Rozhodčí Moss naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Southampton podlehl Arsenalu 0:2. Obě branky padly až ve druhém poločasu, o tu první se postaral Sánchez a druhý zásah přidal střídající Giroud. Hra byla velmi vyrovnaná, ale Arsenal byl důraznější, a tak si na své konto připsal tříbodový zisk. Southampton měl dvě zajímavé akce v první polovině zápasu, ale Čech byl neprůstřelný a svůj tým dobře podržel. Pak už se domácím nic zázračného nepodařilo a udeřil Arsenal. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

90+4

90+3

Bellerín vyfasoval v samotném závěru žlutou kartu.

Ward-Prowse
70. min Boufal
11 Tadić
Tadić
80. min Rodriguez
Gabbiadini
22 Redmond
Redmond
70. min Long

Oxlade-Chamberlain
36. min Bellerín
Özil
89. min Coquelin
Sánchez
23 Welbeck
Welbeck
80. min Giroud

90+2

Southampton z tohoto rohového kopu nic nevytěžil, protože Čech byl pozorný a centrovaný míč si stáhl do rukavic.

90+1

Gabbiadini se dostal ve vápně do zakončení a jeho pokus byl zablokován. Následovat bude roh pro domácí tým.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

89

Máme tu avizované střídání, ze hry odchází Özil a místo něj naskakuje Coquelin.

88

Arsenal chystá poslední změnu v sestavě, do hry půjde Coquelin.

87

Boufal vypálil, ale raději mohl přihrávat, protože jeho spoluhráči byli v lepší pozici. Boufal trefil pouze boční síť, takže se stav skóre v 87. minutě nemění.

85

Podle všeho to vypadá, že Arsenal St. Mary's stadium vyloupí a do Londýna si odveze všechny 3 body. Ještě sice není konec, ale na žádný zvrat to už nevypadá.

83

Arsenal právě vstřelil branku!
Sánchez zvedl hlavu a všiml si, že na pravé straně číhá ve vápně Ramsey, a tak mu okamžitě přihrál. Ramsey však nestřílel, protože viděl, že OLIVIER GIROUD je v lepším postavení, a tak mu míč hlavou prodloužil. GIROUD se parádně opřel do balonu a nádhernou hlavičkou navýšil vedení hostů. Toto střídání se Wengerovi opravdu podařilo, vdžyť GIROUD je na hrací ploše teprve 3 minuty a už je na listině střelců.

82

Hosté měli výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžili.

81

Arsenal má k dispozici ještě jedno střídání, domácí Southampton už změnu v sestavě neudělá, protože již třikrát střídal.

80

Vystřídal také Southampton: do hry naskočil Rodriguez a na lavičku zamířil Tadić.

80

Welbeck dnes dohrál a odchází si odpočinout na lavičku, místo něj si zahraje Giroud.

79

Boufal teď předvedl parádní sólo akci, jen škoda, že ji nezakončil gólem. Hráč Southamptonu obehrál hned čtyři protihráče, navedl si míč na střelu a poté pálil zpoza vápna, avšak jeho pokus byl nepřesný, takže Čech nemusel zasahovat. Akce to byla opravdu pohledná.

78

Arsenal z rohového kopu vůbec nic nevytěžil, protože domácí tým se pozorně bránil a míč odehrál do bezpečí.

77

Arsenal má k dispozici rohový kop, ale hráči nikam nespěchají, rozhodčí už hosty popohání.

75

Vypadá to, že jsou oba hráči v pořádku a bude se pokračovat ve hře.

74

Hra je teď přerušena, protože se ve vzdušném souboji srazil Mustafi s Jošídou.

74

Standardní situace se domácím příliš nepovedla, protože na přední tyči číhal Ramsey, který odhlavičkoval míč do bezpečí.

73

Žlutou kartou byl za faul potrestaný Özil a Southamtpon bude zahrávat volný přímý kop.

72

Gabbiadini si naskočil na centr od Soarese, ale trefil jen bránícího proithráče.

71

Do konce dnešního zápasu zbývá necelých 20 minut, takže pokud chce dnes Southampton bodovat, stále má ještě dostatek času, aby vyrovnal, případně stav skóre otočil.

70

Dvojí střídání na straně domácích: hrací plochu opustili Ward-Prowse a Redmond, místo nich přišli Boufal a Long.

69

Gibbs nedokázal ubránit svého protihráče, ale nemusí ho to tolik mrzet, protože Ward-Prowse hlavičkoval vysoko nad bránu.

69

Soares se na pravém křídle zbavil svého protihráče a poté odcentroval míč do velkého vápna, ale Tadić se k hlavičce nedostal, protože mu chybělo pár čísel.

