Ode mě je to tedy pro tuto chvíli vše, přeji všem pěkný zbytek víkendu a zase někdy příště Napočtenou!!!
Kryštof Škodák

Dnešní utkání mezi Evertonem a West Bromem je u konce. Dá se říct, že to je vcelku spravedlivá remíza, i když ke konci byli blíže vítězství hostující hráči, neboť v samém závěru utkání nastřelil Jose Rondon břevno. Mezi úspěšné střelce se v 8. minutě zapsal Jay Rodriguez a na straně domácích srovnal na konečný stav 1:1 v 70 minutě střídající Baye Oumar Niasse.

Statistiky utkání:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:7.

McCarthy
62. min Rooney
Vlašić
46. min Bolasie
Sigurdsson
11 Walcott
Walcott
14 Tosun
Tosun
69. min Niasse

West Bromwich AlbionWest Bromwich Albion(4-4-2)

1 Foster
Foster
3 Gibbs
Gibbs
6 Evans
Evans
80. min McAuley
26 Hegazy
Hegazy
25 Dawson
Dawson
11 Brunt
Brunt
81. min Livermore
18 Barry
Barry
Krychowiak
Phillips
Rondón
Rodriguez
79. min McClean

90+7

A v samém závěru utkání mohli domácí přijít i o zisk jednoho bodu. Krásnou pumelici z dálky vyslal Jose Rondon. Tato střela orazítkovala břevno Pickfordovi branky.

90+5

Gareth Barry doslova skolil k zemi Thea Wallcotta při hlavičkovém souboji. Rozhodčí karty nepoužil.

90+4

Matt Philips poslal centr z rohového kopu před bránu. Obrana Evertonu si s touto akcí poradila předpisově a odvrátila hrozící nebezpečí.

90+3

Matt Phillips pravděpodobně měl v úmyslu poslat míč přihrávkou do vápna. Do míče se však vložil jeden z bránících hráčů a akci rázně utnul. Míč končí za brankovou čarou a bude se kopat rohový kop. West Brom bude mít možnost ohrozit soupeřovu branku.

90+1

Už to vypadalo, že centr do vápna, který poslal Yannick Bolasie skončí na hlavě některého ze spoluhráčů. Soupeřova obrana však dokázala včas zasáhnout a odvrátit tak hrozící nebezpečí.

90

Hlavní rozhodčí Stuart Attwell nastavuje neobvyklých 7 minut.

89

Po standartní situaci se k hlavičce dostal Mason Holgate. Ten svou střelu ovšem umístil nad bránu a ještě k tomu vyfasoval tvrdé zákroky od jeho protihráčů.

88

Žlutou kartu dostává Craig Dawson (West Bromwich Albion).

87

Krajní obránce West Bromu Kieran Gibbs podklouzl a Everton má autové vhazování.

85

Vidíme bohaté utkání na šance! Jose Rondon mohl skórovat z úrovně penalty po centru ze strany, ale jeho střela hlavou proletěla jen těsně kolem pravé tyče.

84

Dnešní utkání sleduje 39 061 diváků.

83

Tvrdý faul na půli hřiště. Rozehrává Everton.

81

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Chris Brunt, přichází Jake Livermore.

80

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Gareth McAuley.

80

Jak na kolotoči! Nyní se v dobré příležitosti ocitli hosté. Jose Rondon se na hranici pokutového území vyhoupl do vzduchu na přesný centr a hlavičkoval míč na bránu soupeře. Jeho pokusu hlavou však scházela přesnost a letí daleko od pravé tyče.

79

Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází James McClean.

78

Oba týmy hrají nahoru dolů a nikdo nechce udělat chybu. Změní se nám ještě skóre?

Další dobrá šance Evertonu! Theo Walcott se na hranici vápna ocitl v dobré příležitosti, když vystřelil z první s úmyslem zamířit do levé části branky, ale gólman jeho střelu kryje.

75

Teď se směrem dopředu opět připomněli domácí hráči. Jejich šanci zmařili jejich protihráči rychlým návratem.

74

Grzegorz Krychowiak se ocitl v obrovské příležitosti, když z hranice vápna po zemi střílel doprostřed brány, ale Jordan Pickford je ve střehu a předvádí skvělý zákrok!

72

Po jednom ze soubojů musí být ošetřován Jonny Evans. Jedná se ovšem jen o menší zranění.

70

Everton právě vstřelil branku!
Tak toto střídání se domácímu trenérovi náramně povedlo! Theo Walcott si naběhl na centr do pokutového území a hlavičkou šikovně sklepl míč. OUMAR NIASSE pro změnu prokázal své instinkty střelce, když byl ve správný čas na správném místě a přesnou střelou poslal míč do branky. Asistence: Theo Wallcott – 1:1.

69

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Baye Oumar Niasse.

67

Hostujícímu středopolaři Garethu Barrymu se nepovedl centr a tak může rozehrávat Pickford.

