Pondělí 10. srpna 2020, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Online reportáž

Řecko zůstává nadále neporažené a postup české reprezentace do 21 let na mistrovství Evropy se výrazně komplikuje. Lvíčata budou po prohře na horké řecké půdě ráda, když ze druhého místa vůbec postoupí alespoň do baráže, ke které má aktuálně blíže Chorvatsko. O osudu utkání rozhodly rychlé protiútoky a zbytečné ztráty míče, které potrestali v průběhu prvního poločasu Dimitris Limnios a Giorgos Manthatis. V nastavení prvního poločasu a krátce po přestávce viděl žlutou kartu Kostas Galanopoulos, který se předčasně poroučel pod sprchy. Řekům to ovšem nevadilo, a přestože neproměnili penaltu, hned vzápětí se prosadil z dorážky Manolis Saliakas a bylo vymalováno. Řecko si dvacet minut před koncem navíc i přes oslabení vytvořilo několik obrovských šancí v rychlém sledu, ani jednu ale nedotáhlo do zdárného konce. Češi byli naopak i přes početní převahu úplně bezzubí a ani hromada centrů ze stran jim k dosažení gólu nepomohla. Konečný výsledek. Řecko 3 Česko 0.

90+3

Konec zápasu.

90+3

Česká reprezentace v rychlém sledu zahrávala dva rohové kopy, centr z levé ani pravé strany ale nic kloudného nepřinesl a Miloš Kratochvíl navíc fauloval.

90+1

Nad rámec dnešní utkání byly nastaveny 3 minuty.

90
Karty

Matěj Pulkrab fauloval na pravé straně obranné poloviny hřiště české reprezentace a viděl žlutou kartu.

89
Důležité

Na opačné straně mohl skórovat Nikolas Vergos, který na levé straně šestnáctky vystřelil z úhlu, Jindřich Staněk byl ale pozorný a míč na přední tyči skvěle vyrazil!

88
Důležité

Jiří Kulhánek zpoza šestnáctky krásnou přízemní střelou mířil k levé tyči, jenže Konstantinos Kotsaris míč skvěle vyrazil a Matěj Pulkrab z blízkosti rozvlnil pouze boční síť!

85
Střídání

Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Tasos Chatzigiovanis.

85

A opět ta samá písnička. Karel Knejzlík nyní v rychlém sledu centroval dvakrát z levé strany, stejně jako předchozí centry české reprezentace ale byly také odvráceny.

84

Češi se na pravém křídle dostávají k jednomu centru za druhým, jenže řecká obrana všechny bez problému odvrací.

82
Střídání

Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Efthymis Koulouris, přichází Nikolas Vergos.

81

Alex Král se snažil na pravé straně šestnáctky tak vehementně snažil prosadit, až jednoho z řeckých obránců fauloval a navíc muselo vzápětí dojít k jeho ošetření.

80
Karty

Zisis Karachalios fauloval v blízkosti šestnáctky Miloše Kratochvíla a ostrý zákrok viděl žlutou kartu.

80

S přibývajícím časem konečně začíná být znát, že česká reprezentace hraje v početní výhodě, zatím si ale po přestávce nevytvořila ani jednu slibnou brankovou příležitost, respektive střelu, která by mířila na bránu.

77
Střídání

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Roman Macek, přichází Tomáš Ladra.

76

Michal Sáček se z pozice obránce snažil prosadit na levé straně šestnáctky, jenže jednoho z Řeků fauloval. Česká reprezentace připravila třetí změnu v sestavě.

74
Střídání

Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Giorgos Manthatis, přichází Panteleimon Chatzidiakos.

73

Dimitris Limnios napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která se stala snadnou kořistí Jindřicha Staňka.

72

Řecko dohrává téměř celý druhý poločas o deseti, přesto na hřišti dominuje a během posledních okamžiků si navíc vytvořilo tři nebo čtyři obrovské šance.

71
Důležité

Dimitris Limnios se z levé strany hřiště pro změnu řítil vzápětí sám na bránu, jenže ani on nedokázal skórovat, když proti němu Jindřich Staněk skvěle vyběhl a vyrazil míč!

70
Důležité

Efthymis Koulouris se řítil na pravé straně hřiště sám na bránu, jenže ho střela z pravé strany pokutového území těsně nad zemí minula přední tyč brány Jindřicha Staňka!

