To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Je dobojováno, Manchester United slaví nesmírně cenné tři body nad poslední dobou velmi dobře hrajícím Liverpoolem. Ten se dnes doslova protrápil prvním poločasem, v němž nakonec celý zápas ztratil, neboť dvakrát inkasoval z kopačky Marcuse Rashforda. Ve druhém poločase to již bylo koukatelné, v podání Liverpoolu, ale přece jenom, dnes to nebyl zápas obávané trojice Salah, Firmino, Mané.

90+7

Manchester UnitedManchester United(4-3-3 )

Mata
89. min Lingard
Rashford
70. min Fellaini
9 Lukaku
Lukaku
Sánchez
90+6. min Darmian

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

1 Karius
Karius
Alexander-Arnold
80. min Wijnaldum
6 Lovren
Lovren
van Dijk
Robertson
84. min Solanke
Oxlade-Chamberlain
62. min Lallana

90+6

Zákroky brankáře Liverpoolu Kariuse – 0.

90+6

Zákroky brankáře Manchesteru United De Gey – 1.

90+6

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Matteo Darmian.

90+6

Mohamed Salah (Liverpool) se dostal k míči, pálí z voleje ve vápně, ale vysoko nad branku.

90+6

Mezitím další roh pro Liverpool, Milner rozehrál z pravé strany, tečovaná střela Lovrena, další roh!

90+5

Chris Smalling (Manchester Utd.) odhlavičkoval a domácí jdou do brejku, ten ale úspěšně zastavil trochu nečekaným skluzem u středového kruhu gólman Loris Karius!

90+4

Sadio Mané (Liverpool) vybojoval roh pro svůj tým, hosté rozehrají z levé strany.

90+3

A Ashley Young (Manchester Utd.) pochopitelně nespěchá s autovým vhazováním, další ušetřený čas.

90+2

Mohamed Salah (Liverpool) ztratil míč před pokutovým územím soupeře a byl z toho rychlý protiútok Manchesteru, ten hosté zastavili jen odehráním míče do autu.

90+1

Ještě šest minut nastavil sudí, to znamená, že Liverpoolu alespoň nějaká šance na vyrovnání stále zbývá.

90

Mohamed Salah (Liverpool) rozehrál z pravé strany, míč letí před branku United, kde vyboxovává David de Gea.

90

Chris Smalling (Manchester Utd.) se obětavě vrhl do střely Lallany, je z toho roh pro Liverpool.

89

Antonio Valencia (Manchester Utd.) šel pravou nohou ostře do souboje s Maném a dostává za to právem žlutou kartu.

89

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Jesse Lingard.

87

Nakonec je z toho míč rozhodčího, domácí odkopávají a hrát tak může Liverpool.

86

Chris Smalling (Manchester Utd.) zůstává na trávníku, ale není to faul, diváci pískají.

84

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Dominic Solanke.

84

Domácí vhazují z levé strany, na polovině Liverpoolu, nakonec Marouane Fellaini vybojoval roh pro domácí tým.

82

Liverpool s míčem na polovině Manchesteru, který je opět zformován před vlastním vápnem.

81

Loris Karius (Liverpool) si musí pospíšit s odkopem od vlastní branky, což se mu povedlo.

80

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Georginio Wijnaldum.

78

Liverpool zůstává s míčem na polovině Manchesteru, který se urputně brání a nyní také úspěšně, míč má David de Gea.

77

Adam Lallana (Liverpool) vybojoval rohový kop pro svůj tým.

76

Protiútok domácích, Alexis Sánchez ale pokazil přihrávku z levé strany, míč získávají hosté.

73

Romelu Lukaku (Manchester Utd.) prostrčil míč do vápna Liverpoolu, tam se zkoušel obtočit Valencia kolem obránce, ale přišel o míč.

72

Ne, odpískán útočný faul, Trent Alexander-Arnold (Liverpool) měl nohu, v souboji s bránícím Sánchezem, až příliš vysoko.

71

Liverpool vybojoval roh z levé strany, dočkáme se vyrovnávacího gólu?

70

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Marouane Fellaini.

