To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:8.

Zápas je u konce a Chorvatsko si odváží všechny body za výhru 3:0. I ve druhé půli si hosté kontrolovali hru a i když si Moldavsko vytvořilo několik šancí, byli to právě Chorvati, kdo skóroval. Poslední branku dal po brejku Josip Brekalo a svou dnes druhou brankou uzavřel střelecký účet zápasu.

Sestava Moldavsko
Timbur – A. Macriţchii, V. Macriţchii (C), Tî?cul, Marandici – Mandricenco (46. Bejan), Oancea (70. Cărăru?), Bojii, Dragan (64. Cojocaru) – Boiciuc – Damaşcan. <b>Trenér:</b> Dănu? Oprea.
Náhradníci: Bardî? – Bejan, Jalbă, Cărăru?, Cojocaru, Svinarenco, Gulceac.

Sestava Chorvatsko
Posavec – Karačić, Pongracic, Ćaleta-Car, Sosa – Ćorić (58. Majer), Moro (71. Balić), Šunjić – Halilović (C) (89. Bašić), Jakoliš, Brekal. <b>Trenér:</b> Nenad Gracan.
Náhradníci: Letica – Majec, Bočkaj, Balić, Katić, Bosančić, Bašić.

90+3

90+2

Oba týmy si teď pouze vyměnily míč, už asi žádnou šanci neuvidíme.

90+1

Sledujeme hru ve středu hřiště, nikdo se už nikam nežene, o výsledku je rozhodnuto.

90

Rozhodčí nastaví tři minuty.

89

Žlutou kartu dostal domácí Alexandru Bejan.

89

Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Halilović, přichází Bašić.

88

Na lavičce Chorvatska se chystá poslední střídání, je to už ale pouze formální záležitost.

87

Čtvrtý gól mohl přidat Halilović, dostal přesnou přihrávku na nohu, následná přízemní střela šla těsně mimo!

86

Na hostech je vidět, že vzadu chtějí uhrát nulu, k útočícím hráčům přistupují velice rychle a těsně.

85

Na centr z levé strany si naběhl Boiciuc a nebyl až tak daleko od snížení. Jeho sklepnutí z voleje skončilo kousek nad břevnem.

84

Domácí už jsou zase kompletní.

83

Moldavsko hraje momentálně v deseti lidech. Centr od rohového praporku skončil u obrany hostů, rázná hlavička poslala míč daleko od Posavece.

82

A další roh pro Moldavsko, před jeho rozehráním ale ještě proběhne Damaşcanovo ošetření. Ten leží v pokutovém území a vypadá dosti otřeseně.

81

Centr se stáčel na branku, na míč si naskakovalo hned několik hráčů v modrých dresech, jenže ani jeden nedoskočil. Posavec už rozehrává od vlastní branky.

80

Roh pro domácí tým.

78

Už je na hostech vidět, že jsou se stavem spokojeni, jejich snaha o útočení je o hodně menší a nyní se snaží pouze v poklidu držet míč.

77

Útočný faul Chorvatska na hranici pokutového území, z obléhání Timburova prostoru tak nebude nic.

75

Posavec si smlsnul na rohovém kopu, na centr si vyběhl a lapil míč do svých rukavic. Je po akci.

74

Ani dva centry domácím nepomohly k ohrožení Posavecovy branky. Oba pokusy odvrátila chorvatská obrana.

73

Přímý kop pro Moldavsko, rozehrává se z pravé strany.

71

Je to tu, Nikola Moro dnes dohrál, novou tváří se stal Andrija Balić.

71

A střídat budou i hosté. Zde to ale postupuje vše o trochu pomaleji.

70

Poslední střídání domácích, Jevgenije Oanceu nahradil Ion Cărăruș

69

Marandici už nestihl míč na hrací ploše, vhazují hosté.

68

A nevyšel ani pokus o rychlé přenesení hry z levé na pravou stranu. Obrana Chorvatů zapracovala rychle a bezchybně.

66

Chorvatský gólman rozehrává z vlastní šestnáctky a opravdu se nikam nežene. Hosté ani nemají důvod.

65

Akce domácích se vůbec nedostala do alespoň náznaku nebezpečí pro Posavece.

