Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera!

Dnešní kvalifikační utkání na mistrovství Evropy hráčů do 21 let končí lépe pro Slovinsko, které po nepovedené první půli dokázalo zabrat, točilo vývoj utkání a třemi brankami dokonale naplnilo roli favorita. Lucembursko ve druhé půli nejvíce doplatilo na velké množství individuálních chyb spojené se zcela zbytečným vyloučením z prvního poločasu.

90+4

Sestava Slovinsko
Sorčan – Rom, Pišek, Badžim, Gliha – Vrbanec (35. Brecl), Žužek, Bijol (46. Humar) – Ožbolt (C), Kramarič, Tučić (55. Mlakar)
Náhradníci: Vodišek – Brecl, Kuhar, Mlakar, Humar, Primc, Česen

Sestava Lucembursko
Roulez – Ewert (C) (80. Prudhomme), Simon, Marques, Sacras – Pinto (68. Heinz), Martins, Mersch (35. Dias), Bohnert – Muratovic, Tinelli
Náhradníci: Ottele – Brandenburger, Duriatti, Prudhomme, Dias, Heinz, Bjelic

90+2

Nastavovat se budou 4 minuty, nacházíme se tedy přesně v polovině nastavené doby.

90+1

Slovinsko právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil kapitán slovinského nároďáku ALEN OŽBOLT, jenž střelou k levé tyči překonal brankáře Rouleze.

90

Marques za svůj faul vidí žlutou kartu, navíc může být rád, že se nejednalo o kartu červenou.

90

Penalta! Slovinci se dostali do situace dva na jednoho, Ožbolt kroucenou přihrávkou vyslal míč na Mlakara, kterého zezadu Marques stáhnul a znemožnil mu zakončit.

88

Nelze očekávat bůhví jak oslnivý závěr zápasu, Slovinsko se snaží zejména takticky uhájit svůj pozitivní výsledek.

86

Tinelliho nepřesná rozehrávka končí až v Sorčanově náruči.

85

Hosté mají ještě pět minut na vstřelení vyrovnávací branky, k tomu navíc měli možnost přímého kopu.

84

Lucemburčané musí hasit velký závar ve vlastním vápně, aktuální nebezpečí zneškodnili díky urychlenému odkopu.

82

A vzápětí ještě jedna... Bohnert u hlavního rozhodčí vehementně protestoval ve smyslu, že domácí hráči pouze zdržují. Za přílišné množství řečí si tedy i on vysloužil karetní napomenutí.

81

Martins ostrým skluzem zezadu vypíchl Kramaričovi balon, avšak nejprve vzal svého soupeře přes nohy. Žlutá karta.

80

Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Ewert, přichází Prudhomme.

79

Pokračuje se ve „žlucení“. Po důrazném faulu ve středu hřiště vidí kartičku žluté barvy také domácí záložník Humar.

78

A přerušuje se i na druhé straně, po souboji o vzdušný balon zůstává ležet na zemi slovinský útočník Kramarič.

76

Muratovic nádherným způsobem obešel poslední dva obránce jako stojící balvany, jenže si až příliš předkopl míč a v zápalu hry sestřelil vyběhnutého gólmana. Sudí bez váhání tasí žluté napomenutí.

75

Na druhé straně má co se týče střelecké aktivity hlavní slovo Tinelli, zakroutit míč rotující střelou do brány se mu ale nepodařilo.

74

Badžim vyzkoušel své štěstí tvrdou střelou z dálky, ta však skončila dobré dva metry od brány.

73

Drobný faul Muratovice, po němž končí Žužek ležíc na hrací ploše. Přerušuje se.

71

Kramaričovu útočnou akci přerušuje k velké nelibosti sudí Jakimovski pro ofsajdovou pozici.

70

Do konce utkání zbývá ještě zhruba 20 minut. Slovinsko díky obratu začíná naplňovat předpokládanou roli favorita.

68

Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Pinto, přichází Heinz.

66

Přímý kop pro Lucembursko. Pintův nákop končí až v zámezí.

65

Tinelli zkusil překvapit gólmana Sorčana dalekonosnou střelou ze zhruba pětatřiceti metrů, bránu však minul.

63

Kramarič se ocitl v dobré šanci sám za obranou, ale nadvakrát nedokázal Rouleze překonat.

61

Slovinsko i nadále pokračuje v útoku a zdá se, že nyní se konečně začíná projevovat početní převaha.

59

Domácí otáčí vývoj utkání! JAN MLAKAR si ve vápně seběhnul na centrovaný balón a hlavičkou jej usměrnil do nohou obránce Marquese, od nějž se míč odrazil přímo mezi tři tyče. Gólman si na letící balon sice ještě sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal.

57

V posledních okamžicích se balón pohybuje hlavně v oblasti středového kruhu.

55

Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Tučić, přichází Mlakar.

53

Kramarič z rychlého protiútoku v nouzi vyslal střílený balón do šestnáctky, Roulez bezpečně zlikvidoval.

52

Lucemburčané ze svého rychlého výpadu do útoku získali pouze autové vhazování,

51

Je srovnáno! Humar od levé autové čáry vyslal vysoký centr do pokutového území, kde si obrana hostí zcela nepohlídala ALENA OŽBOLTA, jenž hlavičkou překonává Rouleze.

49

Červení využili rychlého brejku, Tinelli vyvezl míč vpřed a následná Muratovičova střela končí brankářem sražena na rohový kop.

48

Slovinci neponechávají nic náhodě a hned po rozehrávce se pouští do útoku.

46

Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Bijol, přichází Humar.