69
Důležité

Dimitris Limnios se na levé straně hřiště opřel do míče a Jindřich Staněk měl co dělat, aby míč v bližším levém horním rohu brány vyrazil mimo tři tyče! Giorgos Manthatis se vzápětí pokusil skórovat zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zamířil nad!

68
Důležité

Kostas Galanopoulos rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a po jeho centru se na vzdálenější levé tyči ocitl ve velké šanci Efthymis Koulouris! Pokus domácího kapitána byl ale zablokován a těsně minul bránu!

66
Důležité

Dimitris Limnios se po dalším rychlém protiútoku a kolmé přihrávce ze středu hřiště ocitl na pravé straně šestnáctky ve velké šanci, jeho přízemní střelu mířící ke vzdálenější levé tyči ale dokázal Jindřich Staněk nadvakrát zastavit!

64

Karel Knejzlík na levém křídle nedosáhl na míč po snaze Čechů přenést hru z pravé strany doleva a fotbalisté řecké reprezentace mohli v poklidu vhazovat.

63

Thanasis Androutsos na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci a jeho centr na přední tyč mířil do ofsajdu.

62

Roman Macek opět na levé straně útočné poloviny ve snaze prosadit se fauloval a Řecko rychle poslalo směrem vpřed kolmý pas, Efthymis Koulouris byl ale pokryt.

61

Útoky české reprezentace jsou na rozdíl od těch řeckých příliš pomalé. Řekové se stačí vracet a Lvíčata útočí do plných. Řecko dnes ukazuje, proč je na čele skupiny.

60

Miloš Kratochvíl se na pravém křídle dostal k centru, který Konstantinos Kotsaris s problémy vyboxoval do bezpečí. Češi se ale k odraženému míči nedostali. Škoda.

59

Roman Macek se snažil prosadit podél levé postranní čáry, jenže mu byl odpískán faul a hodně se hněval.

57

Řekové sice hrají o deseti, jenže to na jejich hře není vůbec znát. Obzvlášť, když ještě své vedení navýšili.

56

Česká reprezentace se snažila odpovědět akci po pravém křídle, jenže v blízkosti šestnáctky ji byl odpískán faul.

52
Góly

Řecko právě vstřelilo branku!
Češi po zákroku Jindřicha Staňka nedokázali míč odkopnout do bezpečí a Dimitris Limnios z blízkosti orazítkoval břevno, od kterého se míč odrazil na kopačku MANOLISE SALIAKASE, a ten už u levé tyče z blízkosti skóroval! Je to 3:0.

52

Efthymis Koulouris se postavil k penaltě a těsně nad zemí mířil k levé tyči, jenže Jindřich Staněk ho skvělým zákrokem vychytal a podržel českou reprezentaci nad vodou!

51
Karty

Michal Sáček viděl za faul na Dimitrise Limniose v pokutovém území žlutou kartu.

51
Důležité

Dimitris Limnios se z levé strany hřiště odvážně vrhl do šestnáctky mezi trojici protihráčů a Michal Sáček ho fauloval! Řecko bude zahrávat pokutový kop!

49

Kostas Galanopoulos fauloval ve středu hřiště a po druhé žluté kartě viděl červenou. Řecko bude dohrávat téměř celý druhý poločas o deseti.

47
Důležité

Miloš Kratochvíl se krátce po příchodu na hřiště mohl prosadit, když se na pravé straně vápna dostal k přízemní střele. Jeho pokus ovšem minul přední tyč a Konstantinos Kotsaris odkopával od brány. Musíme si na gól počkat.

46
Střídání

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Filip Hašek, přichází Miloš Kratochvíl.

46
Střídání

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Tomáš Zajíc.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

Česká reprezentace do 21 let se na horké řecké půdě během úvodních 45 minut dopouštěla velkého množství nepřesností, po kterých se Řekové vydávali do rychlých protiútoků. Dva z nich navíc dokázali dotáhnout do konce, když se již v sedmé minutě prosadil Dimitris Limnios a po půlhodině hry na jeho úvodní trefu navázal Giorgos Manthatis. Skóre po prvním poločase zápasu v Xanthi. Řecko 2 Česko 0.

45+1

První poločas skončil.

45+1
Karty

Kostas Galanopoulos se ve středu hřiště dopustil ostrého faulu, za který viděl jako první žlutou kartu.

45+1

Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45

Kostas Galanopoulos napřáhl ze střední vzdálenosti k táhlé střele, která by mířila pod břevno, jenže Michal Sáček ji ještě před hranicí šestnáctky srazil na rohový kop, který již vzápětí žádné nebezpečí nepřinesl. Česko se ubránilo. Prohráváme ovšem 2:0.

