující Evropu, k tomu by mělo dopomoct hned několik nových posil. Historicky nejdražší posilou se stal talentovaný Richarlison, za kterého Everton zaplatil 45 milionů eur. Toffees překvapivě lovili i ve Španělsku, konkrétněji v Barceloně, odkud přivedli hned tři nové hráče. Jedná se o Andrého Gomese, Yerriho Minu a Lucase Digneho, přičemž pouze prvně jmenovaný přichází na hostování. Zapomenout by se nemělo ani na příchod Brazilce Bernarda, který přišel coby volný hráč. To vše bude chtít dát dohromady nový trenér, kterým je Marc Silva, jenž ve funkci nahradil Sama Allardyce.

Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton je jedním ze tří nováčků Premier League, napomohla tomu spanilá jízda Championshipem, ve kterém se Wanderers pochopitelně umístili na první pozici. Wolves si už několik kol před koncem ročníku zajistilo přímý postup, nakonec na druhý Cardiff měl náskok devíti bodů. Domácí tým dnešního utkání se prezentoval nejlepší ofenzívou soutěže, na druhou stranu měl společně s Cardiffem nejlepší defenzivní činnost. Wolves to s ambicemi pro letošní sezónu myslí opravdu vážně, svědčí o tom aktivita v rámci letního přestupového období. Do kádru přišel zkušený brankář Rui Patrício, další portugalskou posilou se stal João Moutinho. Zapomenout by se nemělo ani na příchod dvou útočníků, kterými jsou Raúl Jiménez a Benik Afobe. Aby toho nebylo málo, tak k nováčkovi soutěže zamířil obránce Jonny, posléze se z Middlesbrough upekl přestup Adamy Traoré, předposlední posilou se stal Belgičan Leander Dendoncker, jenž v týmu bude hostovat z Anderlechtu. Poslední novou tváří je John Kitolano, který je spíše sázkou do budoucnosti.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Fanoušci Premier League se konečně dočkali, jejich oblíbená liga totiž opět odstartovala! V dnešním souboji se zaměříme na souboj mezi Wolverhampton Wanderers a Everton FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Mohlo by vás zajímat