To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi v tuto chvíli loučím, přeji příjemný zbytek pátečního večera a u fotbalu zase někdy na počtenou.

Je dobojováno! ŠK Slovan Bratislava si z Prahy odveze pohár Ferdinanda Daučíka! Tento zápas moc fotbalové kvality nenabídnul, ale diváci se rozhodně nenudili. První poločas byl z obou stran nemastný, neslaný. Nacož druhé dějství už bylo o něčem jiném. Šest minut po začátku druhého poločasu se prosadil Anraž Šporar, který odšpuntoval mohutný slavistický tlak, který vyvrcholil v 85. minutě, kdy pražský tým měl k dispozici pokutový kop. K exekuci pokutového kopu se postavil Mick van Buren, který orazítkoval tyč. Nic zásadního se už do konce zápasu nestalo, Slovan si odváží pohár za výhru 1:0.

90+4

Sestava SK Slavia Praha
Kovář – Coufal, Kúdela, Ngadeu (83. D. Souček), Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora (90+1. Šilhan), Zmrhal – Tecl (65. van Buren)
Náhradníci: Lisa – van Buren, Flo, Drozda, Šilhan, D. Souček

Sestava ŠK Slovan Bratislava
Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Rabiu (46. De Kamps), Holman – Čavrič (74. Cmiljanič), Šporar (90+2. Hološko), Moha (89. Saláta)
Náhradníci: Ružinský – Saláta, De Kamps, Cmiljanič, Dražič, Hološko

90+3

Další centrovaný míč, který si našel pouze rukavice slovenského brankáře. Nevím, kolik minut se rozhodčí rozhodnul tento zápas prodloužit. Konec může přijít kdykoliv.

90+2

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Šporar, přichází Hološko.

90+1

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Sýkora, přichází Šilhan.

90

Ani tato standardní situace nevedla k vyrovnávací brance. Šulla si opět míč našel a v pohodě ho schoval do svých rukavic.

89

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Moha, přichází Saláta.

88

Pražský tým bude po faulu u rohového praporku rozehrávat další standardní situaci. Tohle bude takový zkrácený rohový kop.

87

Domácí tým neskládá zbraně a i nadále se drží na dostřel hostující branky. Slovenskou obranu čeká krušný závěr.

86

Mick van Buren se postavil k exekuci pokutového kopu, který nebyl následně proměněn. Domácí hráč orazítkoval tyč hostující branky.

86

Žlutou kartu dostává Šulla (ŠK Slovan Bratislava).

85

Byla nařízena penalta pro domácí celek.

84

Pokud bych měl ve druhém poločase zvolit nejlepšího hráče domácího celku, tak to bude zřejmě Miroslav Stoch.

83

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ngadeu, přichází D. Souček.

82

Hostující tým nechci v závěru utkání nic riskovat, proto se už radši snaží hrát nebo zdržovat u rohového praporku.

81

Jak jsem předpovídal. Slovan se snaží útočit do otevřené obrany. Jenže jejich postup je pomalý, proto se domácí stačí vracet.

80

Máme před posledních deset minut základní hrací doby tohoto zápasu! Slavia stále v tomto utkání tahá za kratší konec.

79

Šulla opět skvěle přečetl hru a míč následně ukořistil do svých rukavic. Rozhlíží se po volném spoluhráči, ale každý je skvěle obsazen.

78

Rozhodčí ponechává hře volný průběh, žádné fauly v posledních pár minutách snad ani nepísknul.

77

Van Buren dostal parádní přihrávku do pokutového území. Nejprve si míč zády k brance zpracoval a poté z otočky vypálil. Jeho střela letěla vysoko nad branku.

76

Pražský tým začíná pomalu sázet na ofenzívu. Toho by mohl využít soupeř, který může útočit do otevřené obrany.

75

Patnáct minut do konce dnešního zápasu, Slovan stále drží od 51. minuty hubené vedení 1:0. Zatím jediný střelec je hostující Šporar.

74

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Čavrič, přichází Cmiljanič.

74

Rohový kop byl rozehrán pouze do míst, kde si následně došel brankář Šulla. Tohle je další promarněná šance domácích.

73

Velká příležitost pro Stocha, který po přihrávce Zmrhala běžel sám na brankáře Šulla. Ten se na poslední chvíli vytasil s parádním zákrokem.

73

Božikov si málem dal vlastní gól, míč proletěl těsně vedle slovenské branky. Slavia bude rozehrávat rohový kop.

72

Šulla nikde s odkopem od branky nespěchá. To se nelíbí domácím fanouškům, kteří začali na něj pískat.

71

Slavia sice na útočné polovině soupeře zvyšuje obrátky, ale stále je v zakončení nepřesná.

