To by bylo z mé strany zřejmě všechno. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, přeji vám příjemný zbytek pátečního dne a u fotbalu zase někdy na počtenou.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:12.

Je dobojováno! Po nevýrazném prvním poločase, byl ten druhý o něco lepší. Jako první se prosadili hosté zásluhou Kukuličiće. Černá Hora v závěru sahala po tříbodovém zisku, jenže v samotném závěru řecký rozhodčí odpískal penaltu pro domácí celek. K té se postavil Fedin a ten se nemýlil. Kazachstán má tedy po dvou zápasech čtyři body, naopak premiéra pro Černou Horu v nové kvalifikaci má pouze bodovou chuť.

Sestava Kazachstán
Kolbuntsov – Sokolenko, Šadmanov, Mažitov, Abiken, Kalmuratov(76. Omirtajev) – Pertsukh, Slambekov, Zajnutdinov(63. Seidakhmet) – Zhalmukan (C), Fedin
Náhradníci: Zakirov – Sultanov, Najaryjan, Lyukhay, Omirtajev, Alimbajev, Seidakhmet

Sestava Černá Hora
Matija Šarkić – Roganović, Rašo, Azemović, Andrija Vukčević (C) – Lončar (61. Golubović), Kotorac – Kukuličić, Oliver Šarkić (80. Djuričković), Camaj – Perović
Náhradníci: Novović – Drinčić, Krsotvić, Golubović, Vuković, Stefan Vukčević, Djuričković

90+4

90+4

Kazachstán právě vstřelil branku!
K penaltě se postavil domácí MAXIM FEDIN, který se nemýlil. Kazachstán těsně před závěrečným hvizdem srovnal stav utkání na 1:1.

90+3

Mohutný domácí tlak vyústil v odpískání pokutového kopu ve prospěch domácího celku.

90+2

Signál domácím vůbec nevyšel, nakonec z toho byl útočný faul. Hra je přerušena, hosté budou odkopávat z místa prohřešku.

90+1

Žlutou kartu dostává Roganović (Černá Hora).

90+1

Hlavní arbitr dnešního zápasu nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.

90

Tlak domácích graduje. Kazachstán slaví zisk dalšího rohového kopu. Jejich šance na bodový zisk se čím dál víc zmenšují.

89

Pro tuto chvíli domácí tým opět nakopává míče, jenže tento styl nevycházel v prvním poločase, takže těžko bude vycházet v tom druhém.

88

Kazachstán teď vysoko napadá, hostující rozehrávka je pod velkým tlakem. Roganović radši zvolil dlouhý odkop na domácí polovinu.

86

Žlutou kartu dostává Abiken (Kazachstán).

86

Jenže Zhalmukan ani nadvakrát nedokázal černohorskou zeď prostřelit. Matija Šarkić v brance hostů si může oddechnout.

85

Jeden z hostujících hráčů se na hranici vlastního vápna dopustil faulu. Kazachstán má doslova velkou příležitost zúročit jejich tlak v posledních minutách.

84

Domácí tým měl k dispozici sérii dlouhých autů, ale ani jeden z nich se pořádně neujal. Hostující obrana odvrátila všechny možnosti, které by vedli k ohrožení jejich čistého konta.

83

Žlutou kartu dostává Perović (Černá Hora).
Žlutou kartu dostává Fedin (Kazachstán).

83

Zhalmukan se opřel do tohoto odraženého míče s naprostou chutí, ale jeho střele chyběla opět přesnost.

82

Dokonce dva hráči domácího celku se ocitnuli na trávníku. Rozhodčí ukazuje proti brance hostí, Kazachstán má další standardku.

81

Rašo si opět skvěle naběhnul na tento centr a posléze orazítkoval tyč kazašské branky.

80

Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Oliver Šarkić, přichází Djuričković.

80

Jenže hned vzápětí na druhé straně registrujeme rohový kop Černé Hory. To hostům určitě stačí.

79

Omirtajev se uvedl do dnešního zápasu pěknou střelou, kterou musel hostující brankář likvidovat.

78

Když jsou hosté u míče, tak nikde nespěchají, spíše se fotbalem baví. Lončar se skvělou kličkou zbavil hned dvou obránců.