65

Hostující West Brom se prakticky celý zápas prezentuje dobrou a neprostupnou obranou. Evertonští budou mít co dělat, jestli chtějí body.

63

Grzegorz Krychowiak se svým centrem snažil najít své spoluhráče. S nimi si však evidentně nerozuměl a míč končí v zámezí.

62

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James McCarthy, přichází Wayne Rooney.

61

Žlutou kartu dostává Morgan Schneiderlin (Everton FC).

59

Stále se nehraje a čeká se až lékaři a ošetřovatelé udělají svoji práci.

58

Po krásné kolmé přihrávce se ve slibné palebné pozici ocitl Jose Rondon. Napálil však pouze jednoho z bránících hráčů, který zůstal ležet na trávníku. Bolestivé.

57

Gylfi Sigurdsson se snažil vyměnit si míč s Wallcottem. Jeho přihrávku zblokovala obrana hostů.

56

Theo Walcott centroval směrem do pokutového území, ale soupeřova obrana se nenechala přehlavičkovat.

55

Míč je v zámezí. Vhazovat bude West Brom. Domácí se stále nemůžou dostat do nějakého souvislého náporu.

53

Dobrou šanci Evertonu utnul až faul na nejistého brankáře Fostera.

52

Nyní jsme mohli vidět záběr na Wayna Rooneyho při rozcvičce. Půjde do hry?

50

Začátek druhého poločasu je přesně naopak jako ten první. Nyní se o kreativitu snaží West Brom. Nemá to být naopak?

48

Do dobré pozice se dostal hostující útočník José Salomón Rondón. Střela mu ovšem nesedla a hraje Everton.

47

Morgan Schneiderlin se teď trochu zlobí na rozhodčí, neboť mu zapískali sporný zákrok.

47

Tentokráte obstarali výkop hosté.

46

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Yannick Bolasie.

46

Máme za sebou první poločas utkání mezi domácím Evertonem a West Bromwichem Albionem. V půlce zápasu mají lepší pozici hosté, kteří díky přesnému zásahu Jaye Rodrigueze z 8. minuty vedou 1:0. Nicméně, nutno říct, že aktivnějším týmem byli domácí, kterým se ovšem v prvních 45 minutách nepodařilo vsítit. Podaří se Evertonu vrátit do zápasu nebo si 3 body odvezou hosté. Nebo snad bude remíza? Tipujte pod tímto příspěvkem.

Druhý poločas začne přibližně v 17:05.

45+1

45+1

A to by bylo pro první poločas všechno. Sudí Stuart Attwell ho právě svým hvizdem ukončil.

45+1

Žlutou kartu dostává Theo Walcott (Everton FC).

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu nad rámec.

45

V hlavičkovém souboji se po rohovém kopu dokázal prosadit Jose Rondon, avšak míč se od jeho hlavy odrazil hodně nad branku.

45

Míč skončil za brankovou čárou a hosté mají možnost rokového kopu.

43

Domácí se dobře brání a za každou cenu nechtějí pustit hostující hráče do hry.

41

Wallcott byl obstoupen 3-mi hráči West Bromwiche, ten však míč udržel a posunul na nabíhajícího spoluhráče, který odcentroval před bránu. Ovšem adresáta nenašel.

40

Hraje se posledních 5 minut 1. poločasu, ve kterém zatím vede West Brom, zásluhou branky Jay Rodrigueze, který vsítil v 8. minutě.

38

Dobré využití přenesení hry v podání Evertonu. Rychlou střelu, kterou Jonjoe Kenny (Everton) nasměroval zpoza vápna do pravé horní části branky, dokázal Ben Foster dobře pokrýt.

36

Rohový kop, jehož autorem byl Chris Brunt, branku soupeře neohrozil. Míč se totiž snesl pouze do prostoru, kde stála dobře postavená zónová obrana soupeře, která míč odehrála mimo pokutové území.

35

Nyní si Gareth McAuley doslova vymodlil faul na půlící čáře. Rozhodčí se nad ním smiloval a zapískal faul.

33

Po dalším souboji u autové čáry mají westbromští vhazování a i tím prostor pro menší oddych.

32

Jonjoe Kenny vyslal dlouhý míč ve snaze přenést hru a uvolnit svého spoluhráče. To se mu však nepovedlo.

31

Ani těm jejích rychlý kontr nevyšel a tak opět hraje Everton.

30

Po dlouhém nákopu brankáře Pickforda se domácí hráči dostali do dobré kombinace. Ta se jim ovšem nepovedla a do protiútoku se ženou hosté.

28

V dalších šancích se ocitli hráči v modrých dresech (Everton). Theo Walcott vyslal přesný centr do vápna, který si zpracoval Gylfi Sigurdsson. Ten už se připravoval vystřelit na bránu, ale jeden z protihráčů skvěle zareagoval a zažehnal hrozící nebezpečí.

27

Po sérii nepovedených vhazování evertonského Kennyho se hra přenesla na druhou stranu hřiště.

