S konstatováním toho, že na dnešní zajímavé utkání si do ochozů St James' Parku našlo cestu 52 117 diváků, se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.

Z ochozů St James' Parku se ozývá pískot, Newcastle totiž prohrává vyrovnané utkání s Leicesterem 2:3. Sledovali jsme parádní souboj, kterému nechybělo vůbec nic. Lepší vstup zažili domácí, jejichž pohlednou kombinaci už ve čtvrté minutě přesně zakončil Joselu. Vstřelená branka ale Straky paradoxně přibrzdila, v nadcházejících okamžicích totiž The Foxes na trávníku zcela dominovali. Vypracovali si několik gólem zavánějících šancí, za Darlowova záda si ale našla cestu pouze dalekonosná rána Riyada Mahreze.

Úvod druhého poločasu lépe vyšel Benítezovým svěřenců, do vedení se ale paradoxně dostali hosté, po Albrightonově sklepnutí se prosadil dnes výtečně hrající Demarai Gray. To ale nebylo zdaleka vše, Newcastle postupně stupňoval svůj tlak a v třiasedmdesáté srovnal zásluhou Dwighta Gaylea. Poslední slovo ale přeci jen měla družina trenéra Puela, čtyři minuty před koncem základní hrací doby míč do vlastní branky nešťastně uklidil střídající Ayoze Pérez. The Foxes tak pokračují ve zlepšených výkonech, naopak Straky se i nadále propadají tabulkou.

Ritchie
64. min Atsu
23 Merino
Merino
14 Hayden
Hayden
7 Murphy
Murphy
71. min Pérez
9 Gayle
Gayle
21 Joselu
Joselu
88. min Mitrović

Mahrez
89. min Fuchs
Gray
74. min Okazaki
9 Vardy
Vardy
90. min Ulloa

90+4

Albrighton chtěl svého kolegu napodobit, proti přesile ale o balon přišel a posléze navíc fauloval Péreze. Na druhé straně se míč po sérii odrazů dostal ke Gayelovi, jeho ránu ale zablokoval před pokutovým území stojící Maguire.

90+3

Hosté už si nechtějí připouštět zbytečné komplikace a na obranné polovině svého soupeře drží balon na svých kopačkách. Cenné vteřinky pro Lišky získává Leonardo Ulloa, který se, vzhledem ke svým tělesným parametrům, od balonu odstavuje velmi obtížně.

90+2

Opaření domácí se z nepříznivým skóre pochopitelně ještě snaží něco udělat. Střídající Atsu ale svou nahrávku na Yedlina špatně načasoval, domácí obránce totiž balon přebíral ve zhruba půlmetrovém ofsajdu.

90+1

Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat hned pět minut. Povede se Newcastlu srovnat?

90

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Leonardo Ulloa.

89

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Riyad Mahrez, přichází Christian Fuchs.

88

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joselu, přichází Aleksandar Mitrović.

86

Leicester právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, pár minut před závěrečným hvizdem se Lišky z Leicesteru dostávají zpět do vedení! Domácí naprosto selhali ve středu hřiště, Vardy poté ustál souboji s Clarkem a nalezl před brankou osamoceného Okazakiho, který ale vystřelit nestihl. Vadit mu to ale nemuselo, vracející se AYOZE PÉREZ totiž balon odkopl tak nešťastně, že jej uklidil za záda brankáře Darlowa.

86

Schmeichel dokázal zkrotit nepřesnou přihrávku od Albrightona, poté dlouhým výkopem založil rychlou protiakci svého týmu. Na jejím konci Vardy centroval na Okazakiho, ten ale ve vzdušném souboji s Lejeunem neměl šanci.

85

Z ochozů stadionu v Newcastlu se ozývá pískot, v šestnáctce domácího týmu byl totiž zcela očividně nedovoleně atakován brankář Darlow, hlavní sudí ale Morganův nedovolený zákrok překvapivě neodpískal.

83

V posledních minutách utkání se na hřišti poněkud přitvrdilo, tentokráte fauloval DeAndre Yedlin. Mahrezovi se přímý kop úplně nevydařil, ovšem i tak se za přispění štěstí hosté dostali do zakončení, Simpsonův pokus ale Darlowa nevystrašil.

82

Wilfred Ndidi to v osobním souboji s Merinem přehnal s agresivitou, domácí tedy budou zahrávat standardní situaci. Mezitím se zpět na plac vrací Šindži Okazaki, kterého zdobí kompletní obvaz hlavy.

