Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 31. července 2021 Ignác

Online reportáž

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:11.

Je konec! Chelsea nakonec dokázal v dnešním utkání zvítězit a po zásluze bere plný počet bodů. Burnley začalo hrát až ve druhém poločase, avšak Chelsea hrozila z rychlých kontrů. Řadu vyložených šancí si vytvořil aktivní Morata, jenž ani natřikrát nepřekonal Popeho. Burnley se díky dnešní porážce vzdaluje Evropa, Arsenal bude moci využít tuto ztrátu.

90+4

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Burnley FC(4-4-2)

29 Pope
Pope
2 Lowton
Lowton
28 Long
Long
Tarkowski
23 Ward
Ward
25 Lennon
Lennon
87. min Wells
4 Cork
Cork
Westwood
Gudmundsson
10 Barnes
Barnes
11 Wood
Wood
72. min Vokes

Chelsea FC(3-4-2-1)

Courtois
Azpilicueta
24 Cahill
Cahill
Rüdiger
15 Moses
Moses
Bakayoko
7 Kanté
Kanté
33 Emerson
Emerson
85. min Zappacosta
11 Pedro
Pedro
9 Morata
Morata
71. min Hazard
18 Giroud
Giroud

Rozhodčí: Madley – Perry, Holmes

Náhradníci
Burnley FC
 • 1Heaton
 • 3Taylor
 • 8Marney
 • 9Vokes
 • 13Hendrick
 • 21Wells
 • 26Bardsley
Náhradníci
Chelsea FC
 • 4Fàbregas
 • 1Caballero
 • 8Barkley
 • 10Hazard
 • 22Willian
 • 21Zappacosta
 • 27Christensen
90+2

Chelsea kontroluje závěrečné minuty a na hrací ploše se neděje nic moc zajímavého.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

88

Gudmundsson byl donucen poslat míč až na vlastní obrannou polovinu, což domácím rozhodně nehraje do karet.

87
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Nahki Wells.

86

Burnley se absolutně nemůže dostat ke souvislejší práci s míčem, naopak je to soupeř, který usiluje o další přesný zásah.

85
Střídání

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Emerson, přichází Davide Zappacosta.

84

Pedro dlouho nevěděl, co udělat s míčem. Nakonec si počkal na náběh Girouda, jehož střela z velkého úhlu přinesla rohový kop.

83

Emerson rozehrál volný kop nakrátko s Hazardem, načež to druhý jmenovaný zkoušel chytrým lobem na Pedra. Domácí obrana zafungovala na jedničku.

82

Zároveň se nám utkání dostalo do závěrečné desetiminutovky. Burnley se v dnešním utkání neopírá o dobrou defenzívu, ta totiž nadělala už velkou řadu chyb.

81

Domácí obrana opět zapomněla na náběh Mosese, který zřejmě mohl střílet. Místo toho ještě přihrával pod sebe, což nebylo dobré řešení.

80

Zdálo se, že se Wardovi podařilo čistým způsobem obrat Bakayoka o balón, nakonec to bylo přesně naopak. Je tu přímý kop pro Chelsea.

79

Obrázek hry se nikterak nemění. Burnley se sice snaží vstřelit vyrovnávací trefu, hosté si dávají pozor na přesnost svých přihrávek.

74

Na pořadu dne byl další rohový kop, na který si naskočil novic na hrací ploše Vokes. Jeho hlavička směřovala pouze do rukavic brankáře.

73

Střídající Morata rozhodně patřil mezi nejaktivnější hráče dnešního zápasu, nicméně on sám spálil hned tři tutové příležitosti.

72
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Sam Vokes.

71
Střídání

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Eden Hazard.

70

Remízový stav tak moc dlouho nevydržel, domácí trochu polevili a ihned z toho byla inkasovaná branka. Za postranní čárou se nám chystá první střídání.

69
Góly

Chelsea právě vstřelila branku!
Jenomže hosté si berou jednobrankové vedení zpět! Nejdříve nebezpečně pálil Emerson, jeho ránu ale Pope vyrazil před sebe. Z následné akce se prosazuje VICTOR MOSES, jenž si v šestnáctce našel volný balón, který poslal přesně k tyči.