77

Kazachstán se už snad tři minuty drží v blízkém území u pokutového vápna soupeře. Jenže žádná nebezpečná střela zatím nepřišla.

76

Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Kalmuratov, přichází Omirtajev.

75

Rašo byl opět v hlavní roli, ale jeho akci tentokrát zastavil praporek asistenta rozhodčí. Byl odpískán ofsajd.

74

Rašo dostal míč podruhé do kazašské branky, ale branka neplatí. Rozhodčí zřejmě viděl lehčí postrčení soupeře.

73

Oliver Šarkić se postavil k exekuci rohového kopu, který domácí obrana skvěle pokryla. Vedení hostů je stále o jednu branku.

72

Čas se pomalu ale jistě krátí. Kazachstán už nemůže čekat a musí hrát do plných. Černá Hora drží míč na svých kopačkách a nikde se výrazně nežene.

71

Hráči Černé Hory se zatáhnuli na vlastní polovinu. Tento jejich styl hry je může stát vedení v tomto zápase.

70

Žlutou kartu dostává Matija Šarkić (Černá Hora).

68

Žlutou kartu dostává Slambekov (Kazachstán).

68

Z následného rohové kopu vzniknul jenom rychlý brejk hostů, který pohotovou střelou na zadní tyč zakončil Šarkić. Jeho střela byla nepřesná.

67

Pertsukh se zamotal do svých kliček, ale se štěstím vybojoval rohový kop. Kazachstán má šanci vyrovnat.

65

Kalmuratov neudržel své nervy na úzdě a tvrdým faulem poslal na trávník jednoho ze svých soupeřů. Je až s podivem, že ho rozhodčí nepotrestal.

64

Žlutou kartu dostává Oliver Šarkić (Černá Hora).

63

Kazachstán prohrává a musí tedy hrát. Hosté budou postupně využívat otevřených okének domácí obrany.

63

Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Zajnutdinov, přichází Seidakhmet.

61

Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Lončar, přichází Golubović.

61

Černá Hora právě vstřelila branku!
Rychlá akce hostujícího celku přináší úvodní branku tohoto střetnutí. Mihailo Perović si skvěle naběhnul za domácí obranu a pohotově vypálil. Domácí brankář předvedl nejistý zákrok po kterém se k míči dostal FILIP KUKULIČIĆ, který se z dorážky nemýlil.

60

Akce Kazachstánu končí s hvizdem hlavního rozhodčí, který si všimnul lehkého faulu jednoho z domácích hráčů.

58

Na druhé straně se blýsknul Kotorac, ale v poslední chvíli jeho akce ho o míč připravil skvělý Abiken.

57

Ve druhém poločase je rozhodně lepším týmem Kazachstán. Černá Hora působí celkem zaskočeně.

56

Zhalmukan si vzal míč do své správy, přešel přes tři obránce a poté i zakončil. Hostující brankář reflexivně vyrazil míč svou pravou nohou.

54

Zaváhání hostující obrany musel řešit až svým skluzem Roganović. Kazachstán poté zahrával rohový kop, který ovšem nevyšel podle představ.

53

Slambekov si splnil své obranné povinnosti a míč odklidil daleko od své branky.

52

Černá Hora se pomalu, ale jistě přibližuje na dostřel domácí branky. Domácí obrana společně s brankářem musí zůstat pozorní.

51

Druhý poločas pokračuje tam, kde první skončil. Kombinace obou týmů je dosti nepřesná. Zatím jsme svědky nezáživného zápasu.

50

Nedůraznost domácí záložní řady zavinila rychlý přechod černohorců na útočnou polovinu. Na poslední chvíli tento útok zastavil pozorný Šadmanov.

49

Rychlý kazašský brejk končí v zámezí. Kalmuratov volil předlouhou diagonálu na rozběhnutého spoluhráče, ale ta byla nepřesná.

48

I Černá Hora umí zaútočit, ale jejich akce končí hned na hranici pokutového území skvělým zákrokem domácího obránce.

47

Kazachstán začal druhý poločas velice aktivně a doslova buší na hostující pokutové území. Šarkić musí být v pozoru.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:00.