25

Po zhruba 1/4 utkání jsou aktivnější hráči Evertonu a West Bromwich Albion vychází jen do protiútoků.

24

Gylfi Sigurdsson se pokusil přejít přes obránce a proklouznout tak do šance. Ten na něho vyzrál a nadějně vyhlížející akci zabrzdil.

23

Do rychlého protiútoku se hnal aktivní rychlonožka Rondon. Jeho záměr ovšem přečtli domácí obránci a o míč ho obrali.

21

Philips míč zatáhl na hranici pokutového území a nahrál nabíhajícímu Dawsonovi. Ten vyslal nebezpečný střílený centr, který pořádně vylekal Pickforda.

19

Everton zahrával standartní situaci. Exekutor svůj centr ovšem přetáhl a zdálo se, že je po akci. Toto mínění se ukázalo jako mylné a domácí hosty doslova sevřeli u brány. Z tohoto chumlu ovšem branka nepadla.

17

Domácí se v posledních minutách zdají aktivnějším týmem a hrají hlavně oni.

15

Nyní byl Evertonu odepřen rohový kop, neboť pravý obránce Dawis byl poslední, kdo se míče dotkl před tím než opustil hrací plochu.

14

Gylfi Sigurdsson dostal přihrávku dostal kousek za vápnem přihrávku a vystřelil. Jeho střelu však obránce včas zablokoval.

12

Tým Evertonu drží balón a vyměňuje si sérii přihrávek. Jeho hráči vyčkávají na ten správný moment k rychlému průniku skrz obranu soupeře.

11

Menší zmatky v obraně West Bromwiche uhasil až rychlým odkopem stoper Evans.

8

West Brom právě vstřelil branku!
A máme zde první branku dnešního utkání, o kterou se postarali hostující hráči. Perfektního vysunutí za obranu využil JAY RODRIGUEZ, když čekal cca 50 metrů před bránou, dostal nahrávku, zrychlil krok a vsítil. Asistence: Grzegorz Krychowiak – 0:1.

7

Zajímavou přihrávku do volného prostoru nakonec ukočíroval Grzegorz Krychowiak (West Brom) a ve střední vzdálenosti se odhodlal ke střele. Chyběly milimetry, ale střela nakonec končí nad brankou.

6

Nyní se náznakově snažili hráči Evertonu. Jejich snažení ovšem skončilo v náručí gólmana Bena Fostera.

4

Hra je hodně přerušovaná, tudíž hráči většinu času stojí.

3

Zatím se hraje spíše ve středu hřiště a týmy se oťukávají.

2

Zahajovací výkop obstaral domácí Everton.

1

Everton FC:
Pickford – Cuco Martina, A. Williams, Holgate, Kenny – Schneiderlin, James McCarthy – Vlašić, G. Sigurdsson, Walcott – Tosun.
Náhradníci: Robles – Bolasie, Gueye, Jagielka, M. Keane, Niasse, Rooney.

West Bromwich Albion:
Foster – Gibbs, J. Evans, Hegazy, C. Dawson – Brunt, Barry, Krychowiak, Phillips – Rondón, Jay Rodriguez.
Náhradníci: Myhill – Field, Livermore, McAuley, McClean, Nyom, Robson-Kanu.

Rozhodčí: S. Attwell – G. Beswick, R. West.

EVERTON FC:
Tottenham Hotspur : Everton FC – 4:0 (1:0)
Everton FC : Manchester Utd. – 0:2 (0:0)
Bournemouth : Everton FC – 2:1 (1:0)

WEST BROMWICH ALBION FC:
West Bromwich Albion FC : Brighton – 2:0 (1:0)
West Ham : West Bromwich Albion FC – 2:1 (0:1)
West Bromwich Albion FC : Arsenal – 1:1 (0:0)

Delegace:
Hlavní rozhodčí: Stuart Attwell
1. Asistent: Gary Baswick
2. Asistent: Richard West

Pojďme si krátce představit oba týmy:

EVERTON FC:
Everton má proti soupeři jednoznačně kvalitativně navrch a vysoké kurzy na jejich výhru opravdu překvapují. Toffees doma hrají velice dobře a byť poslední dobou nemají nejlepší formu, opravdu je to způsobeno hlavně tím, že se setkávali s úplnou špicí tabulky. Jarní část ale pro modré přinese určitě lepší časy a jejich výkony půjdou každým kolem nahoru.

WBA nastupuje v sestavě 4-4-2 a v týmu najdeme několik známých jmen. V obraně jmenujme bývalého hráče Man Utd Jonny Evanse nebo levého beka původem z Arsenalu Kierana Gibbse. Ze zálohy je nejlepším hráčem štít Livermore, který bývá povoláván i do anglické repre, v útoku pak nastupuje dvojice útočníků Rondon-Rodriguez.

Příjemné sobotní odpoledne! Dnes je na programu utkání 24. kola anglické Premier League, ve kterém se utkají domácí Everton FC a hostující West Bromwich Albion.

Začátek utkání: 16:00
Komentátor: Kryštof Škodák