Ode mě je to vše, přeji pěkný zbytek sobotního večera.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:7.

Zápas je u konce. Liverpool od divokého úvodu druhé půle poměrně kontroloval hru a až na jednu Murrayho šanci Brighton takřka k ničemu nepustil. Naopak, v samotném závěru se krásným přímým kopem prosadil Philippe Coutinho, aby pak s přispěním teče Lewise Dunka stav zápasu i uzavřel. Liverpool tedy porazil Brighton jednoznačně 5:1 a určitě bude s napětím vyčkávat, jak dopadne večerní duel Arsenalu s Manchesterem United.

Brighton & Hove(4-4-1-1)

1 Ryan
Ryan
2 Bruno
Bruno
77. min Schelotto
Knockaert
70. min March
Stephens
Pröpper
37 Brown
Brown
70. min Izquierdo

Henderson
90. min Grujić
Wijnaldum
11 Salah
Salah
80. min Oxlade-Chamberlain
Firmino
88. min Solanke

90+3

Rozhodnutý zápas se již spíše dohrává, fanoušci pomalu opouští svá místa.

90+2

Nutno říct, že pětigólový příděl je pro Brighton velice krutým výsledkem, ač dnes na Liverpool přece jen nestačil.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Marko Grujić.

89

Liverpool právě vstřelil branku!
Aby toho nebylo málo, hosté přidávají i pátou branku! Coutinho tentokrát přebral míč již na půlící čáře, potáhl jej až na hranici šestnáctky, odkud mířil na zadní tyč. Ryan by si s jeho ránou dost možná poradil, do jeho protipohybu jej však nešťastně tečoval bránící LEWIS DUNK.

88

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Dominic Solanke.

87

Právě PHILIPPE COUTINHO se postavil k přímému kopu a udělal to fantasticky! Brazilský záložník vyslal přízemní ránu, zeď dle jeho předpokladů nadskočila a Ryan neměl nejmenší šanci zasáhnout. Krásný fotbalový moment.

86

Dnes velice aktivní Coutinho se prosmýkl mezi dvěma hráči soupeře a po faulu Pröppera vybojoval přímý kop zhruba z 18 metrů.

85

Výbornou práci odvedl na útočné polovině Firmino, který Bongovi nedovolil rozehrát a nakonec vybojoval aut.

84

José Izquierdo dostal skvělou přihrávku do vápna z kopačky Große, v poslední chvíli ho však o míč povedeným skluzem Can.

82

Oba týmy se ve středu pole v krátkém sledu několikrát vystřídaly na míči. Rozháranou pasáž hry utnul až faul Oxlade-Chamberlaina na domácího Bonga.

80

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

79

Na útočné polovině se usadil Liverpool, který s přibývajícími minutami pochopitelně nikam nespěchá.

77

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Bruno, přichází Ezequiel Schelotto.

76

Zajímavý centr poslal z levé strany Bong, míč se ale nakonec dostal pouze do Mignoletových rukavic.

75

Mezitím se pokračuje ve hře, Emre Can nejspíš zkusí svůj sval rozhýbat.

73

Na zemi zatím zůstává Emre Can. Vypadá to, že německý záložník má problém se slabinami a není jisté, zda bude schopen v utkání pokračovat.

73

Nyní jsem to ale zakřikl! Duffy sklepl ve vápně dlouhý míč pro Murrayho, jenž z otočky zamířil jen těsně vedle.

72

Hra se přece jen trochu uklidnila a nyní se odehrává spíše ve středu pole.

70

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Isaiah Brown, přichází José Izquierdo.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Anthony Knockaert, přichází Solly March.

69

Großův centr se nakonec odrazil ke Knockaertovi, tomu však rána ze zajímavé pozice nevyšla a skončila mimo.

68

Na druhém konci hřiště to výborně udělal Brown, který se dostal až k rohu šestnáctky, kde jej fauloval Emre Can. Zajímavý přímý kop rozehraje Groß.

67

A další šance Liverpoolu, se kterou útočníci The Reds nenaložili vůbec dobře. Po propadnutí obrany Brightonu se totiž dostali do přečíslení 5 na 2, následná přihrávka na Coutinha však mířila do ofsajdu.

66

Tentokrát o sobě dal vědět Coutinho, jenž se jednoduchou zasekávačkou zbavil na hranici vápna hned trojice obránců, následnou technickou ránu brazilského fotbalisty však stačil srazit do bezpečí Lewis Dunk.

65

Mizernou rozehrávku domácích zachytil Firmino, který v situaci 2 na 1 ještě našel Mohameda Salaha. Ten si míč zpracoval, třináctý gól v sezoně ovšem nepřidal, jeho tvrdá rána totiž skončila jen uprostřed brány.

64

Na druhé straně se snažil prosadit Pascal Groß, proti dvojici Milner – Wijnaldum ale neměl nárok na úspěch. Bude se kopat od liverpoolské brány.

62

K míči se postavil Philippe Coutinho, tomu však exekuce přímého kopu vůbec nevyšla, míč poslal vysoko nad bránu.

61

Domácí bek Bruno byl těsně za vlastní šestnáctkou pozdě v souboji s Robertsonem a vidí zaslouženou žlutou kartu. Hosté mají navíc k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.