68

Arsenal mohl ještě jednou zaútočit, ale sudí hru přerušil, protože Mustafi se zapomněl v ofsajdu.

67

Xhaka obdržel přihrávku, navedl si míč na střelu a vsadil sám na sebe. Nevypadalo to vůbec špatně, protože Xhaka ze své kopačky vyslal jedovatý pokus, ale Forster byl na místě a svůj tým podržel.

67

Arsenal rozehrál rohový kop nakrátko a dostává svého soupeře pod tlak.

66

Arsenal bude zahrávat rohový kop, a tak se Southampton musí bránit. Bellerín totiž na pravém křídle dostal přihrávku od Sáncheze a pak chtěl míč odcentrovat, ale jeden z obránců dobře zasáhl.

64

Bellerín hledal centrem Welbecka, ale ten se ve vzdušném prostoru ke střele hlavou nedostal, jelikož mu chybělo pár centimetrů.

60

Jeden z hostů byl faulovaný, rozhodčí ponechal Arsenalu výhodu a hosté této výhody maximálně využili. ALEXIS SÁNCHEZ obdržel na hranici pokutového území přesnou přihrávku od Özila a neměl to vůbec jednoduché, ale zvládl celou situaci na jedničku. SÁNCHEZ dokázal obehrát dva bránící protihráče, pak si míč zasekl a ze své levačky vyslal technickou ránu, proti které byl Forster bez šance. SÁNCHEZ ukázal, že jeho technika je opravdu výtečná a hosty poslal do vedení.

58

Sánchez obdržel přihrávku do velkého vápna, kde obešel několik protihráčů a poté poslal přihrávku na penaltovou značku, ale tam číhal pouze obránce.

55

Sánchez teď hledal přihrávkou Özila, ale ten se na malém vápně neprosadil.

53

Soares našel ve vápně Davise, který hodně nepřesně centroval ke vzdálenější tyči, a tak se nikdo z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.

52

Druhý poločas má prozatím hodně podobný scénář, jaký měl poločas první. hraje se převážně mezi pokutovými územími a k vidění jsou pouze nepřesné rány.

51

Bellerín poslal povedený centr do velkého vápna, odkud pálil z voleje Ramsey, ale jeho pokus byl nepřesný. Navíc ránu ještě tečoval Welbeck a i on dopomohl nepřesnému směru.

49

Hra je přerušena, protože byl faulovaný Monreal, proti kterému se provinil Ward-Prowse, ale hráč Arsenalu je v pořádku a může se pokračovat ve hře.

48

Nepřesnou rozehrávku soupeře vysthil Sánchez a vyrazil s míčem sám na útočnou štaci, ale byl zastaven dvěma obránci.

46

Hned na ůvod zápasu si domácí tým vytvořil šanci, když střelu ze své kopačky vyslal Davis, ale mířil nepřesně.

46

Míč do druhého poločasu uvedli hráči Southamptonu.

46

Hlavní rozhodčí ukončil první poločas za stavu 0:0, žádnou branku nám tak první polovina zápasu nepřinesla. Hra byla hodně vyrovnaná, ale nic příliš zajímavého k vidění nebylo. Snad jen dvě akce Southamptonu, které měl však Čech pod kontrolou. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

45+3

45+2

Běží poslední nastavená minutka prvního poločasu a u míče jsou hráči Arsenalu, uvidíme, zda se jim podaří vstřelit gól do šatny, ale pravděpodobné je, že se to nestane.

45+1

První poločas bude nastaven o 2 minuty.

45

Volný přímý kop si vzal na starost Özil, který poslal parádní centr do vápna, kde hlavičkoval Mustafi, ale střela byla umístěna přesně do těch míst, kde byl připravený Forster.

44

Žlutou kartu vyfasoval Ward-Prowse, který stáhl Welbecka k zemi a zabránil mu v útočném průniku.

43

Southampton zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale ani jednu standardní situaci nedokázal využít ve svůj prospěch.

42

Čech se teď pořádně proletěl, protože Redmond ze své kopačky vyslal parádní ránu, která směřovala do horního rohu branky, ale brankář Čech zasáhl na jedničku a míč vytěsnil na roh.

40

Volný přímý kop si vzal na starost Gabbiadini, který vsadil na přímou střelu, ale ta mu úplně nesedla. Navíc to vypadalo, že jeden z obránců Arsenalu míč tečoval, ale sudí nic neviděl, takže roh následovat nebude. Rozehrávat bude Čech.

39

Mustafi si připsal důležitý obranný zákrok, ale podle sudího si pomohl faulem a rozhodčí mu teď domlouvá. Následovat bude standardní situace.

38

Ward-Prowse poslal nadýchaný centr do pokutového území, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal. Nyní následuje aut pro hosty.

