Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:14.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou. Ve druhém poločase jsme totiž sledovali o poznání méně zábavnější podívanou, která přinesla pouze několik málo hezkých akcí. Stoke je i po tomto zápase namočeno v sestupovém pásmu, naopak Liverpool bude i po tomto kole na třetím místě.

Alexander-Arnold
65. min Milner
Ings
65. min Clyne
Firmino

Stoke CityStoke City(3-5-2)

Butland
Martins Indi
52. min Sobhi
Crouch
65. min Fletcher

90+3

Liverpool se v nastaveném času dostal s míčem na útočnou polovinu. Stoke ale potvrzuje, že v dnešním zápase brání na jedničku.

90

Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

89

Obrovská šance hostů! Zouma prodloužil míč na Dioufa, který ve stoprocentní šanci střílel vedle. Na zadní tyči málem zametl míč do prázdné brány Shawcross.

88

Žlutou kartu dostává Virgil van Dijk (Liverpool FC).

88

Ani tentokráte se nebude kopat penalta. Wijnaldum totiž zcela jasně trefil ruku Pieterse, nicméně hlavní sudí opět mlčí.

87

Konal se také druhý rohový kop, který ale přinesl pouze ofsajdové postavení Wijnalduma. Pro domácí celek už druhý v dnešním zápase.

86

Van Dijk se nevydržel dívat na bezúspěšné počínání svých kolegů a do míče udeřil ze čtyřiceti metrů. Střela byla lehce tečována a kopat se bude roh.

85

Konečně se Liverpool dostal s míčem na útočnou polovinu, kde momentálně roztáčí kolotoč krátkých přihrávek.

84

Hodně zajímavý centr poslal před Kariuse Zouma, na poslední chvíli ale zasáhl Klavan. V opačném případě by se do šance dostal Diouf.

83

Sobhi zkoušel vyškolit Gomeze, který ale prokázal své obranné kvality a míč alespoň poslal ven z hrací plochy.

82

Pieters dokázal nadvakrát poslat míč do šestnáctky, na zadní tyči ale zasáhl Moreno. Bauer se ještě ujme autového vhazování.

81

Oba hráči jsou zpět na nohou a vypadá to, že se střídat vůbec nebude. Zároveň nám do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes deset minut.

80

Opět se nehraje, po jednom ze soubojů skončili na zemi Moreno a Ndiaye. Uvidíme, zda bude zapotřebí vystřídat.

79

Diouf si chtěl hezkým způsobem obhodit Clynea, což by se podařilo. Druhý jmenovaný si ale poradil nedovoleně, hrát se bude proti brance Liverpoolu.

78

Po krátkém časovém sledu přišel další roh, po kterém se domácí dožadovali pokutového kopu. Van Dijk si ale tuto exekuci nevymodlil.

77

Ten směřoval na přední tyč, kde byl nejvýše ve vzduchu hostující Shawcross. Posléze se neujal ani další centr od Morena.

76

Morenova náramná nabídka nadělala Pietersovi obrovské problémy, neboť si míč málem srazil do vlastní sítě. Následovat bude roh.

75

Obrázek hry se nikterak nemění. Stále čekáme na nějakou vyloženou šanci, neboť i nadále sledujeme pouze náznaky šancí.

69

Netrvalo dlouho a o sympatickou ránu se postaral Moreno. Španělský bek pálil ke vzdálenější tyči, kterou minul zhruba o metr.

68

Henderson se podíval do malého vápna, načež vyprodukoval skvostný pas na Clynea. Okamžitá hlavička postrádala větší razanci.

67

Hosté jsou už delší dobu bez souvislejší kombinace. Liverpool výborně napadá rozehrávku a navíc se postupem času přibližuje brance.

66

Arnoldovi se podařilo najít zcela volného Ingse, kterému ale zakončení trvalo příliš dlouho. Rána následně neprošla na místo určení.

65

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází James Milner.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Nathaniel Clyne.
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Peter Crouch, přichází Darren Fletcher.