46

První poločas končí i navzdory početní nevýhodě lépe pro hostující výběr mladíků z Lucemburska, když se ve 41.minutě prosadil Ricardo Couto Pinto. Nehrál se vůbec špatný fotbal, ikdyž navrch měli spíše Slovinci, kteří však nedokázali ze své snahy nic vytěžit.

45+3

45+2

Na hrací plochu je přivolán lékář, oba hráči zřejmě budou schopni pokračovat v zápase.

45+1

Gólman Roulez vyběhl z brankové čáry, ale netrefil míč. Namísto toho se srazil s obráncem Simonem. Po velkém vzruchu ve vápě sudí přerušuje hru.

45

Ewert podrazil svého soupeře při otočce, a dává tak svému soupeři možnost vstřelit gól „do šatny“ z přímého kopu.

43

Míč se pohybuje před Roulezovou bránou, útok Slovinců je však kvůli ofsajdu zastaven.

41

Lucembursko právě vstřelilo branku!
Bohnert dovezl z pravé strany míč do pokutového území, posunul ke středu na Muratovice, který zasekávačkou našel na levé straně RICARDA COUTO PINTA, který zavěsil přesně k pravé tyči!

39

Lucembursko se oproti úvodu dopouští čím dál častěji individuálních chyb.

38

Slovinci prováhali prozatím největší šanci zápasu! Kramarič přesnou přihrávkou do uličky vyslal za obranu Ožbolta, který z velkého vápna nedokázal překonat skvěle vyběhnutého brankáře!

35

Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Mersch, přichází Dias.

35

Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Vrbanec, přichází Brecl.

34

Kramarič se dobře uvolnil na centr do pokutového území, svou hlavičku usměrnil těsně nad břevno.

32

Ačkoliv byl nyní Žužek faulován, nesportovně se ohnal po svém soupeři a vidí zaslouženou žlutou kartu.

32

A zároveň lékaři signalizují směrem ke slovinské střídačce, že bude nutné střídání.

31

Hosté budou hrát v deseti! Sacras se pozdě přiřítil do souboje o míč a namísto vypíchnutí míče dopadl svou nohou na koleno skluzujícího Vrbance. Sudí po prvotním ošetření ukazuje hráči za postranní čárou červenou kartu.

30

Ani jednomu z týmů se momentálně nedaří dostat do vážnější pozice, či alespoň do blízkosti brány.

28

Muratovic za asistence lékařů odchází bez větších komplikací za postranní čáru.

27

Na hrací ploše zůstává nyní ležet útočník Muratovic, ten se v předešlém souboji dostal do drobného střetu s Žužekem.

26

Dlouhý nákop do ofenzivy Lucemburčanům nevyšel podle představ, Tinelli nedokázal zachytit míč vně hrací plochy.

24

Červení se i díky autovému vhazování upevňují na domácí polovině hřiště.

22

Sorčan dlouhým výkopem donutil dokonce svého soka z protilehlé brány k výběhu mimo pokutové území. Roulez včas zlikvidoval potencionální nebezpečí.

20

Jenže ihned po rozehrání balonu od rohového praporku sudí píská do píšťalky, důvodem je faul ve vápně.

19

Nepřesná rozehrávka hostí má za následek rohový kop pro Slovinsko.

18

Míč mimo hrací plochu, vhazují hráči z Lucemburska.

16

Následný roh vážnější ohrožení nepřinesl, míč končí po nepřesné hlavičce v boční síti.

15

Gliha se nádherně obtočil kolem dvojice hráčů v červeném, zpoza šestnáctky pálil tvrdou střelu k levé tyči, jež Roulez vytěsnil na roh.

14

Slovinci se nadechují k ofenzivnímu tažení pozvolnou kombinací zpoza půlící čáry.

12

Ale nutno tedy říct, že Lucembursko zatím absolutně neplní roli outsidera, nýbrž svého soupeře přehrává.

11

Slovinsko nyní dokázalo ubránit svůj předbrankový prostor i díky odpískanému ofsajdu hostujících hráčů.

9

Nepřesný nákop hráčů ve světle modrých dresech, tedy Slovinska, končí až u brankáře Valentina Rouleze.

7

Lucemburčané to prozatím zkouší z každé, alespoň trochu střelecky přívětivé, pozice.

6

Bohnertovu tvrdou přízemní střelu Sorčan vyrazil.

5

V úvodní pětiminutovce předvádí oba národní celky velmi svižný a pohledný fotbal.

4

Hned v úvodu zahrozili také domácí, Tučić si seběhl na Glihův centr a hlavičkoval těsně vedle brány.

2

Tinelli se svižně dostal za obranu z pravého křídla, svou střelou nalezl otevřenou náruč slovinského brankáře.

1

Slovinsko: Sorčan – Rom, Pišek, Badžim, Gliha – Vrbanec, Žužek, Bijol – Ožbolt (C), Kramarič, Tučić

Lucembursko: Roulez – Ewert (C), Simon, Marques, Sacras – Pinto, Martins, Mersch, Bohnert – Muratovic, Tinelli

Rozhodčí: Jakimovski – Karakolev, Lika (všichni Makedonie).

Hezké páteční odpoledne! V rámci kvalifikačních utkání na mistrovství Evropy hráčů do 21 let se dnes společně podíváme souboj mezi Slovinskem a Lucemburskem. O tomto mači lze říct jen jediné, jasným favoritem na výhru je domácí Slovinsko, které si dnes v kvalifikačním kolotoči odbude svou premiéru. Oproti tomu Lucembursko už si vyzkoušelo svou „formu“, když na konci března prohrálo 1:2 s Kazachstánem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.