Newcastle v důležitém souboji o záchranu a "šest bodů" porazil Huddersfield, když v průběhu prvního poločasu neproměnil několik slibných šancí, deset minut před koncem mu ale vystřelil tři body Ayoze Pérez. Manažer Rafael Benítez slaví se svými svěřenci důležité vítězství a bude se jim nyní dýchat o něco lépe. Konečný výsledek utkání Premier League v St. James' Parku. Newcastle United 1 Huddersfield 0.

90+5

90+4

Scott Malone si naběhl na vzdálenější levé tyči na krásný centr Aarona Mooye, jenže mu nevyšlo zpracování a od jeho hrudi se míč odrazil do náruče Martina Dúbravky, kterého fauloval, a útok Huddersfieldu ztroskotal.

Newcastle UnitedNewcastle United(4-4-1-1)

Ritchie
67. min Atsu
Shelvey
10 Diamé
Diamé
79. min Hayden
15 Kenedy
Kenedy
17 Pérez
Pérez
9 Gayle
Gayle
75. min Slimani

Huddersfield Town(4-2-3-1)

1 Lössl
Lössl
2 Smith
Smith
83. min Mounié
van La Parra
86. min Malone
Pritchard
Kachunga
56. min Quaner

90+3

Terence Kongolo se odvážně snažil proniknout do šestnáctky na levé straně hřiště a málem se mezi třemi protihráči prodral ke střele, nakonec ale ve své snaze neuspěl. Ani následný centr z levé strany nic nepřinesl.

90+3

Dnešní utkání sleduje 52261 diváků.

90+2

Huddersfield se opět marně snažil prosadit na levém křídle, kde přišel o míč a Newcastle mohl podniknout protiútok.

90+1

Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.

90

Scott Malone se rozebíhal podél levé postranní čáry, jenže dlouhý kolmý pas mířil do ofsajdu. Hra byla přerušena.

89

Hra se odehrává na pravé straně útočné poloviny Newcastlu a nevypadá to zatím na závěrečný tlak Huddersfieldu, který krátce před koncem utkání prohrává v St. James' Parku 1:0.

88

Newcastle na pravém křídle vybojoval rohový kop, který v závěru zápasu rozehrál takticky nakrátko, aby ušetřil cenné sekundy. Christian Atsu ovšem vzápětí fauloval.

87

Jonathan Hogg drobně zatáhl zezadu za pravou ruku Kenedyho, který se ihned zřítil k zemi, jako by ho na nože brali. Oba kohouti se poté střetli hlavami, obešlo se to ale bez karty. Jonathan Hogg mohl být vyloučen.

86

Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Rajiv van La Parra, přichází Scott Malone.

85

Jonjo Shelvey se postavil k rozehrání standardní situace a zvolil přímou střelu na bránu, jeho rána pravačkou ale zamířila vysoko nad bránu a málem opustila St. James' Park.

84

Střídající Collin Quaner ve středu obranné poloviny hřiště fauloval ve hlavičkovém souboji Islama Slimaniho a viděl kartu.

84

Huddersfield se snaží rychle vyrovnat, jenže jeho útočné snažení je zatím hodně bezzubé. Domácí navíc mají šanci udeřit do otevřené obranný hostujícího celku, který už riskuje.

83

Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Tom Smith, přichází Steve Mounié.

80

Newcastle právě vstřelil branku!
Christian Atsu krásně odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější levé tyči míč s problémy Jonas Lössl pravou rukou vyboxoval pouze na kopačku Kenedyho, který se neukvapil se zakončením, a AYOZE PÉREZ po jeho přihrávce ve skluzu poslal míč k levé tyči! Newcastle vede 10 minut před koncem 1:0! Asistence: Kenedy.

80

Newcastle sáhl k poslednímu střídání a je jasné, že Rafael Benítez se dnes rozhodně nechce spokojit s remízou 0:0.

79

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Mohamed Diamé, přichází Isaac Hayden.

78

Jonjo Shelvey předvedl nádherný dlouhý kolmý pas, po kterém se na pravé straně šestnáctky ocital ve velké šanci střídající Islam Slimani, jenže mu nevyšlo zpracování míče.

77

Collin Quaner unikal na ose hřiště a ve středovém kruhu ho fauloval Mohamed Diamé, který se mu postavil do cesty.

76

Islam Slimani před pár okamžiky nahradil Dwighta Gaylea a dočkal se v St. James' Parku vřelého přivítání.

75

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Islam Slimani.

74

Maphies kombinují na pravé straně útočné poloviny, jenže jejich kombinace je vestoje a Huddersfield dobře brání.