68

Lowton chtěl hodně čitelnou přihrávku oslovit Barnese, tento úmysl ale přečetl také Cahill. Hostující kapitán se rozhodl uklidnit hru.

67

Lowton si poradil s napadajícím Emersonem, který vůbec nezasáhl kulatý nesmysl. Posléze mu přišel na pomoc Rüdiger, jenž už byl úspěšnější.

66

Ihned po přechodu na útočnou polovinu se nedovoleným zákrokem prezentoval právě Barnes. Chelsea ale rychle přišla o balón.

65

Jedno je jisté, v tuto chvíli se začíná opět od začátku. Burnley tak těžilo z dobrého vstupu do druhé dějství, hosté by měli opět zvýšit aktivitu.

64
Góly

Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí hráči se konečně dočkali vyrovnávací trefy! Na pravé straně se k míči dostal Gudmundsson, jehož tvrdou ránu ještě tečoval na malém vápně ASHLEY BARNES. Hosté se dožadovali ofsajdu, nicméně branka platí!

64

K sympatické navštívence se odvážil Moses, jenž nakonec vypálil přímo do náruče Popeho. Domácí brankář předvedl rutinní zákrok.

63

Hostující forvard už je zpátky na nohou a může se pokračovat v totožném složení hráčů. Pope bude moct odkopávat od své svatyně.

62

Hra je přerušena, na hrací ploše totiž zůstal ležet Giroud. Bývalý hráč Arsenalu zřejmě otřesen po předchozím souboji o míč.

61

Máme za sebou hodinu hry a v tuto chvíli sledujeme územní převahu Burnley. Domácí výrazně zpřesnili hru, ještě tomu chybí větší šance.

60

Po Courtoisově odkopu se Morata dostal ke krátké práci s kulatým nesmyslem, načež mu pod kopačky doslova přiletěl Long.

59

Domácí jsou i nadále u balónu. Tentokráte se Lowton postaral o autové vhazování, po kterém Rüdiger vrátil míč zpátky za autovou čáru.

58

Zatím hodně nevýrazný Lennon se snažil rozhýbat hru svého celku na pravé strany, tam mu ale souvislejší práci s míčem nedopustil Emerson.

57

Gudmundsson se postaral o rozehrávku druhého rohového kopu. Jeho nabídka měla ideální výšku, Giroud jí ale poslal ven z nebezpečného prostoru.

56
Důležité

Tak to je neskutečné! Morata pelášil od poloviny hrací plochy sám na bránu, svůj driblink s míčem ale zakončil střelou těsně vedle tyče.

55

Burnley zatím předvádí úplně jiný fotbal, než tomu bylo v prvním dějství. Najednou to jsou domácí, kdo udává tempo zápasu.

54

Wood opět uspěl ve vzduchu a po Cahillově minele se mohl do vyložené šance řítit Barnes. Hostující kapitán ale přispěchal s důležitým skluzem.

53

Ward se podíval vpřed a okamžitě zkoušel najít některého z útočníků. I tentokráte vystoupil z obranné linie včas Azpilicueta.

52

Giroud si rovnal míč ke střele, kterou nakonec vypustil z rohu pokutového území. Do rány se ale obětavým způsobem položil Long.

51

Cork byl sice nejvýše ve vzduchu, široko kolem ale nebyl žádný hráč ve stejném dresu. K volnému míči se tak dostal pozorný Cahill.

50

Následně si ofsajdové postavení nepohlídal hodně aktivní Wood. To následně potvrdil také opakovaný záběr, Courtois tak bude vykopávat.

49

Burnley se dožadovalo odpískání nedovoleného zákroku na Wooda, hlavní sudí ale nereaguje. Hosté se tak můžou dostat na druhou pozici.

48

Hned v úvodu se k míči dostal Gudmundsson, který ještě hledal lépe postaveného Wooda. Ten se ale v pádu nedostal do zakončení.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou úvodní dějství, jenž nám nabídlo trochu překvapivý průběh utkání. Burnley bylo většinu času na vlastní polovině, kde odráželo útoky soupeře. Chelsea se nakonec dočkala kýžené branky, avšak brankový rozdíl mohl být mnohem větší.