První poločas je za námi. V úvodních 45 minutách jsme úvodní branku neviděli. Černá Hora je sice více aktivnější směrem dopředu, ale její zakončení jsou dosti nepřesné. To samé můžeme říct o ojedinělém zakončení domácích. Pokud někdo myslí na zisk tří bodů, tak bude muset koncovku zpřesnit. Druhý poločas nám začne za necelých patnáct minutek a já vás na toto dějství srdečně zvu.

45+2

Zdá se, že v této nastavené minutě se nic zvláštního nestane. Aktéři dnešního zápasu půjdou do šaten za nerozhodného stavu.

45+1

Pan Aretopoulos nastavil v prvním poločasu jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45

Běží poslední minutu základní hrací doby prvního poločasu. Za malou chvíli se dozvíme, kolik rozhodčí nastavil minut navíc.

44

Kazachstán se snažil dostat do pokutového území krátkými přihrávkami mezi hostující obránce. Až Azemović to všechno přečetl a míč získal.

43

Kotorac si našel odražený míč, který ihned vracel zpátky do ohně. Jenže v pokutovém území Kazachstánu už nikdo nebyl, míč se tedy dokutálel do zámezí.

42

Další kazašská akce končí hned v zárodku po nepřesné přihrávce jednoho z domácích plejerů. U balonu je Rašo, který vyhání své soupeře k domácí brance.

41

Ambiciozní pokus jednoho z domácích hráčů končí opět vysoko nad brankou. Šarkić uvede míč do hry svým odkopem od branky.

40

Kukuličić centroval do pokutového území úplně naslepo, míč pouze proletěl vápnem a skončil u rohového praporku.

39

Kazachstán se unáhluje k dlouhým nákopům za hostující obranu, ale ta si zatím vede skvěle. Tyto nákopy jsou pro ně dost čitelné.

38

Černohorci pálí co to dá, ale bez většího úspěchu a hlavně přesnosti. Jejich střely končí vždy mimo domácí branku.

37

První poločas se nám blíží do své koncovky. V dosavadním průběhu jsme zatím žádný gól neviděli, hraje se bez branek.

36

Tohle byla opravdu pohledná a hlavně rychlá černohorská akce. Kazachstán měl, co dělat, aby zabránil úvodní brance utkání.

35

Fedin si naběhnul na zadní tyč, kde pohotově vypálil. Jeho střela byla na poslední chvíli výborně zablokována.

34

Černá Hora si dává menší oddych na vlastní polovině. To dává šanci domácím, ale ti mají velké problémy s vlastní kombinací.

33

Šarkić se pouze poohlédnul za střelou jednoho z domácích hráčů. Tento projektil skončil vysoko nad brankou.

32

Černohorci jsou v posledních minutách více fotbalovější, Kazachstán se spíše soustředí na bránění a případné rychlé brejky do otevřené obrany svého soupeře.

31

Tentokrát je u míče Černá Hora, která se postupnou kombinací drží na dostřel domácí brance. Kolbuntsov musí být v pozoru na možné střelecké ohrožení.

30

Camaj se v pokutovém území uvolnil a jenom těsně netrefil domácí branku. Stadionem to jenom zahučelo.

28

Kukuličić ve slibné příležitosti selhal z následného rychlého brejku taktéž nepadnul gól. Zhalmukan z bezprostřední blízkosti nepropálil hostujícího brankáře.

26

Kazachstán se snaží diktovat tempo hry a to se jím také v některých chvílích daří. Černá Hora se zatáhla ke svému vápnu.

23

V další střelecké šanci byl opět domácí Pertsukh, ale ani tato bomba v černohorské síti nekončí. První poločas se nám přesouvá do své druhé části.

22

Pertsukh se snažil ohrozit branku jeho střelou, kterou ovšem poté skvěle vychytal hostující brankář.

19

Před kazašskou brankou se rýsovala další zajímavá šance na otevření brankového účtu dnešního zápasu. Jenže domácí obrana toto nebezpečí odvrátila daleko od své branky.

18

Zajnutdinov hraje zatím jako smyslů zbavený, měl by se co nejrychleji uklidnit. Už na svém kontě jednu žlutou kartu má, druhá by znamenala konec.