70

Čas se bude domácím hráčům krátit čím dál více. Do konce základní hrací doby dnešního přípravného utkání zbývá dvacet minut.

69

Moha se prodral do pokutového území, kde se snažil pohotově zakončit na vzdálenější tyč. Jeho střela neměla potřebné parametry.

68

Stoch může být rád, že rozhodčí domácí výhodu přerušil. Tohle byla dost nepovedená přihrávku. Slavia má standardní situaci.

67

Van Buren se uvedl skvělou inviduální akcí na levé straně, kterou zakončil přesným centrem na Součka. Ten hlavičkoval pouze do míst, kde stál hostující brankář.

66

Hosté z Bratislavy v tuto chvíli hrají to, co jim stačí. Postupná kombinace po zemi, domácí tým se nemá ani k nepříjemnému napadání.

65

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tecl, přichází van Buren.

64

Na hrací ploše se pomalu začínají množit zbytečné fauly. Jeden z nich teď měl na svědomí uprostřed hřiště Hušbauer.

63

Kovář si zopakoval skvělý zákrok z prvního poločasu, kdy skvěle vyrazil pod nohy soupeře. Míč v tuto chvíli nevyškrábnul, ale chytil.

62

Pro centr z levé strany si v pohodě došel hostující brankář, který místo dlouhého výkopu zvolil přihrávku po zemi do strany.

61

Útočná akce Slovanu je minulostí, protože byl odpískán další ofsajd. Míč se tedy stěhuje na kopačky domácích.

60

Máme za sebou úvodních patnáct minut druhého poločasu. Průběžný výsledek zatím může těšit slovenský tým, který je ve vedení.

59

Slovan je snad poprvé po vstřelené brance na polovině soupeře. Hra byla ovšem přerušena, jelikož u postranní čáry byl Holman seslán na trávník.

58

Míč ze standardní situace přeletěl hostující branku a skončil na tribuně. Šulla s odkopem rozhodně nikde nespěchá, protože jeho tým je ve vedení.

57

Hostující tým se nebezpečně zatáhnul na vlastní polovinu. Toho se snaží využít Slavia, která bude mít k dispozici další standardní situaci.

56

Šulla na poslední chvíli sáhnul do centrovaného míče, který směřoval na zadní tyč. Tohle byl klíčový zákrok tohoto brankáře ve druhém poločase.

55

Hostující tým je zatím ve druhém poločase lepším týmem. Jak v defenzívě, tak v obraně. Domácí hráče čeká tedy velmi těžký úkol.

54

Standardní situace jednoduše domácím nejdou. Příkladem toho byla i tento přímý kop po faulu Apaua.

53

Žlutou kartu dostává Apau (ŠK Slovan Bratislava).

52

Jako by obdržená branka probudila domácí hráče, kteří se čím dál více tlačí do nebezpečnějšího zakončení.

51

Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Rohový kop se domácím nepovedl a hned z toho byl rychlý protiútok po pravé straně. ANDRAŽ ŠPORAR dostal skvělý přízemní centr, který si zpracoval a následně míč poslal do branky – 0:1.

50

Domácí tým slaví zisk rohového kopu. Uvidíme, jak s touto šancí dokáží naložit.

49

Standardní situace byla opět směřována na přední tyč, kde sice byl někdo z hostujících hráčů, jenže jeho hlavička pouze prodloužila míč do zámezí.

48

Stoch si u pravé postranní čáry vyšlápnul na jednoho z hostujících hráčů a sám se přitom zranil.

47

Pražané se ihned po úvodním hvizdu vydali útočit. Jejich rychlá akce ovšem končí útočným faulem.

46

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Rabiu, přichází De Kamps.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:36.

Rozhodčí se rozhodl ukončit první poločas a poslal hráče do šaten za nerozhodného stavu 0:0. Pražský tým byl možná v prvním dějství nebezpečnějším, ale slovenská obrana se Šullou v brance si se vším dokázala poradit. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne za necelých patnáct minut.

45+1

45+1

Poslední akce prvního poločasu bylo opravdu zajímavá. Bořilův centr sklepl Tecl k Josefu Hušbauerovi, který z voleje pálil nad branku.

45

Na stadionu jde místy slyšet pískot některých fanoušků, kteří nejsou s předvedenou hrou spokojení. Uvidíme, co s hráči udělá poločasová přestávka.

44

Žlutou kartu dostává Moha (ŠK Slovan Bratislava).

44

Tohle mohla být slibná akce na levé straně, kdyby hostům asistent rozhodčího neodmával ofsajd.

43

Zdá se, že se první poločas bude už dohrávat ještě v pomalejším tempu než bylo v posledních minutách trendem.

42

Centr z rohového kopu byl směřován na přední tyč, kde nikdo z hostujících hráčů nebyl. Domácí obrana si s tímto míčem poradila a odvrátila možné nebezpečí.

