To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 29 687 diváků.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:10. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:12.

Stoke CityStoke City(4-4-2)

Butland
Johnson
77. min Campbell
Crouch
67. min Sobhi

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

Hennessey
2 Ward
Ward
40. min Kelly
Cabaye
63. min Benteke
Loftus-Cheek
Townsend
88. min Schlupp

• 17Benteke

Utkání je u konce a ve Stoke dnes bude panovat chmurná nálada. Domácí nedokázali udržet vedení z první půle a po přestávce naopak dvakrát inkasovali. V 68. minutě srovnal umístěnou střelou James McCarthy a v 86. minutě potvrdil sestup Stoke do Championship Patrick van Aanholt. Stoke tak nejvyšší soutěž opouští a příští sezónu je budou čekat tvrdé souboje o návrat. Naopak Crystal Palace je prvním týmem od sezóny 1899/1900, který se dokázal zachránit i přes sedm porážek v řadě na začátku ročníku.

90+6

90+5

Butland pošle dopředu ještě jeden dlouhý nákop.

90+4

Domácí se pokouší o nemožné, Shawcross ale mířil nad.

90+3

Benteke dostal od Loftuse-Cheeka přihrávku za obranu, prvně jmenovaný se pak sice vyhnul ofsajdu, utopil se ovšem v kličkách a nevystřelil.

90+2

Hosté už nikam nepospíchají, nyní drží míč na vlastní polovině.

90+1

Do útoku se hnal Benteke, Bauer jej čistým míčem zastavil a uklidil míč na roh.

90

Rozhodčí nastaví pět minut.

89

Žlutu kartu za faul na Loftus-Cheeka dostal domácí Xherdan Shaqiri.

88

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Jeff Schlupp.

87

Sestup Stoke nabírá opravdu reálné obrysy, domácí zažívají poslední minuty v Premier League.

86

Crystal Palace právě vstřelil branku!
Noční můra pro Stoje je tady. Domácí už fungovali s pootevřenou obranou, navíc Shawcross nechtěně sklepl přihrávku na PATRICKA VAN AANHOLTA, který se tak dostal do sóla, a to zakončil nasazením jesliček brankáři Butlandovi – 1:2.

86

Po rozehrání upadl v pokutovém území Allen, rozhodčí však byl v dobrém postavení a viděl, že se o faul nejednalo.

85

Už se hraje na druhé straně, Stoke si vybojovalo rohový kop.

85

Žlutou kartu dostal domácí Erik Pieters.

84

Po pěkné narážečce od Zahy se do střelecké pozice dostal Loftus-Cheek, z úhlu však pálil nad.

83

Rohový kop se příliš nevyvedl, Stoke neztrácí čas a ihned míří do protiútoku.

82

Towsend vybojoval pro hosty rohový kop, opět ale dostal od soupeřů až příliš možností k průniku před Butlanda.

81

Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal domácí Badou Ndiaye.

80

Butland u míče, pokryl centr a ihned rozehrál.

79

Střelou z první neuspěl ani Benteke, hosté jsou ale v posledních minutách jasně lepším týmem. Na Stoke naopak leží jakási deka.

77

Domácí si nyní zhluboka oddechli. Townsend se až příliš hravě dostal do pokutového území a poslal zpětnou přihrávku na penaltu, kde si sbíhal Zaha. Ten byl zcela volný, jenže z ložené pozice poslal střelu vysoko nad.

77

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Glen Johnson, přichází Tyrese Campbell.

76

Chvíli to vypadalo, že se Shaqiri dostane před brankáře a bude moci zakončit, jenže u přebírání míče podklouzl a navíc byl v ofsajdovém postavení.

76

Na lavičce Stoke se chystá střídání, zatím probíhá předávání posledních taktických pokynů.

75

Benteke se objevil v pokutovém území Stoke, rybičkou se natahoval po míči, Shawcross jej ale zvládl s vypětím sil ubránit.