38

Máme tu další rohový kop, zahrávat ho bude domácí tým.

37

Gabbiadini se opět dostal do šance, ale ani tentokrát proti Čechovi neuspěl.

36

Zraněný Oxlade-Chamberlain opustil hrací plochu a místo něj naskočil Bellerín.

36

Vypadá to, že Arsenal bude muset sáhnout k vynucenému střídání.

35

V této chvíli je hra přerušena, na trávníku zůstal sedět Oxlade-Chamberlain, který má nějaký svalový problém, už je u něj lékař.

34

Hostům se standardní situace nepovedla podle představ a domácí tým vůbec nemusel nijak zvláštně zasahovat.

34

Southampton se musí bránit, protože Arsenal bude zahrávat standardní situaci v podobě rohového kopu.

31

Arsenal měl teď velké štěstí, že neinkasoval, protože Tadić obdržel parádní přihrávku do velkého vápna, kde si zpracoval míč na prsa, ale nestihl vystřelit, protože se k němu na poslední chvíli dostal jeden z obránců a celou akci mu překazil. Nicméně míč sklouzl do prostoru, kde byl Gabbiadini, kterého parádně vychytal Čech.

30

Ward-Prowse ze své pravačky poslal parádní centr do pokutového území, ale obrana Arsenalu byla pozorná.

29

Teď si zahraje i Čech, který od svého spoluhráče dostal zpětnou přihrávku a pomáhá s rozehrávkou.

28

Sánchez postal pěknou kolmici na penaltovou značku, ale tam číhal pouze jeden z obránců, který odvrátil míč do bezpečí.

28

Na pravém křídle obdržel přihrávku Soares a poté se prezentoval učebnicovým centrem na přední tyč, ale tam dobře zakročil Mustafi.

27

Southampton je stále u míče, teď se pohybuje na soupeřově polovině a k dispozici má další autové vhazování.

26

Chyba domácích však nepřišla a chyboval pouze Arsenal. Nyní následuje autové vhazování a na starost si ho bere domácí Southampton.

26

Fotbalisté Southamptonu jsou nastěhovaní ve vlastním pokutovém území a brání se. Arsenal vyčkává na chybu soupeře.

25

Davis teď strašně rozehrál a připravil svůj tým o míč. Arsenal na nic nečekal a vyrazil do protiútoku, ale z této útočné akce vůbec nic nebylo, protože do vápna přilétl pouze nepovedený centr.

24

Dnešní zápas je zatím hodně klidný, žádné akce k vidění nejsou a brankáři se spíše nudí. Jediní, kdo baví, jsou fanoušci obou celků.

24

Southampton teď špatně rozehrál a o držení míče přišel. Arsenal se pohybuje zatím pouze na vlastní polovině hřiště.

23

Po delší době je s míčem na útočné polovině Southampton, a tak musí být hosté pozorní.

22

Sánchez teď poslal pěknou kolmici do vápna, ale Xhaka si nedokázal míč zpracovat, uskočil mu a opustil hrací plochu. Rozehrávat bude brankář Forster.

22

Arsenal rozehrál volný přímý kop nakrátko a Sánchez se pak dostal do zakončení, ale jeho rána byla zablokována.

21

Sánchez obdržel přihrávku mezi dva bránící protihráče a došel si pro faul.

20

Oxlade-Chamberlain došel s míčem do velkého vápna, kde svému protihráči udělal kličku a poté vystřelil, ale trefil pouze hlouček bránících fotbalistů Southamptonu.

18

Hosté byli opět na soupeřově polovině, ale nic zázračného nevymysleli. Z pravé strany odcentroval míč Oxlade-Chamberlain, ale pouze do náruče Forstera.

17

Arsenal měl míč ve své moci, ale na útočné polovině se dopustil velmi nepřesné přihrávky a Southampton vyrazil do protiútoku. Na malé vápno přilétl velmi dobrý centr, ale dobíhající Redmond se k míči nedostal, protože Čech skvěle přečetl hru.

16

V úvodních minutách jsme toho příliš zajímavého neviděli, zatím spíš vůbec nic. Oba celky zaznamenaly po jedné střele, ale obě byly nepřesné, takže jsou Forster i Čech bez zákroku.

15

Arsenal pak získal ještě míč pro sebe a ke střele se prodral Ramsey, avšak jeho pokus byl nepřesný, takže zůstal Forster bez zákroku.

14

Rohový kop si vzal na starost Oxlade-Chamberlain, ale míč odcentroval na přední tyč, kde číhal pouze jeden z obránců, který odhlavičkoval balon do bezpečí.

14

Arsenal bude zahrávat svůj první rohový kop.

