Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:4.

Je dobojováno, dnešní liverpoolské derby vítěze nepoznalo, oba celky berou po bodu za remízu 0:0. Sledovali jsme poměrně zajímavé utkání, do kterého daleko lépe vstoupili, první šanci ale měli Liverpoolští, Solankeho ovšem vychytal Pickford. Ve třiadvacáté minutě se parádní dělovkou prezentoval Bolasie, Karius ale nechtěl zůstat pozadu a tygřím skokem vytěsnil míč na roh. Závěr první půle jasně patřil Reds a ve stejném duchu se pokračovalo i po přestávce. Svěřenci trenéra Kloppa ale svou územní převahu v žádný gól nepřetavili, Samu Allardyceovi naopak vyšla střídání, hru do té doby nevýrazného Evertonu rozhýbal především Calvert-Lewin. Nakonec byli domácí blíže tříbodovému zisku, Cenk Tosun ale nejprve před prázdnou brankou těsně nedosáhl na balon a o chvíli později hlavičkoval těsně mimo.

Rooney
57. min Gueye
Schneiderlin
26 Davies
Davies
79. min Baningime
11 Walcott
Walcott
14 Tosun
Tosun
Bolasie
61. min Calvert-Lewin

Milner
68. min Oxlade-Chamberlain
28 Ings
Ings
89. min Alexander-Arnold
29 Solanke
Solanke
19 Mané
Mané
74. min Firmino

90+3

Clyne fauloval Schneiderlina, a domácí tak dostali možnost zahrát poslední standardní situaci. Nic z toho ale nevzešlo, hlavičkující Phil Jagielka totiž zakončoval z ofsajdového postavení.

90+2

Allardyceovi svěřenci se až příliš věnovali ofenzivě a nechali vzadu otevřená vrátka. Roberto Firmino vymyslel pěknou kolmici pro nabíhajícího si Alexandera-Arnolda, ten se ale k zakončení neprobojoval, velmi rychle totiž zareagoval Pickford.

90+1

Roberto Firmino zbytečně dohrál Walcotta, a nabídl tak soupeři možnost standardní situace. Byl to právě anglický křídelník, kdo poslal balon do pokutového území, Tosunovi ale hlavičku znemožnil Virgil van Dijk.

90

Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.

89

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Trent Alexander-Arnold.

88

Neuvěřitelné, domácí fotbalisté spálili další obrovskou příležitost. Po pravém křídle se protáhl neúnavný Coleman, po jehož nepovedeném centru balon nakonec doputoval až ke Calvertu-Lewinovi, jeho technická rána ale gólem neskončila.

87

Také další série soubojů ve středu pole vyzněla lépe pro Toffees, kteří v posledních minutách diktují tempo hry. Walcott se posléze na kraji vápna zbavil Klavana a připravil gólovou pozici pro Cenka Tosuna, jeho hlavička ale zamířila těsně vedle vzdálenější tyče.

86

Dominic Calvert-Lewin si na kraji pokutového území narazil s Tosunem a poté vyslal zajímavý balon do malého vápna, tam si ale nejvýše ze všech vyskočil včas reagující Loris Karius.

85

Gueye si v souboji s van Dijkem neodpustil nedovolený zákrok, s nařízeným přímým kopem ale naložili hosté prachmizerně. Byl to právě nizozemský zadák, kdo poslal míč do země nikoho, následovat tak bude odkop od branky Jordana Pickforda.

83

Domácí měli k dispozici rohový kop, obrana Reds si jej ale pohlídala. K odvrácenému balonu se nicméně dostal Baningime a vrátil jej zpět do centra dění, Tosun jej ale v šestnáctce zpracovával v mírném ofsajdu.

82

Clyne si vybral další slabší moment, když se u postranní lajny nechal v nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky přetlačit Tosunem. Tomu se sice balon zamotal mezi nohama, turecký útočník ale i tak stačil poslat přihrávku na Walcotta, toho ale zradil terén.

81

Dominic Calvert-Lewin svým příchodem na plac výrazně oživil hru Evertonu. Tentokráte anglický mladík výtečně zapracoval do defenzivy, když odzbrojil o kličku se snažícího Clynea, za což si z ochozů vysloužil hlasitý potlesk.