73

Přímý kop i na druhé straně, vysoký pas hledal Allena, jeho hlavičce ovšem scházela přesnost. Míč skončil vedle Hennesseyho branky.

72

Milivojević poslal do pokutového území o trochu vyšší centr, než bylo potřeba. Tomkins se tak po míči natahoval marně.

71

Ten se sice moc nevyvedl, ale Crystal Palace bude pokračovat v útočení po faulu na Zahu.

70

Hosté v dalším výpadu, nyní je z toho roh.

68

Je srovnáno. Po ztrátě domácích se Crystal Palace dostal do rychlého kontru, na levé straně potáhl Loftus-Cheek, hezky posunul na rozběhnutého JAMESE MCARTHURA a ten křížnou ranou nedal Butlandovi žádnou šanci.

67

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Peter Crouch, přichází Ramadan Sobhi.

65

Milivojević hledal dalším centrem Zahu, i tentokrát však vymyslel příliš prudkou a nechytatelnou přihrávku.

64

... stejně jako hostující James Tomkins.

64

No a domácí Glen Johnson nakonec dostal i žlutou kartu...

63

Před rozehráním přímého kopu se nám začali pošťuchovat hráči, v situaci bylo hned osm hráčů. A tak si je rozhodčí zavolal a přísně jim vyčinil.

63

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Christian Benteke.

63

Za faul na Zahu dostal žlutou kartu domácí Moritz Bauer.

62

Trochu kostrbatý kontr Stoke skončil u Crouche, který v rozhodujícím okamžiku upadl. O faul se v žádném případě nejednalo, pokračuje se ve hře.

61

Zouma schytal další ránu do hlavy, nyní v souboji s Townsendem. Oba hráči se však bleskově zvedli a budou pokračovat.

60

Hosté rozehráli přímý kop, Milivojević hledal Tomkinse, jenže pas byl příliš prudký a míč skončil mimo hrací plochu.

59

Zahova střela z rohu šestnáctky se zastavila o Shawcrosse, Butland zasahovat nemusel.

58

Akce Crystal Palace po levém křídle skončila ofsajdem, v nedovoleném postavení se ocitl Townsend.

57

Johnson se snažil předstihnout stínícího hráče, u míče však byl uvnitř vápna jako první gólman Hennessey. A ten už také rozehrává.

56

Ten nedopadl příliš povedeně, domácí se bez problémů ubránili.

55

Další výpad Crystal Palace už dopadl pro hosty malinko lépe, budou rozehrávat rohový kop.

55

Hosté v útoku, zleva letěl do vápna centr, Shawcross jej pro tuto chvíli zvládl odhlavičkovat.

54

Je tu první žlutá karta utkání, za hru rukou ji dostal hostující Luka Milivojević.

52

Míč skutečně dolétl až do šestnáctky, vzápětí se ale pískalo provinění proti pravidlům právě na straně Stoke.

52

Domácí se chystají k dlouhému vhazování u pokutového území soupeře.

50

Domácí Zouma utrpěl v předcházející akci úder do hlavy, je trochu otřesen, ale po krátkém ošetření bude pokračovat.

49

Mezi obránce si naběhl Loftus-Cheek, na poslední chvíli se ale k němu přihnal Pieters a čistým způsobem mu odebral míč od kopaček. Provedl to tak šikovně, že z toho bude odkop od Butlandovy branky.

48

Hosté v úvodu druhé půle pozvolna kombinují, trpělivě čekají na svou příležitost.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 14:36.

Je za námi první poločas pro Stoke velice důležitého utkání a do šaten mohou jít s dobrou náladou. Po dlouhých minutách, kdy jsme čekali na jakoukoliv přesnou ránu na jednu z branek, přišla 43. minuta, ve které si Xherdan Shaqiri postavil míč k přímému kopu a podařilo se mu trefit horní roh Hennesseho branky. Stoke tak vede 1:0 a udělalo tak první z kroků k případné záchraně v Premier League.

45+6

45+4

Už zase hrajeme, Butland pošle dopředu dlouhý nákop.