45+1

První poločas skončil.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

43

Hra je přerušena, neboť po zákroku Lowtona skončil na zemi Cahill. Nevypadá to na nic vážného a hostující kapitán by měl pokračovat ve hře.

42

Kanté měl najednou před sebou opravdu hodně prostoru na zakončení, svojí ránu zpoza šestnáctky poslal vysoko nad břevno.

41

Emerson se drze dostal za záda Lowtona, který v rychlostním souboji evidentně nestíhal. Prudká nabídka opět skončila na pozorném hráči Burnley.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

39

Na zadní tyči se po balónu natahoval Pedro, i tak ho kopačkou nedokázal zasáhnout. Následně španělský forvard nevyzrál na Tarkowskiho.

38

Courtois nemusel ani v tomto případě řešit nic ošemetného, naopak se sám dostal k odkopu. Po něm si ale útočným faulem pomohl Morata.

37

Barnes svedl další z řady osobních soubojů, tentokráte proti Mosesovi. Úspěšnější byl nakonec domácí hráč, jenž vybojoval autové vhazování.

36

Burnley je stále směrem dopředu naprosto bezzubé. Nyní se Long chtěl dostat s míčem ke středovému kruhu, zde ale neměl potřebnou podporu.

35

Chelsea měla ještě k dispozici rohový kop, který směřoval na hranici malého vápna. Polovysokou nabídku ale odklidil Tarkowski.

34
Důležité

Morata selhal i v další šanci! Tentokráte ho dokázal vysunout Giroud a prvně jmenovaný opět trefil pouze vyběhnuvšího brankáře.

29

Chelsea měl k dispozici přímý kop z hodně dobré pozice. K rozehrávce se postavil Pedro, jehož technická rána skončila zhruba metr vedle tyče.

28
Karty

Žlutou kartu dostává James Tarkowski (Burnley FC).

27

Po Emersonově autovém vhazování chtěl Morata prodloužit míč na Girouda. Posledně jmenovaný se ale nacházel úplně někde jinde.

26

Hra se nám hodně zklidnila a k vidění není nic moc zajímavého. Chelsea je stále častěji u míče a soupeř se musí pouze bránit.

25

Opět sledujeme tradiční obrázek hry. Hostující zadáci rozjeli kolotoč krátkých přihrávek na vlastní polovině, míč má na kopačce Cahill.

24

Hned dvojice hostujících hráčů šla do Barnese za hranicí pravidel a pochopitelně je pískáno. Domácí okamžitě rozehráli standardku.

23

Už, už se zdálo, že se Woodovi podařilo sklepnout míč na útočného parťáka Barnese, ihned poté ale vyletěl praporek pomezního – ofsajd.

22

Wardova přihrávka byla příliš čitelná, navíc jí chyběla i větší přesnost. Moses ale nevyvezl balón a Burnley se tak dostává zpět k míči.

21

Na úvodní branku dnešního zápasu jsme čekali něco málo kolem dvaceti minut. Nyní budou muset domácí výrazně zabrat.

20
Góly

Chelsea právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Cahillovi se konečně podařilo oslovit naběhnuvšího Mosese, který se natlačil až do malého vápna. Tam byla jeho přihrávka zablokována do brány. Postaral se o to domácí zadák KEVIN LONG.

20

Podobným způsobem to zkoušel domácí zadák Long, jenž ale mířil o poznání přesnější. Wood navíc uspěl v hlavičkovém souboji.

19

Cahillovi se nyní absolutně nepovedlo odkopnout míč na druhou stranu, navíc při tomto pokusu podklouzl. Hrát tak bude brankář Pope.

18

O malý okamžik později chtěl Pedro přenést hru na levou stranu na naběhnuvšího Emersona. Přihrávka byla o něco delší.

17

Emerson si zasekl míč ke středu hrací plochy a poté oslovil další záložníky. Zpoza šestnáctky to zkoušel Pedro, jeho pokus směřoval vysoko na tribunu.

16

Barnes se dostal tělem před Azpilicuetu, jehož ruce pracovaly příliš okatě. I tak není pískáno, hrát tak bude londýnský celek.

