Druhý poločas už nám branku nepřinesl, ale i tak si myslím, že to byl velmi pohledný zápas. V druhém poločase se hráči Stoke zatáhli a hráli prakticky jen na brejky. Swansea si za druhý poločas pravděpodobně zasloužila alespoň bod, ale takový je fotbal. Hosté se tak propadají na samotné dno tabulky, zatímco domácí se posunují do klidného středu. Všem přeji hezký zbytek dne.

90+7

90+5

Žlutou kartu dostává Xherdan Shaqiri (Stoke City), který tvrdě poslal k zemi Renata Sanchese.

Stoke CityStoke City(4-2-3-1)

Butland
6 Zouma
Zouma
Martins Indi
53. min Wimmer
Shawcross
Pieters
4 Allen
Allen
Fletcher
70. min Afellay
22 Shaqiri
Shaqiri
18 Diouf
Diouf
Choupo-Moting
70. min Sobhi

Fer
85. min Sanches
Ki Song-jung
17 Clucas
Clucas
73. min Carroll
18 Ayew
Ayew
73. min McBurnie

90+4

Mame Diouf vybojoval rohový kop a domácí teď budou šetřit každou vteřinu.

93+3

Sanchesův centr nebyl vůbec špatný, ale obrana Stoke opět nedovolila žádnému z útočníků zakončit.

90+2

Po faulu Erika Pieterse budou hosté zahrávat přímý kop z nebezpečné pozice.

90+1

V druhém poločase se bude nastavovat sedm minut.

90

Allen nádhernou přihrávkou vybídl Shaqiriho ke skórování, ten ale ani tentokrát neuspěl.

89

Ki poslal nebezpečný centr do pokutového území domácích. Wimmer, ale odhlavičkoval míč do zámezí.

88

Swansea si vytváří závěrečný tlak, ale zatím pouze naráží na výbornou obranu domácích.

85

Poslední střídání dnešního zápasu, Fera nahrazuje Renato Sanchez.

81

Kevin Wimmer teď dost neohrabaným způsobem poslal k zemi Bonyho a po právu za tento zákrok vidí žlutou kartu.

80

Ki Song- jungovi se tentokrát rohový kop vůbec nepovedl a míč končí za postranní čárou.

79

Jack Butland teď vytáhl fantastický zákrok! Thomas Carroll zahrál přímý kop skvěle, jeden z obránců prodloužil míč pod horní tyč, Butland ale bravurně zasáhl a vyrazil míč na rohový kop.

78

Po tvrdém faulu Ramadana Sobhiho budou hráči Swansea zahrávat přímý kop z nebezpečné vzádelnosti.

Dnešní utkání sleduje 28 261 diváků.

76

Peter Crouch se teď dostal do slibné pozice, celou akci ale ukončuje hvizd rozhodčího, neboť anglický dlouhán stál v ofsajdu.

74

Bony se teď příliš agresivně snažil dostat k míči a hlavnímu arbitrovi nedal jinou možnost, než odpískat útočný faul.

73

Ve stejném čase opouští hřiště Ayew, kterého nahrazuje Oliver McBurnie.

73

Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Sam Clucas, přichází Thomas Carroll.

70

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Darren Fletcher, přichází Ibrahim Afellay. Trenér Hughes už tak nemá k dispozici žádná další střídání.

70

Chuopo-Moting za potlesku opouští hříště a nahrazuje jej Ramadan Sobhi.

67

Shaqiri teď úchvatným centrem našel v malém vápně Mame Dioufa, kterému se hlavička vůbec nepovedla. Z této šance šlo určitě získat víc, než jen odkop od brány.

63

Olsson se teď pokusil uniknout domácí obraně, avšak směrem dozadu výborně zapracoval Darren Fletcher, který švédskému bekovi vypíchnul míč.

61

Obrana Stoke opět zapracovala výborně a Sung-Yongův centr odvrací daleko od své branky.

61

Swansea dostane možnost dalšího rohového kopu.

58

Hráči Swansea získali rohový kop, který zahrával Sam Clucas jeho centr nikoho nenašel, ale na odražený míč si vyrazil dobíhající Olsson, jehož prudká rána končí v náručí Butlanda.

58

Stejně jako Peter Crouch v první půli, tak i Leroy Fer si všiml vyběhnutého Fabianskiho a pokusil se potrestat jeho opovážlivost. Střela Fera, ale skončila vysoko nad brankou.

55

Hráči Stoke se postupně dostávali k brance soupeře, vše ale pokazil Kurt Zouma, který si nejprve posunul míč příliš daleko od sebe a následně musel faulovat.

53

Nizozemského stopera nahradil Kevin Wimmer.

52

To je opravdu nepříjemné. Bruno Martins Indi opouští hřiště na nosítkách.

48

Martins Indi zůstává ležet na zemi a signalizuje, že bude zřejmě potřebovat vystřídat.

46

V první půli jsme byli svědky velmi pohledného fotbalu. Domácí i hosté jsou si plně vědomi vážnosti dnešního zápasu a dávají do toho opravdu vše. Podle mě jdou ale hráči Stoke o něco více naproti než hráči Swanea, která se po první brance zbytečně zatáhla a až do zhruba pětadvacáté minuty nebyli na hřišti vůbec vidět. Uvidíme co nám přinese druhá půle, zda se hostům podaří vyrovnat, nebo si Stoke vítězství dokáže pohlídat.

