Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 29. září 2022 Michal

Online reportáž

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:9. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 6:12.

Je tu konec! Dnešní utkání nakonec skončí nerozhodným výsledkem 1-1 a oba celky si tak připisují po bodu. Nutno dodat, že jsme sledovali velice vyrovnané střetnutí, ve kterém měli o trochu navrch hosté. Ty ale doplatili na zahazování šancí a z tohoto zápasu tak berou "pouze" bod.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

AFC Bournemouth(4-4-1-1)

Begović
15 Smith
Smith
Francis
5 Aké
Aké
11 Daniels
Daniels
Stanislas
68. min Ibe
6 Surman
Surman
16 Cook
Cook
24 Fraser
Fraser
90+2. min Afobe
17 King
King
18 Defoe
Defoe
68. min Wilson

Southampton FC(4-2-3-1)

44 Forster
Forster
62 Pied
Pied
van Dijk
6 Hoedt
Hoedt
Bertrand
8 Davis
Davis
85. min Gabbiadini
14 Romeu
Romeu
Ward-Prowse
46. min Redmond
11 Tadić
Tadić
74. min Lemina
19 Boufal
Boufal
10 Austin
Austin

Náhradníci
AFC Bournemouth
 • 1Boruc
 • 4Gosling
 • 9Afobe
 • 33Ibe
 • 7Pugh
 • 13Wilson
Náhradníci
Southampton FC
 • 20Gabbiadini
 • 23Höjbjerg
 • 18Lemina
 • 13McCarthy
 • 33Targett
 • 22Redmond
 • 3Jošida
90+2
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Benik Afobe.

90+2

Těžiště hry je momentálně mezi oběma šestnáctkama a v tuto chvíli to na změnu skóre rozhodně nevypadá.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

87

Pied si neporozuměl s Redmondem a Saints se tak trochu hloupě zbavili míče. Podobně si ale počínali také domácí, kteří se nyní pouze brání.

86

Redmondova nabídka mířila k malému vápnu, kde byl nejvýše ve vzduchu jeden z protihráčů. Hosté se ujmou ještě autového vhazování.

85
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Steven Davis, přichází Manolo Gabbiadini.

85

I o několik vteřinek později se udála stejná situace. Tentokráte se za obranou soupeře nacházel Austin, v dnešním utkání snad už počtvrté.

84

Davis se dostával do trochu netradičního prostoru, neboť si nabíhal na kolmici za obranu. Jeho úprk ale zastavil praporek pomezního – ofsajd.

83
Důležité

Aktivní Bertrand zastihl balón před brankovou čárou a zpětným centrem hledal Austina. Ten se vyhoupl na centr a z blízkosti těsně přestřelil.

82

Hodně podezřelý zákrok vytasil Bertrand, jenž v šestnáctce skolil k zemi Wilsona. Hlavní sudí ale zůstává ledově klidným, penalta se pískat nebude.

81

Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky, stále platí, že stav je nerozhodný. Strhne jeden z týmů vedení na svojí stranu?

80

Davis dokázal ukořistit hrací předmět a málem to vedlo k vedoucí brance. Z pětadvaceti metrů to totiž zkusil Bertrand, avšak jeho pokusu chyběl zhruba půl metr.

79

Redmond dlouho nevěděl, co s balónem, nakonec se rozhodl oslovit u postranní čáry Leminu. Střídající hráč hostů se ale pohyboval v ofsajdu.

78

Austin vycítil šanci na dostihnutí padajícího balónu, u něj byl ale jako první Begovič. Bosenský brankář okamžitě odkopl míč na opačnou stranu.

77
Důležité

Zničehonic se do velké šance dostal King. Lemina si s jeho pohybem nedokázal poradit, nicméně jeho pokus skončil na rukavici Forstera.

76
Karty

Žlutou kartu dostává Mario Lemina (Southampton FC).

76

Romeu pohodlně vyvezl balón a posléze servíroval přihrávku na rychlonohého Redmonda. Ani jeho rychlé nohy nezastihli míč na hrací ploše.

75

Francis rozhodl uklidnit hru kombinací na vlastní polovině. Postupně se kulatý nesmysl dostává z nohy na nohu domácích hráčů.

74
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Mario Lemina.

73

Navíc se do dalšího zakončení natlačil Boufal, jehož pokus byl údajně jemné tečován. Následovat tak bude rohový kop.

