Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.

Je dobojováno! Kvalifikační duel mezi Bosnou a Rumunskem začal lépe pro domácí výběr, který se ve 23. minutě dostal do vedení. Rumuni ale stihli ještě do přestávky vyrovnat a ve druhé půli využili vyloučení Memiji, díky kterému svůj náskok po brance Comana udrželi a v nastaveném čase definitivně rozhodli zásluhou Dennise Mana.

90+6

Sestava Bosna a Hercegovina
Karačić – Memija (C), Mihojević, Radeljić, Ćivić – Ćavar (76. Todorović), Lončar – Kuzmanović (70. Anđušić), Gojak, Menalo (63. Peco) – Demirović.
Náhradníci: Trkulja – Todorović, Šerbečić, Dujaković, Peco, Čataković, Anđušić.

Sestava Rumunsko
I. Radu (C) – A. Radu (71. Stefan), Pascanu, Nedelcearu, Manea – Dulca (41. Coman), Nedelcu – Cicâldău, Hagi, Costache (65. Man) – Puşcaş.
Náhradníci: Cabuz – Stefan, Coman, Petre, Ghiţă, Man, Dobre.

90+5

Rumunsko právě vstřelilo branku!
V páté minutě nastavení přichází definitivní rozhodnutí! Z platonického tlaku Bosny nic nebylo, hosté vzápětí rychle otočili hru a prosadili se přesnou střelou DENNISE MANA!

90+4

Žlutou kartu dostává Darko Todorović (Bosna a Hercegovina).

90+3

Vteřiny utíkají jako zběsilé. Bosna se vrací k míči po ofsajdu George Puşcaşe.

90+1

Druhý poločas je prodloužen hned o šest minut nastaveného času!

90

Ojojoj, tady chyběly centimetry a mohlo to být 2:2! Amer Gojak se opřel do míče, který se vzápětí zastavil až o břevno za již překonaným Raduem.

88

Po standardce v podání Hagiho pálil Nedelcu, ale Karačiće neohrozil, neboť poslal míč vedle branky.

87

Amer Gojak navíc inkasuje napomenutí za tvrdý zákrok vůči Comanovi. Ten ve druhé půli podobné situace hodně přitahuje.

86

Konec zápasu se velmi rychle blíží a Bosně se zatím nedaří vytvořit si nějaký stálejší tlak, ze kterého by mohlo přijít vyrovnání.

85

Florinel Coman nestačil Eldaru Ćivićovi a za svůj zákrok si rovněž prohlédl kartónek žluté barvy.

83

Další nedovolené počínání Ianise Hagiho domácí nepotrestali, sami po několika vteřinách faulovali, o což se pro změnu postaral Radeljić.

81

Coman nastartoval své rychlé nohy a už se pomalu dostával skrz obranu. Za záchranou brzdu zatáhl až Marko Mihojević a dostal žlutou kartu.

80

A znovu střet mezi Amerem Gojakem a Ianisem Hagim. Tentokrát je posouzen ve prospěch Bosny.

78

V posledních minutách tempo hry výrazně opadlo, často se přerušuje a míč v pohybu prakticky není. Naposledy kvůli Hagiho faulu na Gojaka.

76

Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Marijan Ćavar, přichází Darko Todorović.

73

Domácí šance na vyrovnání rapidně klesají! Bosenský kapitán Kerim Memija fauloval Stefana a nechal si dát druhou žlutou kartu v rozmezí třinácti minut. Jeho tým tak bude dohrávat v deseti!

71

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrei Radu, přichází Florin-Bogdan Stefan.

70

Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Mićo Kuzmanović, přichází Nemanja Anđušić.

67

Jenomže Gojakovi zakončení úplně nesedlo, Radu se po nepřesně letícím balónu jenom ohlédl.

66

Střídající Peco se hned uvedl pěkným průnikem, který až za cenu faulu zastavil Nedelcu. Následuje přímý kop.