45+2

Máme tu další pauzu, po střetu s Kellym se za kotník chytil domácí Ndiaye. Probíhá jeho ošetření.

45+1

Shawcross byl nyní v centru dění na druhé polovině, ve vzdušném souboji ovšem neuspěl a na Hannesseyho nevyzrál.

45

Budou se nastavovat čtyři minuty.

45

Loftus-Cheek chtěl odčinit svůj faul, po kterém padl gól a natlačil se do pokutového území. Těsně před zakončením jej zablokoval Shawcross.

43

Stoke City právě vstřelilo branku!
Míč si nachystal XHERDAN SHAQIRI, parádně překonal zeď a byť jeden z bránících hráčů lehce škrtl hlavou míč, skončil přímý kop přesně v horním rohu Hennesseyho branky. Velice důležitý gól pro Stoke!

42

Je tu docela zajímavá situace pro Stoke. Loftus-Cheek fauloval Shaqiriho a domácím tak nabídl celkem nebezpečný přímý kop.

41

Hennessey musel vyběhnout ze své brankové čáry, aby byl u míče jako první a uhasil rodící se akci poblíž brány.

40

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Joel Ward, přichází Martin Kelly.

39

Ward nebude moci pokračovat, zranění nohy jej limituje a na lavičce Crystal Palace se tak chystá rychlé střídání.

38

Domácí se po nějaké době dostali na útočnou polovinu, vše ale skončilo ještě velký kus před pokutovým územím.

36

Na několik přihrávek byla rozehrána tato standardní situace a na konci všeho byl Cabaye. Jeho střela zpoza pokutového území skončila na tribuně za Butlandem.

35

Hosté se ale velice rychle vrátili na útočnou polovinu a Townsend vybojoval na Zoumovi další rohový kop.

34

Zaha se diví, že Johsonovo přistrčení nebylo posouzeno jako faul. Dle sudího bylo vše v pořádku a Stoke začíná od Butlanda budovat další akci.

32

Nyní to hosté zkusili nakrátko, po následné přihrávce pak ve vápně upadl Townsend. Penalta se ale nepískala, nebyl pro ni důvod.

31

Po jeho rozehrání se do míče za vápnem opřel van Aanholt, jeho volej byl Johnsonem sražen na další rohový kop.

31

Na druhé straně posílal do vápna přihrávku Townsend, Showcross uklidil míč na roh.

30

Pieters je zpět ve hře a nyní sám centroval na Crouche. Domácí útočník byl opět dobře pokrytý.

29

Do chumlu hráčů v pokutovém území Crystal Palace centroval Johnson, míč byl hosty odhlavičkován do relativního bezpečí.

27

A zase pauza. Hostující McArthur nechtíc nakopl Pieterse do kolene, takže nyní má práci domácí lékař.

26

Ward se vrátil na hrací plochu, je ale vidět, že kulhá.

25

Je tu další pauza, probíhá Wardovo ošetřování a zatím to s ním nevypadá kdovíjak pozitivně. Každopádně se u hostující lavičky začali rozcvičovat náhradníci.

24

Shaqiri opět u míče, nyní volil rozehru na levé křídlo. Odtud poté přilétl centr na Crouche, který si však ve vzdušném souboji s gólmanem pomohl faulem.

22

Domácí podnikli rychlý výpad, zprava odcentroval Shaqiri a našel nabíhajícího Dioufa. Jeho hlavička měla skončil u vzdálenější tyče, stočila se však od Hennesseyho brány.

20

U hostující lavičky probíhá Cabayeho ošetřování, vypadá to, že Crouchův zákrok mu přivodil menší zranění.

20

Nepřesná Pietersova přihrávka za obranu Crystal Palace. Ta pouze prolétla prostorem a skončila mimo hrací plochu.

18

Míč je u Butlanda, Zaha se přes Shawcrosse k zakončení neprobil.

17

Johnson sice zpracoval těžkou přihrávku vzduchem, následné rozehrání mu už ale tak nevyšlo a míč mu odskočil do zámezí.

