Druhý gól Tottenhamu byl nakonec připsán Christianu Eriksenovi, který tak zařídil oba zásahy svého týmu. Naskakující Harry Kane se tedy zřejmě nedotkl balónu.

Fotbalisté Stoke si připisují čtvrtou porážku v řadě, byť proti favorizovanému Tottenhamu nepředvedli špatný výkon. Góly dnes padaly až ve druhé půli. V 52. minutě vyšel hostům brejk, z něhož otevřel skóre Christian Eriksen. Domácím se podařilo rychle odpovědět. Brankář Lloris chyboval při odkopu a toho využil Mame Diouf, jenž i za cenu vlastního zdraví srovnal. O šest minut později se však po standardní situaci prosadil opět Christian Eriksen. Původně se zdálo, že jeho prudký centr tečoval hlavou Kane, jenž byl také původně uveden jako autor gólu, ovšem nakonec je tato trefa připsána dánskému záložníkovi. Hrnčíři si přesto mohli odnést z utkání bod, ale trestný kop Shaqiriho skončil jen na brankové konstrukci.

90+7

Stoke CityStoke City(4-4-1-1)

Butland
Johnson
79. min Crouch
Shawcross
Martins Indi
Pieters
2 Bauer
Bauer
90+5. min Zouma
4 Allen
Allen
27 Ndiaye
Ndiaye
32 Sobhi
Sobhi
69. min Campbell

Wanyama
82. min Dier
Dembélé
23 Eriksen
Eriksen
20 Alli
Alli
89. min Sissoko
7 Son
Son
67. min Lamela

90+7

Ještě žluté karty na obou stranách. Na té hostující ji vyfasoval Danny Rose.

90+7

Na další centr si tentokrát naskočil Ryan Shawcross, ale v záklonu míč poslal jen do rukavic Llorise. Je asi rozhodnuto!

90+6

Xherdan Shaqiri posílal do šestnáctky míč, který měl hledat obra Petera Crouche. Hosté se ale ubránili.

90+5

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Moritz Bauer, přichází Kurt Zouma.

90+5

Eric Dier vypálil zdálky nad bránu. Domácí budou střídat.

90+5

Kohouti zase šetří čas na polovině soupeře. Závěr zatím takticky zvládají velmi dobře.

90+4

Žlutou kartu za dohrání soupeře dostává také hostující Harry Kane.

90+3

Rozhodčí udělil v přerušené hře žlutou kartu Brunovi Martinsovi Indimu. Zřejmě šlo o nějaké předchozí provinění.

90+2

Érik Lamela táhl rychlý protiútok Tottenhamu a prošel přes dva domácí hráče. Třetího už neudělal, ale hosté mají nadále balón.

90+1

Rozhodčí nastaví šest minut! Hodně se na tom podepsalo především dlouhé ošetřování Mameho Dioufa po gólu Stoke.

90

Harry Kane si na útočné polovině došel pro faul. Tottenham šetří cenný čas.

89

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Moussa Sissoko.

87

Domácí se snaží o vyrovnání. Kohouti už spoléhají hlavně na obranu a brejky.

85

Na druhé straně pálil po Eriksenově přihrávce zpoza šestnáctky Érik Lamela, který jen těsně minul pravou tyč!

84

Málem šance pro domácí! Mame Diouf se dostal z levé strany s míčem do pokutového území. Už mohl střílet, ale ještě hledal Crouche či Shaqiriho a obrana Spurs nebezpečí zažehnala!

83

Nový muž na hřišti, Eric Dier, vystrašil Llorise malou domů, která donutila hostujícího brankáře vyběhnout až mimo šestnáctku. Tentokrát nechyboval a napálil balón zpět na útočnou polovinu.

82

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Victor Wanyama, přichází Eric Dier.

81

Hosté následně přestáli i dva rohové kopy Hrnčířů a stále tak drží těsný náskok.

80

Domácí měli velkou smůlu! Xherdan Shaqiri totiž nastřelil z přímého kopu spojnici břevna a tyče!

79

Mameho Dioufa fauloval těsně za pokutovým územím Serge Aurier. Ten dostává žlutou kartu a domácí budou mít k dispozici přímý kop z výhodné vzdálenosti!

79

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Glen Johnson, přichází Peter Crouch.