41

Po rychlé hostující akci na levé straně bude následovat další slovenský roh.

40

Máme před sebou poslední pět minut hrací doby prvního poločasu. Dočkáme se v prvním dějství nějaké branky?

39

Stoch adresoval na pravou stranu moc dlouhou přihrávku. Coufal byl sice v kontaktu s míčem, ale ten pouze přeposlal do autu.

38

První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Na stadionu Slavie se stále hraje bez branek.

37

Slovan se opět nastěhoval s míčem na domácí polovinu. Skvělé napadání ovšem jejich rozehrávku tlačí až na jejich polovinu.

36

Přemysl Kovář musel ve svém pokutovém území řešit zapeklitou situaci, kterou ovšem vyřešil naprosto parádně. Jeden z hostujících útočníků se snažil udělat brankáři kličku, tu Kovář přečetl a míč vyškrábnul z jeho dosahu.

35

Osamocený Tecl si při souboji pomohl zřejmě rukou. Toho si všimnul rozhodčí, který odpískal útočný faul.

34

Rabiu opět volil kličky a to bylo špatně. Domácí hráči ho parádně zdvojili a čistým způsobem mu míč odebrali.

33

Slovan se snaží usadit na domácí polovině a to se také daří. Pražský tým je opět trošku pasivní, což může vést k ohrožení jejich branky.

32

Další akce Slavie a další nepřesné zakončení. Šulla vyhání své spoluhráče daleko od své branky, protože zvolil dlouhý výkop.

31

Úplnou náhodou se míč v pokutovém území dostal na hlavu Jana Sýkory, který byl zaskočen nabídnutou šancí a svou hlavičku směřoval vedle branky.

30

Třicet minut tohoto utkání je minulostí, stále jsme v tomto zápase neviděli branku nebo nějakou výraznější šanci. Za zmínku možná stojí Hušbauerova střela.

29

Rabiu si při svých tanečkách kolem míče pomohl faulem. Rozhodčí si toho všimnul a akci Slovanu rázně utnul.

28

Centr z levé strany nebezpečně proletěl slovenským vápnem. Nikdo z domácích hráčů se nedostal k zakončení, proto míč opět opustil hřiště.

27

Čavrič se na pravé straně skvěle zbavil svého strážce, ale poté nepřesně přihrál za obranu na rozběhnutého Šporara. Pro míč si v klidu došel domácí brankář.

26

Už se zdálo, že Slavia si vyzkouší rozehrávku rohového kopu, ale Šulla si skvěle křiknul a míč ještě na hrací ploše stihnul.

25

Hostující akce se tedy nevydařila, na tahu je opět pražský celek, který se snaží vytáhnout své protihráče víc k polovině hřiště.

24

Akce Slovanu končí až nepřesnou diagonálou na levou stranu hrací plochy. Míč skončil v autu, Coufal se ujme vhazování.

23

Coufal se skvěle chytnul nabíhajícího protihráče a toho taky parádně zablokoval. Míč si následně přebral stoper Ngadeu.

22

To se také v některých chvílích daří. Slavia ovšem skvěle presuje a slovenskou rozehrávku vytlačuje až k jejich brankáři.

21

Slovan se snaží navázat na začátku zápasu, kdy se dařilo držet míč a přesně kombinovat.

20

Tohle byla skvělá myšlenka od Hušbauera, ale byla nepřesná. Míč se dokutálel do zámezí, další odkop brankáře Šully.

19

Pražané voli postupnou rozehrávku od vlastních obránců. Hráči Slovanu se postupně zatahují na vlastní polovinu.

18

Josef Hušbauer napřáhnul z hranici pokutového území a následně protáhnul slovenského brankáře, který míč vyrazil pouze před sebe. Poté následoval odkop jednoho z obránců.

17

Rohový kop byl proveden na výbornou, ale v pokutovém území chyběla přesnost. Kovář bude odkopávat od své branky.

16

Slovan bude na začátku šestnácté minuty rozehrávat první rohový kop tohoto zápasu.

15

Úvodních patnáct minut utkání za námi. V Edenu se stále hraje bez branek.

14

O pěknou atmosféru se v tomto zápase stará tribuna Sever, která nepřestává fandit a snaží se rozkřičet i okolní tribuny.

13

Zápas zatím postrádá rychlejší tempo. Oba týmy hrají opatrně a zodpovědně, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.

12

Zatím nic, jejich nákop na pravou stranu skončil opět mimo hrací plochu. Slovan bude vhazovat.

11

Slovan nepředvedl dopředu nic kloudného. Na tahu je tedy Slavia, uvidíme co nám předvede ona.

