Z mé strany je to vše, loučí se Petr Sumbal.

Statistiky utkání:
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:11.

Slováci se sice pořádně zapotili, ale nakonec splnili roli favorita a v Estonsku vyhráli 2:1. První gól vstřelil už v prvním poločase Sipľak. Vedení vydrželo hostům až do 83. minuty, kdy využil jedinou estonskou šanci v zápase Poom. Slováci ale přeci jen nakonec připisují tři body, protože o dalších šest minut později trefil míč do vlastní sítě Mutso.

Sestava Estonsko
Náhradníci: Igonen, Šlein, Džumadil, Grauberg, Lukka, Kaldma, Rande

Sestava Slovensko
Náhradníci: Jakubech, Šulek, Kružliak, Lesniak, Čmelík, Balaj, Jirka

90+4

90+4

Sinyavskiy se pokusil vymodli si penaltu, s tím ale neuspěl a dostává žlutou kartu.

90+2

Slovensko zvládá závěr zkušeně, nepouští Estonce do žádného tlaku.

90+1

Už běží nastavený čas, Slováci jsou nyní rázem týmem, který nemá kam spěchat

90

Slováci jsou tedy zpátky na koni, Estonci si remízový stav dlouho neužili.

89

Slovensko právě vstřelilo branku!
Povedlo se! David Hancko byl sice těsně bráněn KIASPAREM MUTSOU a tomu se tak těsné bránění nevyplatilo. Míč totiž hlavou poslal za záda vlastního bránářeke.

88

Ještě tu je šance pro Slovensko, jak napravit zpackaný zápas. Hosté kopou standardní situaci.

87

Vaikla dostává žlutou kartu za zdržování hry.

86

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Polievka, přichází Jirka.

85

Naopak Estonci by byli s jedním bodem z dnešního zápasu asi hodně spokojení.

84

Slováci jsou nyní v pozici, kdy budou muset veškeré své síly vrhnout směrem vpřed.

83

Estonsko právě vstřelilo branku!
To, na co jsem před malou chvílí upozorňoval se právě stalo skutečností. Do vápna pronikl Sinyavskiy, nahrál MARKUSI POOMOVI a ten dopravil míč do sítě. Rodák si na balón sice sáhl, vytěsnit jej ale nedokázal. Asistence: Vlasij Sinyavskiy.

82

Po faulu Estonců rozehrál z místa přestupku Vavro.

81

Estonci stále prohrávají jen o jeden gól, takže jim stačí jen jedna povedená akce a Slováci budou smutní. Nyní to při ojedinělém výpadu domácím nevyšlo.

79

Bénes se svíjí na zemi, inkasoval pravděpodobně úder do míst, které jsou pro muže nejnepříjemnější.

78

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Lilander, přichází Grauberg.

78

Pod tlakem odehrál Mutso míč jen do autu.

77

Netrvalo to však dlouho a Slováci opět útočí a Estonci jsou znovu v roli obránců.

76

Estonci se ubránili a nyní budou vhazovat, takže můžou své obraně nechat trochu oddechu.

76

Slováci budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenost.

75

Žlutou kartu dostává Kuusk (Estonsko).

74

Káčer dokázal vybojovat míč v nebezpečném prostoru, pak si jej však kopl příliš daleko před sebe. Vybojoval alespoň roh.

72

Po dlouhé době měl práci Rodák. Nedůrazný pokus Estonců dokázal v naprostém klidu zneškodnit.

71

Rohový kop Slovenska propadl na zadní tyč. Tam zakončoval Vestenický, ale nedokázal míč usměrnit do brány.

70

Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Špalek, přichází Čmelík.

69

Další Slovenský hráč na zemi. Tentokrát je jím Káčer. Bude muset zatnout zuby, puk chce pokračovat ve hře.

68

Po útočném faulu Slováků rozehrál z blízkosti vlastního vápna Kuusk na krátko.

67

V úvodu druhé půle působili Estonci jako oživeni živou vodu, nyní už zase jen trpělivě brání útoky soupeře.

66

Hromada se stal obětí nedovoleného zákroku. Slovensko rozehraje z vlastní poloviny.

65

Slováci se snažili způsobit zmatky v pokutovém území Estonska. Ty ale domácí uťali nekompromisním odkopem.

64

Lilander zůstává ležet na hranici vlastního pokutového území. Ublížil si v souboji s Špalkem.

63

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Liivak, přichází Šlein.