77

Otevřenější domácí obrany se nyní snažil využít Christian Eriksen, jehož střela byla sražena a poté hlavičkující Dele Alli. Ten balón poslal do rukavic Butlanda.

76

Přízemní centr Campbella končí u Davinsona Sáncheze. Domácí už asi budou otvírat hru.

75

Harrymu Kaneovi na hranici šestnáctky selhalo zpracování. K balónu se však vzápětí opět dostávají jeho spoluhráči.

74

Christian Eriksen mířil jen do zdi. Odražený míč pak napálil halfvolejem Serge Aurier, ale ten netrefil bránu.

73

Domluvu si museli vyslechnout Danny Rose a Mame Diouf.

73

Před jeho rozehráním ještě sudí řeší strkanici před bránou domácích.

71

Glen Johnson poslal Rose k zemi těsně před šestnáctkou. Metr a jednalo by se o penaltu. Takto následuje jen žlutá karta pro obránce Potters a trestný kop Spurs.

71

Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut. Domácí stále mohou věřit alespoň v remízu.

69

Tyrese Campbell hned zahrozil po rohu! Lloris se nedostal k centrovanému míči, ale osmnáctiletý fotbalista se nedokázal zorientovat tak dobře, aby míč poslal do volné brány.

69

Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Ramadan Sobhi, přichází Tyrese Campbell.

68

Z dálky napálil odražený míč Glen Johnson. Jeho rána byla tečovaná a tak je z toho roh pro domácí tým.

67

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son, přichází Érik Lamela.

65

Zatímco v prvním poločase jsme čekali na góly i šance, tak po přestávce se hra pořádně otevřela. Pro nezaujatého fanouška jde rozhodně o zajímavý fotbal.

63

Tottenham právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení zpět! CHRISTIAN ERIKSEN rozehrával standardní situaci. Na jeho prudký centr si naskakoval Harry Kane, jenž se sice nakonec míče zřejmě nedotkl, ale i díky jeho přispění nestačil brankář Butland reagovat – 1:2.

60

Mame Diouf zatím bude ve hře pokračovat. Zdá se, že jeho rameno by mohlo být v pořádku.

59

Mame Diouf se ale při kontaktu s brankářem Llorisem zranil a je ošetřován.

57

Stoke City právě vstřelilo branku!
Son se dostával za obranu Stoke, ale přes skluzujícího Shawcrosse a vyběhnuvšího brankáře Butlanda skórovat nedokázal. A tak udeřilo na druhé straně! Xherdan Shaqiri poslal krásnou přihrávku na rozběhnutého MAMEHO DIOUFA. Proti němu sice mimo svou šestnáctku vyběhl Hugo Lloris a byl u míče včas, ale následně totálně pokazil odkop, kterým trefil jen útočníka Stoke, jenž balón pohodlně poslal do opuštěné brány – 1:1.

55

Moritz Bauer utíkal dopředu po pravém křídle. Ubránil ho Wanyama.

54

Domácí budou muset zareagovat na nepříznivý vývoj. Protiútoky do otevřené obrany by však byly vodou na mlýn Spurs.

52

Hostům vyšel rychlý protiútok! Rozběhnutý Dele Alli dostal přihrávku za obranu a postupoval dopředu společně s Harrym Kaneem. Místo snahy prostrčit míč na kanonýra Spurs si však Alli chytře počkal na z druhé vlny nabíhajícího CHRISTIANA ERIKSENA a ten přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal Butlanda.

51

Hosté zahrávali rohový kop. Po něm se dostal k hlavičce Victor Wanyama, který zamířil mimo. Fanoušci Stoke nyní pískají, vyčítají rozhodčím několik výroků z úvodu druhé půle.

50

Centr Eriksena vyboxoval brankář Butland. Hosté ale zůstávají u míče.

50

Xherdan Shaqiri si tentokrát přidržel Dembélého. Tohle už bylo bez diskusí.

49

Dannyho Rose fauloval Shaqiri. Domácí fotbalista je výrokem sudího hodně rozhořčen a může být rád, že se vyhl karetnímu trestu.

48

Kličkující Wanyama byl ve středu hřiště zastaven faulem. U míče tety zůstávají Kohouti.

46

První útočná akce druhé půle připadla domácím. Mame Diouf posílal z pravé strany míč před bránu, kam mu nabíhal spoluhráč. Balón ale lapil Hugo Lloris.

