Statistiky:
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:5.

Zápas končí remízou 1:1, která pro Stoke City nic neřeší. Domácí naopak tento výsledek přiblížil k sestupu. Potters začali zápas dobře a už v 11. minutě je poslal do vedení Badou Ndiaye. Ve druhé půli však domácí hráli pasivně a za to je v 62. minutě potrestal důrazný Ashley Barnes. V závěru utkání pak mohly rozhodnout oba týmy. Střídající Ireland střílel těsně vedle a na druhé straně byl zase aktivní zejména Gudmundsson, jenž v nastavení nejprve protáhl brankáře Butlanda a v posledních sekundách těsně minul tyč brány Stoke.

90+4

Stoke CityStoke City(4-4-2)

Butland
Johnson
59. min Zouma
Shawcross
Martins Indi
Pieters
2 Bauer
Bauer
69. min Ireland
Diouf
75. min Campbell

Lennon
79. min Hendrick
Barnes
74. min Vokes

90+4

Ještě jednou Johann Gudmundsson! Jeho přízemní střela skončila těsně pravé tyče z pohledu Jacka Butlanda.

90+3

Johann Gudmundsson mohl rozhodnout! Nejprve si navedl míč na střed hřiště a tak z 19 metrů vyslal na bránu prudkou střelu, kterou vyrazil Butland. O pár sekund později pálil ještě jednou, ale tentokrát už nepřesně.

90+1

Badou Ndiaye následně vyfasoval žlutou kartu za nesportovní chování.

90+1

Lowton nedokázal odcentrovat přes Ndiayeho. Hosté budou vhazovat.

90

Rozhodčí zápas prodlouží o čtyři minuty!

88

Teď byli domácí blízko! Zhruba z 18 metrů napřáhl Stephen Ireland, který svou střelu zakroutil o centimetry vedle pravé tyče! Tohle by Pope asi neměl.

87

Tohle vypadalo pro hosty hodně nadějně. Hendrick předložil míč na malé vápno Chrisovi Woodovi, jenž se ale musel s míčem otáčet a to domácím stoperům stačilo k tomu, aby ho dostoupili a zabránili gólové střele.

85

Nakonec Erik Pieters přeci jen dostal žlutou kartu.

85

Na trávníku zůstal ležet Matthew Lowton, kterého poslal k zemi Pieters. Zdá se, že rozhodčí tento zákrok trestat nebude.

84

V šestnáctce Stoke se bojovalo o vysoký míč. Proti domácím obráncům se neprosadili Chris Wood ani Sam Vokes.

82

Stephen Ireland se snažil z první rozběhnout Tyreseho Campbella. Přihrávku ale zachytil jeden ze stoperů Burnley.

81

Máme tu už posledních deset minut řádné hrací doby. Bod ani pro jednu stranu asi příliš neřeší.

79

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Jeffrey Hendrick.

77

Teď už je znát, že Stoke potřebuje zvítězit. Domácí se nadechují k náporu.

75

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Mame Diouf, přichází Tyrese Campbell.

75

Domácí po rohu zahrozili! Ryan Shawcross dokázal přeskočit bránící hráče, ale hlavičkoval vedle brány.

74

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Sam Vokes.

74

Z levé strany se tlačil do pokutového území Erik Pieters. Nakonec pro domácí vybojoval roh.

72

Centem z pravé strany se prezentoval Xherdan Shaqiri. Pope vysoký míč lapil do rukavic.

71

Gudmundsson po odvrácené standardce prohnal Joea Allena, který situaci vyřešil malou domů brankáři Butlandovi.

69

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Moritz Bauer, přichází Stephen Ireland.

68

Slyšet jsou teď především hostující fanoušci. Naopak příznivci Stoke jsou vývojem druhé půle trochu zaraženi.

66

Lowtonův centr odrazil Crouch k Matthewovi Lowtonovi. Ten střílel nad bránu.