80

Domácí najednou ožili, probudili se i jejich fanoušci. Idrissa Gueye si povedeně narazil s Calvertem-Lewinem, poté se ale ocitl proti dvojnásobné přesile protivníků, v souboji s nimiž toho už moc vymyslet nedokázal.

79

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Beni Baningime.

78

Tady mnoho nescházelo, Evertonští se málem ujali vedení. Tom Davies si počkal na ideální okamžik a poté prostrčil míč pro Bainese, na jehož povedenou nabídku před prázdnou brankou jen o kousek nedosáhl Cenk Tosun.

77

Po opravdu dlouhé době jsme byli svědky ofenzivní akce Toffees. Celé to měl na starost střídající Dominic Calvert-Lewin, jenž obešel Clynea a poté zkusil vystřelit na zadní tyč, trefil ale pouze před sebou blokujícího Lovrena.

76

Do konce základní hrací doby zbývá posledních patnáct minut a v Goodison Parku na úvodní branku tohoto utkání stále čekáme. Dokáže se některý z týmů prosadit, nebo z toho dnes bude remíza?

75

O chvíli později si Wijnaldum jako adresáta své přihrávky vybral Dominica Solankeho. Jeho první pokus byl zablokován, talentovaný liverpoolský útočník ale dostal šanci na reparát, ovšem ani jeho druhá rána k Pickfordovi nedoputovala.

74

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Roberto Firmino.

73

Wijnaldum vyvezl míč z obranné poloviny, poté se dobře zorientoval a přenesl hru na levou stranu, tam se ale díky nedorozumění v komunikaci srazili Sadio Mané s Ragnarem Klavanem.

72

Na lavičce hostujícího týmu sledujeme další aktivitu, Jürgen Klopp posílá převléknout Roberta Firmina, který by měl za pár okamžiků vstoupit do hry. Obranu Evertonu tedy v samotném závěru zápasu nečeká nic lehkého, spíše naopak.

71

Dominic Solanke se zamotal mezi dvěma protihráči, ovšem i tak stačil přesunout balon k zapomenutému Clyneovi. Na jeho nabídku si v šestnáctce nabíhal Sadio Mané, v hlavičkovém souboji s Jagielkou ale moc šancí nedostal.

70

Ve středu proti Manchesteru City vstřelil parádní gól, nyní Alex Oxlade-Chamberlain předvedl, že v poslední době hraje v solidní formě. Bývalý záložník Arsenalu si z obránců soupeře udělal tréninkové kužely, individuální průnik ale zakončil prudkou střelou nad branku.

69

Danny Ings si seběhl pro přihrávku od Wijnalduma a poté zajímavou kolmicí z otočky vyslal kupředu Jordana Hendersona. Ten ale v souboji s výrazně čerstvějším Calvertem-Lewienm postrádal rychlost, načež byl o míč obrán a zpět jej získal jen za cenu jasného faulu.

68

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

67

Po zpětné přihrávce od van Dijka se s míčem po dlouhé době chvíli pomazlil i Loris Karius. Na jeho výkop si naběhl Solanke, jenž hlavou prodlužoval míč na za sebou si sbíhajícího Ingse, Jagielka ale stačil zasáhnout včas.

66

Danny Ings našel rozběhnutého Solankeho, který udělal tři rychlé kroky, rozhlédl se kolem sebe a poté zkusil kombinovat s Maném, senegalský záložník ale v klíčovém okamžiku nešťastně podklouzl.

65

Potlesk z ochozů Goodison Parku si nyní vysloužil Leighton Baines, který se nejprve díky rychlému zaseknutí zbavil napadajícího Ingse a poté milimetrově přesným přenesením hry nalezl volného Colemana.

64

Hosté se opět pohybují na obranné polovině svého soupeře, také oni ale po návratu ze šaten působí poněkud ospalým dojmem, jejich kombinace už nejsou tak svižné, jako tomu bylo v úvodních pětačtyřiceti minutách.

62

Sam Allardyce není s dosavadním průběhem druhého poločasu spokojen a upřímně řečeno se mu opravdu nelze divit. Dokáží nově příchozí hráči oživit v posledním minutách hodně matný projev Toffees?

61

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Yannick Bolasie, přichází Dominic Calvert-Lewin.