44

Karel Knejzlík na pravé straně hřiště rozehrál rohový kop a na vzdálenější levou tyč poslal nebezpečný střílený centr, Konstantinos Kotsaris s problémy vyboxoval, byl ale faulován.

43

Tomáš Wiesner u pravého rohového praporku dokázal doběhnou prudký míč, a přestože byl poté nepříjemně tísněn, vybojoval pro českou reprezentaci rohový kop.

42

Dimitris Nikolaou dobře odcentroval od pravé postranní čáry, žádný z jeho spoluhráčů se ale v šestnáctce do zakončení nedostal a míč na vzdálenější tyči prolétl do území nikoho.

41

Karel Knejzlík se ujal na levé straně hřiště rozehrávky standardní situace, jeho centr ale zamířil pouze do náruče brankáře Konstantinose Kotsarise, který míč snadno lapil.

40

Alex Král skončil v blízkosti šestnáctky při pokusu o Zidanovku na zemi poté, co narazil do jednoho z protihráčů, a následný centr Daniela Trubače byl na vzdálenější levé tyči odvrácen.

38
Důležité

Dimitris Nikolaou podcenil v pokutovém území situaci, když si myslel, že drží na zádech Matěje Pulkraba, jenže český útočník ho o míč krásně připravil a po jeho zpětné přihrávce mířil zpoza šestnáctky těsně vedle vzdálenějšího pravého horního rohu domácí řecké brány Michal Sáček!

36

Dimitris Limnios se na levém křídle krásně uvolnil kličkou do středu hřiště a po jeho kolmé přihrávce se snažil na levé straně šestnáctky prosadit Giorgos Manthatis, jenže podklouzl a jeho zpětná přihrávka na zemi skončila u českých hráčů.

34

Daniel Trubač v blízkosti pravého rohu pokutového území podruhé v zápase rozehrál standardní situaci, tentokrát ale jeho centr na vzdálenější tyč žádné nebezpečí nepřinesl.

31
Góly

Řecko právě vstřelilo branku!
Alex Král předvedl na pravém křídle nepřesnou kolmou přihrávku, kterou Řekové vystihli a po dlouhé kolmé přihrávce se z levé strany hřiště řítil sám na bránu Efthymis Koulouris. Domácí kapitán se ovšem v pokutovém území se zakončením neukvapil a ještě přihrál doprava GIORGOSOVI MANTHATISOVI, který na pravé straně šestnáctky z úhlu zamířil přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči! Řekové trestají – 2:0!

29

Dimitris Limnios po přenesení hry na levé straně využil volné dálnice a zatáhl míč k šestnáctce, na jejíž hranici krásně prohodil míč jednomu z českých obránců mezi nohama, jenže už ho vzápětí nedokázal doběhnout.

28

Daniel Trubač na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a jeho centr v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Konstantinos Kotsaris, který byl navíc jedním z Čechů vzápětí faulován.

27

Lvíčata se na levé straně hřiště dostali po autovém vhazování k centru, který byl na přední tyči odvrácen na rohový kop.

25

Dimitris Limnios z levé strany krásně pronikl do šestnáctky a z ostrého úhlu posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, po které se jeden z jeho spoluhráčů na přední tyči snažil zakončit patičkou. Nápadité zakončení Řeků však bylo zablokováno.

24

Kostas Galanopoulos se snažil prosadit na ose hřiště, kde se rychle ocitl proti dvojici protihráčů a Michal Sáček ho poslal k zemi.

23

Česko se usadilo na útočné polovině hřiště a Michal Sáček na levé straně hřiště mířil zpoza šestnáctky přízemní střelou k přední tyči, jenže jeho pokus byl slabý a Konstantinos Kotsaris si připsal snadný zákrok.

22

Filip Hašek sice doběhl míč po kolmé přihrávce u pravého rohového praporku, proti dvojnásobné přesile protihráčů se ale prosadit nedokázal a řecká obrana útok české reprezentace zastavila.

21

Fotbalisté české reprezentace se snažili prosadit na pravém křídle, Dimitris Nikolaou ale předvedl skvělý skluz a odvrátil míč za postranní čáru. Následovalo autové vhazování Lvíčat.

20

Efthymis Koulouris pohotově vypálil zpoza šestnáctky, střela domácího kapitána ovšem zamířila vysoko nad českou bránu.