73

Islam Slimani už netrpělivě čeká na svůj debut v dresu Newcastlu, do kterého přišel v lednu z Leicesteru City.

71

Islam Slimani už je připraven u postranní čáry a za pár okamžiků přijde na hrací plochu místo Dwighta Gaylea.

70

Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a Newcastle hraje v důležitém souboji o záchranu s Huddersfieldem bez branek. Po přestávce je zatím hra hodně vyrovnaná.

69

Na lavičce Newcastlu je dnes připraven Islam Slimani, tak uvidíme, zda se konečně dočká po zranění debutu v dresu Maphies. Florian Lejeune vypálil mezitím hodně nepřesně.

68

Christian Atsu přišel na trávník místo Matta Ritchieho, který měl v prvním poločase největší šanci dosavadního průběhu utkání, jenže ho fantasticky vychytal Jonas Lössl.

67

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Christian Atsu.

66

DeAndre Yedlin krásně odcentroval z pravé strany a Ayoze Pérez na přední tyči v akrobatické pozici mířil hodně mimo.

66

V pokutovém území Newcastlu poté došlo k několika odrazům míče a Martin Dúbravka ho snadno sebral ze země.

65

Collin Quaner na pravé straně šestnáctky vybojoval rohový kop, který rozehrál Aaron Mooy, a po jeho krásném centru se na vzdálenější levé tyči dostal do zakončení hlavou Zanka. Jeho prudká hlavička ale byla zablokována!

64

Druhý poločas není tak atraktivní jako úvodních pětačtyřicet minut a Newcastle se zatím po přestávce do šance nedostal. Huddersfield navíc může zahrozit z rohového kopu.

63

Ayoze Pérez se snažil proniknout na pravé straně do šestnáctky a už byl uvnitř ní, jenže rychle k němu přispěchal se skvělý skluzem Christopher Schindler a vybojoval odkop.

62

Rajiv van La Parra předvedl na levé straně hřiště parádní sprint, a přestože v blízkosti šestnáctky podklouzl, míč dokázal na chvíli udržet, nakonec ho ale přece ztratil.

60

Christopher Schindler neumožnil Newcastlu na pravém křídle rychle vhazovat a za nesportovní chování viděl žlutou kartu.

60

Huddersfield se po necelé hodině hry dostal k teprve třetí střele, stejně jako dvě předchozí ale byla opět nepřesná.

59

Laurent Depoitre měl sice míč pod nohama, dokázal si ho ale srovnat na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní diagonální střele, která minula vzdálenější levou tyč.

58

Dwight Gayle krásně narazil míč na levou stranu šestnáctky Ayozeovi Pérezovi, jenže domácí hráč se ocitl v ofsajdu.

57

Fotbalisté Newcastlu po přestávce třikrát dojeli nepříjemně kotník Eliase Kachungy, který kvůli zranění musel odstoupit.

56

Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Elias Kachunga, přichází Collin Quaner.

55

Elias Kachunga zůstal sedět na trávníku poté, co ho opět dohrál Kenedy uprostřed hřiště, a hosté připravují střídání.

54

Ayoze Pérez si na pravé straně šestnáctky rychle zpracoval míč po kolmé přihrávce a z druhého doteku ho posílal před bránu, uprostřed pokutového území ale našel pouze Zanku.

53

Úvod druhého poločasu se nese ve znamení ostrých osobních soubojů a žádnou šanci zatím diváci v St. James' Parku po přestávce neviděli. Nic na tom nezměnil ani dlouhý pas Newcastlu, který v pohodě stáhl ze vzduchu Jonas Lössl.

52

Elias Kachunga je zpět na trávníku a běhá jako laňka, takže s největší pravděpodobností bude v pořádku.

51

Elias Kachunga v úvodu druhého poločasu podruhé odchází za postranní čáru a uvidíme, zda se za chvíli opět vrátí do hry.

50

Elias Kachunga se snažil na pravé straně šestnáctky dostat ke střele, jenže na její hranici ho fantastickým skluzem odzbrojil Kenedy, jehož zákrok byl čistý, hostující útočník ale zřejmě definitivně dohrál, protože opět byl zasažen jeho kotník.

47

Jonjo Shelvey vypálil zpoza šestnáctky hodně vedle pravé pravé tyče, div, že netrefil rohový praporek. Elias Kachunga odešel za postranní čáru a Jonas Lössl odkopával od brány.

46

Huddersfield rozehrál druhý poločas a hned v jeho v úvodu má problém, protože Elias Kachunga zůstal ležet na hrací ploše a vypadá to, že utrpěl nepříjemné zranění kotníku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

Newcastle byl během úvodních pětačtyřiceti minut vládcem na hřišti a vytvořil si řadu brankových příležitostí, z nichž tři měl na svědomí Dwight Gayle, jenže ani jednu z nich nedokázal využít, stejně jako po čtvrthodině hry Matt Ritchie, kterého fantasticky vychytal Jonas Lössl. Skóre po prvním poločase v St. James's Parku. Newcastle United 0 Huddersfield 0.