62

Polievka se dokázal uvolnit a vnikl do pokutového území. Pak však jeho centr zpacifikoval brankář Vaikla.

60

Kaldma zastavil slovenskou akci, ale jen na chvíli. Hosté totiž budou vhazovat.

59

Estonci rozhodně ve druhém poločase zlepšili svou hru.

58

Jenomže jejich postupná kombinace k ničemu nevedla a Estonci znovu mohou podniknout útočnou akci.

57

Slováci opět po delší době nastěhovaní na polovině soupeře.

56

Rohový kop Estonska nepřinesl pro hosty žádné velké nebezpečí.

55

Dlouhý aut Estonců až do vápna sice Slováky nezaskočil, ti se ale ještě budou muset bránit rohovému kopu.

53

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Berggren, přichází Kaldma.

53

Estonci také zkusili štěstí, ale Liivak vysoko přestřelil branku Rodáka.

52

Z pravé strany mířila přihrávka dovnitř pokutového území Estonska. Nikdo ze Slováků se ale do zakončení nedostal.

51

Z velké dálky vystřelil Vestenický, ale branku Estonska vysoko přestřelil.

49

Polievka nabíhal zleva na Vaiklu, ale ten mu včasným výběhem nedal šanci na důraznější zakončení.

48

Zakončení Vestenického hlavou nemohlo brankáře Vaiklu nijak vystrašit.

47

Jejich aktivita ale nikam nevedla, míč už mají v moci Slováci.

46

Estonci se na úvod poločasu vydali dopředu a kombinují na útočné polovině.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:46.

První poločas byl podle očekávání ve znamení tlaku slovenského týmu. Hostů se povedlo skórovat relativně brzy, po rohovém kopu se ve 14. minutě v pokutovém území nejlépe zorientoval Michal Sipľak a poslal svou zemi do vedení. Následně Slováci ještě pár šancí měli, ale využít je nedokázali.

45+1

45+1

Estonci zvolili se svým brankářem rozehrávku na krátko. Okamžitě byli pod tlakem, ale šikovnou kombinací se z něj vymanili.

45

Už se zase hraje. Centr Slovenska z pravé strany byl přetažený, obrana Estonska tentokrát mohla zůstat v klidu.

44

Nyní si žádá ošetření Hancko, který si nepříjemně naskočil do jednoho se soupeřů.

43

Z pravé strany vypálil Špalek, ale jeho střelu obrana Estonců zablokovala.

42

Kuusk, kapitán Estonců, se ze země sbírá jen velmi pomalu. Ale měl by být v pořádku.

40

Estonsko bude patrně velmi rádo za konec prvního poločasu a pokud bude prohrávat jen o gól.

38

Další faul Estonců. Tentokrát poslal Purg k zemi útočníka Vestenického.

36

Rozhodčí si zapisuje další žlutou kartu, tu si tentokrát za faul rukama prohlédl Mutso.

35

Standardní situace Slovenska nebyla špatně kopnutá, ale nakonec míč propadl k brankáři Vaiklovi.

34

Polievku fauloval Bergrren a dostává za to žlutou kartu.

33

Slováci kopali rohový kop. Bénes rozehrál na krátko a pak Slováci o míč přišli.

32

Estonci nyní přeci jen dokázali vytlačit Slováky dál od své brány a jejich obrana si může na okamžik oddechnout.

31

Slovensko dál stupňuje svůj tlak a jistě by rádo ještě do konce poločasu přidalo pojistku na své vedení.

30

Z klubka těl před pokutovým územím nakonec vzešla střela Bénese, ta však byla nepřesná.

29

Centr od rohového praporku letěl na bližší tyč, ta byla ale dobře hlídaná estonskými hráči.

29

Rohový kop pro hostující mužstvo.

28

Slováci svírají Estonce před jejich pokutovým územím. Domácí se zuby nehty brání.

26

Estonci se vydali ve dvou do protiútoku, ovšem přes stoperskou dvojici Slovenska se nedostali.

25

Slovensko opět začíná na hřišti dominovat, Estonsko je po krátkém vzedmutí opět jen zataženo na vlastní polovině.

24

Estonci se pokusili proniknout na polovinu soupeře po pravé strany, tam ovšem Slováci všechny průchody uzavřeli.

23

Tentokrát hosté brankáře Vaiklu nepřekonali, Estonci tuhle standardní situaci přežili.

22

Slovensko si vybojovala rohový kop. Ten minulý znamenal gól v síti Estonska.