64

Domácí podruhé vystřídali, na lavičku zamířil Ion Dragan, zahraje si Maxim Cojocaru.

63

A hosté jsou i nadále v náporu. Dnes předvádí opravdu povedený výkon.

62

Tohle se už bude domácímu týmu těžko stahovat, Chorvatsko je dnes jasně lepší.

61

Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. Hostující JOSIP BREKALO se dostal do brejku, udělal kličku gólmanovi a pak mu už nedělalo problém trefit odkrytou branku Moldavska – 0:3.

60

Domácí Boiciuc to zkusil levou stranou, jeho sprint byl zastaven čistým skluzem.

58

Chorvatsko střídá, dohrál Ante Ćorič, nastoupil Lovro Majer.

57

A máme tu zase trochu poklidnější pasáž s hrou okolo středové čáry.

56

Žlutí se, potrestán byl hostující Marin Jakoliš.

55

Vystřelit ale umí i domácí, zdálky to zkusil Bojii, jeho střela sice na branku nešla, ale od diváků si vysloužil potlesk.

53

Pokračuje ostřelování domácí brány a Timbur čelí velkému náporu.

52

Ćorićův centr od rohového praporku už pro branku Moldavska nebezpečný nebyl. Domácí mohou vyrazit vpřed.

51

A další zákrok domácího gólmana. Nyní si na něj z úhlu vyšlápl Brekalo, Timbur jeho dělovku vytlačil na roh.

50

Timbur teď nepředvedl kdovíjak povedený zákrok. Střela z docela velké vzdálenosti mu vypadla z náruče. Halilović tam možná nebyl tak daleko od gólového úspěchu...

48

Přímý kop Chorvatů, který připomínal zkrácený roh skončil u prvního bránícího hráče. Míč je už daleko od vápna Moldavska.

46

Domácí do druhé půle jednou vystřídali, dohrál Dmitri Mandrîcenco, nastoupil Alexandru Bejan.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.

Je za námi první poločas a do kabin se jde lépe hostům, ti si totiž odnáší dvoubrankový náskok. Jako první se trefil už ve čtvrté minutě Ante Ćorić a dal tak najevo, že hosté dnes přijeli útočit. A to také udělali. Prakticky po celou půli byli lepší a aktivnější. Jen na branky se čekalo až do konce této části. Po trefených tyčích a jen těsně minutých brankách se gólově prosadil Josip Brekalo a dal tak svému týmu velké uklidnění do druhého poločasu.

45+1

45

Domácí v útoku, chtělo by to ale více rychlosti.

43

Hosté dávají branku do šatny. Po dalším rychlém přechodu do útoku přišla zpětná přihrávka od brankové čáry a JOSIP BREKALO pak vystřelil rychle a hlavně přesně. Domácí sice reklamovali ofsajd jeho spoluhráče, sudí ale gól uznal a je to 0:2.

42

Akce Chorvatů skončila mimo, Timbur si již jde pro míč a od vlastní branky zahájí útok Moldavska.

41

Posavec si pak poradil i s tou zmíněnou standardkou, zvládl ji vyboxovat mimo šestnáctku.

40

Dvě pěkné rány předvedl domácí Boiciuc. První pokus gólman vyrazil před sebe, tu druhou, která šla pod břevno, vyškrábl Posavec na rohový kop.

38

Je tu první žlutá karta, za faul u postranní čáry byl potrestán Marin Pongracic.

38

Brekalo nepřešel po levé straně, při pokusu o kličku přišel o míč.

36

Domácímu gólmanovi teď vůbec nevyšel odkop, byť měl dost času, poslal míč zcela mimo dění.

35

Chorvatsko nyní trochu přestalo vytvářet na soupeře nátlak a pouští domácí do náznaků akcí.

33

Timbur rozehrává od vlastní branky, nikam nepospíchá.

32

Tempo nám po několika hektických minutách trochu upadlo, hraje se teď daleko od obou šestnáctek.

30

Ofsajd a v něm hostující Jakoliš.

28

Střel přibývá a gólmani se mají co činit. Nyní vystřelil zpoza pokutového území domácí Dragan a Posavec měl co dělat, aby přízemní pokus zneškodnil.

26

Na druhé straně pálil z dálky Damaşcan, jeho rána šla vysoko nad břevno.