46

První poločas gól nepřinesl. Předposlední celek tabulky dobře bránil a Spurs se tak prosadili do jediné čisté šance. Son postupoval sám na brankáře Butlanda, ale ten svůj tým podržel skvělým zákrokem.

45+1

45+1

Výkop brankáře Llorise dolétl do autu. Domácí ještě budou vhazovat.

45+1

Shaqirimu se rozehrávka nepovedla, balón končí až za bránou. První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45

Moritz Bauer na pravém křídle dobře zapracoval a získal pro domácí rohový kop.

44

Takhle to nepůjde. Dele Alli nahrával Sonovi do ofsajdu.

44

Hosté dohrávají poločas s míčem na kopačkách, snaží se najít cestičku do nějaké šance.

43

Rozehrával ji Eriksen, jeho centr odklidil hlavou do bezpečí Erik Pieters.

42

Dele Alli si vynutil faul na Allenovi. Standardní situace pro Tottenham.

41

Eriksenův pas byl pro Harryho Kanea nedostižný. Bude se kopat od brány Potters.

41

Fotbalisté Tottenhamu zajímavě kombinovali u šestnáctky soupeře. Aurier nakonec hledal na zadní tyči Dannyho Rose, ale ten byl pokryt obráncem.

40

Xherdan Shaqiri efektně prostrčil míč mezi nohama Sáncheze. Nic z toho ale nebylo, za svého spoluhráče totiž zaskočil Victor Wanyama.

39

Harry Kane si nepohlídal ofsajdovou linii. Praporek pomezního tak vylétl vzhůru.

37

Domácí zatím dobře brání. Jejich defenziva dosud pustila do šance jen Sona, jehož vychytal brankář Butland.

36

Dlouhý míč se dostal až k nohám Harryho Kanea. Toho si však dobře pokryl Martins Indi, jenž tak zastavil další akci hostí.

34

Po narážečce s Kaneem se dostával v šestnáctce k míči Dele Alli. Dal si ho ale daleko od nohy a obrana Stoke si tak poradila.

32

Předchozí situace vyplynula z výhody, kterou hosté dostali po faulu na Alliho. Za ten dodatečně dostává žlutou katu Erik Pieters.

31

Serge Aurier posílal míč na zadní tyč, kde cítil nabíhajícího Harryho Kanea. Výborný obranný zákrok však předvedl Bruno Martins Indi, který odpálil balón do bezpečí.

30

Hosté zahrávali standardní situaci. Zkusili to nakrátko, z čehož rezultoval centr Dele Alliho z levé strany. Anglický reprezentant trefil jen protihráče.

28

Ramadan Sobhi cvičil v hostujícím pokutovém území s bránícím Wanyamou. Nakonec se s míčem dostal za brankovou čáru. Sice reklamuje, že ho protihráč držel, ale přesto z toho bude jen odkop od brány.

27

Joe Allen a Erik Pieters se snažili něco vymyslet na levé straně. Nakonec získali alespoň autové vhazování.

26

Dopředu postupoval Moritz Bauer. Byl ale zastaven a hosté otáčejí hru na druhou stranu.

25

Fotbalisté Tottenhamu získávají převahu. Z tohoto utkání chtějí urvat tři body.

23

Vynikající zákrok Jacka Butlanda! Hosté předvedli bleskový přechod do útoku. Dele Alli poslal míč do běhu Sona, který se řítil sám na bránu Stoke. Butland však rychle vyběhl a jeho pravá noha zastavila zakončení korejského fotbalisty!

23

Moussa Dembélé vyvezl míč před šestnáctku a poslal ho na pravé křídlo, kde byl Aurier. Centr krajního obránce Tottenhamu pokryla defenziva Stoke.

22

Hosté se snaží kontrolovat hru. Teď do rozehrávky zapojili i gólmana Llorise.

20

Christian Eriksen zkusil překvapit Butlanda přímou střelou. Míč však poslal vysoko nad bránu.

20

Ramadan Sobhi fauloval Dannyho Rose. Uvidíme další standardku Tottenhamu.

18

Dele Alli se prohnal přes Glena Johnsona, ale Moritz Bauer už odvedl dobrou práci a nedovolil mu odcentrovat. Rohový kop pro Spurs.