45+1

45+1

Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45

Jonjo Shelvey, bývalý hráč Swansea, se postavil k rozehrání standardní situace. Jeho dlouhý pas byl ale příliš krátký a Huddersfield ho bez problému odvrátil. Následovala rána Kenedyho zpoza šestnáctky, stejně jako ta předchozí ale byla zablokována.

44

Jamaal Lascelles z pravé strany hřiště nakopl míč dopředu a ve stejnou chvíli do něj tvrdě vlétl Laurent Depoitre, který může být rád, že krátce před přestávkou neviděl žlutou kartu.

43

Dwight Gayle je jednoznačně nejlepším mužem na hřišti, zatím ale St. James' Park rozradostnit gólem nedokázal.

42

DeAndre Yedlin poslal do ohně z pravého křídla krásný přízemní centr, po kterém se na hranici malého pokutového území se skluzu natáhl Dwight Gayle a tečoval ho vedle vzdálenější levé tyče. Ovšem tak nepřesně, že míč dokonce zůstal ve hře.

41

Paul Dummett se nerozpakoval a z pozice obránce se dostal ke střele zpoza šestnáctky, jeho rána ale byla zablokována a Jonas Lössl zásluhou spoluhráčů zasahovat nemusel.

40

Tom Smith si počínal na pravé straně šestnáctky hodně důrazně a jeden z domácích fotbalistů skončil na trávníku, penalta se ovšem proti Huddersfieldu krátce před přestávkou nepískala a hra pokračovala plynule dále.

39

Kenedy se nerozpakoval a zpoza šestnáctky napřáhl k tvrdé přízemní ráně pravačkou, která byla ještě před její hranicí zablokována. Míč se odrazil vedle levé postranní čáry.

38

Newcastle se usadil na útočné polovině, zatím se ale k ohrožení brány Huddersfieldu snaží prodrat marně.

37

Dwight Gayle měl na levé straně pokutového území k míči po dlouhé kolmé přihrávce příliš daleko a Jonas Lössl rychle vyběhl ze své brány, aby u něj byl jako první.

36

Jamaal Lascelles centroval do šestnáctky od pravé postranní čáry, jenže v pokutovém území nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by se dostal k ohrožení hostující brány.

34

DeAndre Yedlin byl na pravé straně obranné poloviny hřiště faulován a Newcastle se mohl vydat směrem vpřed, kdyby ovšem jeden z jeho spoluhráčů v útoku nefauloval.

33

DeAndre Yedlin si na pravém křídle krásně srovnal krok a do šestnáctky poslal přízemní centr, který propadl až na vzdálenější levou tyč, kde Dwight Gayle vypálil těsně nad!

31

Ze zápasu uběhlo úvodních třicet minut a Newcastle je výrazně lepším týmem, zatím se ale prosadit nedokázal. Jonas Lössl si připsal dva dobré zákroky a Dwight Gayle před pár okamžiky po krásném lobu těsně minul levou tyč brány.

29

Newcastle rychle rozehrál standardní situaci a po dlouhém nákopu vpřed se řítil sám na bránu Dwight Gayle, který se dobře snažil přehodit vybíhajícího brankáře Jonase Lössla, jenže jeho lob těsně minul levou tyč!

28

Jonathan Hogg zastavil rychlý protiútok Newcastlu na půlící čáře taktickým faulem, za který viděl žlutou kartu.

28

Tom Smith z pravé strany šestnáctky posílal před bránu nebezpečný přízemní centr, domácího ho ale na přední tyči odvrátili a Newcastle přečkal nebezpečnou situaci.

27

Jonjo Shelvey v blízkosti půlící čáry rozehrál na levém křídle standardní situaci a Jonas Lössl vyběhl ze své brány, aby v blízkosti hranice šestnáctky vyboxoval míč do bezpečí.

26

Dwight Gayle si na levé straně hřiště zpracoval míč a zpoza šestnáctky napřáhl rychle k přízemní střele, která mířila k přední tyči, zároveň se ale stala snadnou kořistí Jonase Lössla.

25

Jonjo Shelvey se snažil po odvráceném centru Huddersfieldu z rohového kopu doběhnout míč na útočné polovině hřiště, jenže to by musel mít na zádech raketu, aby ho dohnal.