72

Surman se vrátil vypomoci svým kolegům v obraně, místo odkopu ale pouze věnoval balón soupeři. Bournemouth je nyní hodně nervózní.

71

Střídající Wilson se po příchodu na trávník blýskl hezkým průnikem, čímž se zbavil dvou strážců. Pokračování akce ale mělo jepičí život.

70

Bertrand rozehrával volný kop a vůbec ne špatně. V šestnáctce se totiž do zakončení protlačil Austin, nicméně jeho zakončení bylo už z ofsajdu.

69

Bertrand ještě zastihl balón na hrací ploše a posléze přihrál Boufalovi. Ten se snažil projít kolem protihráče, nicméně jeho záměr mu nevyšel.

68
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Jordon Ibe.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jermain Defoe, přichází Callum Wilson.

65
Důležité

Saints jsou na koni! Bertrand se vyřítil do šestnáctky a po přihráve od Boufala jen těsně minul vzdálenější tyč. V ochozech to opět pouze zahučelo.

64

Na opačné straně zkoušel Bertrand oslovit Austina, jenž se podle výroku sudího pohyboval v ofsajdu. To ale opakovaný záběr neprokázal.

63

Fraser chtěl svým lehkým dloubáčkem najít prostor, kde by se mohl pohybovat Defoe. Před ním ale včas zasáhl pozorný Forster.

62

Rázem dostává toto klání jiný náboj. Domácí trochu polevili, což dokázal soupeř potrestat a v tuto chvíli se hraje opět za nerozhodného stavu.

61
Góly

Southampton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, hosté přetavili svůj tlak v kýženou branku! Redmond poslal do šestnáctky přízemní nabídku, kterou si našel CHARLIE AUSTIN, na jehož zakončení neměl Begovič nárok.

61

Po odkopu za brankovou čáru se hosté dostali ještě k rohovému kopu, který přinesl střelu zpoza šestnáctky. Opět ale nepřesné provedení.

60
Důležité

Saints pořádně zabrali! Hosté si v krátkém časovém sledu vytvořili snad dvě nebo tři velké příležitosti, tu poslední nedokázal zamést do prázdné brány Austin.

59

Surman měl na zakončení hodně prostoru, což mu naopak uškodilo. Jeho technická rána vyletěla snad do dvanácté řady.

58

Romeu přenesl nádherně těžiště hry na levou stranu na Boufala, jenž měl se zpracováním nezvyklé problémy. Nakonec vše vyústilo útočným faulem.

57

Po delší době jsme se dočkali standardní situace, kterou si opět vzal na starost Stanislas. Ani tato rozehrávka ale neměla patřičné parametry.

56

Nutno dodat, že obrana Bournemouthu působí v dnešním utkání velmi jistým dojmem. Hosté to mají proti Howeho družině hodně složité.

55

Své obranné povinnosti si nyní splnil Smith, jenž za svá záda nepustil Tadiče. Srbský záložník dnes nehraje příliš povedené utkání.

54

Redmond byl oklopen snad trojicí protihráčů, která logicky zamezila průchod balónu. Hostující hráč se posléze ještě dožadoval pokutového kopu.

53
Důležité

Tak tohle už bylo nebezpečné. Po sérii několika přihrávek se balón dostal ke Kingovi, jehž kostrbatá přihrávka či zakončení jen těsně minula branku. Dobíhajícímu Stanislasovi moc nechybělo.

52

Stanislasova standardka mířila někam k hranici malého vápna, žádný z jeho kolegů se ale nedostal k zakončení. Domácí ale zůstávají u balónu.

51

Střídající Redmond je v úvodu hodně aktivní, nyní si to namířil po levém křídle až k centru, který ale doputoval pouze do rukavic Begoviče.

50

Begovič nyní musel k zemi. Boufal si totiž přichystal střelu na svojí pravou nohu, načež jeho přízemní rána letěla do rukavice bosenského brankáře.

49

Doposud jediný střelec tohoto klání Fraser se hnal za kolmicí z kopačky Danielse. První byl u balónu ale Pied, jenž zastavil akci.

48

Hoedt nečekal na odskok balónu a míč z první odvrátil na druhou stranu hřiště. Tam sice byl první u něj Aké, nicméně jeho odkop vyletěl ven ze hřiště.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.