65

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ionuţ Costache, přichází Dennis Man.

64

Dragoş Nedelcu napřáhl z dálky, jenže třetí rumunský gól nepřidal. Jeho střela totiž neměla ideální parametry a letěla mimo.

63

Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Luka Menalo, přichází Demir Peco.

61

Hagiho přímý kop jeden z bosenských obránců tečoval a poslal míč na roh. I ten tradičně rozehrál Hagi, ovšem Costache po jeho centru nehlavičkoval přesně.

60

Mezi Kerimem Memijou a Florinelem Comanem roste rivalita. Oba se teď poněkolikáté setkali a rozhodčí už se rozhodl celou situaci ohodnotit žlutou kartou pro domácího zadáka.

59

Gojak chtěl střelou z přímého kopu napodobit Comana, míč také zakroutil mezi tři tyče, ale za brankovou čáru ho nepustil dobře postavený Ionuț Radu.

58

Coman to přehnal s důrazem a nedovoleně povalil Memiju. Míč pro domácí...

56

Bosenští mladíci se pokusili rychle odpovědět. To jim však zabránil odpískaný útoční faul hroťáka Demiroviće.

54

Parádní fotbalový moment otáčí skóre zápasu! Goran Karačić byl krátký na perfektně zahraný přímý kop FLORINELA COMANA!

53

Z rohového kopu už Rumunsko nezahrozilo, ale po faulu na Comana má výhodu slibné standardní situace.

52

George Puşcaş nebyl daleko od své druhé branky v zápase, druhou gólovou radost mu teď ale skvělým zákrokem nepovolil Karačić.

51

Ani teď se Ianis Hagi, od minulé sezóny hráč italské Fiorentiny, neuvedl v nejlepším světle, když faulem na kraji hřiště zastavil Memiju.

49

Hagi jej ale nerozehrál nejlépe a domácí se velmi rychle přesunuli do protiútoku, který bohužel pro ně zakončil Demirović nepřesnou ranou.

48

Do druhé půle vstoupili aktivněji Rumuni, kteří ze své ofenzivní snahy vytěžili rohový kop.

46

Je za námi první poločas kvalifikačního duelu mezi Bosnou a Hercegovinou a Rumunskem. Oba celky zatím zaznamenaly po jedné brance, nicméně o obě se postarali hráči Rumunska. Nejprve si ve třiadvacáté minutě dal vlastní gól Nedelcu, ovšem o necelých deset minut později jeho zaváhání napravil vyrovnávací trefou George Puşcaş.

45+2

45+2

Oba týmy už první půli jenom dohrávají, před odchodem do šaten se zřejmě už nic nestane.

45

Nastavovat se budou 2 minuty.

44

Marijan Ćavar prověřil Raduovu pozornost střelou z delší vzdálenosti, rumunskému brankáři tím moc vrásek na čele ale nenadělal.

42

Mićo Kuzmanović si připsal svůj několikátý faul, ani za zákrok na Hagiho ale žlutou kartu nevidí.

41

Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Marco Dulca, přichází Florinel Coman.

40

S hostujícím středopolařem to nevypadá moc dobře, na rumunské střídačce se už chystá neplánované střídání.

39

Na hrací ploše zůstává ležet Marco Dulca, hra je proto na chvíli přerušena.

38

Hagiho centr nic nebezpečného nepřinesl, avšak po faulu Radeljiće pokračuje útok Rumunů.

37

Na opačném konci hrací plochy napřáhl Nedelcu, leč z branky se radovat nemohl kvůli dobrému zákroku Gorana Karačiće. Je z toho rohový kop.

35

Na řadu přišel bosenský přímí kop ze slibné pozice. Ujal se ho Amer Gojak a jen těsně přestřelil branku Radua!

34

Dragoş Nedelcu se po vlastní brance opět zapisuje do statistik, tentokrát jako viník faulu na Ćavara, za který je potrestán žlutou kartou.