81

Lejeune zatáhl za záchrannou brzdu, když fauloval do úniku se dostávajícího Bena Chilwella. Sudí Swarbick neměl na vybranou, udělení žlutého kartónku je zde zcela na místě.

80

Dwight Gayle se mohl stát hrdinou Newcastlu! Po autovém vhazování a přihrávce jednoho ze spoluhráčů se právě střelec doposud posledního gólu zjevil v další velké šanci, tentokráte ale zamířil těsně vedle Schmeichelovy pokladnice.

79

Hra se musí na chvíli přerušit, po hlavičkovém souboji s Merinem totiž u postranní čáry zůstává na trávníku ležet Šindži Okazaki. Jedná se o krvavé zranění nad levým okem, japonský bojovník tak musí být ošetřen.

78

Ben Chilwell hodlal na levém křídle posunout míč ke sbíhajícímu si Okazakimu, jeho záměr ale na poslední chvíli stačil překazit ve skluzu zasahující DeAndre Yedlin.

76

Straky jsou pochopitelně na koni, kupředu je navíc ženou hlasití fanoušci, které vyrovnávací branka rovněž nakopla. Další rohový kop Newcastlu si vzal na starost Atsu, tentokráte ale obrana Leicesteru byla pozorná.

75

Žlutou kartu dostává Isaac Hayden (Newcastle United).

74

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Šindži Okazaki.

73

Newcastle právě vstřelil branku!
Gólové hody v St James' Parku pokračují, Newcastlu se totiž podařilo srovnat, závěr dnešního utkání tak bude opravdu velice zajímavý. Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval Lejeune, načež se balon po sérii nepřesností dostal až na kopačky DWIGHTA GAYLEA, který si jej šikovně přehodil na levačku a za pomoci lehké teče jednoho z bránících protivníků překonal Schmeichela.

73

Atsu si na pravém křídle několikrát vyměnil balon s Yedlinem a poté jej poslal na druhý kraj vápna, odkud jej zpět do centra dění vracel Pérez. Domácí posléze reklamovali hru rukou v podání Simpsona, sudí Swarbick ale penaltu správně neodpískal.

71

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Ayoze Pérez.

71

Tentokráte Riyad Mahrez nepostupoval individuálně, místo toho se rozhodl pro přihrávku na Ndidiho. Talentovaný záložník pořádně natáhl svůj krok, v klíčový moment si ale míč až příliš předkopl, čehož dokázal využit Manquillo.

70

Velmi nebezpečný centr nyní přilétl do pokutového území hostujícího celku, těsně před o hlavičku se pokoušejícím Gaylem jej ale do bezpečí stačil vyboxovat Schmeichel. Straky se navíc musí bleskově vracet, do protiakce se totiž řítí nebezpečný Mahrez.

69

Míč se po nepřehledném souboji mezi Simpsonem a Atsuem odkutálel do zámezí. K rozehrávce autového vhazování si jej užuž bral hostující zadák, Neil Swarbick ale balon nakonec správně přisoudil Newcastlu.

68

Poté ale hráči Leicesteru poněkud zaspali při návratu do obrany, načež se kupředu vydal rychlonohý Dwight Gayle. Naneštěstí pro domácí celou akci přibrzdil, když nechal balon za sebou, poté o něj navíc přišel v souboji s Morganem a zpět získal jen za cenu jasného faulu.

67

Standardní situace z této pozice si vyžadovala rozehrávku od praváka. Mahreze tedy vystřídal Marc Albrighton. Jeho střílený centr odvrátil stoper Clark k Vardymu, jehož technický pokus z úhlu stačil Darlow vytěsnit.

66

Právě Mahrez vyslal do šestnáctky soupeře přetažený centr na opačný kraj pokutového území, tam na jeho nabídku ale nikdo nedosáhl. O chvíli později ale Lejeune fauloval Maguirea, a obrana Newcastlu tak znovu musí být v pozoru.

65

Na Simpsonovu nahrávku si seběhl Riyad Mahrez, který divákům předvedl doslova učebnicové zpracování, to byla skutečná paráda. Poté se alžírský šikula hodlal prosadit okolo Manquilla, ten jej ale stáhl k zemi, Leicester tak bude zahrávat přímý kop.