17

Na druhé straně zahrával standardku zprava Christian Eriksen. Ten odcehtroval přímo do rukavic Jacka Butlanda.

15

Tu zahrával Xherdan Shaqiri. Po jeho centru se však míč dostal jen za hostující bránu. Hugo Lloris bude vykopávat.

15

Danny Rose fauloval pronikajícího Bauera. Uvidíme standardní situaci domácích.

14

Ramadan Sobhi se na levém křídle zbavil bránícího Auriera a odcentroval. Obrana Spurs si poradila.

12

Dobrá příležitost domácích! Ramadan Sobhi rozběhl Erika Pieterse, který balón poslal před bránu, kde se natlačil k zakončení Mame Diouf. Ve skluzu však zamířil nad!

9

Domácí měli k dispozici rohový kop. Centr Xherdana Shaqiriho však lapil Lloris.

8

Harry Kane se poprvé zapojil do hry a poslal do domácí šestnáctky centr. Chyběla však větší podpora spoluhráčů.

6

Domácí se snaží hrát aktivně. Body samozřejmě nutně potřebují.

4

Dele Alli byl dohrán Ryanem Shawcrossem. Oba fotbalisté si ještě situaci vysvětlovali, ale nepřerostlo to v nic, do čeho by musel výrazně zasahovat rozhodčí.

2

Fotbalisté Stoke do zápasu nastoupili v tradičních bíločervených barvách. Tottenham hraje v tmavěmodrém.

1

Stoke City: Butland – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Bauer, Allen, Ndiaye, Sobhi – Shaqiri – Diouf.
Náhradníci: Haugaard – K. Zouma, Ireland, Cameron, D. Fletcher, Crouch, Campbell.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Wanyama, M. Dembélé – Eriksen, Alli, Son – Kane.
Náhradníci: Vorm – Lamela, Dier, Moussa Sissoko, F. Llorente, Lucas Moura, Davies.

Rozhodčí: Scott – Beswick, Hatzidakis.

Poslední čtyři vzájemné zápasy skončily debakly Stoke. V tomto ročníku Tottenham zvítězil na domácím hřišti 5:1. Poslední dva duely ve Stoke vyhráli Kohouti shodně 4:0. Stejný výsledek se v minulé sezóně urodil i v Londýně.

Stoke City (19. místo, 6 – 9 – 17, skóre 39:61, 27 bodů)
Fotbalisté Stoke letos velmi tápou a vážně jim hrozí, že po devíti letech opustí Premier League. Z předposledního místa Potters ztrácejí na záchranu hratelné tři body, ale jejich forma je tragická. Na výhru Hrnčíři čekají už osm zápasů a z posledních tří nezískali ani bod. Manažer Paul Lambert, jenž nahradil v polovině ledna Marka Hughese, měl tým pozvednout, ovšem z vítězství se radoval jen při své premiéře na lavičce.

Posledních 5 zápasů Stoke v PL:
Leicester – Stoke 1:1
Southampton – Stoke 0:0
Stoke – Man. City 0:2
Stoke – Everton 1:2
Arsenal – Stoke 3:0

Tottenham Hotspur (4. místo, 19 – 7 – 5, skóre 62:26, 64 bodů)
Fotbalisté Tottenhamu se nacházejí v tabulce Premier League na čtvrtém místě, které by jim zaručilo účast v play-off Ligy mistrů. Stále však mohou reálně zaútočit i na druhou pozici. Kohouti se nacházejí ve výborné formě a v lize zvítězili již pětkrát v řadě. K tomu navíc přidali také suverénní výkon ve čtvrtfinále FA Cupu, v němž vyhráli 3:0 na hřišti Swansea. Spurs už by měli mít k dispozici uzdraveného kanonýra Harryho Kanea, ale jak už dokázali, umějí si poradit i bez něho.

Posledních 5 zápasů Tottenhamu v PL:
Tottenham – Arsenal 1:0
Crystal Palace – Tottenham 0:1
Tottenham – Huddersfield 2:0
Bournemouth – Tottenham 1:4
Chelsea – Tottenham 1:3

Vítám tu všechny příznivce kvalitního fotbalu! Ve 33. kole anglické Premier League přivítá předposlední Stoke City rozjetý Tottenham. Spurs patří v ligové tabulce čtvrté místo a na Bet365 Stadium zajíždějí v roli velkého favorita utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.