64

Moreno si nedokázal poradit s přesilou protihráčů, míč totiž poslal pouze do hlavy Shaqiriho. Domácí se ale rychle dostali zpět k balónu.

63

Diouf se dostal do těžké pozice, odkud raději zvolil odkop na svého kolegu Crouche. Přihrávka byla natolik nepřesná, že skončila u Van Dijka.

62

Snad poprvé ve druhém poločase se k míči dostal Ings, který ho okamžitě poslal na vedle stojícího Wijnalduma.

61

Máme za sebou hodinu hry a stále čekáme na úvodní trefu. Nicméně pořád platí, že více ze hry má Liverpool, který je navíc také přesnější.

60

Další z řady centrovaných balónů opět skončil pouze u Butlanda. Domácí jsou hodně bezzubý, hosté nemají problém s bráněním.

59

Crouch výborně poslal míč na levé křídlo na Sobhiho, který to zkoušel individuálně. Jeho zakončení ale nedoputovalo až ke Kariusovi.

58

Druhý poločas přináší o poznání méně záživnější podívanou. Liverpool se nemůže dostat k ničemu kloudnější, stejně je na tom také soupeř.

57

V pokutovém území se k míči chtěl dostat Salah, na hranici faulu ho ale zastavil Pieters. Nakonec není pískáno a pokračuje se ve hře.

56

Byl to právě Sobhi, který se prodral po brankové čáře až k zakončení. To ale bylo příliš slabé a Karius předvedl rutinní zákrok.

55

Střídající Sobhi se okamžitě zapojil do útočného manévru svého celku, jeho kolega Shaqiri dokázal na Van Dijkovi vybojovat aut.

54

Zouma se rychlostně dostal před Morena, do míče se mu ale podařilo pouze lehce píchnout a ten skončil až za brankovou čárou.

53

Nemilá záležitost ihned v úvodu druhého dějství. Zranění si totiž způsobil Martins Indi, který za pomoci lékařů odkulhal do útrob stadionu.

52

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Bruno Martins Indi, přichází Ramadan Sobhi.

52

Po něm se k volnému míči dostal Salah, jehož rána bez přípravy skončila hodně vedle branky. Butland se dostane k odkopu od branky.

51

Moreno posílal z levé strany hodně zajímavý centr, který v blízkosti přední tyče musel odvrátit Shawcross. Domácí budou zahrávat roh.

50

Nakonec to opět nevypadá na nic vážného a welšský hráč bude moct pokračovat ve hře. Za postranní čárou se ale rozcvičuje Fletcher.

49

Hra je opět přerušena, menší zdravotní problémy má totiž hostující záložník Allen. Na scénu okamžitě přispěchal lékařský personál.

48

Zouma si ihned po rozehrávce nekomplikoval život a kulatý nesmysl poslal razantně na druhou stranu. Domácí v poklidu rozehrávají.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Máme za sebou úvodní dějství, které nám nenabídlo žádnou přesnou trefu. Liverpool si sice vytvořil hned několik velkých šancí, pokaždý byl proti brankář Butland. Na druhé straně neměl Karius moc práce, jedinou velkou šanci spálil Diouf. Druhý poločas začne přibližně ve 14:33.

45+3

45+1

Na zemi se ocitl domácí kapitán Henderson, který byl více než minutu v péči lékařů. Nakonec to ale nevypadá na nic vážného.

45

První poločas bude nastaven o tři minuty.

42

Žlutou kartu dostává Mame Diouf (Stoke City).

42

Tak pozor! Domácí totiž dopravili míč do sítě, branka ale není uznána kvůli ofsajdu. Opakovaný záběr skutečně odhalil Ingsovo ofsajdové postavení.

42

Pomalu a jistě se nám blíží konec úvodního dějství. V posledních minutách se hosté vymanili ze sevření, navíc se taktéž snaží útočit.

41

Už, už to vypadalo, že se Moreno zbaví rychlonohého Zoumy, nakonec to bylo přesně naopak. Bývalý hráč Chelsea sice upadl na zem, pískat se ale nebude.