19

Alex Král chtěl roztáhnout hru ze středového kruhu doleva, jenže jeho úmysl vystihli domácí fotbalisté a Řekové vyrazili do rychlého protiútoku dva na dva. Giorgos Manthatis už se chystal na hranici šestnáctky vypálit, jenže si na míč šlápl a zapomněl ho za sebou.

17
Důležité

Dimitris Limnios se nádherně zbavil na obranné polovině hřiště Tomáše Wiesnera, kterého obral o míč, a navíc mu ho vzápětí prohodil mezi nohama. Následoval rychlý sprint a krásné přenesení z levého křídla přes šířku hřiště doprava, kde pohotově vypálil ze střední vzdálenosti Manolis Saliakas. Pokus domácího obránce ale minul těsně bližší horní roh brány a skončil pouze na boční síti! Odkop od brány.

16

Řekové se na pravé straně dostali k dalšímu pěknému centru, tentokrát ho ovšem naši fotbalisté dokázali odvrátit hlavou.

15

Daniel Trubač se snažil prosadit podél pravé postranní čáry, jenže se mu míč zamotal pod nohy, čehož využil Kostas Tsimikas.

13

Karel Knejzlík rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a Jiří Kulhánek byl zřejmě hráčem, který po odvráceném centru pohotově vypálil zpoza šestnáctky. Jeho pokus byl ovšem hodně nepřesný a minul levý horní roh řecké brány.

10
Důležité

Daniel Trubač v blízkosti pravého rohu pokutového území rozehrál standardní situaci a na vzdálenější levé tyči hlavičkoval těsně nad bránu David Lischka! Málem bylo vyrovnáno.

9

Česká reprezentace se dokázala dostat k pokutovému území Řecka, jenže domácí obrana Lvíčata do zakončení nepustila.

7
Góly

Řecko právě vstřelilo branku!
Giorgos Manthatis krásně odcentroval z pravého křídla a domácí DIMITRIS LIMNIOS ze středu pokutového území z voleje zamířil placírkou přesně k levé tyči! Lvíčatům se vstup do utkání nepovedl a prohrávají na řecké půdě 1:0.

5

Řecký kapitán Efthymis Koulouris si nabíhal za českou obranu, jenže stejně jako Thanasis Androutsos před pár okamžiky se ocitl v ofsajdu, který neunikl zraku pomezního rozhodčí.

3

Efthymis Koulouris střádal útočné plány řecké reprezentace, které mu vzápětí překazil faulující Michal Sáček.

2

Thanasis Androutsos si již ve druhé minutě utkání nabíhal na nebezpečnou přihrávku za obranu, jenže se ocitl v ofsajdu. Praporek pomezního rozhodčího rychle vylétl směrem vzhůru.

1

Hlavní rozhodčí Vilhjalmur Thorarinsson dal právě pokyn k zahájení zápasu, v němž se česká reprezentace do 21 let pokusí navázat na vítězství proti Chorvatsku proti domácím Řekům.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Řecko: Kotsaris – Saliakas, Pasalidis, Nikolaou, Tsimikas – Galanopoulos, Karachalios – Manthatis, Androutsos, Limnios – Koulouris (C).
Náhradníci: Kousiadis – Mavropanos, Vergos, Deligiannidis, Chatzidiakos, Chatzigiovanis, Staikos. Trenér: Antonis Nikopolidis.

Česko: Staněk – Wiesner, Král, Lischka, Knejzlík – Trubač, Sáček, Kulhánek (C), Hašek, Macek – Pulkrab.
Náhradníci: Stejskal – Bačo, Surzyn, Zajíc, Kratochvíl, Granečný, Ladra. Trenér: Vítězslav Lavička.

Rozhodčí: Vilhjalmur Thorarinsson. Asistenti: Gylfi Mar Sigurdsson, Frosti Vidar Gunnarsson. Čtvrtý rozhodčí: Thoroddur Hjaltalin (všichni ISL).

Fotbalisty české reprezentace do 21 let čeká v úterý odpoledne po vítězství nad Chorvatskem během kvalifikace na mistrovství Evropy další důležitý zápas, ve kterém změří síly s Řeckem. Řekové se nachází na čele skupiny a během kvalifikace zatím ztratili pouhé dva body. Lvíčata ztrácí na vedoucí Řecko šest bodů, na druhé Chorvatsko ovšem tři, takže se na něj mohou v případě vítězství dotáhnout. Český tým má navíc jeden zápas oproti avizovaným soupeřům k dobru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.