64

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Christian Atsu.

63

Ještě před jeho příchodem se Benítezova družina vrhla kupředu. Na dlouhý pas od Lejeunea si naběhl Dwight Gayle, jenž jej hodlal z první posunout k Ritchiemu, jeho záměr ale výborně přečetl pozorně bránící Danny Simpson.

62

Pro Straky, kteří v této fázi hry byly lepším celkem a určovaly tempo hry, je toto určitě velká nepříjemnost. Na střídačce domácích začíná být živo, podle všeho by se do hry měl podívat ghanský záložník Atsu.

60

Leicester se v dosavadním průběhu tohoto poločasu nijak ofenzivně neprojevoval, nyní se ale dostává do vedení! Nutno poznamenat, že se jednalo o krásnou kombinační akci, na dlouhý pas z obranné poloviny si naběhl Albrighton, jenž z první sklepl míč pro DEMARAIE GRAYE a ten parádním ranou na bližší tyč prostřelil Darlowa.

60

S touto možností šlo naložit určitě lépe. Po Merinově nahrávce se kupředu vydal Dwight Gayle, v souboji s vracejícím se Maguirem ale postrádal rychlost, načež o balon přišel.

59

Snad poprvé od začátku druhého poločasu se Lišky na delší dobu usadily na obranné polovině svého soka a vypracovali si souvislejší tlak. Nic velkého z něj ale nevzešlo, sóloakci Riyada Mahreze přerušil Manquillo.

57

Mikel Merino nakonec ošetření nepotřeboval, byl totiž spíše otřesen, Isaac Hayden sám sebe na chvíli vložil do péče týmových zdravotníků. Oba záložníci Newcastlu ale jsou v pořádku a mohou v utkání pokračovat.

56

Ou, to bylo velmi nepříjemné. Wilfred Ndidi nejprve tvrdě ve vzduchu atakoval Isaaca Haydena, o chvíli později od něj úder inkasoval i Mikel Merino. Oba středopolaři se svíjí na travnaté ploše, na kterou jsou přivoláni domácí zdravotníci.

55

Domácí hráči i fanoušci se zlobí, dle jejich názoru se totiž měla ve prospěch Newcastlu pískat penalta. Opakovaný záběr ale ukázal, že sudí Swarbick, jehož píšťalka zůstala němá, se rozhodl správně, Murphy pádu po souboji se Simpsonem hodně přidal.

54

Vstup do druhého poločas vyšel daleko lépe domácím fotbalistům, kteří od příchodu ze šaten působí velice aktivním a živým dojmem. Naopak The Foxes se zbytečně zbavují balonu a obranu svého soupeře zatím neprověřují.

53

O chvíli později zahrávaly Straky kop od rohového praporku. Matt Ritchie svůj centr tentokráte zakroutil na přední tyč, navíc přesně do míst, kam si seběhl Joselu, jeho zakončení ale postrádalo více přesnosti.

52

Po souboji mezi Wesem Morganem a Joseluem se hostující útočník ocitl na trávníku, ze kterého se mu zpět na nohy opravdu dvakrát nechtělo. Hlavní rozhodčí přispěchal celou situaci zkontrolovat, zásah zdravotníků ale nebude nutný.

51

Mikel Merino ve středu hřiště přetlačil nepříjemně dotírajícího Iborru, poté ale zazdil šanci na rychlou protiakci příliš prudkou přihrávkou na Ciarana Clarka, který tak musí začít na obranné polovině Newcastlu.

50

Hosté měli k dispozici přímý kop, jehož exekuce se ujal Riyad Mahrez. Alžírský fotbalista vsadil na razanci, jeho pokus ale v oblasti penaltového puntíku zastavil Merino. Učinil tak za pomoci své pravé ruky, rozhodně se ale nejednalo o úmyslný zásah, pokutový kop se správně nepíská.

49

Demarai Gray nemohl postupovat individuálně, byl totiž velmi rychle zdvojen, proto musel kombinovat s Mahrezem. Na jeho nabídku si ve vápně sbíhal Albrighton, kulatý nesmysl mu ale přistál pouze na patách.

48

Na Schmeichelův vysoký výkop si ve středovém kruhu naběhl Danny Simpson, jenž se hodlal obtočit okolo napadajícího Merina, ten jej ale díky nedovoleném zákroku zvládl na poslední chvíli zastavit.