40

Bauer si to neohroženě namířil k opačné šestnáctce, kde ho ale stačil zastavit Gomez. Stoke si alespoň vybojovalo aut.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

38

Alexander-Arnold měl v blízkosti autové čáry hodně času na ideální centr, ten ale přesto skončil v rukavicích Butlanda.

37

Nakonec tomu bylo skutečně tak, následná zdlouhavá kombinace domácích přinesla Wijnaldumovu nepřesnou přihrávku, vzápětí také faul na Allena.

36

Žlutou kartu dostává Peter Crouch (Stoke City).

35

Na druhém pólu hrací plochy se Crouch dopustil útočného faulu, a tak se Karius postará o výkop. Ten zcela jistě zamíří na Ingse.

34

Liverpool měl k dispozici lukrativní přímý kop, ke kterému se postavil Salah. Jeho obstřel byl velmi dobrý, nakonec těsně minul tyč.

31

Máme za sebou třetinu hry a stále čekáme na úvodní trefu. Stoke toho zatím moc nepředvedlo, naopak domácí začínají na hřišti dominovat.

30

Jeden z hostů zablokoval centr přímo na nohu Wijnalduma, který svojí ránu poslal do boční sítě. Butland nemusel vůbec zasahovat.

29

Poslední minuty sledujeme pouze jednu stranu hrací plochy. Stoke se ale zatím brání celkem dobře, Butland ale musí být obezřetný.

28

Moreno chtěl těsně před šestnáctkou vysunout Salaha, do dráhy letu míče se ale výborně postavil Shawcross. Domácí začínají tlačit soupeře.

27

Přenesení hry našlo hruď zatím nenápadného Ingse, ihned byl u něj Zouma, který odkopl míč do bezpečnějšího prostoru.

26

Bývalý hráč Liverpoolu Allen dokázal pokrýt území ve středu hrací plochy, kde Wijnaldumovi nedaroval vůbec žádný prostor ke kombinaci.

25

Klavan musel jednat hodně rychle, neboť ho napadal jeden ze soupeřů. Nakonec je přeci jenom pískán faul, avšak až ten další na Morena.

24

To jsou věci. Shaqiri se drzým způsobem dostal za záda obrany, načež na jeho přízemní nabídku jen o vlásek nedosáhl Crouch.

23

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám nabízí zřejmě očekávaný scénář hry. Hosté se totiž spoléhají na rychlé protiútoky.

22

Egyptský ostrostřelec si náramným způsobem zpracoval těžkou přihrávku, po které vybídl Alexandra-Arnolda ke skórování. Jeho zakončení ale dokázal Butland vykopnout.

21

První kloudnější zakončení také na druhé straně! Rychlý kontr táhl po levé straně Bauer, po jehož centru na zadní tyč hlavičkoval Diouf do boční sítě.

20

Karius se neprezentoval zrovna jistým odkopnutím míče, který zachytila dvojice protihráčů. Crouch se ale daleko nedostal.

19

Nyní se Shaqiri opět zapojil do napadání, které málem přineslo kýžené ovoce. Moreno ale musel zabrat a o míč nepřišel.

18

Alexander-Arnold si to na malou chvíli namířil po pravém křídle, načež si driblink vpřed rozmyslel. Místo toho oslovil Gomeze.

17

Po delší době se dostal k práci s míčem Butland, který ho díky výkopu poslal za polovinu hřiště. Tam jeho kolegové vybojovali aut.

16

Hra se nám trochu uklidnila a hosté se spíše zatáhli do defenzívy. Liverpool se snaží najít cestičku vpřed, ta je ale velmi dobře zatarasená.

15

Zdálo se, že si Zouma nakonec počínal v rámci pravidel, nakonec je ale pískán faul na Ingse. Hlavní sudí navíc znemožnil rychlou rozehrávku.