60

Hlavní sudí si pozval Colemana s Ingsem k menším rozhovoru, ke kterému byli zároveň přivolání i oba kapitáni. K udělení karetního trestu ale nedošlo, oba kohouti vyvázli pouze se slovním varováním.

59

Hra se musí na pár okamžiků přerušit, u postranní lajny se totiž do drobné strkanice pustili Séamus Coleman a Danny Ings. K oběma hlavním aktérům se posléze seběhlo i pár dalších hráčů, tak se nechme překvapit, jak sudí Oliver celou situaci vyřeší.

58

Střední řada Evertonu se nyní rozestoupila, a dovolila tak Lovrenovi bezproblémově postupovat s míčem vpřed. Na jeho nahrávku si naběhl Milner, jenž zkusil své štěstí z ostrého úhlu, mezi tři tyče ale nezamířil.

57

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Idrissa Gueye.

56

Francouzský středopolař ale posléze příliš dlouho váhal s rozehrávkou, načež byl nakonec pod tlakem napadajícího Maného nucen pouze odkopnout míč na tribunu, což se domácím fanouškům opravdu nepozdává.

55

Danny Ings je v tomto utkání poněkud nenápadný, na hřišti o něm moc nevíme. Nyní se ale anglický fotbalista protáhl po pravém křídle a hodlal vystřelit z hranice šestnáctky, plány mu ale zhatil Morgan Schneiderlin.

54

James Milner svou nepovedenou nahrávkou dostal do úzkých Virgila van Dijka, jenž plnil roli posledního hráče. K nizozemskému stoperovi se přiřítil Tosun, z vzájemného souboje ale nakonec, bohužel pro Everton, odešel poražen.

53

Chvílemi se zdá, že Evertonu snad bod z utkání proti rozjetému Liverpoolu stačí. Toffees působí hodně opatrným dojmem, nikam se neženou a pouze čekají, s čím přijde jejich soupeř.

52

Poprvé po návratu obou celků ze šaten se Evertonští alespoň na chvíli usadili na útočné polovině. Baines vybojoval autové vhazování, jeho adresátem byl Bolasie, dobrou defenzivní práci ale předvedl Nathaniel Clyne.

50

Až příliš volného prostoru nyní nedůrazně bránící hráči Evertonu poskytli Clyneovi, jenž se podél pravé postranní lajny prodral až do pozice pro centr, těsně před k zakončení se ženoucím Solankem ale zasáhl Jagielka.

49

Začátek druhého poločasu vychází lépe Kloppovým svěřencům, kteří jsou zabydlení v bezprostřední blízkosti gólmana Pickforda. Po Maného pasu měl střílet Wijnaldum, ideální palebný moment ale doslova prospal.

48

Karius vyslal dlouhý nákop na obrannou polovinu soupeře, kde balon po souboji s Keanem získal Dominic Solanke. Daleko se ale anglický mladík nedostal, po pár krocích byl totiž faulován Colemanem.

47

Druhý poločas, do kterého oba celky vstupují bez jediné změny ve svých sestavách, právě odstartoval. Rozehrávky se tentokráte chopili hosté, kteří sice do zápasu nenastoupili ideálně, postupem času ale začali plnit roli favorita a svého soupeře přehrávali.

46

První poločas Merseyside derby mezi Evertonem a Liverpoolem je za námi, po pětačtyřiceti minutách na vedoucí trefu stále čekáme. Sledujeme ale velmi atraktivní utkání, do kterého lépe vstoupili domácí, z úvodního tlaku ale nic nevytěžili. V šestnácté minutě se naopak v zajímavé možnosti ocitl Solanke, Pickford ale vytáhl skvělý reflexivní zákrok. O pár okamžiků později se málem prosadil Bolasie, jehož parádní dělovka pořádně zaměstnala Kariuse, ten ale tygřím skokem podržel své kolegy.

45

45

Kloppovi svěřenci jdou vedoucí trefě tohoto utkání naproti, zatím jim ale schází nepřesnost v zakončení. Nyní to pouze podtrhl Sadio Mané, jehož technický pokus skončil zhruba metr nad horní tyčí Pickfordovy branky.

44

Hra se musí na pár okamžiků přerušit. Danny Ings se snažil skluzem dohrát souboj s Bolasiem, který mu ve snaze uhnout nešťastně šlápl na levé lýtko. Vše ale nasvědčuje tomu, že anglický útočník celou situaci zvládne rozchodit.