47

Lišky ihned po zahájení hry darovaly míč svému soupeři, kupředu se jako první vydal Javier Manquillo. V rohu hřiště se ale ocitl proti dvojici protivníků, s nimiž si ve vzájemném souboji nedokázal poradit.

46

Do druhého poločasu, který právě odstartoval, vstupují oba celky bez jediné změny ve svých sestavách, rozehrávky se tentokráte ujal The Foxes. Doufejme, že budeme i nadále svědky atraktivní fotbalové podívané, kterou okoření nějaká ta branka.

46

První poločas je za námi, oba celky odchází do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Sledujeme velice atraktivní duel, jehož úvod vyšel daleko lépe domácím fotbalistům, už ve čtvrté minutě je totiž poslal do vedení Joselu. Poté ale Benítezova družina poněkud vypadla z tempa a Leicester dominoval. Lišky si vypracovaly hned několik gólem zavánějících možností, ujala se ale pouze dalekonosná rána z kopačky Riyada Mahreze. Doufejme, že se v nastoleném tempu bude pokračovat i po přestávce.

45+2

45+1

Nad rámec prvního poločasu se hlavní sudí Swarbick rozhodl nastavit pouze jednu minutu.

45

Díky dobré práci Riyada Mahreze získal Leicester ještě jeden rohový kop. Byl to právě alžírský šikula, kdo od praporku poslal kulatý nesmysl do malého vápna, tam ale kraloval stoper Lejeune.

44

S blížícím se koncem první půle se oba celky soustředí spíše na defenzivní činnosti, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu, která by mohla znamenat inkasovaní velmi nepopulárního gólu do šatny.

43

Vicente Iborra dostal až příliš volného prostoru ve středu hřiště, který španělský záložník využil ke kolmici pro rychlonohého Vardyho, ten ale kvůli ofsajdu nemohl postupovat dále.

41

Do konce prvního poločasu zbývá už jen necelých pět minut, možná se dočkáme nějakého drobného nastavení. Vydrží nerozhodné skóre až do přestávky, nebo se některý z týmů před odchodem do šaten ujme vedení?

40

V posledních minutách se karty opět obrátily, tentokráte určuj tempo utkání domácí tým. Newcastle rozehrával rohový kop, který se úplně nevydařil, balon ale do šestnáctky ještě vracel Murphy, Schmeichel byl však znovu připraven.

39

Nakonec se jeho exekuce podle očekávání ujal Matt Ritchie. Skotský fotbalista si narazil s Merinem a zkusil Schmeichela prověřit přízemním pokusem, míč ale mířil přesně doprostřed branky.

38

Na chybujícího Chilwella nyní navázal Marc Albrighton, jenž nechtěně vyslal do šance Gaylea, kterého musel těsně před pokutovým územím za cenu jasného faulu zastavit Harry Maguire. Uvidíme tedy přímý kop v podání Strak.

37

Poté měli domácí fotbalisté ještě k dispozici rohový kop, z něj ale už nic světoborného nevzešlo. Naopak Lišky se vydaly do okamžitého brejku, Mahrezova přihrávka byla pro Vardyho až příliš dlouhá a pro míč si vyběhl Darlow.

36

Velká šance Benítezových svěřenců! Ben Chilwell předvedl málo vídané zaváhání v rozehrávce, když ukázkově namazal Murphymu, jenž zkusil na Schmeichela vyzrát technickým pokusem k tyči, dánský brankář ale zasáhl.

35

Asi jsem to zakřikl, protože o chvílí později na polovině hřiště chyboval Danny Simpson, a nabídl tak domácím protiakci. Na jejím konci nalezl Murphy v šestnáctce číhajícího Gaylea, tomu ale zakončení příliš dlouho trvalo, čehož využil Maguire.

34

V posledních minutách je na travnaté ploše pouze jeden tým a tím je Leicester. Newcastle po vstřelené brance úplně vypadl z tempa, jejich soupeř naprosto dominuje a z ochozů stadionu se začíná ozývat pískot.

33

Obrana Strak má v posledních minutách plné ruce i nohy práce. Ndidi narýsoval přesnou kolmici pro Vardyho, jenž se nijak dlouze nerozpakoval a z ostrého úhlu tvrdě vypálil, jeho ráně ale scházela větší přesnost, míč skončil nad brankou.