68

A právě Eric Bailly (Manchester Utd.) nyní zůstává na trávníku a zřejmě nebude moci dál pokračovat v zápase, pro zranění pravé nohy.

66

Liverpool právě vstřelil branku!
Sadio Mané (Liverpool) poslal z levé strany míč před branku, kde si ho poslal, docela efektně, do vlastní branky ERIC BAILLY.

65

Mohamed Salah (Liverpool) rozkmital u pravé postranní čáry své rychlé nohy, ale míč mu na chvíli unikl za postranní čáru, asistent postřehl a odmával.

64

Po přihrávce Maného pálí z nějakých pětatřiceti metrů, z voleje, James Milner, který ale branku United přestřeluje.

63

Rashfordův centr z levé strany odvrací bránící hráč Liverpoolu, hosté se osvobozují.

62

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Adam Lallana.

62

Roberto Firmino (Liverpool) zkoušel dostat míč do vápna, nepovedlo se, míč ale zůstává v držení Liverpoolu.

60

Hodina hry za námi, domácí stále drží dvoubrankové vedení, Liverpool ve druhé půli lepší, ale bez gólového efektu.

58

Domácí se do útoku neženou, za tohoto stavu se není čemu divit, míč se dostává až k brance United, David de Gea vykopává.

57

Manchester a jeho jeden z mála útoků ve druhé půli, míč se ale vrací zpět k půlící čáře.

56

Rozhodčí Pawson ale nechal hrát ve hře, Liverpool se již opět formuje na polovině United.

55

První deset minut druhého poločasu patřily jednoznačně Liverpoolu, který se nyní dožaduje odpískání ruky Valencii, díky čemuž by hosté mohli zahrávat penaltu.

54

Sadio Mané (Liverpool) pálí ze střední vzdálenosti, ale střelu dobře zablokoval střelec obou dnešních gólů.

53

Ashley Young (Manchester Utd.) výborným obranným zákrokem zastavil rodící se akci soupeře.

52

Andrew Robertson (Liverpool) fauluje na útočné polovině, domácí získávají míč, David de Gea vykopává.

49

David de Gea (Manchester Utd.) sbírá míč před dotírajícím Salahem, Liverpool i v úvodu druhé půle aktivnější.

48

Domácí ubránili rohový kop soupeře, David de Gea vykopává.

46

Druhý poločas začne přibližně v 14:32.

První poločas skončil vítězstvím United, kteří díky dvěma gólu Rashforda vedou 2:0. Oba góly padly po ose de Gea, Lukaku, Rashford, kdy u druhého gólu se do toho ještě „přimotal“ Matić, každopádně výsledkem byl vždy gól. Liverpool se zatím trápí, hlavně v útočné fázi, za zmínku tak stojí jediná akce hostů, kdy van Dijk netrefil po rohovém kopu branku United, jinak nic. Vedení United je tak naprosto zasloužené.

45+2

45+1

Dvě minuty nastavil sudí Pawson v prvním poločas, domácí nyní budou moci vhazovat z pravé strany, na své polovině.

45

Míč z levé strany letí před branku United, tam hlavičkuje Dejan Lovren, ale pouze vysoko nad branku.

44

Manchester United se nyní nemůže osvobodit, Liverpool mocně dotírá na branku soupeře, je z toho roh z levé strany.

43

Sadio Mané našel na levé straně Andrewa Robertsona, ten posílá kolmici před branku United, kde se ale nikdo z jeho spoluhráčů k míči nedostal.

42

Ale ne na dlouho, Rashford napálil míčem Milnera bolestivě do pravého ucha.

41

Ne, v útoku to zatím Liverpoolu vůbec nejde, nyní hosté ztrácí míč a hrají domácí.

40

Liverpool se nyní snaží na útočné polovině, ale Mohamed Salah se na pravé straně nedostal k míči, hosté vhazují z pravé strany.

38

Krásná akce domácích, milimetrově přesný pas Antonia Valencii z pravé strany na Nemanju Matiće, který z levé strany poslal také přesný pas do vápna. Tam vystřihl efektní nůžky Juan Mata, ale branku těsně minul.