59

Opět je to Brighton, který drží míč ve středu pole. Hosté po snížení spíše čekají, co soupeř vymyslí.

57

Tentokrát se zlobí domácí. Po velké bitvě o míč před vápnem Liverpoolu už pálil Murray, rozhodčí Scott ale viděl faul jednoho z domácích.

56

Aktivita domácích Große s Brunem znamená další rohový kop.

55

Míč poslal do vápna právě Salah, domácí obrana si tentokrát poradila bez větších problémů.

54

Na druhé straně byl Salah zastaven Dunkem nedovoleně, přímý kop pro Liverpool.

53

Domácí jsou na koni a ihned se snaží zatlačit na svého soupeře.

51

Brighton právě vstřelil branku!
Brighton snižuje a vrací se do zápasu. GLENN MURRAY zamířil přesně k tyči a snižuje na 1:3.

50

Na začátku druhého poločasu se dějí věci! Henderson ve vlastním pokutovém území postrčil Duffyho a sudí Scott nařizuje velice přísný pokutový kop.

49

Nedáš – dostaneš! Ihned z protiútoku se prosazují hosté. Jejich akci opět táhl Salah, který za hranicí šestnáctky skvěle prostrčil míč na ROBERTA FIRMINA, který s přehledem zamířil na zadní tyč a zvýšil již na 3:0!

48

Obrovskou šanci ale měl Brighton! Brown dostal výbornou přihrávku za záda Alexandera-Arnolda, aby našel před bránou zcela volného Murrayho. Ten ovšem ve stoprocentní šanci jen trefil padajícího Mignoleta.

47

Hosté jsou i v úvodu druhého poločasu s míčem na kopačkách a čekají na nějaké okénko v obraně Seagulls.

46

První poločas je u konce. Liverpool v něm byl lepším týmem, o čem svědčí i poměr střel 1:6. The Reds svoji převahu přetavili ve dvě branky, když dva pasy Coutinha přetavili v góly Emre Can a Roberto Firmino. Druhý poločas začne zhruba v 17:02, zůstaňte s námi.

45+1

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45

Liverpool v závěru poločasu kontroluje hru a vypadá to, že do kabin půjde s dvougólovým náskokem.

43

Opět to byl Coutinho, jenž tentokrát hledal Salaha, hvězdný záložník Liverpoolu se však prosadit nedokázal.

42

Po krátké rozehrávce přímého kopu zkusil z dálky štěstí Coutinho, mířil ale jen doprostřed brány.

32

Neuběhly ani dvě minuty a Reds již vedou o dvě branky. Rychlý protiútok rozehrál Salah, jenž roztáhl hru doleva na Coutinha. Brazilský záložník míč z první poslal „do kapsy“, čímž našel ROBERTA FIRMINA. Ten už byl sám před Ryanem a neměl problém přidat druhý gól svého týmu.

30

Je tu první gól zápasu, hosté jdou do vedení! Na rohový kop Coutinha si naskočil EMRE CAN a i když byl mezi dvěma bránícími hráči domácích, hlavou zamířil přesně pod břevno, čímž nedal Ryanovi žádnou šanci.

28

Do dobré šance se nyní dostal domácí Knockaert, který poslal míč do prostoru před brankou Liverpoolu. Obrana však včas zareagovala a míč zneškodnila.

24

Další přímý kop pro domácí tým. Bude tento pokus úspěšnější?

18

Liverpool bude rozehrávat přímý volný kop.

15

Hosté jsou zatím aktivnějším týmem. Robertson byl v dobré pozici, ale nenašel nikoho, komu by nahrál. Míč je tak nyní mimo trávník.

11

Firmino přestřelil z ideální pozice branku domácího týmu!

5

Liverpool měl k dispozici rohový kop, ale míč Mohameda Salaha, který jej provedl, nebyl příliš úspěšný.

1

Poslední 2 vzájemná utkání

Liverpool – Brighton 6:1 (FA Cup)
Brighton – Liverpool 1:2 (Carling Cup)

Liverpool se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s šestadvaceti body. Po čtrnácti odehraných zápasech má na svém kontě 7 výher, 5 remíz a 2 porážky. Venku zatím Liverpool odehrál sedm zápasů, ze kterých 3x vyhrál, 2x remizoval a 2x prohrál. Nejlepším střelcem tohoto klubu je egyptský záložník Mohamed Salah, který je také zároveň nejlepším střelce celé ligy s dvanácti zásahy.

Brighton & Hove Albion FC

Brighton se momentálně nachází v tabulce na desáté příčce se sedmnácti body. Po čtrnácti odehraných zápasech má na svém kontě 4 výhry, 5 remíz a 5 porážek. Doma zatím Brighton odehrál sedm zápasů, ze kterých 2x vyhrál, 4x remizoval a 1 prohrál. Nejlepším střelcem tohoto klubu je anglický útočník Glenn Murray, který má momentálně na svém kontě 4 branky.

Brighton – Crystal Palace 0:0
Manchester Utd. – Brighton 1:0
Brighton – Stoke 2:2
Swansea – Brighton 0:1
Brighton – Southampton 1:1

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu Premier League mezi Brightonem & Hove Albion FC a Liverpoolem FC.