24

Huddersfield poprvé vystrčil rohy a na pravé straně hřiště v rychlém sledu dvakrát vypálil zpoza šestnáctky, obě střely ale byly zablokovány. Druhá na rohový kop, který nic nepřinesl.

23

Newcastle se snažil na levém křídle zrychlit hru kolmou přihrávkou, která byla příliš prudká pro jednoho z domácích fotbalistů, a Jonas Lössl v klidu odkopával od své brány.

22

Hra je z obou stran hodně opatrná. Newcastle má sice nadále územní převahu, do další šance se ale zatím nedostal. Domácí často tahají akce po levém křídle, jenže hosté tam vyplňují volné prostory a bez problému odvrací míč za postranní čáru.

19

Kenedy rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a jeho následný přetažený centr byl příliš vysoký pro jednoho z jeho spoluhráčů, který sice na vzdálenější levé tyči vyskočil vysoko, ani tak se ale do zakončení nedostal.

17

Oba týmy v rychlém sledu rozehrály rohový kop, Newcastle a poté Huddersfield se ale vzápětí k ničemu nedostal.

16

Matt Ritchie využil laxního bránění Huddersfieldu a na levé straně šestnáctky se prodral ke střele, kterou vybíhající Jonas Lössl levou nohou fantasticky vykopl na rohový kop!

14

Dwight Gayle vystřihl uprostřed šestnáctky parádní nůžky, jeho střela přes hlavu ale byla zablokována a Jonjo Shelvey bez přípravy zamířil zpoza šestnáctky po zemi těsně vedle levé tyče!

13

Newcastle se na pravém křídle dostal k nádhernému zpětnému centru do šestnáctky, jenže žádný z domácích fotbalistů na něj v pokutovém území doskočit nedokázal a do šance se tedy nedostal. Huddersfield pečlivě brání a zatím mu tato taktika vychází.

11

Ze zápasu uplynulo úvodních deset minut, během nichž byl Newcastle směrem vpřed aktivnější, zatím si ovšem nevytvořil žádnou brankovou příležitost. Huddersfield dobře brání.

8

Jamaal Lascelles to přehnal s důrazem na útočné polovině Newcastlu a za ostrý faul si vysloužil žlutou kartu.

7

Jonjo Shelvey se postavil k rozehrání volného přímého kopu a napřáhl k prudké střele pravačkou, jeho rána ovšem trefila pouze jednoho z hráčů Huddersfieldu stojícího ve zdi.

6

Ayoze Pérez se snažil prosadit na ose hřiště v blízkosti šestnáctky a Aaron Mooy viděl po faulu na jeho osobu žlutou kartu.

5

Jonjo Shelvey se nedokázal prosadit na levém křídle a fotbalisté Huddersfieldu mohli v poklidu vhazovat.

3

Fotbalisté Huddersfieldu rozehráli na levé straně hřiště standardní situaci a po odvráceném centru zkusil vypálit ze střední vzdálenosti Alex Pritchard, jeho přízemní střela ale byla hodně nepřesná.

2

Rajiv van La Parra se snažil prosadit na levém křídle, kde během sprintu dvakrát ustál hru tělem v podání DeAndreho Yedlina, jenže domácí obránce nakonec přece jen fauloval.

1

Newcastle obstaral výkop zápasu a ihned se vrhl směrem vpřed, úvodní akci Maphies ale zastavil ofsajd, po kterém už byla následná střela zpoza šestnáctky mířící vedle pravé tyče zbytečná.

1

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett – Ritchie, Shelvey, Diamé, Kenedy – Ayoze Pérez – Gayle.
Náhradníci: Darlow – Clark, Manquillo, Jacob Murphy, Hayden, Atsu, Slimani.

Huddersfield Town: Lössl – Smith (C), Schindler, Zanka, T. Kongolo – Hogg, Mooy – van La Parra, Pritchard, Kachunga – Depoitre.
Náhradníci: Coleman – Malone, Hadergjonaj, Biling, Ince, Quaner, Mounié.

Rozhodčí: Martin Atkinson. Asistenti: Lee Betts, Stephen Child. Čtvrtý rozhodčí: Stuart Attwell.

Huddersfield v sobotu odpoledne čeká souboj o šest bodů v St. James' Parku, kde vyzve v důležitém utkání o záchranu Newcastle, v jehož dresu si odbude debut Islam Slimani. Alžírský reprezentant se sice přidal k Maphies z Leicesteru už během ledna, jenže vinou zranění stehna si musel na premiéru v černobílém dresu počkat, během tohoto víkendu už by měl ale nastoupit v základní sestavě. Manažer Rafael Benítez před vzájemným zápasem odmítl diskuze o tom, že by vítězství mohlo ukončit obavy Newcastlu ze sestupu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.