37

Kouč Liverpoolu Klopp nyní usilovně diriguje své svěřence, rozhazuje rukama u postranní čáry, zatím málo platné.

36

Eric Bailly (Manchester Utd.) odehrál před dotírajícím Milnerem míč a udělal to velmi dobře z pohledu domácích, není to ani roh.

36

Na druhé straně Romelu Lukaku jako tank míří s míčem do vápna, dva protihráče obešel, třetí mu již míč sebral.

35

Alex Oxlade-Chamberlain (Liverpool) nyní prohrál souboj s domácím Rashfordem, kterého na polovině soupeře raději stáhl k zemi, zasloužená žlutá karta.

35

Liverpoolu to zatím vůbec nejde, většina centrů a přihrávek do vápna nenachází ty správné adresáty.

34

Marcus Rashford (Manchester Utd.) v ofsajdu, hosté si mohou oddechnout, Loris Karius rozehrává z vlastního vápna.

32

Útočným faulem Romelu Lukaka končí akce United, hosté tak mohou zaútočit.

31

Liverpool se nyní snaží přelstít defenzivu soupeře, je z toho střela z nějakých třiceti metrů, kterou má na svědomí Roberto Firmino, jenže mířila přesně do míst, kde stál David de Gea.

29

Ale ani po tomto rohu se skóre nemění, míč má nakonec David de Gea, který bude moci v poklidu rozehrát od branky United.

28

Vzápětí další roh pro Liverpool, hosté rozehrají tentokrát z pravé strany.

27

Hosté se neprosazují, ale Marcus Rashford fauluje Milnera, hosté tak zůstanou na polovině United. Navíc je to karta pro dvougólového střelce zápasu.

26

Liverpool vybojoval rohový kop z levé strany.

24

Manchester United právě vstřelil branku!
Po šanci Liverpoolu, kdy van Dijk minul po rohovém kopu branku, je tu druhý gól domácích! A ten byl podobný tomu prvnímu. David de Gea vykopl míč, Romelu Lukaku uplatnil svou sílu a vybojoval míč, prostrčil ho do vápna, kam si naběhl Juan Mata. Tomu ale míč uskočil, i zásluhou zákroku obránce Liverpoolu, jenž dostal se do prostoru, kde stál nikým nehlídaný MARCUS RASHFORD, jež ho snadno poslal do branky Liverpoolu.

23

Zatím největší šance Liverpoolu v dosavadním průběhu zápasu, po rohovém kopu Virgil van Dijk hlavou a poté i ramenem netrefuje branku United, z hranice malého vápna!

23

Antonio Valencia (Manchester Utd.) odehrál míč na roh, před dotírajícím Firminem, hosté rozehrají z levé strany.

22

Lovren téměř od půlící čáry vrací míč zpět k vlastní brance, Loris Karius rozehrává na pravou stranu.

21

José Mourinho si na lavičce United dělá poctivě zápisky do svého notýsku.

20

Prvních dvacet minut za námi, domácí díky gólu Rashforda vedou 1:0, Liverpool musí dotahovat.

19

Na druhé straně se Marcus Rashford hnal s míčem do vápna Liverpoolu, ale obránce Liverpoolu dokázal míč včas odkopnout.

18

Již to vypadalo, že míč z volného kopu zamíří mimo hřiště, ale Roberto Firmino ho ještě zachytil, otočil se a poslal centr do vápna, kde si před brankou naskakoval Mané, ten však těsně nedoskočil.

17

Znovu to byl hodně dlouhý výkop, Lukaku ale tentokrát sklepával dozadu, místo dopředu... a posléze se k míči dostávají hosté, kteří vzápětí vybojovali volný kop na polovině Uinted.

16

Další odkop od branky United, předvedou domácí něco podobného, co při prvním gólu?

14

David de Gea vykopával od své branky, Lukaku hlavou sklepl pro MARCUSE RASHFORDA, ten se ve vápně elegantně zbavil Alexandera-Arnolda a střelou k tyči nedal Kariusovi šanci.

14

Hodně špatně zahraný roh, také trenér Klopp nyní rozhodně nechválil své příznivce, odkop od branky.