43

Georginio Wijnaldum využil volného prostoru ve středu hřiště k přihrávce na zapomenutého Hendersona. Liverpoolský kapitán si nachystal míč na pravačku a vypálil, s včasným blokem ale přispěchal Michael Keane.

42

Zásluhou faulovaného Jordana Hendersona, kterého zastavil vracející se Bolasie, měl Liverpool k dispozici další přímý kop. Na Milnerův centr si naskakoval van Dijk, k dosažení na balon mu ale ještě kousek scházel.

41

Do konce prvního poločasu už mnoho času nezbývá, sudí by měl zapískat zhruba za necelých pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo budou oba celky do šaten odcházet za bezbrankového stavu?

39

Dejan Lovren nyní tak dlouho váhal s rozehrávkou, až jej o balon kousek do pokutového území připravil Bolasie. Z jeho přihrávky mohl těžit Wayne Rooney, jeho bochánek ale místo k Tosunovi doputoval do Kariusovy náruče.

38

Dlouhý aut od Klavana doputoval pouze ke Colemanovi, ten jej ale místo k Tosunovu odhlavičkoval přesně na kopačku Jordana Hendersona. Hostující kapitán ale k založení další akce svého týmu nedospěl, byl totiž atakován Schneiderlinem.

37

Vstup do zápasu jim vyšel výborně, v úvodních minutách jasně určovali tempo hry, s blížícím se koncem první půle se ale fotbalistům Evertonu přestává úplně dařit. Dokáží toho Reds využít?

36

Poněkud překvapivě se k exekuci standardní situace z nějakých sedmadvaceti metrů postavil Virgil van Dijk. Střela nizozemského stopera nebyla špatná, balon přeletěl zeď, poté ale zamířil přesně do míst, kde na něj čekal Pickford.

35

Sadio Mané tak dlouho váhal, co s míčem provést, až se k němu zezadu přiřítil Tom Davies. Mladičký záložník Toffees to ale neudělal příliš chytře, když se dopustil jasného faulu, Liverpool tak bude zahrávat přímý kop.

34

Wayne Rooney zatím určitě nehraje příliš povedené utkání. Nyní se bývalý fotbalista Manchesteru United dopustil další zbytečné ztráty ve středu hřiště, načež ostře zajel do Solankeho. Tady se měla udělit žlutá karta, Rooney ale vyvázl pouze se slovním napomenutím.

33

Poslední minuty jednoznačně patří fotbalistům Liverpoolu, kteří svého soupeře jasně přehrávají. Do velmi zajímavé možnosti se přes hodně vylidněný střed hřiště mohl vydat Solanke, znovu si ale s balonem úplně ideálně neporozuměl, což byla voda na mlýn pro Bainese.

32

Ings zařadil na vyšší rychlostní stupeň a před postranní čarou dostihl téměř ztracený balon. Posléze ale doplatil na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů a byl nucen otočit hru směrem vzad.

31

Wayne Rooney se vydal napadat rozehrávku Liverpoolu, ve středovém kruhu to ale v souboji s Jordanem Hendersonem přehnal s aktivitou a agresivitou, načež mu Michael Oliver zcela správně odpískal nedovolený zákrok.

30

Evertonští v posledních minutách působili hodně pasivním dojmem, nechávali svému soupeři až příliš volného prostoru, což se jim málem nevyplatilo. Po Hendersonově pasu totiž velmi nepříjemně pálil James Milner, s jeho technickým pokusem ke vzdálenější tyči si ale Pickford poradil.

29

Liverpoolští se ještě pár okamžiků udrželi na obranné polovině svého soupeře, když vybojoval hned několik autových vhazování. Nakonec ale z jejich mírného tlaku nic nevzešlo, Ingse zradilo zpracování.

28

Jeho rozehrávky se podle očekávání ujal James Milner. Na první pokus anglický veterán neuspěl, o chvíli později sice díky šťastnému odrazu dostal šanci na reparát, obrana Toffees ale byla připravena i tentokráte.

27

Klavan se rozhodl vyslat dlouhatánský balon přes celou šíři hřiště, jehož adresátem byl Danny Ings. Těsně před ním ale zasáhl vracející se levý obránce Baines, jenž stačil odvrátit kulatý nesmysl na roh.