15

První vážnější okamžik. Hosté dostali trochu prostoru, po pravé straně se do vápna a ke střele dostal Zaha, jeho křížný pokus po zemi však prolétl kousek vedle Butlandovy branky.

13

Crouch trochu přibrousil Cabayeho, ten následnou omluvu nevzal příliš ochotně... Už ale pokračujeme ve hře.

12

Butland na hranici vlastní šestnáctky hravě pokryl rodící se výpad Crystal Palace a už se chystá k poklidné rozehrávce.

10

Nyní už zase Crystal Palace, je to ale opravdu hodně pomalé a bez nápadu.

9

Crouch sice číhal na hranici malého vápna na přihrávku z ostrého úhlu, Sakho jej ale dobře pokryl a i kdyby míč do prostoru prošel, útočník Stoke by se k němu pravděpodobně vůbec nedostal.

8

Zpoza pokutového území pálil hostující Loftus-Cheek, jeho rána ale letěla vysoko nad Butlandovu branku.

7

Po akčnějším úvodu nám teď hra upadla do trochu taktikou svázanější pasáže, ani jeden tým nechce udělat chybu.

6

Allen se pokoušel projít levou stranou, obrana Crystal Palace jej však do výraznější akce nepustila.

5

Stejná situace, jen se vyměnily strany, odkud hosté vhazují. I zde jim to trvá celkem dlouho, hráči jsou obsazeni.

4

Crystal Palace na útočné polovině, van Aanholt se chystá vhazovat. Nemá však komu.

3

Stoke dnes musí zabrat a proto už od úvodních minut předvádí aktivní napadání a snahu překonat obranu hostů.

2

Od gólmana Butlanda letěl dlouhý výkop až na útočnou polovinu, po hlavičkovém prodloužení se za obranu dostával Crouch, jenže v ofsajdovém postavení.

1

O výkop se postarali hráči Crystal Palace.

1

Stoke City: Butland – Johnson, Shawcross (C), K. Zouma, Pieters – Shaqiri, Allen, Ndiaye, Bauer – Diouf, Crouch.
Náhradníci: Haugaard – Cameron, Ireland, Adam, D. Fletcher, Sobhi, Campbell.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – McArthur, Milivojević (C), Cabaye, Loftus-Cheek – Townsend, Zaha.
Náhradníci: Cavalieri – Schlupp, Kelly, Čung-Jong, Wan-Bissaka, Sörloth, Ch. Benteke.

Rozhodčí: Martin Atkinson – Lee Betts, Peter Kirkup.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Bet365 Stadium začne ve 13:30, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Martin Atkinson, kterému budu na pomezí pomáhat Lee Betts a Peter Kirkup.

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na 11. místě mají 38 bodů a mohou tak hrát v klidu. Do dnešního utkání půjdou navíc s dobrou formou, vždyť v minulém kole rozdrtili na svém stadionu Leicester vysoko 5:0! O branky se spravedlivě rozdělili Zaha, McArthur, Loftus-Cheek, van Aanholt a Benteke.

Stoke City

Pro domácí je dnešní duel opravdu velmi důležitým, neboť jsou na 19. místě tabulky s 30 body a bojují o udržení prvoligové příslušnosti. Na udržení ztrácí tři body, přičemž ve hře jich je již pouze šest. Na výhru už Stoke čeká plných 12 utkání, poslední tříbodovou radost zažili 20. ledna v duelu proti Huddersfieldu. Poslední tři zápasy zvládl tým alespoň zremizovat, 1:1 proti West Hamu a Burnley a 0:0 minulý týden proti Liverpoolu. Dnes se pokusí na třináctý pokus čekání na výhru ukončit.

Arsenal – Stoke 3:0
Stoke – Tottenham 1:2
West Ham – Stoke 1:1
Stoke – Burnley 1:1
Liverpool – Stoke 0:0

Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 37. kola mezi týmy Stoke City a Crystal Palace FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.