13

Mezitím nedorozumění obránce s brankářem United, je z toho roh pro Liverpool, hosté rozehrají z pravé strany.

13

Dejan Lovren (Liverpool) nyní udržel na svých zádech dotírajícího Matu, který chtěl dostihnout míč ještě na hrací ploše.

12

Mohamed Salah (Liverpool) snadno přišel o míč, domácí založili rychlou protiakci, nákop dopředu, tam ale neuspěl Romelu Lukaku.

11

Nemanja Matić (Manchester Utd.) faulován ve středovém kruhu, domácí získávají míč a mohou zaútočit.

10

Úvodní desetiminutovka zatím hodně opatrná, brankáři ještě nemuseli zasahovat, hraje se převážně ve středu hřiště.

9

Mohamed Salah nyní poslal hodně nepřesnou přihrávku za obranu United, kam asi očekával náběh Firmina, ten však měl k míči hodně daleko.

8

Ashley Young vybojoval míč na levém křídle, ale jen na chvíli, poté ho odkopl do bezpečí bránící Dejan Lovren.

7

Nyní zastavil útočnou akci domácích odpískaný ofsajd, hosté rozehrávají.

6

Obešlo se to bez karetního trestu, domácí mohou konečně něco předvést. Předvedli pouze to, že Marcus Rashford snadno přišel na levé straně o míč.

5

Emre Can (Liverpool) fauluje Antonia Valenciu, to byl docela ostrý zákrok.

4

Liverpool se stále drží na polovině soupeře, United si zatím od úvodního hvizdu v podstatě nekopli...

3

Po pravé straně to nyní zkouší hosté, James Milner posílá míč do vápna United, tam odkopává Eric Bailly.

2

Liverpool drží míč na své polovině, následuje malá domu, Karius rozehrává na levou stranu.

1

Oba týmy právě nastupují na trávník.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, Bailly, Young – McTominay, N. Matić, Mata – Rashford, R. Lukaku, Alexis Sánchez.
Náhradníci: Romero – Lindelöf, Shaw, Darmian, Lingard, Carrick, Fellaini.

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Milner (C), Can – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Joe. Gomez, Matip, Wijnaldum, Henderson, Lallana, Solanke.

Rozhodčí: Pawson – Beswick, Kirkup.

LIVERPOOL FC
Hosté jdou do souboje dvou historicky nejúspěšnějších ligových týmů se zdravým sebevědomím. Byť za posledních více jak sedm let uspěl Liverpool v duelech s Manchesterem United z třinácti pokusů jen dvakrát, soupeř se radoval v sedmi případech, čtyřikrát se oba týmy rozešly smírně.
Liverpool má již, na rozdíl od svého soupeře, osmifinálovou odvetu Ligy mistrů zdárně za sebou. Po suverénní výhře 5:0 na hřišti Porta stačila Liverpoolu k postupu domácí remíza 0:0.

MANCHESTER UNITED
Domácí v tomto kalendářním roce prohráli pouze dva zápasy, na konci ledna atraktivní duel na hřišti Tottenhamu 0:2, v polovině února pak nečekaně na hřišti Newcastlu United 0:1. Na Old Trafford prohráli United jediné utkání, ze čtrnácti duelů hned jedenáct vyhráli. Poslední dva ligové duely byly ale hodně těsné, doma vyhrál Manchester nad obhájcem titulu Chelsea 2:1, v posledním kole pak těsně 3:2 na hřišti zachraňujícího se Crystal Palace.
United mají za sebou první utkání osmifinále Ligy mistrů a byť svým výkonem Manchester nepřesvědčil, udržel na hřišti Sevilly cennou bezbrankovou remízu.

14.10.2017 • Liverpool FC – Man. Utd 0:0

Vítejte u online přenosu šlágru 30. kola fotbalové Premier League, v němž druhý MANCHESTER UNITED přivítá na svém stadionu třetí LIVERPOOL. Utkáním na Old Trafford provede trojice anglických sudích, jako hlavní Craig PAWSON, kterému budou na čarách pomáhat Gary Beswick a Peter Kirkup.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.