A dočkali se. Hráči Manchesteru City rozhodli zápas už v prvním poločase, v němž soupeři nastříleli tři góly. V 63. minutě sice snížil krásnou trefou Yannick Bolasie, ale více toho dnes domácí nepředvedli. Pep Guardiola tak poprvé porazil Everton a jeho svěřenci jen potvrdili suverénní vedení v tabulce PL.

90+3

90+3

Zápas se už opravdu jen dohrává. Hosté čekají na závěrečný hvizd.

Rooney
57. min Davies
Schneiderlin
11 Walcott
Walcott
Calvert-Lewin
75. min Baningime
Bolasie
14 Tosun
Tosun
79. min Niasse

Laporte
87. min Danilo
2 Walker
Walker
De Bruyne
77. min Gündoğan
Fernandinho
Silva
19 Sané
Sané
Sterling
64. min Silva

90

Seamus Coleman si troufl na Leroye Saného, který se ale nenechal obejít. Hosté si následně zkomplikovali situaci pokusem o konstruktivní rozehrávku, ale dobře to pro ně dopadlo. Kope se od Edersonovy brány.

89

Fotbalisté Manchesteru City nadále hrají svou hru. Chtějí zápas dokončit s balónem na kopačkách.

87

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Danilo.

86

Citizens jinak opět drží míč. Domácí se mohou prosadit jen z ojedinělé akce.

84

Trocha vzrušení na domácí straně. Schneiderlin našel centrem z hloubi pole hlavu úplně volného Oumara Niasseho, který však zamířil přímo do Edersona. Nakonec se ukázalo, že domácí hrot stál v ofsajdu.

83

Až teď. Domácí vhazují.

83

Hosté hrají se soupeřem bago. Hráči Evertonu se už několik minut nedotkli balónu.

82

Střely celkem – 5:17.

81

Začala už poslední desetiminutovka zápasu. Na žádné drama to nevypadá.

79

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Baye Oumar Niasse.

79

Ani takový rychlík, jako Kyle Walker, teď nedoběhl přihrávku spoluhráče. Bude se kopat od domácí brány.

78

Cenk Tosun zboural Vincenta Kompanyho. Oba aktéři si to ještě chvíli vyříkávali, ale sudí ani nepřerušil hru.

77

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Ilkay Gündoğan.

76

Před pár minutami jsem zmiňoval vzepětí Evertonu. Teď už se vše vrátilo do normálu a domácí za míčem jen běhají.

75

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Beni Baningime.

74

Nádhernou střelu vyslal tak z 25 metrů Fernandinho! Záložník Citizens jen těsně minul levou šibenici.

74

Hosté teď zapojili do rozehrávky také brankáře Edersona a nadále drží balón.

73

Hosté se ale snaží kontrolovat hru a nepouštět Everton na svou polovinu.

72

Do konce zápasu zbývá dvacet minut. Pokud by Everton ještě dokázal skórovat, tak bychom se mohli dočkat zajímavého závěru.

71

Dalekonosný pokus Leroye Saného se mezi tyče nevešel.

70

David Silva posílal dopředu Leroye Saného, který se s míčem zahnal až za brankovou čáru. To nadšeně kvitují domácí fanoušci.

68

O tom, že se Everton zvedl, svědčí i relativně vyrovnaná statistika držení míče za posledních deset minut. V předchozím průběhu zápasu přitom hráči Evertonu spíše jen běhali bez balónu.

66

Domácí přeci jen ožili! Na centr Bainese z levé strany si naběhl Cenk Tosun, který hlavou zamířil jen těsně vedle!

64

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Bernardo Silva.

63

Everton právě vstřelil branku!
Domácí z ničeho nic snižují! YANNICK BOLASIE to trefil nádherně! Kousek za šestnáctkou si natáhl míč na pravačku, přes bránícího Walkera vystřelil a balón se od bližší tyče odrazil do druhé tyče a od ní za brankovou čáru – 1:3.

62

Série nepřesností na obou stranách. Oba celky teď mají problém udržet míč.

60

Gabriel Jesus nemohl postupovat na bránu Toffees. Byl totiž v ofsajdu.

59

Hosté i po přestávce kontrolují míč. Pokud ho nemají, většinou jej rychle získají zpět.

57

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Tom Davies.

56

Vynikající zákrok předvedl Jordan Pickford! Z větší vzdálenosti vypálil Fernandinho a bránící hráč míč tečoval do protipohybu svého brankáře. Pickford ale ještě stihl zareagovat a vytáhl balón na roh!

54

Kyle Walker nabídl míč do šestnáctky pro Davida Silvu. Jeho střelu zablokoval Bolasie.