32

Poté měly Lišky k dispozici autové vhazování, po jehož rozehrávce se balon dostal na kopačky Vardyho. Na jeho přetažený centr si u zadní tyči seběhl Danny Simpson, jeho hlavička ale neměla gólové parametry.

31

Marc Albrighton na levé straně přepustil kulatý nesmysl Benu Chilwellovi, po jehož centru Vardy pustil balon ještě na za sebou stojícího Iborru, ten ale s touto variantou příliš nepočítal a nechal se odzbrojit Lejeunem.

30

Na druhé straně svých rychlých nohou využil Jamie Vardy, jenž přesprintoval svého strážce a prodral se až do vápna, kde se po souboji s Yedlinem poroučel k zemi. Jednalo se o sporný moment, dle mého názoru se ale penalta pískat měla.

29

Teď měli hosté velké štěstí! Harry Maguire zbytečně zazmatkoval při rozehrávce a nakonec zahnal Schmeichela do nepříjemné pozice mizernou zpětnou nahrávkou, dánský gólman ale míč před dotírajícím Gaylem stihl odklidit.

28

Další ofenzivní snahu Lišek opět táhl Demarai Gray. Ve velké pohodě hrající mladíček si tentokráte hodlal narazit s za obranu si nabíhajícím Vardym, ten mu ale balon vrátil pouze na paty.

27

Výtečně hrající Demarai Gray si na levém křídle udělal dobrý den z Yedlina a poté vymyslel parádní centr na zadní tyč, kam si nabíhal Danny Simpson. Ten se sice zjevil před poloprázdnou brankou, k lepšímu zakončení mu ale ještě jeden potřebný krok scházel.

26

Mahrez se proti Haydenovi utopil ve vlastních kličkách, Benítezovým hochům se ale nepodařilo u balonu déle udržet. Leicester tak znovu kombinuje na útočné polovině, vyrovnávací branka hosty opravdu nakopla.

25

Další práce pro Karla Darlowa! Tentokráte to na sebe kousek za pokutovým územím vzal Marc Albrighton, jehož skákavý pokus vyrazil domácí gólman pouze před sebe, dorážející Jamie Vardy ale Leicester do vedení neposlal.

24

Po narážečce s Isaacem Haydenem se na hranici pokutového území soupeře přiřítil Mikel Merino, výtečně načasovaným obranným zákrokem jej ale dále nepustil hostující kapitán Morgan.

23

Iborra si počkal na ideální moment a pak předložil balon pro napravo se uvolňujícího Simpsona. Ten se ale do šestnáctky nakonec neprodral, za což mohl pozorně bránící Javier Manquillo.

22

Zatím si na průběh tohoto utkání rozhodně nemůžeme stěžovat. K vidění bylo několik šancí, dva krásné góly, nezaujatí fotbaloví fanoušci musí být více než spokojeni. Doufejme, že se v nastoleném trendu bude pokračovat i nadále.

20

Leicester zůstal zabydlen na obranné polovině svého soupeře a svou další šanci nakonec přeci jen přetavil ve vyrovnávací trefu! Domácí nedokázali vyvést balon do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky, načež se jej po přihrávce Wilfreda Ndidiho zmocnil RIYAD MAHREZ a parádní ranou pod horní tyč nedal marně se natahujícímu Darlowovi šanci.

20

Tady opravdu mnoho nescházelo! Po přihrávce od Bena Chilwella se učebnicově uvolnil Demarai Gray, jenž si nachystal míč na pravačku a z dálky zkusil své štěstí, jeho parádnímu pokusu ale k úspěchu scházely decimetry.

19

Na nervovou soustavu příznivců Newcastlu poněkud zabrnkal Mikel Merino, jehož zpětný pas na Clarka byl opravdu prachmizerný. Domácí kapitán ale zachoval chladnou hlavu a napadajícího Vardyho se elegantně zbavil.

18

Na opačném konci travnaté plochy se v téměř totožné pozici zjevil Wilfred Ndidi. Mladičký záložník Lišek z Leicesteru si míč nachystal na pravačku a vypálil, rána mu ale nesedla podle představ, Darlow mohl zůstat v klidu.

17

Domácí přehráli svého soupeře na pravé straně, načež se moře volného prostoru otevřel před Ritchiem. Skotský špílmachr si ale v rozhodující okamžik pustil balon až příliš daleko od nohy, což byla voda na mlýn pro Iborru.

