To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:15.

Je dobojováno. Polsko nakonec ovládlo druhé dějství, ve kterém stačilo vstřelit hned tři branky. Na druhé straně Gruzie byla směrem dopředu jalová a za dnešní výkon si nepřipíše ani jeden bod.

Sestava Gruzie
Náhradníci: Kurdadze – Arveladze, Basheleishvili, Bidzinashvili, Chichinadze, Kokhreidze, Nadaraia

Sestava Polsko
Náhradníci: Grabara – Dziczek, Jozwiak, Kopacz, Radak, Swiderski, Tomczyk

90+3

90+1

V závěrečných vteřinách sledujeme uvolněnou pasáž hry, kdy si oba týmy vyměnují balón.

90

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

88

Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Szymanski, přichází Tomczyk.

87

Navíc ani dle herního projevu Gruzie to nevypadá, že by se mělo schylovat k nějakému fotbalovému zázraku.

86

Do konce utkání zbývá už jen něco málo přes pět minut. O vítězi tohoto klání je již rozhodnuto, Poláci těžili z velmi dobré pasáže kolem šedesáté minuty.

85

Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kapustka, přichází Rasak.

84

Zápas se spíše už jen dohrává. Míč mají na kopačkách domácí, kteří už také pochopili, že dnes na bodový zisk zkrátka nemají.

82

Slušná protiakce! Gruzie ihned po zisku míče hnala na druhou stranu, kde jeden z domácích přihrál přesně Mikeltadzemu, který ve skluzu jen těsně minul tyč.

81

Kownacki si nakonec rozmyslel střelu z přímého kopu, raději nahrál Gumnymu, který ještě přihrál Kapustkovi. Střelec třetí branky ale nepochodil se sólovým průnikem.

80

Žlutou kartu dostává Kokhreidze (Gruzie).

79

Také Polsko si vytvořilo zajímavou pozici ke skórování. Míč letěl velmi dobře ke vzdálenější tyči, střele chybělo přeci jenom pár centimetrů.

78

Žlutou kartu dostává Mamuchashvili (Gruzie).

77

Kdepak. Technická střela doletěla pouze do dobře postavené zdi, následně byl ještě odpískán ofsajd hráčům v bílém kompletu.

76

Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chikviladze, přichází Kobouri.

75

Jedna z posledních šancí na výraznější zvrat. Je tu přímý kop pro domácí zhruba z dvaadvaceti metrů od branky.

74

Domácí teď naprosto překombinovali svojí akci u šestnáctky. Z ochozů se ozývá pískot gruzínských příznívců.

73

Gruzie je v posledních patnácti minutách jako vyměněná. Skřípe to především v defenzívě, která nepůsobí dvakrát důsledně.

72

Dragowski musel nyní předvést svojí pozornost, neboť se do nebezpečného prostoru snášel vysoký balón.

71

Polsko právě vstřelilo branku!
Naprosto laciná branka opět v domácí síti! BARTOSZ KAPUSTKA postupoval tak dlouho s míče, až se dostal až před brankáře, kterého bez problémů prostřelil

71

Z velké dálky to zkusil Piotrowski, jehož střela vystoupala vysoko nad branku. Kupatadze nemusel vůbec zasahovat.

69

Nutno dodat, že polský výběr je směrem dopředu o dost nebezpečnější. Téměř z každé akce pramenilo alespoň menší nebezpečí.

68

Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Shulaia, přichází Kokhreidze.

67

S domácími to v tuto chvíli vypadá už opravdu zle. Nejen, že prohrávají o dvě branky, do konce utkání zbývá už jen něco málo přes dvacet minut.

66

Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Zawada, přichází Swiderski.

65

Jenomže hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! DAWID KOWNACKI si skvěle počíhal na propadnuvší balón, který usměřil za Kupatadzeho.

65

Domácí se opět dostali po křídelní činnosti až k šestnáctce, odkud byl následný centr přetažen úplně mimo.

