Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

Rozhodčí Pawson naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, které skončilo překvapivým výsledkem. Chris Hughton a jeho svěřenci slaví velmi cennou výhru nad Manchesterem United, vítězný gól zaznamenal v 57. minutě Groß. Pro Brighton je dnešní výhra nad Manchesterem United, v historii Premier League, teprve výhrou druhou. Domácí fotbalisté si tříbodový zisk za dnešní výkon rozhodně zasloužili, hlavně za první poločas, ve kterém si vytvořili velmi zajímavé šance. Manchester United zabral až ve druhé polovině druhého poločasu, ale na nic vážnějšího se nezmohl, pochvalu si zaslouží snad jen brankář De Gea, který dělal maximum.

Izquierdo
88. min March
13 Groß
Groß
84. min Kayal
17 Murray
Murray
90+3. min Ulloa

Manchester UnitedManchester United(4-3-3 )

1 de Gea
de Gea
36 Darmian
Darmian
68. min Shaw
Smalling
5 Rojo
Rojo
76. min McTominay
18 Young
Young
Fellaini
68. min Lingard

90+4

Do konce utkání už zbývá jen pár vteřin a Mourinho v zázrak nevěří, a tak ještě během hry blahopřeje kouči Brightonu k výhře.

90+4

Útočnou akci hostů zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd.

90+3

Chviličku na hřišti stráví také Ulloa, kterému uvolňuje místo Murray.

90+1

Pogba obdržel přihrávku, navedl si mč na pravačku a poté vypálil jedovatou ránu zpoza vápna, avšak trefil jen bránícího protihráče, který svým tělem střelu zablokoval.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

88

Dnes už dohrál také Izquierdo, místo kterého naskakuje March.

87

Lingard dostal míč od Martiala a vystřelil, ale jeho střela přesná nebyla, takže Ryan nemusel zasahovat. Lingard se dožadoval pokutového kopu, protože měl pocit, že ho Duffy fauloval, ale sudí byl jiného názoru.

84

Ze hry odchází Groß, který v 57. minutě poslal domácí tým do vedení a ted mu celý Amex ještě jednou tleská. Na poslední minutky si přichází zahrát Kayal.

84

Hráčem utkání je zvolen Knockaert, který je dnes hodně aktivní a pracovitý, takže si toto ocenění určitě zaslouží.

83

Pogba už ztrácí trpělivost. Francouzský fotbalista tentokrát vsadil na střelu z 30 metrů, která byla velmi prudká a taky se na ni hezky dívalo, ale Pogbův pokus skončil kousek nad břevnem, takže se stav skóre nemění.

81

Do konce utkání zbývá necelých 10 minut a nějaké to nastavení, takže Manchester United už příliš času nemá. Pokud chtějí hosté dnes bodovat, tak musí v samotném závěru utkání hodně zabrat, aby alespoň vyrovnali na 1:1. Jestli se to hráčům v červených dresech podaří teprve uvidíme, ale nic není nemožné.

79

Po Pogbovi zkoušel štěstí i Martial, kterému přihrál Mata, ale Martialova střela z voleje byla velmi nepřesná a míč skončil až někde na tribuně.

78

Pogba se snažil vyrovnat na 1:1, ale jeho rána byla velmi nepřesná a Ryan mohl zůstat v naprostém klidu.

76

Poslední střídání hostů: na lavičku si šel odpočinout Rojo, místo kterého naskočil na hrací plochu McTominay.

75

Jako třetí se do střelecké pozice prodral Martial, ale jeho pokus jen o kousíček branku minul.

72

Ryan opět v šanci. Tentokrát se do šance dostal čerstvý Lingard, ale i jemu brankář Brightonu vystavil stopku a drží v 72. minutě čistý štít.

71

Rashford vsadil na střelu z 25 metrů, ale brankář Ryan byl pozorný a svým zákrokem Brighton podržel.

68

Na nepříznivý vývoj zápasu reaguje Mourinho dvojím střídáním. Ze hry na lavičku si šli odpočinout pánové Darmian a Fellaini, místo nich naskočili do hřiště Shaw a Lingard.

68

Mata si vzal na starost volný přímý kop, ale střela z 20 metrů se mu příliš nepodařila a branku minula.

67

Faulovaný byl Mata a žlutou kartu za nedovolený zákrok obdržel domácí Groß.

65

Manchester United se před rohovým kopem sice ubránil, ale Brighton vydržel u míče a dostal se do šance. Přesnou přihrávku dostal Izquierdo, ale pálil asi o 2 metry vedle brány.

64

Rojo nedokázal zastavit Knockaerta, který znovu předvedl parádní práci s míčem a poté ho naservíroval pro spoluhráče, avšak Murrayho pokus byl zablokovaný. Následuje roh pro domácí.