21

Hra je nyní více méně z obou stran vyrovnaná, hraje se uprostřed hracího pole.

20

Slováci mířili vedle a tak může Vaikla v poklidu rozehrát od vlastní brány.

19

Lilander posílal míč z levé strany do pokutového území, leč zcela nepřesně.

18

Slováci naproti tomu, trochu možní polevily a tato kombinace znamená fakt, že Estonsko má mnohem více času na svou kombinaci.

17

Mírné zlepšení od Estonců pozorujeme, mnohem více se snaží napadat slovenskou rozehrávku.

16

Nyní budou muset i Estonci více útočit a to by mohlo Slovákům vyhovovat.

15

Slováci tak dokázali rychle vstřelit důležitou první branku zápasu.

14

Už to vypadalo pro Estonce dobře, protože Vaikla míč vyboxoval. Jenže pouze před sebe. Pak už se k míči dostal MICHAL SIPĽAK a střelou o břevno poslal svůj tým do vedení. Bez asistence.

13

Slovensku bude zahrávat první rohový kop zápasu.

12

Slováci opět kombinovali na polovině Estonska, k ohrožení jeho branky se ale nedostali.

11

Hosté poslali ze standardní situace dlouhý míč do vápna. Tam byl ale připraven brankář Rodák a míč spolehlivě chytil.

10

Slováci jsou sice častěji u míče, zatím ale Estoncům, až na jednu, výjimku, moc nezatopili.

9

Míč skončil v náručí brankáře Vaikly, ten jej rozehraje na své spoluhráče.

8

Znovu však Estonci zvolili jen dlouhý nákop a ten nenadělal Slovensku vůbec žádné starosti.

8

Nyní mají domácí autové vhazování a mohou tak založit nějakou útočnou akci.

7

Slovensko je zatím aktivnějším týmem, Estonci směrem dopředu nepředvedli zhola nic.

6

To bla velká šance! Polivka zavíral zadní tyč a jen tak tak, že balón nestihl a neposlal jej do odkryté brány Estonska.

5

Nákop Estonců byl ale nepřesný, takže jsou u míče opět mladí Slováci.

5

Ofsajd Slovenska, Vaikla pošle míč směrem vpřed.

4

Centr Slováků z levé strany dokázala obrana domácích odvrátit.

3

Lilander směřoval svou přihrávku z levé strany do pokutového území, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

2

Špalek se dopustil faulu na polovině Estonska.

2

Vaikla chytil míč do rukavic a rozehraje na své spoluhráče.

1

Slováci se pokusili zaútočit dlouhým nákopem, ale ten si obrana Estonska pohlídala.

1

Hráči obou týmů už jsou připraveni na zahájení zápasu.

Estonsko: Vaikla – Berggren, Kuusk (C), Pürg, Lilander – Mutso, Poom – Tur, Liivak, Sinyavskiy – Järva

Slovensko: Rodák – Chvátal, Sipľak, Vavro, Hancko – Hromada (C) – Špalek, Káčer, Bénes, Polievka – Vestenický

Rozhodčí: Jari Järvinen – Sami Nykänen, Riku Vihreävuori (všichni Finsko).

Reprezentace těchto dvou zemí se v rámci věkové kategorie U21 utkaly naposledy v kvalifikaci v roce 2005. Slováci oba zápasy vyhráli (2:0, 2:1). I dnes budou jasnými favority.

Slovensko

Pro Slováky to bude dnes první zápas v pokusu o kvalifikování se na závěrečný turnaj do Itálie a San Marina. Mladí Slováci neodehráli před novou kvalifikací žádný přípravný zápas, dnes to tak bude ostrý start pro částečně nové mužstvo. Na minulém mistrovství Evropy U21 Slovensko vyhrálo dvě utkání ve skupině, ani tak ale do semifinále kvůli nepříznivým výsledkům z jiných skupin nepostoupilo.

Estonsko

Estonsko se nachází v kvalifikační skupině 2 na druhém místě. Je to ale jen díky tomu, že Španělsko, Slovensko a Island ještě neodehráli ani jeden zápas. Estonci mají bod za remízu s Albánií 0:0, se Severními Ity prohráli 1:2. Na minulé mistrovství Evropy U21 se Estonsko nekvalifikovalo, skončilo předposlední v kvalifikační skupině.

Zdravím a vítám všechny fotbalové nadšence u sledování on-line přenosu zápasu mezi Estonskem a Slovenskem v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Utkáním vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.