46
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Nathan Redmond.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který přinesl jedinou branku. O tu se těsně před hvizdem postaral Fraser, na jehož zakončení byl Forster krátký. Sledovali jsme ale velice vyrovnanou podívanou, jenž nabídla i několik hezkých momentů.

45+1

První poločas skončil.

45
Důležité

Hosté se prokombinovali až k šestnáctce, načež právě jeden z hráčů Southamptonu ve velké šanci trestuhodně přestřelil.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

42
Góly

Bournemouth právě vstřelil branku!
Máme tu první branku dnešního utkání! Domácí započali velice nebezpečnou akci, na jejímž konci stál RYAN FRASER. Jeho střela z první totiž mířila mimo Forsterův dosah a domácí se tak dostávají do vedení.

41

Kouskování hry pokračuje. Tentokráte si pro faul došel domácí podhrotový hráč King. Rozehrávky této standardky se ujme samotný brankář Begovič.

40

V ochozech to pouze zahučelo. K zakončení se totiž dostal Daniels, jehož pumelenice skončila jen těsně vedle brány. Forster by byl zřejmě bezradný.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.

38

Na druhé straně si v osobním souboji pomáhal rukama Aké, což evidentně pocítil Tadič, jenž se v bolestech svíjí na zeleném pažitu.

37

Akce ještě pokračovala, neboť se do odraženého míče opřel Smith. Zakončení to sice bylo pohotové, nicméně hodně nepřesné.

36

Cook si vyměnil balón se Stanislasem a poté odcentroval do pokutového území. Tam padající míč ale odvrátil jeden z protihráčů.

35

Van Dijk ukázal jednu ze svých předností, a to v podobě přesného skluzu. To před malým momentem pocítil Fraser, jenž se po zákroku ocitl na zemi.

34

Saint se ještě chopili rohového kopu, který ale nepřinesl nic zajímavého. O pár vteřinek později byla Boufalova pumelenice sražena ven z vápna.

33
Důležité

Zajímavá šance! Ward-Prowse nalezl náramně přesným centrem přesně prostor, kde se pohyboval Austin. Jeho hlavičku ale reflexivně vyrazil Begovič.

32

Poslední okamžiky utkání patří domácím hráčům. Ti postupně přebírají otěže utkání a navíc budou i v tomto momentu zahrávat roh.

31
Karty

Žlutou kartu dostává Jermain Defoe (AFC Bournemouth).

31
Karty

Žlutou kartu dostává Adam Smith (AFC Bournemouth).

31

Odpovědnost na sebe vzal tradiční exekutor Stanislas, jehož střela ale trefila jednoho z hráčů ve zdi. Posléze Van Dijk odklidil balón až na tribunu.

30

King rozkmital své rychlé nohy, čímž založil rychlý kontr svého celku. Ten musel za cenu faulu řešit Hoedt, následovat bude zajímavý volný kop.

29

Marocký křidelník Boufal cpal další z řady centrů na Austina, jenž si s těžkou přihrávku neporadil dle představ. Domácí se osvobodili odkopem.

28

Fraserovi se nepodařilo protáhnout kolem protihráče, následně byl spáchán faul na Boufala. Těžiště hry se tak stěhuje na druhou stranu.

27

Daniels nalezl hezkou přihrávkou naběhnuvšího Kinga, jehož nabídku srazil do zámezí Van Dijk. Domácí budou ještě zahrávat rohový kop.

26

Z velké vzdálenosti zkusil své štěstí středopolař Cook. Domácí hráč pálil pravou nohou, jenomže jeho projektil se vychýlil úplně mimo.

25

Celkem nenápadný Austin si dělal tělem prostor tak moc okatě, až to hraničilo s nedovoleným zákrokem. Sudí přeci jenom odpískal faul.

24

Daniels vhazoval u levé postranní čáry, následně si ale neporozuměl se svými kolegy. Vhazovat tak budou pro změnu hráči Southamptonu.

23
Důležité

Forster dvakrát v akci! Hostující brankář nejdříve vyrazil tečovanou střelu nad branku, následně se předvedl i proti hlavičce Defoea.

22

Domácí po delší době zazlobili a ošemetnou situaci musel odkopem řešit Romeu. Bournemouth zůstane i nadále u kulatého nesmyslu.