53

Z následného rohu Citizens nic nevytěžili.

52

Kyle Walker předkládal z pravé strany míč před bránu. Tam číhal Gabriel Jesus, toho však pokryl Phil Jagielka.

51

Teď už hosté rozehráli svou typickou kombinační hru.

50

V úvodu druhé půle sledujeme přeci jen zvýšenou aktivitu Toffees. Centr Yannicka Bolasieho zneškodnila obrana Citizens.

49

Rozehrával ho Rooney, ale Otamendi míč odhlavičkoval do bezpečí.

49

Ostrý centr Tosuna byl sražen do zámezí. Rohový kop pro Everton, první v zápase.

48

Raheem Sterling dohrál Leightona Bainese a byl mu odpískán faul. Domácí rozehrávají z vlastní poloviny.

46

Ani jeden z týmů o přestávce neprovedl žádné střídání. V případě domácích je to možná trochu překvapivé.

46

První poločas byl jednoznačnou záležitostí favorita. Everton na Manchester City nestačí a prohrává už 0:3. Hostům vyšel již začátek, když hned ve 4. minutě otevřel skóre Leroy Sané a ve 13. navýšil jejich náskok Gabriel Jesus. Třetí gól Citizens pak přidal Raheem Sterling. City Evertonu prakticky nepůjčují míč, a pokud zbytek zápasu vyloženě nevypustí, tak by se asi měli radovat z hladké výhry.

45+1

45+1

Rozhodčí prodlouží první poločas o minutu.

45

Yannick Bolasie fauloval v hlavičkovém souboji Otamendiho. Rozhodčí tak přerušil hru.

44

Rychlonohý Kyle Walker po pravé straně zatáhl míč dopředu, ale nakonec si netroufl na centr. Balón zasekl a přihrál ho dozadu.

43

Domácí to teď zkoušeli s vysunutějším presinkem. Citizens si ale při rozehrávce v klidu poradili.

41

Před námi je posledních pět minut první půle. Hosté mají nahráno a už mohou i trochu šetřit síly na středeční utkání LM proti Liverpoolu.

39

Everton dosud nebyl oblíbeným soupeřem Pepa Guardioly. Dnes to ale zavání debaklem Karamelek.

37

Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté navyšují svůj náskok! Fernandinho posunul míč na levé křídlo, kde byl rozběhnutý David Silva. Ten poslal před bránu parádní nabídku, kterou pohodlně uklidil do sítě RAHEEM STERLING – 0:3.

36

Domácí si teď několika přihrávkami trochu vylepšili chabou statistiku držení míče. Finální centr Bolasieho skončil jen u Edersona.

35

Držení míče – 15 % : 85 %

34

David Silva si na levém křídle natáhl míč více do středu a levačkou vystřelil. Zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.

33

Hostující ofenzivu podporují i stopeři. Zejména Aymeric Laporte je v tom velmi aktivní.

32

Ránu Raheema Sterlinga přizvedl nad bránu Jagielka. Pátý roh pro City.

30

Máme za sebou úvodní půlhodinu. Zápas se zatím vyvíjí tak, jak si vedoucí tým tabulky jistě představoval.

29

Phil Jagielka odehrál před Gabrielem Jesusem ve skluzu míč, aniž by se protihráče dotkl. Přesto je domácímu stoperovi pískán faul. S rozhodčím Tierneym si to ještě vysvětluje Morgan Schneiderlin, sudí si však trvá na svém.

28

Akce Citizens pokračovala. Odražený balón napálil nad bránu Gabriel Jesus.

27

David Silva posílal před bránu velmi dobrý míč. Před Gabrielem Jesusem zachraňoval jeden z obránců.

26

Utkání se odehrává pod taktovkou favorita. Citizens si vyměňují rychlé přihrávky a hrají tak svůj typický fotbal.

25

Ederson, který je většinou jistý při výbězích, teď minul míč. Za ním byl ale jeho obránce a ten už balón do bezpečí odpálil.

22

Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Nicolás Otamendi. Domácí bránu však netrefil.

20

Rychlý protiútok Citizens. Sané odcentroval na zadní tyč, kam si nabíhal Kyle Walker. Ten se netrefil do zakončení ideálně a bránu minul.

19

A Leighton Baines nemířil vůbec špatně. Levačkou zakroutil míč tak půl metru vedle šibenice!

18

Domácí budou zahrávat přímý kop z nějakých 22 metrů. To je zajímavá pozice.

16

Dobrou příležitost měl Leroy Sané. Ten střílel z levé strany šestnáctky k bližší tyči, ale Pickford míč vytěsnil na roh.