26

Tohle může Everton mrzet. Domácí se totiž vydali do okamžité protiakce, na jejímž konci vyslal Theo Walcott do samostatného úniku Tosuna, ten ale svůj náběh nenačasoval ideálně a byl přichycen v ofsajdovém postavení.

25

Po několikaminutové odmlce se ukázali i Liverpoolští. Dominic Solanke se ale rozhodl s míčem vrhnout mezi dva protihráče, což se mu ale ukázalo býti osudným, zkušený Jagielka jej totiž hravě odzbrojil.

24

Následoval druhý rohový kop fotbalistů Evertonu v tomto utkání, ovšem defenziva Liverpoolu si s těmito standardními situacemi svého soupeře ví rady, což nyní pouze potvrdil Ragnar Klavan, jenž odvrátil míč do bezpečí.

23

Krásná rána! Milner se zbytečně zbavil balonu, načež se po pravém křídle protáhl Theo Walcott, jehož centr odrazili Liverpoolští pouze do míst, kde číhal Bolasie. Ten se díky parádní kličce zbavil svého strážce a poté vyslal táhlou pumelici ke vzdálenější tyči, Karius ale předvedl tygří skok a fantasticky zasáhl.

22

Sadio Mané si v prostoru levého křídla šikovně narazil s Klavanem, načež vyslal až příliš razantní centr na druhý kraj pokutového území. Tam se balon zpět do ohně pokusil vrátit Clyne, Michael Keane ale jeho plán přečetl včas.

21

Wayne Rooney hodně zpomalil zajímavě se rodící protiakci Toffees, když nepřesnou přihrávkou zahnal Walcotta o pár metrů zpět. Nakonec se individuálně pokoušel prosadit Tom Davies, obrana Reds si s ním ale hravě poradila.

20

Goodison Park je na nohou, domácí fanoušci se zlobí na hlavního sudího Olivera. Po Bolasieho přízemní nabídce se totiž hnal za míčem Tosun, po kontaktu s Lovrenem se ale v pokutovém území poroučel k zemi. Rozhodčí ale penaltu správně neodpískal, o žádný faul se nejednalo.

19

Domácí fotbalisté na to konto zahrávali kop od rohového praporku, jehož rozehrávky se ujal Wayne Rooney. Jeho načechraný centr na hranici malého vápna se ale stal snadnou kořistí pro pozorně bránícího van Dijka.

18

No vida, nebezpečná situace byla k vidění i na opačném konci hrací plochy. Po Jagielkově dlouhém nákopu se v šestnáctce dostal k hlavičce Tosun, načež před Walcottem ukopl Klavan míč tak nešťastně, že jej nasměroval jen těsně vedle tyče vlastní svatyně.

17

Reds začínají přeřazovat na vyšší rychlostní stupeň. Jako vítr se nyní po levém křídle protáhl těžko zastavitelný Sadio Mané, jehož rána na přední tyč byla hodně tvrdá, Pickford ale ideálně zmenšil střelecký úhel a znovu zasáhl.

16

První velkou možnost tohoto mače měli hosté, Pickford ale podržel své spoluhráče! Po centru z pravé strany se balon i za přispění notné dávky štěstí odrazil k Solankemu, ten ale tváří v tvář rychle reagujícímu brankáři Evertonu neuspěl.

15

Milner v souboji dvou anglických veteránů přetlačil Rooneyho, ten se ale nechtěl vzdát jen tak lacino a nakonec díky skvěle načasovanému skluzu ukopl svému soupeři balon na autové vhazování.

14

Kloppova družina se zatím neprezentuje svižným přechodem do útoku, jak jsme na to v jejím podání zvyklí, dnes spíš vsází na postupnou kombinaci. Další akci hostí hodlal chytře myšlenou uličkou zrychlit Milner, Keane ale jeho záměr přečetl.

13

Trmu – vrmu v nepříjemné blízkosti šestnáctky Liverpoolu vyřešil nejlépe ze všech Wayne Rooney, na jehož přihrávku hlavou si seběhl Tosun a poté zkusil štěstí razantní ranou z otočky, Karius ale zasahovat nemusel.