65

Hosté jsou při chuti a nadále tlačí svého soupeře. Hráči Stoke přitom potřebují vyhrát.

64

Fotbalisté Burnley nadále bojují o pohárovou Evropu. Naopak domácím se zase vzdálila záchrana.

62

Burnley právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají! Rohový kop Gudmundssona obrana Stoke odvrátila k Lennonovi. Ten předal míč Westwoodovi, jenž poslal perfektní balón za zadní tyč. Tam nejprve hlavičkoval James Tarkowski jen do Butlanda, ale dorážející ASHLEY BARNES už míč do sítě uklidil – 1:1.

62

Po obranném zákroku Allena budou hosté zahrávat rohový kop.

61

První obranný zákrok střídajícího Kurta Zoumy. Ten zablokoval centr Wooda.

61

Hodina hry za námi a domácí stále vedou. Ve druhé půli ale Burnley rozhodně zvýšilo aktivitu a nic tak rozhodnuto není.

59

O Chrise Wooda se postaral Erik Pieters. Domácí budou vhazovat.

59

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Glen Johnson, přichází Kurt Zouma.

58

Odkop brankáře Nicka Popea skončil jen v autu. Domácí budou poprvé střídat.

57

Wardova přihrávka na Johanna Gudmundssona byla přepálená. Tohle nemohl islandský záložník stihnout.

56

Xherdan Shaqiri nyní pustil míč do autu. Věděl totiž, že vhazovat budou domácí. Toho se již ujímá Erik Pieters.

55

Další roh Gudmundssona už domácí přestáli bez větších problémů.

54

Mohlo být vyrovnáno! Johann Gudmundsson rozehrál roh na Jamese Tarkowskiho, jehož hlavičku reflexivně vyrazil Jack Butland! Ten tedy uhájil Stoke těsný náskok.

54

Hosté zvýšili aktivitu. Po sraženém pokusu Corka budou zahrávat roh.

52

Z pravé strany centroval Matthew Lowton. Už poněkolikáté se mu ale centr nepovedl a míč skončil v autu.

51

Pro domácí je mimořádně důležité, aby dnes získali tři body. Jakýkoliv jiný výsledek je přiblíží sestupu.

49

Ashley Westwood odcentroval z levé strany hřiště. Míč lapil před nabíhajícím Barnesem brankář Butland.

48

Centr Lennona byl sražen do zámezí. Rohový kop pro hosty.

47

Z levé strany se vřítil do hostující šestnáctky Joe Allen. Obranné povinnosti si ale splnil Stephen Ward, jenž to udělal tak dobře, že se bude jen kopat od brány Burnley.

47

Vysoký míč hledal Mameho Dioufa. Balón však doputoval až do rukavic Nicka Popea.

46

Po pravé straně táhl první útočnou akci druhé půle hostující Aaron Lennon. Pieters mu však nedovolil odcentrovat.

46

První poločas vyšel lépe domácímu Stoke. Potters dnes potřebují vyhrát a od začátku to bylo vidět. Jejich aktivní start do utkání tak podtrhl už v 11. minutě Badou Ndiaye, který zamířil zpoza šestnáctky přesně k tyči. Poté už moc šancí k vidění nebylo. Tu největší měl asi hostující Gudmundsson, jehož střelu z přímého kopu však zneškodnil gólman Butland.

45

45+1

Na nákop Lowtona nedosáhli Wood ani Tarkowski. Bude se kopat od brány Stoke.

45+1

První poločas se bude hrát o minutu déle.

45

Hosté ale dohrávají poločas na své útočné polovině. Hráči Stoke chtějí do přestávky hlavně neinkasovat.

44

Nyní byli na míči Clarets, kteří toho však mnoho nevymysleli. Pokus o přenesení hry na Gudmundssona byl nepřesný a balón skončil v autu.