15

Zápas začal pro Manchester City výborně. Vypadá to, že nepříznivou bilanci s Evertonem dnes Pep Guardiola zlomí.

13

Nedáš – dostaneš! Hosté hned po rozehrávce od brány přešli do rychlého protiútoku. Na pas za obranu si naběhl Kevin De Bruyne, který odcentroval na hlavu GABRIELA JESUSE, jenž se nemýlil. Pickford se sice míče dotkl levým ramenem, ale vytěsnit ho nedokázal – 0:2.

12

Mohlo být srovnáno! Po centru Calverta-Lewina z pravé strany zamířil nad břevno téměř odkryté brány Yannick Bolasie!

11

Na centr Rooneyho si naběhl Phil Jagielka. Hlavička zkušeného stopera však nebyla přesná.

10

Domácí budou rozehrávat standardní situaci. Míč si staví Wayne Rooney.

9

Průnik Kylea Walkera zastavil domácí obránce. Walker ho navíc fauloval a rozehrávat tak bude Everton.

8

Pep Guardiola má, nicméně, svým svěřencům stále co říkat. Neustále pochoduje u lajny a gestikuluje.

6

Fotbalisté z Manchesteru začali utkání přesně tak, jak potřebovali. Rychle se ujali vedení a hru mají nadále pod kontrolou.

4

Tak tohle bylo hodně rychlé! Aymeric Laporte poslal míč na rozběhnutého Davida Silvu, který od brankové čáry odcentroval na LEROYE SANÉHO, který přesně trefeným halfvolejem uklidil balón mimo dosah brankáře Pickforda.

4

Domácí se ubránili, Citizens ale zatím zůstávají u míče.

3

Z levé strany poslal do šestnáctky ostrý centr Leroy Sané. Michael Keane odvrací balón na roh.

1

Hosté se ujímají balónu a kombinují. To dnes bude asi častý obrázek.

1

Everton FC: Pickford – Coleman, M. Keane, Jagielka (C), Baines – Rooney, Schneiderlin – Walcott, Calvert-Lewin, Bolasie – Tosun.
Náhradníci: Robles – Cuco Martina, Ra. Funes Mori, Davies, Vlašić, Baningime, Niasse.

Manchester City: Ederson – Otamendi, Kompany (C), Laporte – Walker, De Bruyne, Fernandinho, D. Silva, Sané – Sterling, Jesus.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Gündoğan, B. Silva, Adarabioyo, Zinčenko, Nmecha.

Rozhodčí: Tierney – Smart, Eaton.

Everton je jediným týmem z Premier League, který Citizens od příchodu manažera Guardioly ještě neporazili. V loňském ročníku Karamelky remizovaly 1:1 na hřišti soupeře a doma bleděmodré smetly dokonce 4:0. V úvodu této sezóny si pak odvezly ze hřiště soupeře další remízu 1:1.

Everton FC (9. místo, 11 – 7 – 13, skóre 37:50, 40 bodů)
Everton neprožívá zrovna úspěšnou sezónu. Po letních přestupech vedení klubu myslelo na evropské poháry, ale realita je trochu jiná. Nepřesvědčivé výkony už během sezóny odnesl manažer Ronald Koeman. Také pod jeho nástupcem Samem Allardycem byly výsledky týmu dlouho jako na houpačce, ale poslední dva zápasy Toffees vyhráli a usadili se na devátém místě tabulky.

Posledních 5 zápasů Evertonu v PL:
Everton – Crystal Palace 3:1
Watford – Everton 1:0
„Burnley“ – Everton 2:1
Everton – Brighton 2:0
Stoke – Everton 1:2

Manchester City (1. místo, 26 – 3 – 1, skóre 85:20, 81 bodů)
Citizens naprosto suverénně míří k mistrovskému titulu. Dosud si připsali jedinou porážku a tabulku vedou o 16 bodů před městskými rivaly United. Svěřenci Pepa Guardioly navíc stále pokračují i v Lize mistrů, kde je ve čtvrtfinále čeká v anglickém souboji Liverpool. Bleděmodří momentálně v lize drží sérii čtyř výher v řadě.

Posledních 5 zápasů Man. City v PL:
Burnley – Man. City 1:1
Man. City – Leicester 5:1
Arsenal – Man. City 0:3
Man. City – Chelsea 1:0
Stoke City – Man. City 0:2

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Po reprezentační přestávce pokračuje anglická Premier League svým 32. kolem. Devátý Everton hostí letošního ligového suveréna Manchester City. Favorit utkání je tedy jasný, ale pozor. Toffes jsou jediným mužstvem, které Citizens od loňského příchodu manažera Pepa Guardioly ještě nedokázali porazit!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.