12

Zajímavá příležitost hostujícího celku. Ingsův pas sice Solanke nezachytil, balon ale doskákal až k Jamesi Milnerovi, který už talentovaného anglického útočníka nalezl, Solankeho hlavička se ale mezi tři tyče nevešla.

11

James Milner nakonec přenechal balon Manému, který využil svou neskutečnou rychlost k protáhnutí se okolo Colemana. Na jeho přetažený centr si u zadní tyče sbíhali Ings se Solankem, nebezpečí ale odvrátil Jagielka.

10

Máme za sebou úvodních deset minut tohoto derby, jasně aktivnějším týmem jsou zatím domácí fotbalisté, které kupředu žene hlasitá podpora od výborných fanoušků. Nyní se ale do útoku vrhá Liverpool, konkrétně Milner.

9

Reds se zatím nikam neženou. Mané vymyslel povedenou kolmici pro mezi obránci si nabíhajícího Solankeho, po jehož sklepnutí si míč na silnější pravačku nachystal Wijnaldum, rána mu ale vůbec nesedla, Pickford mohl zůstat v klidu.

8

Cenk Tosun si zatím počíná hodně aktivně, z pozice hrotového útočníka se až nezvykle často zapojuje do kombinace. Nyní si naběhl na Bainesův pas a ještě přenechával balon Walcottovi, ten byl ale přistižen v drobném ofsajdu.

7

Theo Walcott se od postranní čáry propracoval až do pokutového území, kde přenechal balon Tosunovi. Ten ještě sklepával pro z druhé vlny si nabíhajícího Rooneyho, jeho rána z voleje ale skrze obrannou hráz Liverpoolu neprošla.

6

Dlouhý nákop v podání Pickforda se snášel na hlavu Cenka Tosuna, toho ale ve vzduchu jasně předčil vytáhlý van Dijk. Domácí na to konto otočili hru, Milner si ale míč pustil daleko od nohy, čehož okamžitě využil Jagielka.

5

Jagielkova přihrávka na Colemana nebyla úplně ideální, domácí obránce se na to konto musel vypořádat s napadajícím Maném. To se mu úplně nepovedlo, senegalský křídelník se vydal kupředu, Coleman ale jeho postup přerušil taktickým faulem.

4

Až nyní o sobě směrem vpřed dali vědět svěřenci německého lodivoda Kloppa. Na ofenzivní výlet se vydal stoper Lovren, který nahrál Ingsovi, na příliš prudké sklepnutí anglického útočníka ale neměl u postranní čáry se pohybující Clyne šanci dosáhnout.

3

Poté, co Cenk Tosun vybojoval míč ve středu hřiště a roztáhl hru doprava, se před Colemanem otevřelo moře volného prostoru. Irský zadák s touto možností ale nenaložil ideálně, jeho nabídka nikoho z kolegů neoslovila.

2

Utkání začalo v opravdu velice solidním tempu. Hned po prvním dlouhém nákopu, o který se postaral Michael Keane, se do sebe oba celky naplno pustily, úspěšněji ale celou situaci zvládli hosté, Bolasieho centr byl zablokován.

1

Michael Oliver právě foukl do píšťalky, dnešní atraktivní utkání v rámci třiatřicátého kola Premier League mezi Evertonem a Liverpoolem tak může začít – pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v modrých dresech, naopak Kloppova družina bude hrát v červeném.

1

Michael Oliver, který bude mít dnešní třaskavé derby na starost, právě shromažďuje jeho aktéry v útrobách Goodison Parku a za pár okamžiků je přivede před zaplněné tribuny.

Everton FC: Pickford – Coleman, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Rooney, Schneiderlin, Davies – Walcott, Tosun, Bolasie.
Náhradníci: Robles – Cuco Martina, Gueye, Niasse, Ra. Funes Mori, Calvert-Lewin, Baningime.

Liverpool FC: Karius – Clyne, Lovren, V. van Dijk, Klavan – Wijnaldum, Henderson (C), Milner – Ings, Solanke, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Firmino, A. Moreno, Oxlade-Chamberlain, Alexander-Arnold, Jones, Masterson.

Rozhodčí: Michael Oliver – Simon Bennett, Daniel Cook.