25

No a mohlo to být o dva góly. Na levé straně zůstal zapomenutý Brekalo, první střelu mu Timbur srazil a dorážka skončila na břevně!

24

Domácí se nadále nemohou vymanit z vlastní poloviny, Chorvatsko si pohodlně kombinuje.

22

Z něj už nic nebylo, ale Chorvatsko je i nadále u míče a v tlaku.

21

Hned dva povedené zákroky předvedl Timbur. Nejprve vyrazil technickou střelu Jakoliše a pak i bombu Ćoriće. Je z toho roh pro Chorvatsko.

19

Začal se hrát pěkně svižný fotbal z obou stran a přibývá i šancí.

17

No vida, šance i na straně Moldavska. Přihrávku na střed dostal
Andrei Macriţchii, mířil pod břevno, ale Posavecovu branku těsně přestřelil.

16

Hosté to zkusili i z druhé strany, zde to dopadlo o poznání hůře, míčem v zámezí.

15

Málem to bylo 0:2. Domácí obrana nechala otevřené okno, zleva se k brankáři vydal Brekalo a pohotovou střelou trefil tyč!

13

Timburův dlouhý výkop skončil pouze u hostujících hráčů, gólman Moldavska si asi nadlouho neodpočine.

11

Moldavsku se podařilo uvolnit, následný pokus o navrácení míče pře Timbura skončil vysokým a příliš dlouhým centrem.

10

Hosté stále v útoku, nyní to zkusili pravou stranou a vybojovali si rohový kop.

9

Už zase Chorvatko, to vhazuje poblíž rohového praporku domácího týmu.

8

Neprošel ani Damaşcan, ten byl u pomezní čáry odstaven od míče.

7

Zatím je to fotbal na jednu stranu, domácí fotbalisté si ještě prakticky nekopli.

6

Hosté měli k dispozici přímý kop z levé strany, měl to být pokus o signál, jenže trochu se do toho všeho připletl sudí a Chorvatům se rozehra nepovedla dle představ.

5

Chorvatsko je při chuti, další výpad zastavil připravený Timbur.

4

Tak tohle je rychlý vstup hostů do utkání. Ti podnikli výpad, za obranu se probil ANTE ĆORIĆ a lehkým obloučkem překonal gólmana Timbura. Chorvatsko vede 0:1.

3

Malá domů na Timbura zastavila útočný výpad Chorvatska. Domácí gólman v poklidu rozehrál.

2

Moldavsko se vydalo do první útočné akce, ale Damaşcan byl polapen do ofsajdu.

1

O výkop se postarali hráči Chorvatska.

1

Moldavsko: Timbur – A. Macriţchii, V. Macriţchii (C), Tîșcul, Marandici – Mandricenco, Oancea, Bojii, Dragan – Boiciuc – Damaşcan. Trenér: Dănuț Oprea.
Náhradníci: Bardîș – Bejan, Jalbă, Cărăruș, Cojocaru, Svinarenco, Gulceac.

Chorvatsko: Posavec – Karačić, Pongracic, Ćaleta-Car, Sosa – Ćorić, Moro, Šunjić – Halilović (C), Jakoliš, Brekal. Trenér: Nenad Gracan.

Rozhodčí: Aleksandrs Anufrijevs – Romans Platonovs, Aleksejs Griščenko (všichni LVA).

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Stadionul Zimbru začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Aleksandrs Anufrijevs, kterému budou na pomezí pomáhat Romans Platonovs a Aleksejs Griščenko. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Aleksandrs Golubevs. Všichni pánové jsou z Lotyšska.

Moldavsko

Domácí tým už do kvalifikace vstoupil duelem proti San Marinu. V červnu se při venkovním utkání radoval z výhry 2:0, když oba góly vsítil Damaşcan.

Chorvatsko

Chorvati do této kvalifikace vstoupí teprve dnes, a budou chtít dopadnout lépe, než v té minulé, kdy skončili na třetím místě za Švédskem a Španělskem a do další fáze se nedostali.

Dobrý podvečer u kvalifikačního utkání pro Mistrovství Evropy U21. Společně se podíváme na duel skupiny 1, ve kterém se střetnou Moldavsko a Chorvatsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.