42

Domácí teď měli velkou šanci na navýšení náskoku. Protiútok táhl po pravém křídle Moritz Bauer, kterému nabíhal před bránu Mame Diouf. Bauer ho nalezl naprosto přesně, ale domácí útočník balón promáchl!

42

James Tarkowski byl faulován napadajícím domácím hráčem. Balón uvede do hry brankář Pope.

41

Pomalu se nám blíží závěr první půle. Z vlastní poloviny nyní rozehrávají domácí hráči.

41

Z pravé strany odcentroval Glen Johnson. Pro míč si však snadno došel brankář Pope.

40

Kolmá přihrávka Westwooda měla zřejmě oslovit Aarona Lennona. Mnohem blíže k míči to však měli obránci Stoke.

39

Lowton obešel bránícího Bauera, ale pak se mu vůbec nepovedl centr. Míč skončil až na tribuně za domácí bránou.

38

Chrise Wooda si pohlídal Bruno Martins Indi. Hostující útočník tak nenašel nabíhajícího Aarona Lennona a domácí budou vhazovat.

36

Rohový kop Gudmundssona domácí přestáli bez úhony.

35

Johann Gudmundsson zahrál trestný kop výborně! Míč prolétl těsně nad zdí a padal k tyči. Ještě lépe ale zakročil Jack Butland, jenž balón vytáhl na roh.

34

Pro faul si došel Jack Cork. Hosté mají k dispozici standardní situaci.

33

Chris Wood dostával přihrávku za obranu, ale při zpracování míče si pomohl rukou. Rozhodčí Mike Dean to moc dobře viděl.

32

Centr Moritze Bauera z levé strany měl oslovit Petera Crouche. Obrana Burnley ale byla připravena a odvrací míč do bezpečí.

31

Máme za sebou půlhodinu živelného, zajímavého fotbalu. Domácí jsou zatím o něco lepší a zaslouženě tak vedou 1:0.

30

Centr Matthewa Lowtona protečoval Ashley Barnes hlavou ke Chrisovi Woodovi. Ten se ještě snažil balón dostat před bránu na Johanna Gudmundssona, čemuž už defenziva Stoke zabránila.

28

Další centr Shaqiriho lízl zády k bráně Mame Diouf. Balón končí v rukavicích pozorného Popea.

27

Xherdan Shaqiri ho kopl na zadní tyč, tam se ale Ryan Shawcross k hlavičce nedostal.

27

A bude z toho rohový kop Stoke – první v zápase.

26

Brankáři Popeovi se vůbec nepovedl výkop a domácí ta získali balón zpět.

25

Ashley Barnes nakonec obdržel žlutou kartu. Ještě se sudím diskutuje, protože zřejmě viděl celou situaci jinak.

24

Po kontaktu s Ashleyem Barnesem zůstává ležet na hřišti Bruno Martins Indi. Rozhodčí Dean se radí s kolegou na lajně, protože sám situaci asi moc dobře neviděl.

23

Nyní se Wood snažil z první sklepnout míč na Johanna Gudmundssona, ale balón končí v autu. Novozélandský útočník se svému spoluhráči gestem omlouvá.

21

Chris Wood obdržel zády k bráně balón a téměř v leže ho ještě dokázal poslat na bránu. Tomuto pokusu ale logicky scházela razance a Butland míč snadno chytil.

20

Spolupráci Ashleyho Barnese s Chrisem Woodem překazil Martins Indi. Domácí stoper zakládá protiakci Potters.

18

Jack Butland vyběhl daleko ze své šestnáctky a odkopl balón do autu. Vhazují tedy hostující fotbalisté.

16

Protiútok hostů táhl Ashley Barnes. Snažil se obstřelit bránícího Shawcrosse, ale zároveň o dost minu také pravou tyč.

15

Xherdan Shaqiri posílal přihrávku za hostující obranu. Situaci vyřešil včasným vyběhnutím Nick Pope.

14

Stoke zatím kontroluje zápas. Domácí jsou opět nastěhováni na své útočné polovině.