10

Coufal byl sice v početní nevýhodě, ale i přes tuto nepříjemnost vybojoval autové vhazování. Pravý bek se snažil o rychlou rozehrávku, ale byl nepochopen spoluhráči.

9

Po chvilce jsme mohli vidět další slovenský nákop do pokutového území domácích. Tohle pro Kováře nebyl žádný problém, míč skončil v jeho rukavicích.

8

V úvodních minutách jsou hosté více na míči. Slavia je zatím dost pasivní, spíše čeká na vhodné brejky.

7

V akci opět Stoch, který tentokrát rozehrával standardní situaci na zadní tyč. Tam si skvěle naběhnul Tomáš Souček, ale na tuto přihrávku byl krátký.

6

První zajímavou situaci mělo na svědomí duo Tecl-Stoch. Jenže první jmenovaný nepropasíroval míč přes skvěle postaveného obránce. Kdyby tato přihrávka vyšla, Stoch by běžel sám na brankáře.

5

Přetažený centr z levé strany končí v zámezí. Hostující brankář se protáhne odkopem od své branky.

4

Několik dlouhých nákopů do domácího vápna nikde nevedly. O míč se postaral Přemysl Kovář, který rozehrál po zemi na pravou stranu.

3

Pražský tým se snaží rychle napadat, ale jejich nátlak na slovenskou rozehrávku nemá zatím potřebný účinek.

2

Slovan se na začátku utkání snaží držet míč na svých kopačkách a nikde se zbytečně nehnat.

1

O úvodní výkop tohoto utkání se postaral hostující Šporar, zápas tedy začal.

1

O čestný výkop se postará Ján Andrejkovič, legenda pražské Slavia a také Slovanu Bratislava.

Zápas začne s mírným zpožděním, jelikož až nyní nastoupili hráči obou týmů. Následovat budou hymny, nejprve zazní ta slovenská.

SK Slavia Praha: Kovář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora, Zmrhal – Tecl
Náhradníci: Lisa – van Buren, Flo, Drozda, Šilhan

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Rabiu, Holman – Čavrič, Šporar, Moha
Náhradníci: Ružinský – Saláta, De Kamps, Cmiljanič, Dražič, Hološko.

Poslední vzájemná utkání

Slavia Praha – Slovan Bratislava 4:0 (2016)
Slavia Praha – Slovan Bratislava 1:3 (2015)
Slavia Praha – Slovan Bratislava 1:4 (2015)
Slavia Praha – Slovan Bratislava 1:2 po penaltách (2014)
Slovan Bratislava – Slavia Praha 2:0 (2012)

Páteční přátelské utkání nebude doslova přátelské utkání, jelikož se bude hrát o pohár Ferdinanda Daučíka. Oba tyto týmy pojmou páteční zápas jako takový neoficiální československý superpohár, který byl v minulých dnech pro letošní ročník zrušen. Před utkáním zazní obě státní hymny, čestný výkop provede Ján Andrejkovič, jedna z nejstarších žijících legend Slavie a také Slovanu Bratislava.

ŠK Slovan Bratislava

Naopak slovenský tým bude v pátek zřejmě více rozehraný, protože už má za sebou čtyři přátelská utkání ve kterých ovšem moc nepřesvědčil. Úvodní zápas proti Pohronie sice zvládnul poměrem 2:0, ale poté přišla porážka 1:2 s Brnem a dvě prohry na penalty s Hradcem Králové a Mladou Boleslaví. I slovenský tým má na programu dva zápasy. Hlavní tým se rozdělí na dvě části. Jedna část odehraje od 15:00 v Salcburku zápas proti Zenitu Petrohrad a ta druhá se utká v Praze proti Slavii. Poté už Belasé bude čekat pouze jediný zápas před novou sezónou. V generálce přivítá tento tým na Pasienkách mexický Club America.

SK Slavia Praha

Pražský tým už má za sebou své první přípravné utkání. Minulou neděli se v Chotěboři utkali s místním celkem, který porazili vysoko 9:1. Pro domácí Chotěboř to byl významný zápas, jelikož tímto zápasem oslavili 100 let od vzniku klubu. Večerní utkání se Slovanem Bratislava bude poslední představení v Praze, jelikož v pondělí odjíždí tým na dvoutýdenní soustředění do Rakouska, kde také bude odehraná generálka na novou sezónu.

Hezký den, příprava na fotbalovou sezónu je v plném proudu. Například taková Slavia má v pátek na programu rovnou dvě přátelská utkání. To první odehrají Pražané od 15:30 proti Viktorce Žižkov. My se v tomto on-line textovém přenosu zaměříme na utkání, které v Edenu začne v 18:30. Protivníkem pražského celku bude ŠK Slovan Bratislava. Zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu u sledování tohoto vzrušujícího utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.