45+2

45+2

V závěru prvního poločasu se k zakončení ještě dostal Bony, jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou Butlanda.

45+1

Allen poslal dlouhý centr na Petera Crouche, kterému se sice podařilo odhlavičkovat, ale Fabianski s tímto pokusem neměl žádný problém.

45

Rozhodčí budou nastavovat jednu minutu.

40

Brankář Swansea Lukasz Fabianski to má dnes opravdu těžké, neboť i tentokrát nemohl dělat vůbec nic.
Crouch nádherně prodloužil míč na Mameho Dioufa, který se vůbec nerozmýšlel a vší sílou napálil míč do pravé šibenice. 2:1.

38

Rohový kop se Stoke vůbec nepodařil. Fabianski má míč v náručí.

37

Stoke pokračuje v nátlaku! Shaqiri vybojoval rohový kop!

36

Leroy Fer teď udělal obrovskou chybu, když se pokusil sám prokličkovat na hranici velkého vápna. To se mu samozřejmě nepodařilo a Joe Allen jej o míč připravil, následně ho krásně posunul na Xherdana Shaqiriho, který bravurně obstřelil Fabianskiho. 1:1.

35

Peter Crouch byl teď kousek od výstavního gólu! Zkušený kanonýr si dobře všiml vyběhnutého Fabianskiho a odvážil se ke střele z dálky, jeho pokus nakonec skončil těsně nad břevnem!

33

Bony si teď krásně poradil s obranou domácích a nebezpečně vypálil! Jeho střela jen tak tak minula pravou tyč Butlandovi brány.

31

Rohový kop zahrál Ki Song-jung, jehož centr odvrátil Joe Allen, míč se ale dostal k Leroy Ferovi, který se pokusil o střelu z první, ale výborně proti němu vyběhl Chuopo-Moting, který zblokoval jeho střelu a ukončil tím tak celou akci.

30

Olsson poslal krásný centr do vápna, který na poslední chvíli zneškodnil Martins Indi. Následovat bude rohový kop.

27

Hosté si teď vytvořili slušný tlak, ale k žádnému zakončení se nedostali.

24

Mike van der Hoorn je už zřejmě v pořádku a hra tak může pokračovat.

23

Mike van der Hoorn zůstal otřesený ležet na zemi po hlavičkovém souboji a hra je teď přerušena.

21

Bony Wilfried se krásně uvolnil před velkým vápnem a vystřelil tvrdou ránu, kterou na poslední chvíli dokázal zablokovat některý z domácích obránců.

18

Swansea si po dlouhé době může odpočinout od bránění. Ayewa se rozhodl pro rychlý výpad po pravém křídle a zkusil i odcentrovat, jeho pokus ale odvrátil Martins Indi.

16

Peter Crouch teď shodil na zem jednoho z hostujících obránců a rozhodčí Craig Pawson odpískal útočný faul.

15

Hosté jsou teď hodně zalezlí na své půlce a soustředí se hlavně na obranu, toho se snaží využít aktivní hráči Stoke, kteří mají míč na svých kopačkách a postupně se blíží k soupeřově brance.

11

Po krásné přihrávce se na hranici vápna v šanci ocitl Xherdan Shaqiri, tomu ale nevyšel krok a v záklonu poslal míč vysoko nad bránu.

6

Hráči Swansea jsou teď na míči a snaží se něčím překvapit obranu domácích, zatím ale bez úspěchu.

5

Allenovi se teď střela vůbec nepovedla. Záložník domácích si sice dokázal udělat před hranicí velkého vápna prostor, ale jeho střela skončila zhruba deset metrů vedle branky.

Stoke se snaží odpovědět, ale na Shaqiriho centr nikdo z útočníků nedosáhl a pro míč si došel Lukasz Fabianski.

3

Hned z první šance je gól! Bony Wilfried nejprve krásně přenesl hru na Olssona, který se mu odvděčil krásným pasem za obranu a Bony perfektní střelou poslal hosty do vedení 0:1.

1

Stoke City: Butland – K. Zouma, Martins Indi, Shawcross (C), Pieters – Allen, D. Fletcher – Shaqiri, Diouf, Choupo-Moting – Crouch.
Náhradníci: Grant – Adam, Afellay, Berahino, Sobhi, Jesé, Wimmer.

Swansea City: Fabiański – M. Olsson, Mawson, van der Hoorn, Naughton – Fer, Ki Song-jung, Clucas, J. Ayew – Bony (C), T. Abraham.
Náhradníci: Nordfeldt – Sanches, Routledge, Rangel, McBurnie, T. Carroll, Dyer..

Hezký dobrý den dámy a pánové vítám vás u on-line přenosu ze zápasu Stoke – Swansea. Oba týmy na tom nejsou moc dobře, prakticky oběma hrozí sestup. Domácí jsou na tom o něco lépe, drží se na nesestupovém šestnáctém místě s třinácti body, zatímco Swansea je s devíti body předposlední. Je tedy víc než jasné, že remíza by nebyla řešením ani pro jeden tým. Komu se podaří urvat tři body? Začínáme už za hodinu a čtvrt.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.