64

Poslední vteřiny utkání nenabízejí zrovna atraktivní podívanou. K vidění je spíše hodně osobních soubojů, což znamená práci pro hlavního arbitra.

60

No, nic. Polsko se dostalo do vedení a na řadě jsou tak domácí fotbalisté. Ti měli za sebou velmi dobrý vstup do druhého dějství.

59

Musím říct, že mi naprosto uniklo, za co vlastně byla penalta nařízena. Zřejmě to bylo kvůli zatáhnutí protihráče k zemi.

58

Hosté se dostávají do vedení. K exekuci pokutového kopu se postavil DAWID KOWNACKI, který střelou na opačnou stranu nedal brankářovi sebemenší šanci.

58

Je tu pokutový kop pro Polsko!

57

Szymanski se ujal rohového kopu, který byl na přední tyči odvrácen. Ještě nějaké zdravotní problémy měl Margvelashvili, nevypadá to ale na vážnější potíže.

56

Jeden z domácích obránců si nyní ve vlastní šestnácte hodně zahrával. Celou situaci nakonec vyřešil na jedničku, byť s pořádnou dávkou štěstí.

55

Tak tohle se vůbec nepovedlo. Gumny hodně zbrkle pokoušel vysunout kolmicí spoluhráče, míč ale doskákal až za brankovou čáru.

54

Už se znovu hraje. Poláci se sympatickou kombinací dostali až k šestnáctce, kde opět přišel nepovedený centr.

53

Na hrací ploše se v bolestech svíjí Kapustka, na scénu přišel také lékařský personál. Polský záložník má nějaký problém s rukou.

52

Poláci naprosto propadají po stranách. Tentokráte se soupeř přiřítil z levé strany, výsledkem byl opět sražený centrovaný balón.

51

Gruzie se dostala s trochou štěstí až k pravé straně, kde míč před branku servíroval Shulaia. Přízemní centr byl odvrácen za autovou čáru.

50

Kownacki velmi dobře zamýšlel obhození protihráče, což se mu povedlo jen z části. První fáze byla úspěšná, ta druhá už bohužel ne.

49

Tohle už bylo o něco nebezpečnější. Domácí se dokonce dostali k zakončení, avšak míč doletěl hodně vedle branky.

48

Hned první útočná snaha domácích skončila odmávaným ofsajdem. Hra se okamžitě přelila na druhou stranu hrací plochy.

47

Odstartoval nám druhý poločas, úvodní slovo si vzali tentokráte Gruzínci, kteří budou hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kutsia, přichází Nadaraia.

46

První poločas je za námi. Žádnou branku jsme zatím neviděli, i vyložených šancí je po málu. Tu největší měl ke konci úvodního dějství Kapustka, který pálil kousek vedle tyče. Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

45

42

Gruzie si počínala úplně stejně. Kharaishvili se tak moc snažil získat míč, až omylem fauloval protihráče. Dragowski se ujme výkopu.

41

Zurkowski byl čistým způsobem obrán o míč, následně se polský záložník sám prezentoval nedovoleným zákrokem.

40

Tak tohle byla obrovská šance. Kapustka se dostal k míči v pokutovém území a ránou z otočky poslal balón jen pár čísel vedle tyče.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.

38

Takhle by to mohlo jít. Naprosto jednoduchá přihrávka vedla na nohu Szymanskiho, který pálil pouze slabě doprostřed branky.

37

Míč je momentálně v moci hráčů v červeném kompletu. U hrací předmětu se střídají oba stoperští kolegové.

36

Hodně neviditelný je snad nejzvučnější hráč v polských řadách Bartosz Kapustka. Fotbalista se zkušenostmi z Anglie či Německa odvádí spíše černou práci.

35

Do konce prvního poločasu zbývá už jen deset minutek. Stav je stále nerozhodný, Polsko je směrem dopředu hodně bezzubé.

34

Gruzínci si vybojovali další slibnou standardní situaci. Ta letěla někam k penaltovému puntíku, kde byl nakonec odmáván ofsajd.