13

Oxlade-Chamberlain dostal míč do pokutového území, kde chtěl hrát Gibbs, ale jeden z obránců mu to nedovolil.

11

Xhaka teď vypomohl v obranné fázi a svému protihráči nedovolil odcentrovat míč do vápna. Nicméně Southampton je pořád u míče, protože má k dispozici autové vhazování.

10

Ramsey obdržel přihrávku od spoluhráče, ale byl v těžké pozici a míč si pod tlakem protihráče nedokázal zpracovat. Rozehrávat bude gólman Forster.

9

Arsenal je u míče, ale zatím nikam nespěchá a čeká na chybu soupeře.

8

Ward-Prowse poslal nadýchaný centr na malé vápno, kde se snažilo hned několik jeho spoluhráčů dostat k balonu, ale nepodařilo se to ani jednomu z nich a Čech bude rozehrávat od branky.

7

Soares zmátl Gibse a poté odcentroval míč ke vzdálenější tyči, ale nikdo z jeho spoluhráčů nic dobrého nevymyslel. To však domácím nevadí, protože stále zůstávají u míče a nyní budou zahrávat dnešní první rohový kop.

6

Oxlade-Chamberlain našel přihrávkou Sáncheze, který se snažil dostat míč do vápna, ale pozorný Jošída přihrávku zastavil a získal balon pro Southampton.

5

Hráči Arsenalu jsou stále u míče, ale teď už se s ním přesunuli na vlastní území a zkusí to úplně od začátku.

4

Teď se hosté dostali s míčem na soupeřovu polovinu, kde také kombinují a hledají si cestičku k Forsterově svatyni, avšak tato cestička je zatím hodně trnitá, protože fotbalisté Southamptonu dobře vykrývají prostor.

4

Southampton je v úvodních minutách aktivní a svému soupeři nic nedovoluje, Arsenal takový start nejspíš nečekal.

3

K vidění byla první střela dnešního zápasu a na starost ji měl Davis, který dostal přihrávku od Redmonda a poté pálil z 25 metrů, avšak jeho rána byla nepřesná a Čech mohl zůstat v klidu.

2

Redmond byl znovu aktivní a rozehrávku soupeře přerušil, míč však opustil hrací plochu a následuje aut pro hosty.

2

V této chvíli je u míče Arsenal, který však zatím kombinuje pouze na vlastní polovině hřiště a je pod tlakem domácích borců.

1

Domácí tým hned na úvod rozehrávku svého soupeře aktivně napadal a balon odehrál do zámezí. Arsenal měl tedy výhodu autového vhazování a poté o míč přišel. Redmond našel na levém křídle Bertranda, který poslal centr před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do šance nedostal.

1

O úvodní výkop se postarali hráči Arsenalu, kteří dnes jistě budou chtít vyloupit St Mary's Stadium. Nicméně Southampton svému soupeři nic zadarmo rozhodně nedá.

1

-1

Obě základní jedenáctky jsou již na hrací ploše.

Southampton FC: Forster – Soares, Stephens, Jošida, Bertrand – S. Davis (C), Romeu, Ward-Prowse – Tadić, Gabbiadini, Redmond.
Náhradníci: Hassen – Cáceres, Pied, Højbjerg, Boufal, S. Long, Jay Rodriguez.

Arsenal FC: Čech (C) – Holding, Mustafi, Monreal – Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Gibbs – Özil, Alexis Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Ospina – Gabriel, Bellerín, Coquelin, Iwobi, Giroud, Walcott.

Rozhodčí: Moss – Smart, Bennett.

V rámci Premier League se tyto dva celky střetly naposledy 10. září 2016 na Emirates Stadium, v Londýně. Do vedení šel Southampton už v 18. minutě, když si Petr Čech dal vlastní gól, ale Arsenal nesložil zbraně, zabojoval a Koscielny ve 29. minutě vyrovnal na 1:1. V samotném závěru pak padla ještě jedna branka a vstřelil ji Sánchez, když zahrával pokutový kop, který bezpečně proměnil. Toto utkání sledovalo 59 962 fanoušků.

Arsenal FC neprožívá zrovna nejpovedenější sezónu a v tabulce mu patří 6. příčka. Hráči Arsenalu devatenáctkrát zvítězili, šestkrát remizovali a devětkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 66:42.

Southampton FC se v tabulce nachází na 10. místě a na svém kontě má 42 bodů. Fotbalisté Southamptonu jedenáctkrát zvítězili, devětkrát remizovali a čtrnáctkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 39:44.

Příjemný večer všem fanouškům Premier League. V Anglii je dnes na programu zápas mezi Southamptonem FC a Arsenalem FC. Veškeré dění se bude odehrávat v Southamptonu, na stadionu St. Mary's Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.