Ještě jednou Vám všem přeji příjemné sobotní poledne, slavné Merseyside derby začne za necelou hodinu. Everton do něj vstupuje s téměř stejnou sestavou, se kterou minulý víkend vyrukoval na Manchester City, jedinou změnou je nasazení Toma Daviese, který nastoupí místo Calverta-Lewina. Naopak Jürgen Klopp se vzhledem k úterní odvetě v rácmi čtvrtfinále Ligy mistrů rozhodl pošetřit ne úplně zdravého Salaha, Robertsona či Firmina. Od úvodních minut tak dostávají prostor třeba Ragnar Klavan, Dominic Solanke a Danny Ings, prvního startu v sezoně se po vleklých problémech se zády dočká Nathaniel Clyne.

Poslední vzájemné utkání

10.12.2017 – Liverpool FC – Everton FC 1:1

Branky: 43. Salah (Gomez) – 76. Rooney (pen.)

Liverpool FC: Mignolet – Gomez, Lovren, Klavan, Robertson – Mané, Henderson (C), Milner, Oxlade-Chamberlain (78. Coutinho) – Salah (67. Firmino) – Solanke (82. Ings)

Everton FC: Pickford – Kenny, Holgate, Williams, Martina – Rooney (C) (83. Jagielka), Gueye, Davies (46. Schneiderlin) – Calvert-Lewin, Niasse (46. Lennon), Sigurdsson

Liverpool se v tomto ročníku opět prezentuje ofenzivní hrou, která se musí všem nezaujatým fotbalovým fanouškům líbit. Kromě dobrých výkonů se ale v podání Reds konečně dostavily také výsledky, šest kol před koncem jim totiž v tabulce patří třetí příčka, přičemž druhý Manchester United je napřed jen o dva body. V dosavadním průběhu této sezony prohráli svěřenci Jürgena Kloppa v domácí soutěži pouze čtyřikrát, tu poslední porážku jim uštědřili právě Rudí ďáblové, kteří před vlastními fanoušky zvítězili 2:1. Od té doby nastoupila parta okolo kapitána Hendersona ke dvěma ligovým duelům, v nichž pokaždé potvrdila roli favorita.

Nejprve na Anfield Road rozstřílela Watford 5:0, minulý víkend pak vydřela výhru poměrem 2:1 na půdě Crystal Palace. Výbornou formu potvrdil Liverpool i ve středu, když v rámci čtvrtfinále Ligy mistrů přehrál Manchester City 3:0, a do odvety si tak vytvořil velice nadějnou pozici. Malou kaňkou budiž odstoupení Mohameda Salaha, jeho zdravotní problémy ale pravděpodobně nebudou vážnějšího rázu. Mimo hru naopak zůstávají Joël Matip, Emre Can a Adam Lallana, jenž si minulý víkend obnovil zranění stehenního svalu.

Everton FC

Minulé léto byl Everton na přestupovém trhu velice aktivní, když přivedl několik zvučných posil, většina z nich ale vysoká očekávání nenaplnila a i proto nemůže tato sezona být považována za úplně povedenou. Jistě, v tabulce Toffees sice okupují deváté místo, s jejich účastí v předkolech evropských pohárů to ale vypadá bledě, šestý Arsenal je jim totiž vzdálen už na propastných jedenáct bodů. V březnu nastoupili svěřenci trenéra Allardyce ke čtyřem mačům, z nichž vydolovali šest bodů. Nejprve nestačili na houževnaté Burnley, poté si ale připsali dvě vítězství v řadě, když postupně přehráli Brighton a Stoke City.

Minulý víkend se Everton postavil Manchesteru City, proti téměř jistému vítězi Premier League ale moc šancí nedostal a před vlastními fanoušky prohrál 1:3. Sam Allardyce má do dnešního derby připravený tým v plné síle, po zranění stehenního svalu se zpět do hry vrací klíčový záložník Gueye a vzhledem k vypršení karetního trestu je k dispozici i zkušený zadák Ashley Williams.

Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům té nejkvalitnější evropské kopané! Tento ročník anglické nejvyšší fotbalové soutěže se pomalu blíží ke svému konci, dnes je na programu hned osm utkání v rámci třiatřicátého kola. My se v tomto online přenosu zaměříme na velice atraktivní souboj, v němž Everton FC přivítá Liverpool FC. Úvodní výkop očekávaného derby je naplánován na 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.