14

Wijnaldum šikovně přenesl hru na pravou stranu na Alexandra-Arnolda, který před napadajícím Bauerem poslal míč na Hendersona.

13

Švýcarský rychlík Shaqiri se opět postaral o tažení akce svého celku. Ani v tomto případě to nevyřešil dobře, ani jeden z centrů neměl potřebné parametry.

12

Bauer si nechtěl komplikovat život a míč, který směřoval ven z hrací plochy raději poslal na tribunu. Úvodní minuty jsou zatím hodně nepřesné.

11

Crouch se pokoušel napadat rozehrávku soupeře, při tomto počínání ale zavadil o nohu Morena. Reds okamžitě rozehráli po zemi.

10

Shaqiri si naváděl míč do operativní pozice, ze které zkoušel poslat za obranu kolmici. Včas zasáhl urostlý zadák Van Dijk.

9

Hosté to zkoušeli přízemní kombinací, která ale neměla dlouhého trvání. Rovněž neuspěl ani Alexander-Arnold, jenž neměl potřebnou podporu.

8

Na druhé straně to s agresivitou přehnal Shaqiri, který doslova vletěl do Morena. Švýcarský křídelník si ještě cosi říká s hlavním sudím.

7

Úvodní gólovka dnešního zápasu! Zcela sám na bránu se řítil Salah, který svůj úprk zakončil chytrým lobem. Ten ale skončil těsně vedle.

6

Salah se řítil za nakopávaným míčem, který před ním stačil odehrát Shawcross. Liverpool se opět dostal k šestnáctce, kde nevybojoval ani roh.

5

Na pořadu dne byl úvodní rohový kop hostujícího celku. Shaqiri kroutil balón směrem od branky, což nebylo pro soupeře nebezpečné.

4

S míčem se poprvé seznámil také brankář Karius. Domácí strážce tyčí se s výkopem neunáhlil a místo něj zvolil rozehrávku po zemi.

3

První útočná akce Stoke neměla dlouhého trvání, míč totiž letěl z kopačky Zoumy za postranní čáru. Moreno tak bude vhazovat.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, V. van Dijk, Klavan, A. Moreno – Joe. Gomez, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Ings.
Náhradníci: Mignolet – Clyne, Lovren, Milner, Solanke, Robertson, Woodburn.

Stoke City: Butland – Martins Indi, K. Zouma, Shawcross (C) – Bauer, Diouf, Ndiaye, Allen, Pieters – Shaqiri, Crouch.
Náhradníci: Haugaard – Ireland, Adam, Cameron, D. Fletcher, Campbell, Sobhi.

Rozhodčí: Marriner – West, Long.

Stoke City

Na opačné straně stojí trápící se Stoke, které to bude mít se záchranou v nejvyšší soutěži hodně složité. Do konce ročníku totiž zbývají pouze tři kola a Stoke se zatím ohřívá na předposlední pozici s čtyřbodovým mankem na poslední nesestupovou příčku. Stoke se nenachází v úplně dobrém rozpoložení, neboť naposledy zvítězilo před více než třemi měsíci. Od té doby následuje jedenáctizápasová šňůra bez tříbodového zisku. Tento celek se zároveň prezentuje vůbec nejhorší obranou soutěže, ideálně na tom není ani útočná vazba.

Fotbalisté Liverpoolu si i pro letošní ročník dali za cíl atak na tu nejvyšší možnou pozici, momentálně se ale budou muset spokojit s třetím místem. Reds totiž ztrácí na vedoucí City už propastných devatenáct bodů, avšak za zády nemají vůbec pohodlný náskok. Na další ztrátu bodů totiž číhá Tottenham, který by si pouze vylepšil svojí pozici. Úplně jiný pohled nám nabízí Liga mistrů. Tam se Reds dokonce dostali do semifinále. První zápas proti AS Řím dopadl nadmíru dobře, Liverpool totiž zvítězil na domácí půdě vysokým výsledkem 5:2. Do hlavního města Itálie si tedy přiveze téměř poloviční postup.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Liverpool FC a Stoke City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.