16

Už poněkolikáté v tomto utkání se Lišky dopustily naprosto zbytečné ztráty ve středu pole. Znovu u toho byl Ndidi, po jehož zaváhání zkoušel Schmeichela z uctivé vzdálenosti překvapit Murphy, branku ale netrefil.

15

Dwight Gayle zpracoval balon po přihrávce od Haydena a píchl si jej mezi Maguirea s Morgana, načež se po kontaktu s druhým jmenovaným poroučel k zemi, sudí Swarbick ale faul neodpískal a nechal hru plynout.

14

V posledních minutách se hraje výhradně na obranné polovině The Magpies. Demarai Gray neměl s kým kombinovat, proto se rozhodl pro individuální postup, který zakončil střelou vysoko nad Darlowovu pokladnici.

13

Hosté se zlobí na hlavní sudího, po Albrightonově přihrávce totiž centroval Ben Chilwell, jehož nabídku zastavil ve vápně blokující Yedlin. Určitě se jednalo o hru rukou, tady se asi měla pískat penalta pro Puelovu družinu.

12

Žlutou kartu dostává Demarai Gray (Leicester City).

11

Po centru Riyada Mahreze balon proskákal až na zadní tyč, kde číhal zcela osamocený Demarai Gray. Tomu ale nevyšel první kontakt s míčem, čehož využil aktivně napadající DeAndre Yedlin.

10

Hosté měli k dispozici alespoň rohový kop, Darlow se totiž neprezentoval úplně zdařilým zákrokem. Na centr k přední tyči si sbíhalo několik hráčů Leicesteru, nejvýše ze všech ale vyskočil domácí kapitán Clark.

9

S touto akcí šlo naložit daleko lépe. Rychlé přečíslení Leicesteru zakončoval Chilwell nepovedeným centrem, Mahrez ale balon ještě zastihl před přechodem do zámezí a nachystal palebnou pozici pro Graye, toho ale vychytal Darlow.

8

Dalšího zbytečného zaváhání v podání Leicesteru se dopustil nedůrazný Iborra, s odpovědí se hodlal přiřítit Mikel Merino, jenže těsně před pokutovým územím byl zastaven pozorným Maguirem.

7

Málem to bylo už o dvě branky! Velké chyby se ve středu hřiště dopustil Ndidi, kterého bez větších problémů obral napadající Gayle. Právě domácí útočník se poté dostal do velké šance, jeho střela ale skončila těsně vedle vzdálenější tyče.

6

Snad poprvé se kupředu vydali také The Foxes. Po kombinaci s talentovaným Grayem své štěstí z uctivé vzdálenosti od branky vyzkoušel Jamie Vardy, Darlow byl ale připraven.

4

Přesně takový vstup do utkání si fotbalisté Newcastlu představovali, už po pěti minutách hry se totiž proti Leicesteru ujímají vedení! Na přihrávku z levého křídla si naběhl Dwight Gayle, který po vniknutí do šestnáctky zvedl hlavu a přihrávkou do druhé vlny poslal míč do míst, kam si sbíhal JOSELU, proti jehož zakončení už se Kasper Schmeichel nestihl přemístit.

4

Také k němu se postavil Matt Ritchie, tentokráte si ale počínal ještě hůře než před pár okamžiky, když svůj centr poslal pouze na přední tyč, kde kulatý nesmysl s poklidem do bezpečí uklidil připravený stoper Maguire.

3

Právě skotský reprezentant se ujal rozehrávky nařízené standardní situace, jeho centrovaný balon se ale stal snadnou kořistí pro Iborru, který jej odhlavičkoval na rohový kop.

2

První dlouhý nákop na obrannou polovinu soupeře vyslal Lejeune, načež se z pravé strany až do šestnáctky pokoušel probojovat Matt Ritchie, na své cestě byl ale jasně faulován vracejícím se Chilwellem.

1

Neil Swarbick právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Newcastlem United a Leicesterem City tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v černobílých dresech, naopak Lišky budou hrát v modrém.

1

Neil Swarbick, který bude mít společně s Harrym Lennardem a Richardem Westem dnešní utkání mezi Newcastlem a Leicesterem na starost, jeho aktéry právě shromažďuje v útrobách St James' Park a za pár okamžiků je přivede na travnatou plochu před zaplněné tribuny.