62

Brighton se dožadoval pokutového kopu poté, co došlo ke kontaktu mezi Knockaertem a Martialem, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Fanoušci Brightonu se zlobí.

61

V šanci se tentokrát ocitl Bruno, ale jeho pokus úspěšně zablokoval Rojo.

57

Brighton právě vstřelil branku!
Domácí tým získal míč pro sebe a okamžitě vyrazil do útoku, ze kterého vytěžil maximum. Izquierdo se rozběhl podél levé postranní čáry, kde obdržel míč, došel s ním až do vápna a poté ho odcentroval na zadní tyč, kde se prudce opřel do balonu hlavičkující PASCAL GROß a přesnou trefou ho poslal za brankovou čáru. Rojo sice míč vykopl pryč z brány, ale jak potvrdilo i video, míč se dostal za brankovou čáru a gól tedy platil.

54

Hosté vybojovali rohový kop a vytvořili si slibnou šanci, ve které se ocitl hlavičkující Fellaini, ale jeho pokus byl odvrácen na další roh, ze kterého už Manchester soupeře neohrozil.

54

Brighton z rohového kopu nic nevytěžil a o míč přišel, takže se teď musí vracet na vlastní území.

53

Brighton vybojoval míč na vlastní polovině, kousek od půlící čáry a okamžitě vyrazil do útoku. Skvělý sprint přes půlku hřiště předvedl Knockaert, který se dostal i do zakončení, ale jeho pokus Smalling zablokoval na roh.

52

Na druhé straně pospíchal za míčem Izquierdo, ale u balonu byl jako první De Gea, který svého protihráče k ničemu nepustil.

51

Na dlouhý míč si do pokutového území nabíhal Rashford, ale přihrávka se k němu nedostala, protože jeden z obránců včas zasáhl.

50

Pogba dostal přihrávku do velkého vápna, kde si míč připravil na pravačku a poté z ní vyslal přízemní střelu k tyči, avšak gólman Ryan si poradil a střelecký pokus zneškodnil.

49

Fotbalisté Manchesteru kontrolují míč na svých kopačkách a hledají si cestu k soupeřově brance, ale cestička je zatím trnitá.

47

Faulovaný byl Fellaini, kterého poslal k zemi Murray a rozhodčí mu okamžitě ukázal žlutou kartu.

47

Ani jeden trenér neudělal změnu v sestavě, takže druhý poločas pokračuje ve stejném složení.

46

Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

Rozhodčí Pawson foukl do píšťalky a první poločas ukončil za stavu 0:0. Manchester United byl sice často u míče, ale za celý první poločas si nevytvořil jedinou střelu na bránu. To Brighton byl nebezpečnější, na branku pálil třikrát a všechny případy byly dost zajímavé. Pak se domácí tým dostal do šance ještě pětkrát, ale zbytek střel už bylo nepřesných nebo zablokovaných. Pokud dnes chce Manchester bodovat, tak bude muset ve druhé polovině zápasu zabrat. To Brightonu by se ze zápasu hodil i bod, ale s tím počítat nemůže, takže i domácí tým musí ve druhé půlce přidat.

45+2

45+1

Pogba táhl útočnou akci, ale pak ze své kopačky vyslal nesmyslnou dalekou přihrávku a hosté o míč přišli.

45+1

První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45

Ošetřený Bong je zpět ve hře.

45

Hra byla chvíli přerušena, protože domácí Bong potřeboval ošetřit, ale už se pokračuje, zatím bez Bonga.

43

Hosté branku soupeře sice neohrozili, ale budou mít k dispozici další rohový kop, takže Brighton musí zůstat i dále ve střehu.

42

Manchester United teď bude zahrávat svůj druhý rohový kop, takže musí být domácí fotbalisté pozorní.

41

Brighton podnikl zajímavý protiútok, ale tuto akci zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd.

37

Mata měl míč na kopačkách a poté do vápna poslal nadýchaný centr, ke kterému se však jako první dostal pozorný Ryan a stáhl si balon do rukavic.

35

Brighton měl výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžil.

34

Fellaini teď zkazil přihrávku na polovině hřiště a soupeř okamžitě vyrazil do útoku. Finální přihrávku od Knockaerta obdržel Groß, ale na brankáře Manchesteru United si ani tentokrát nepřišel, protože De Gea svůj tým opět zákrokem podržel.

34

Domácí fotbalisté zatím pozorně brání a zodpovědně se vrací do svých zadních řad, no a když se dostanou k míči dokáží být pořádně nebezpeční.

31

Brighton sice není moc často u míče, ale když se k němu dostane dokáže být nebezpečný. Domácí fotbalisté už třikrát mířili na bránu a všechny šance byly velmi zajímavé. Manchester United může být rád, že je v bráně De Gea, který svými zákroky hosty velmi podržel.