17

Lončar oslovil svou dlouhou přihrávkou vysunutého Peroviće, ale ten proti přesile neuspěl a o míč přišel.

16

Na druhé straně se hostující brankář nudí. V dosavadním průběhu prvního poločasu zatím neměl moc práce.

15

Kukuličić neváhal a bez nějaké větší přípravy vypálil jedovku na domácí branku. Kazašský brankář musel vytáhnout vynikající zákrok.

14

Tempo hry se na malou chvíli opět uklidnilo. Ani jeden tým se netlačí do bezhlavého útočení.

13

Hosté zahrávali svůj první rohový kop v tomto zápase, ale pro branku Kazachstánu to nic závažného neznamenalo.

12

Žlutou kartu dostává Zajnutdinov (Kazachstán).

12

Černohorci zvyšují obrátky na útočné polovině. Dočkáme se úvodní branky tohoto střetnutí?

11

Šarkić se opět postavil k volnému kopu, ale ani tato střela nenašla cestu do domácí branky. Na začátku jedenácté minuty je stále stav nerozhodný.

10

Domácí hráči v úvodu dost často faulují. Tohle by se mohlo postupem času vymstít. Rozhodčí je stále však klidný.

9

Šarkić se postavil k exekuci tohoto přímého kopu, ale domácí branku vůbec netrefil. Míč končí kdesi u diváků za domácí svatyní.

8

Zajnutdinov se provinil proti fotbalové etiketě, když na trávník poslal hostujícího Roganoviće. Rozhodčí zatím zůstává klidný a domácímu hráči pouze domlouvá.

7

Pravý obránce kazašského týmu se dostal ke střele, ale branku úplně minul. Šarkić se v sedmé minutě protáhne odkopem od branky.

6

Domácí kapitán si nepohlídal své postavení, rozhodčí odpísknul ofsajd. Míč opět putuje na černohorské kopačky.

5

Tohle byla zajímavá šance pro domácí celek, ale hosté skvěle zapracovali v obraně a možné nebezpečí odvrátili.

4

Slambekov vsadil všechno na jednu kartu, ale poté si uvědomil, že to byl špatný nápad. Míč zamířil k domácím obráncům.

3

Rychlá domácí akce končí nepřesnou rozehrávkou, hosté jsou opět u míče. Kazaši se musí vrátit do svých obranných šiků.

2

Černá Hora v úvodu drží míč na svých kopačkách na vlastní polovině, nikde se závratně netlačí.

1

Kazachstán: Kolbuntsov – Sokolenko, Šadmanov, Mažitov, Abiken, Kalmuratov – Pertsukh, Slambekov, Zajnutdinov – Zhalmukan (C), Fedin

Černá Hora: Šarkić – Roganović, Rašo, Azemović, Andrija Vukčević (C) – Lončar, Kotorac – Kukuličić, Šarkić, Camaj – Perović

Rozhodčí: Aretopoulos – Toumpakaris. Koula (všichni Řecko).

14. 10. 2009 Černá Hora U21 – Kazachstán U21 3:1
7. 6. 2009 Kazachstán U21 – Černá Hora U21 0:2

Černá Hora
Naopak pro Černou Horu bude páteční zápas premiéra v novém kvalifikačním cyklu. Tento výběr odehrál na konci loňské sezóny tři přátelská utkání. V tom prvním podlehl těsně Ukrajině, ovšem ve druhém a třetím případě si tento celek připsal výhru. Černá Hora nejprve přestřílela Slovinsko 3:2, ten samý výsledek poté předvedla i proti Gruzii.

Kazachstán
Výběr Kazachstánu už má za sebou jeden odehraný zápas. V březnovém termínu tento tým zavítal na hřiště Lucemburska, které porazilo těsně 2:1. Brankový účet zápasu otevřel ve 35. minutě Aleksandr Sokolenko, druhý kazašský gól přidal Gevorg Najaryan.

Hezký den, kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let v roce 2019 má na programu své další zápasy. Páteční program odstartuje od 15:00 zápas domácího Kazachstánu proti Černé Hoře. Mírným favoritem tohoto utkání jsou zřejmě hosté, ale jak je známo, tak na kazašské půdě se hraje každému celku těžce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.