12

Další akci Hrnčířů zastavil praporek pomezního. Jednalo se o ofsajd.

11

Stoke City právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Centr Joea Allena z pravé strany propadl k nohám Mameho Dioufa. Ten se s ním otočil zády k bráně a sklepl ho proti noze BADOUA NDIAYEHO, jenž přízemní střelou k pravé tyči překonal brankáře Popea.

10

Rohový kop Gudmundssona odklidil do zámezí Moritz Bauer. Hosté budou vhazovat.

9

Hosté budou mít k dispozici první roh.

8

Na centr z levé strany si naskakoval Chris Wood. To je sice výborný hlavičkář, ale ani on na míč nedosáhl.

6

Eric Pieters nyní adresoval Shaqirimu příliš prudkou přihrávku. Švýcarský reprezentant tak nedosáhl na míč.

4

Další náběh Dioufa zpacifikoval ve skluzu James Tarkowski. Ten tak odvedl výbornou defenzivní práci.

3

Dlouhý nákop hledal za obranu nabíhajícího Mameho Dioufa. Nick Pope však dobře přečetl situaci a rychlým výběhem situaci vyřešil.

2

Domácí do utkání vstoupili solidně. Střela Badoua Ndiayeho byla zablokována, ovšem Stoke nadále drží míč na útočné polovině.

1

Utkání odstartovalo úvodním výkopem Burnley.

1

Stoke City: Butland – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Bauer, Ndiaye, Allen, Shaqiri – Diouf, Crouch.
Náhradníci: Haugaard – K. Zouma, Cameron, Ireland, D. Fletcher, Sobhi, Campbell.

Burnley FC: Pope – Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward – Lennon, Cork (C), A. Westwood, Gudmundsson – Wood, Barnes.
Náhradníci: Heaton – Taylor, Bardsley, Marney, Hendrick, Walters, Vokes.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Scholes.

Stoke City (19. místo, 6 – 10 – 18, skóre 31:64, 28 bodů)
Předposlední tým tabulky ztrácí na záchranu pět bodů a v domácím zápase s Burnley tak potřebuje zvítězit. Je tu ale problém – naposledy totiž Hrnčíři brali tři body 20. ledna v domácím duelu s Huddersfieldem. Od té doby sehráli dalších deset utkání, ale v nich si připsali už jen pět bodů za remízy. Tu poslední Potters uhráli v pondělí na West Hamu, předchozí čtyři utkání však prohráli. Teď tedy mají možná poslední šanci na to, aby se ještě vzepřeli osudu.

Posledních 5 zápasů Stoke v PL:
Stoke – Man. City 0:2
Stoke – Everton 1:2
Arsenal – Stoke – 3:0
Stoke – Tottenham 1:2
West Ham – Stoke 1:1

Burnley FC (7. místo, 14 – 10 – 10, skóre 34:31, 52 bodů)
Fotbalisté Burnley si v této sezóně počínají nade všechna o očekávání. Záchranářské starosti se jich vůbec netýkají a naopak stále drží šanci na postup do Evropské ligy. K tomu by jim mělo stačit přeskočit šestý Arsenal, ovšem to bude samozřejmě velmi těžké. Gunners navíc mají jedno utkání k dobru. Naposledy Clarets podlehli na domácí půdě 1:2 Chelsea, předtím ale zvítězili pětkrát v řadě.

Posledních 5 zápasů Burnley v PL:
West Ham – Burnley 0:3
WBA – Burnley 1:2
Watford – Burnley 1:2
Burnley – Leicester 2:1
Burnley – Chelsea 1:2

Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu a zejména toho anglického! Nedělní program 35. kola anglické Premier League nabídne také souboj předposledního Stoke City a sedmého Burnley. Důležitý zápas to bude zejména pro domácí, kteří potřebují k oživení svých nadějí na záchranu zvítězit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.