32

Hosté po půlhodině hry srovnávají krok! Costacheho zakončení Goran Karačić jenom vyrazil před sebe a na dorážku z GEORGE PUŞCAŞE už neměl šanci zareagovat.

31

Do akce naopak musel hostující brankář Ionuț Radu, který bez větších potíží pokryl střelu z přímého kopu v podání Stjepana Lončara.

30

Ten nepřijde ani v nejbližších sekundách, neboť Pascanu podle názoru ukrajinských rozhodčích fauloval domácího kapitána Memiju.

29

Hagiho střelecký pokus neprošel přes obranu Bosny, Karačić tak stále čeká na svůj první ostrý zákrok.

26

Naopak hosté momentálně neví, kam dřív skočit. Z toho plyne i žlutá karta pro Marca Dulcu, který poslal k zemi Mihojeviće.

25

Bosenští na nic nečekali a chvíli po rozehrávce znovu vyrazili do útoku. Tentokrát pálil Gojak, nicméně rumunskou branku o nějaký ten kousek minul.

23

Bosna právě vstřelila branku!
Domácí jdou ve třiadvacáté minutě do vedení! Demirovićovu přihrávku do předbrankového prostoru si do vlastní sítě smolně srazil DRAGOS NEDELCU.

19

To však trvalo jen do útočného faulu Kuzmanoviće, jehož vinou se domácí musí vrátit před Karačiće.

18

Lončarův přímý kop jeden z rumunských protihráčů zastavil a nepustil balón až k brankáři. Costache poté ale znovu fauloval a Bosna se tak drží na útočné polovině.

17

Domácí si mohou definitivně oddechnout poté, co Andrei Radu fauloval Kuzmanoviće. Ve střehu naopak musí být obrana Rumunska.

15

Ianis Hagi poslal míč do pokutového území, ale tam si zadáci Bosny a Hercegoviny věděli rady.

14

Ta ze svého útočného snažení vytěžila úvodní rohový kop.

13

Lončarův nedovolený zákrok dává možnost rozehrávky reprezentaci Rumunska.

9

Nařízenou standardku rozehrál nový přírustek pražské Sparty Eldar Ćivić, branka však byla pro jeho střelu malá.

8

Nedelcearu si vyšlápl na Demiroviće, za což už v osmé minutě zápasu inkasuje napomenutí žlutou kartou.

7

Poprvé zahrozili i rumunští mladíci, nicméně střelec Nedelcu rovněž neměl přesně seřízená mířidla. Karačić jen vykopává.

6

Gojak zkusil přímou střelu, jenže balón mezi tři tyče nevtěsnal a rumunský brankář Radu zasahovat nemusel.

5

Nedelcearu nedovoleným způsobem poslal k zemi domácího Menala, z čehož resultuje už zajímavější standardní situace.

2

Poklidný začátek zápasu narušil první faul, kterým se provinil Costache a proto se bude kopat proti brance Rumunska.

1

Bosna a Hercegovina: Karačić – Memija (C), Mihojević, Radeljić, Ćivić – Ćavar, Lončar – Kuzmanović, Gojak, Menalo – Demirović.

Rumunsko: I. Radu (C) – A. Radu, Pascanu, Nedelcearu, Manea – Dulca, Nedelcu – Cicâldău, Hagi, Costache – Puşcaş.

Rozhodčí: Možarovskij – Šlončak, Plužnik (všichni UKR).

Bosna a Hercegovina má za sebou už dva odehrané zápasy. První z nich tato reprezentace jasně zvládla, když na domácím hřišti porazila Lichtenštejnsko 6:0. V půlce června už Bosna tak úspěšná nebyla, když ve Švýcarsku prohrála 0:1. To Rumuni zatím odehráli jediné střetnutí a z něj brali všechny tři body za výhru 2:0 na hřišti Lichtenštejnska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.