29

Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Duffy jehož pokus mířil ke vzdálenější tyči, ale branku o kousíček minul. Bruno se ještě snažil o dorážku, ale na balon nedosáhl. Rozehrávat bude De Gea.

28

De Gea opět v šanci a i tentokrát svůj tým důležitým zákrokem podržel. Izquierdo se totiž prezentoval parádní technickou ránou pod břevno, ale De Gea konečkami prstů míč vytěšnil na roh.

26

Dunk se dopustil školácké chyby, když si nedokázal zpracovat přihrávku od spoluhráče a díky této nešikovnosti dal svému protihráči šanci, Rashford však trefil pouze boční síť.

24

Pak ještě pálil Martial, ale i jemu Dunk střelu zablokoval, tentokrát hlavou.

24

Manchester United se teď dostal na soupeřovu polovinu, kde se do zakončení prodral Pogba, ale trefil jen bránícího Dunka, který střelu úspěšně zablokoval.

21

Rohový kop se Brightonu nepodařil, takže branka hostů tentokrát ohrožena nebyla.

20

K vidění byla nádherná střela a parádní zákrok! Murray si střihl parádní volej z 25 metrů, ale De Gea se překonat nenechal a skvělým zákrokem jedovatou střelu zneškodnil. Následuje rohový kop.

18

Knockaert udělal parádní kličku, obehrál dva protihráče a poté poslal míč do vápna, kde číhal Murray, ale ten neměl dostatek prostoru ke střele a zmohl se jen na centr, který si stáhl do rukavic brankář De Gea.

16

Pogba se snažil přihrát jednomu ze svých spoluhráčů, ale přihrávka do vápna byla příliš prudká a míč doletěl až mimo hrací plochu. Rozehrávat bude gólman Ryan.

13

Domácí Brighton si vytvořil velmi zajímavou šanci, ale gól z ní nevytěžil. Groß obdržel přihrávku, míč si zpracoval a poté zpoza vápna vyslal přízemní střelu na bránu. Gólman De Gea byl ale připraven a nepříjemný pokus zneškodnil.

11

V úvodních minutách je k vidění celkem dost nepřesných přihrávek na obou stranách. Doufejme, že se přesnost zlepší a hra bude zajímavější.

10

Z pravé strany přiletěl do velkého vápna zajímavý centr, ale nikdo z hráčů Brightonu na tomto místě nečíhal, takže se balon přestěhoval na kopačky hostů.

9

Brighton dnes hraje v klasických modrobílých dresech a nyní mají domácí fotbalisté míč na svých kopačkách. Uvidíme, zda vymyslí něco zajímavého.

7

Teď se Brightonu podařilo získat míč pro sebe a dokonce se domácí tým dostal do zakončení, avšak Stephens mířil nepřesně, takže gólman De Gea zasahovat nemusel.

6

V úvodních minutách jsou aktivnější hosté, kteří mají míč pod kontrolou a svého soupeře do hry moc nepouštějí.

3

Volný přímý kop si vzal na starost Rashford, který poslal míč před bránu, kde zakončoval Fellaini, kterému se podařilo dostat balon do brány, ale sudí gól pro ofsajd neuznal.

2

Young našel přesnou přihrávkou Rashforda, kterého protihráč poslal k zemi a Manchester United dostane výhodu standardní situace.

1

Manchester United se rozehrávka nijak dobře nepovedla a hráči v červených dresech o balon přišli.

1

O úvodní výkop se postarali hosté, první kontakt s míčem měl konkrétně Rashford.

1

-2

Rozhodčí Pawson přivedl obě základní jedenáctky na hrací plochu.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Kayal, Ulloa, Goldson, March, Schelotto, Locadia.

Manchester United: de Gea – Darmian, Smalling, Rojo, Young (C) – Fellaini, N. Matić, P. Pogba – Mata, Rashford, Martial.
Náhradníci: Romero – Lindelöf, Bailly, Lingard, A. Herrera, Shaw, McTominay.

Rozhodčí: Pawson – Child, Burt.

V letošní sezóně se už týmy Brightonu s Manchesterem střetly. Na půdě Manchesteru zvítězil domácí tým 1:0, avšak po vlastním gólu Brightonu, který si do vlastní sítě vstřelil Lewis Dunk. Výhru Manchesteru sledovalo 75 018 diváků.

Manchester United je v tabulce na 2. příčce a na svém kontě má 77 bodů. Fotbalisté Manchesteru si připsali 24 výher, 5 remíz a 6 porážek. Dosavadní stav skóre je 67:27.

Brighton & Hove Albion FC se v tabulce nachází na 14. místě a na svém kontě má 37 bodů. Hráči Brightonu osmkrát zvítězili, třináctkrát remizovali a už čtrnáctkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 32:47.

Příjemný páteční večer. Anglická Premier League má na programu předehrávku 37. kola, ve kterém Brighton změří síly s Manchesterem United. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Amex Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.