15

Pedro se dostal do trochu nezvyklého postavení, přičemž operoval kousek za útočnou polovinou. Po přihrávce se ale přesunul zpět do útoku.

14

Morata si hodil míč kolem Longa, nicméně poté pod jeho nohy přiletěl Tarkowski, který poslal kulatý nesmysl na druhou stranu.

13
Důležité

První velká šance! Morata se řítil z úhlu na brankáře, kterého chtěl podstřelit. Pope jeho zakončení nakonec vyrazil špičkou kopačky.

12

Je tu ofsajd. Barnes si totiž nepohlídal svůj náběh za míčem, na což ho upozornil pomezní rozhodčí se svým praporkem.

11

Emerson si nevěřil na centr, místo toho se jeho kolegové usadili kolem pokutového území. Domácí tým začíná být hodně pasivní.

10

To byl hodně hraniční zákrok. Giroud si totiž nabíhal za obranu, načež do něj narazil Long. Pokutový kop se ale pískat nebude.

9

Londýnský celek se usadil s míčem na útočné polovině, kde zatím marně hledá cestičku vpřed. Střed hrací plochy je hodně přehuštěný.

8

Cahill se nejdříve podíval vpřed, nakonec si ale nákop na pravou stranu rozmyslel a kulatý nesmysl posunul vedle stojícímu Azpilicuetovi.

7

K její rozehrávce se postavil Gudmundsson, jehož kroucený centr nebyl vůbec špatný. Cork ho ještě prodlužoval za sebe, nicméně zde se nacházel pouze protihráč.

6

Lowton vhazoval od pravé autové čáry, načež svojí nabídkou oslovil Barnese. Ten po souboji s Cahillem ulehl na zem, následovat bude standardka.

5

Také Chelsea to zkoušel nakopávaný míčem, hodně zkušeně si ale pomohl Ward, jenž padající míč poslal přímo do náruče Popeho.

4

Ward chtěl lehkým bochánkem nastartovat svého kolegu Gudmundssona, což se vůbec nepovedlo. Naopak míč doskákal ven z hrací plochy.

3

Poprvé se k míči dostal také domácí celek, konkrétněji to byl na pravé straně Lowton, který okamžitě přenesl hru na druhou stranu.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Burnley FC: Pope – Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward – Lennon, Cork (C), A. Westwood, Gudmundsson – Barnes, Wood.
Náhradníci: Heaton – Taylor, Marney, Vokes, Hendrick, Wells, Bardsley.

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger – Moses, Bakayoko, Kanté, Emerson – Pedro, Morata – Giroud.
Náhradníci: Caballero – Fàbregas, Barkley, E. Hazard, Willian, Zappacosta, Christensen.

Rozhodčí: Madley – Perry, Holmes.

Chelsea FC

Londýnská Chelsea si letošní ročník nedá za rámeček. Po mistrovské sezóně se Chelsea ocitla až na páté pozici a vše spěje k účasti v Evropské lize. Blues podávají velmi kolísavé výkony, přičemž pět poslední ligových zápasů přineslo pouze dvě vítězství. Chelsea tak bude muset ke konci sezóny výrazně přidat, čtvrtý Tottenham má zatím pohodlný sedmibodový náskok. Chelsea je nebývale málo bodově produktivní na vlastní půdě. V tabulce domácích zápasů patří hostujícímu týmu dnešního utkání až šestá pozice, přičemž dva poslední zápasy přinesly pouze zisk jediného bodu.

Burnley FC

Burnley se v letošním ročníku řadí mezi nejpříjemnější překvapení, přičemž tomuto celku patří zatím sympatická sedmá pozice. Situace je natolik dobrá, že ke kýžené šesté pozici chybí pouze dva body. Zároveň se Burnley nachází v senzační formě, přičemž v lize nepřišlo o body už v pěti po sobě jdoucích zápasech. Domácí tým dnešního střetnutí se tradičně opírá o velmi dobře hrající defenzívu, jenž si drží průměr jedné obdržené branky na zápas. O něco méně produktivní je útok, který má rovněž jednu branku na zápas. Nejlepším střelcem tohoto týmu pak je Australan Chris Wood, jenž zatím nasázel devět branek.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Burnley FC a Chelsea FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Mohlo by vás zajímat