31

Nějaké menší zdravotní problémy měl jeden z domácích hráčů. Už se zdá být vše v pořádku a může se pokračovat dále.

30

Tak tohle nevím co mělo znamenat. Do padajícího balónu totiž nelogicky udeřil Piotrowski a ještě zbrklejším způsobem se prezentoval Kupatadze, který míč pouze vyboxoval.

29

Už se zdálo, že byl Zurkowski zbaven balónu v rámci pravidel, najednou se ale ozvala píšťalka hlavního rozhodčího.

28

Gruzie má v posledních vteřinách výrazně navrch. Domácí hráče žene také velmi slušná divácká kulisa.

27

Gruzie začíná zatápět obraně soupeře. Chabradze se nyní dostal až k rohu šestnáctky, odkud jeho centr pouze proletěl vápnem.

26

O střelecké pokusy sice není nouze, nicméně stále čekáme na nějaké přesnější zakončení. Střely lítají daleko od svatyní.

25

Kharaishvili se hezky uvolnil kličkou ke středu hrací plochy a následně vypálil daleko, daleko vedle bližší tyče.

24

Hodně nepovedený pokus vyprodukoval Zurkowski, jehož táhlá střela doplachtila hodně vysoko nad horní konstrukci.

23

Piotrowski se ujal rozehrávky standardní situace, kterou pouze posunul svému kolegovi z obrany.

22

Na hřišti se nám neděje nic nového. Stále sledujeme spíše hru ve středu hřiště, navíc byl nyní jeden z domácích rázně napomenut.

18

Polsko rozehrálo standardku přihrávkou na Bartosze, který měl na pravé straně sice hodně prostoru, i přesto ale nedokázal kloudně odcentrovat.

17

Zatím jsme svědky spíše křídelní činnosti. Střed hřiště je totiž hodně přehuštěn, a tak oba celky volí spíše krajní prostory.

16

Potlesk ochozů si vysloužil Kupatadze, který skrotil neposedný balón. Domácí brankář následně vykopne hrací předmět.

15

Poláci přispěchali s dalším útokem, jehož výsledkem byl rohový kop. Ten byl rozehrán do zajímavého prostoru, soupeř se ale dokázal ubránit.

14

Úvodní minuty pronásleduje také nespočet nepřesností. Jednou z nich se prezentoval Mamuchashvili, který vůbec nezpracoval balón.

13

I soupeř se nedostal ani k šestnáctce, neboť Zurkowski vletěl do protihráče velmi ostře. Domácí okamžitě rozehráli nabízenou standardku.

12

Jeden z domácích adresoval hodně pomalou přihrávku svému kolegovi, následně se Gruzínci dopustili útočného faulu.

11

Svojí připravenost musel prokázat Dragowski, který lvím skokem sevřel balón do své náruče. Úvodní minutky nabízejí pohlednou podívanou.

10

Poláci se dostali ještě k jedné exekuci rohového kopu, která byla o něco nebezpečnější. Rozruch před domácí brankou ale končí odmávaným ofsajdem.

9

Na druhé straně přiťuknul Szymanski Zawadovi, druhý jmenovaný následně vypálil pouze do nohy protihráče – roh pro Polsko.

8

Ani po zhruba minutovém úseku se domácí nedostali přes středovou polovinu, naopak se při pokusu o přenesení těžiště hry dopustili ztráty míče.

7

Hráči v bílém nyní uklidňují rozháranou hrou pozvolnou kombinací. Míč se stěhuje z nohy na nohu domácích zadáků.

6

Ani Gruzínci nepochodili s velmi hezkou kombinací, jejich akce skončila ještě před šestnáctkou.

5

Kupatadze si staví míč před sebe a následně ho vykopne na druhou stranu hřiště. Hledat bude zřejmě Mikeltadzeho.

4

Velice pohotovou střelu vyprodukoval jeden z hostů, který se do míče opřel za šestnáctkou. Jeho rána skončila vysoko nad brankou.