Newcastle United: Darlow – Yedlin, Lejeune, Clark (C), Manquillo – Ritchie, Merino, Hayden, Jacob Murphy – Gayle, Joselu.
Náhradníci: Elliot – Lascelles, Shelvey, Diamé, Atsu, Ayoze Pérez, A. Mitrović.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Chilwell – Mahrez, Iborra, Ndidi, Albrighton – Gray – Vardy.
Náhradníci: Hamer – Fuchs, Dragović, A. King, Ulloa, Okazaki, Iheanacho.

Rozhodčí: Neil Swarbick – Harry Lennard, Richard West.

Poslední vzájemné utkání

14.3.2016 – Leicester City – Newcastle United 1:0

Branky: 25. Okazaki (Vardy)

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez, Kanté, Drinkwater, Albrighton (75. Ulloa) – Okazaki (65. Schlupp), Vardy

Newcastle United: Elliot – Janmaat, Taylor, Lascelles, Anita (56. Townsend) – Shelvey (C) (87. Doumbia), Colback – Sissoko, Pérez (71. de Jong), Wijnaldum – Mitrović

Po fantastickém triumfu v sezoně 2015/16 přišlo loni vystřízlivění, Leicester doplatil na nevyrovnanost výkonů a umístil se až na dvanácté příčce. Na rozdíl od svého dnešního soupeře nevstoupily Lišky do tohoto ročníku anglické nejvyšší soutěže ideálně, když po osmi kolech měly na svém kontě pouze jednu výhru a šest bodů. Na nelichotivé výsledky zareagovalo vedení odvoláním Craiga Shakespearea, aktuálně asistenta v Evertonu, jehož místo zaujal francouzský lodivod Claude Puel. Pod jeho taktovkou se The Foxes zvedli, v tabulce je momentálně nalezneme na devátém místě, přičemž jejich ztráta na elitní šestka čítá pouze pět bodů.

Z posledních sedmi utkání se parta okolo kapitána Morgana z vítězství radovala hned čtyřikrát, jedinou porážku zaznamenala na domácí půdě proti zatím suverénnímu Manchesteru City, kterému podlehla 0:2. O týden později si Leicester odvezl bod z Olympijského stadionu v Londýně, kde remizoval s West Hamem 1:1. V posledních dvou zápasech se Puelovým svěřencům dařilo, dokázali totiž porazit soupeře, které mají v tabulce před sebou. Proti Tottenhamu vyšel Liškám především první poločas, ve kterém se prosadili Mahrez s Vardym, Kohouti se zmohli už pouze na snížení. Minulý víkend na King Power Stadium zavítalo Burnley, souboj The Foxes s největším překvapením tohoto ročníku už v šesté minutě rozhodl Demarai Gray.

Po sestupu ze sezony 2015/16 musel Newcastle loni o návrat do nejvyšší anglické soutěže bojovat v náročné Championship. Všechny její nástrahy ale zvládl překonat a celou ligu ovládl, spolu s ním do Premier League přímo postoupili fotbalisté Brightonu. Do tohoto ročníku vstoupila parta okolo mladého kapitána Lascellese solidně, v posledních zápasech se jí ale přestalo dařit, což se pochopitelně projevuje na momentálním umístění. V tabulce Straky nalezneme až na patnácté pozici, ztráta na jejich dnešního soupeře, který je devátý, ovšem čítá jen pět bodů.

Čtrnáct z patnácti bodů získali svěřenci trenéra Beníteze v úvodních devíti kolech, momentálně ale na vítězství čekají od konce října. Od té doby nastoupil Newcastle k šesti zápasům. pět z nich prohrál, jediný bod získal za remízu 2:2 na půdě rovněž se trápícího West Bromu Albion. Nutno ovšem podotknout, že poslední tři prohry zaznamenali The Magpies proti silným soupeřům. Nejprve neudrželi těsné vedení na Old Trafford, odkud nakonec odjeli s výpraskem 1:4, o týden později před vlastními fanoušky nestačili na ve formě hrající Watford. V prvním prosincovém mači Benítezova družina šokovala Stamford Bridge, když ji poslal do vedení Gayle, Chelsea ale posléze potvrdila roli favorita a vyhrála 3:1.

Příjemný sobotní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League má dnes v rámci šestnáctého kola na programu hned sedm zápasů, my se v tomto online přenosu zaměříme na ten poslední z nich – Newcastle United přivítá Leicester City Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.