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nenabídla nic moc zajímavého. Spíše sledujeme nezáživnou pasáž utkání.

17

Na pravé straně hodně aktivní Pied se opět vydal na útočný výlet, který vyústil v zakončení Tadiče. Jeho hlavička ze záklonu ale mířila vysoko nad.

16

Hostující forvard si naběhl na další kolmici za obranu, kterou dokázal ustrážit před Akém. Austin posléze přihrál zpět k záložní řadě.

15

Dalekonosný pas směřoval na Austina, který sice byl ve vzduchu nejvýše, jeho sklepnutí se ale událo z ofsajdového postavení.

14
Důležité

Rozehrávku si vzal na starost Ward-Prowse, na jehož bochánek si nikým neatakován naskočil Van Dijk. Jeho hlavička zamířila těsně vedle.

13

Pied si to namířil z pravé strany k vápnu, kde jeho vzdušnou nabídku srazil do zámezí Aké. Následovat bude rohový kop pro hosty.

12

Hoedt si hodně zavařil u vlastní šestnáctky, nakonec celou situaci vyřešil na jedničku. Následně byl ale Surman faulován a píská se proti brance Saints.

11

Piedovi se absolutně nepovedl odkopl, který tak zamířil pouze na kopačku soupeře. Ten se ale s míčem daleko nedostal.

10

Daniels potáhl míč k šestnáctce, načež přihrával na levou stranu Fraserovi. Ten pro změnu oslovil kolegu na hranici vápna, kde ale samotná akce skončila.

9

Boufal to zkoušel individuálním způsobem, proti dvojici protihráčů ale neuspěl. Následně se marocký křidelník jako poslední dotkl míče.

8

Akého razatní odkop prodloužil za sebe King, za jeho zády ale číhala početná skupinka hráčů v opačných dresech.

7

Ward-Prowse se postavil k rozehrávce standardní situace. Tu sice poslal na kopačku Romeua, jenomže jeho spoluhráč si nedokázal kloudně zpracovat balón.

6

Bournemouth se v úvodu tohoto klání moc k míči nedostává a k vidění jsou spíše útočné manévry hostů. Po jednom z nich musel odkopnout balón Begovič.

5

Saints rozjeli svižnou útočnou akci po levé straně, načež Tadič posílal z první přihrávku na Austina. U toho byl včas domácí obránce Aké.

4

Romeu raději uklidnil hru zpětnou přihrávkou až na Hoedta. Hostující obránce napodobil svého kolegu a pro změnu oslovil Forstera.

3

Poprvé se s míčem seznámili také hostující hráči, ovšem pouze na krátký časový úsek. Těžiště hry je momentálně ve středu hrací plochy.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels – Stanislas, Surman, L. Cook, Fraser – J. King – Defoe.
Náhradníci: Boruc – Gosling, Afobe, Ibe, Pugh, C. Wilson.

Southampton FC: Forster – Pied, V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Ward-Prowse, Tadić, Boufal – Ch. Austin.
Náhradníci: A. McCarthy – Gabbiadini, P.-E. Höjbjerg, Lemina, Targett, Redmond, Jošida..

Southampton FC

Na druhé straně Southampton marně pomýšlí na sezóny, kdy atakoval pohárové pozice. Loňská sezóna sice přinesla osmou pozici, na sedmý Everton ale činila propastná ztráta patnácti bodů. Saint se v letošním ročníku pohybují ve středu tabulky, konkrétněji to je jedenáctá pozice. Hostující celek dnešního utkání se nenachází zrovna v dobrém rozpoložení, přičemž z posledních pěti ligových utkání zvítězil pouze v jediném.

AFC Bournemouth

Fotbalisté Bournemouthu se v loňské sezóně zařadili k týmům, které předváděly velmi slušené výkony. Ty je nakonec vynesly až na devátou pozici, což ale rozhodně neplatí o letošním ročníku. Domácí tým dnešního utkání se nachází až na patnácté pozici a na první sestupovou příčku má náskok čtyř bodů. Svěřenci Eddieho Howea jsou velmi tragičtí, co se týče ofenzívy. Není se čemu divit, Bournemouth zatím nastřílel pouze dvanáct branek, čímž se řadí mezi nejhůře střílející celky soutěže.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AFC Bournemouth a Southampton FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Mohlo by vás zajímat