Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 27. září 2021 Jonáš

Online reportáž

Rusové dali zapomenout na bezbrankovou remízu s Arménií, když ve druhém kvalifikačním zápase porazili podle předpokladů Gibraltar, do jehož sítě se postupně prosadili Aleksandr Zujev, Ajaz Gulijev a Fedor Čalov. Gibraltar prohrál čtvrtý zápas v řadě a ještě neskóroval. Tři ze čtyř zápasů navíc prohrál výsledkem 3:0. Konečný výsledek. Rusko 3 Gibraltar 0.

90+4

Konec zápasu.

90+4

Gibraltar se po hodně ostré pasáži hry ocital v obrovské šanci, kolmá přihrávka ale mířila do ofsajdu.

90+2
Karty

Další žlutou kartu vidí v závěru kapitán Ilja Žigulev.

90
Karty

Aleksandr Zujev byl za ostrý zákrok ve středu hřiště potrestán žlutou kartou. V závěru to hodně jiskří.

90

Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.

89
Góly

Rusko právě vstřelilo branku!
Ivan Obljakov se dostal na přední tyči po centru z levé strany k pohotové střele, která v blízkosti značky pokutového kopu trefila FEDORA ČALOVA. Střídající hráč Ruska si ale poradil náramně, když si míč zády k bráně zpracoval na prsa a poté z otočky zamířil k levé tyči – 3:0!

85

Rusové mají neskutečný tlak a je zázrak, že ještě nevedou výrazným rozdílem. Například 4:0 nebo 5:0.

83
Střídání

Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Theo Pizarro, přichází Byron Espinosa.

80

Do konce utkání zbývá odehrát deset minut. Rusko vede 2:0.

77
Důležité

Fedor Čalov přišel na hřiště ze střídačky a podruhé v zápase se ocitl ve slibné šanci, když tentokrát přízemní technickou střelou z hranice šestnáctky zamířil vedle vzdálenější pravé tyče!

76
Střídání

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Nikolaj Rasskazov, přichází Dmitri Barinov.

74
Střídání

Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Daniel Sanchez, přichází Luke Buxton.

74
Důležité

Aleksandr Zujev si naběhl za obranu na krásnou kolmou přihrávku a krásnou střelou z pravé strany šestnáctky zamířil ke vzdálenější levé tyči, gól ale pro ofsajd neplatil!

71
Góly

Rusko právě vstřelilo branku!
AJAZ GULIJEV napřáhl v obležení čtveřice protihráčů zpoza šestnáctky k nádherné střele, která se v bližším pravém horním rohu brány od břevna odrazila do brány! Rusko vede 2:0!

68
Důležité

Bradley Banda předvedl v rychlém sledu tři spektakulární zákroky, když nejprve vyrazil střelu Ruska z levé strany šestnáctky a ostrého úhlu, poté hlavičku ze značky pokutového kopu a přízemní dorážku, jenž vykopl vleže pravou nohou! Brankář Gibraltaru si zaslouží metal!

67
Střídání

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Pavel Šakuro, přichází Zelimchan Bakajev.

65
Důležité

A další šance! Střídající Fedor Čalov si naběhl do šestnáctky na krásný centr z pravého křídla a hlavičkou z blízkosti orazítkoval břevno! Poté ještě přišel pohotový volej z kopačky Ivana Obljakova, brankář Bradley Banda ale míč volejbalovým zákrokem vyrazil. Obrovský tlak.

63
Důležité

Jeden z fotbalistů Ruska si naběhl do šestnáctky na krásný diagonální a dlouhý pas z pravého křídla, vybíhajícího Bandu se mu ale nepřesnou patičkou přehodit nepodařilo! Míč vůbec nezamířil na bránu a jeden z obránců Gibraltaru ho rychle odkopl. Mohlo to být 2:0.

61

Ze zápasu uplynula hodina hry a i přes obrovskou dominanci Rusové vedou doma nad Gibraltarem těsně 1:0.

58
Střídání

Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Thomas Peter Joseph Isola, přichází Jayce Consigliero.

57

Ruský tlak nebere konce! Domácí fotbalisté na levé straně šestnáctky dokázali odcentrovat z brankové čáry a po dalším centru z pravé strany přišla nepřesná hlavička, která dokonce zůstala ve hřišti, a na vzdálenější pravé tyči práskl do míče Ivan Obljakov, jeho pokus ale zamířil dva metry mimo.

56

Jaron Vinet srazil střelu Ruska z ostrého úhlu na rohový kop, který na pravé straně rozehrál Ivan Obljakov, jehož střílený centr byl nebezpečný, Bradley Banda ho ale vyboxoval.

54
Střídání

Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Oleg Lanin, přichází Fedor Čalov.

52

Georgij Melkadze napřáhl ze střední vzdálenosti k prudké střele, která nabrala obrovskou výšku a zamířila nad bránu.

50

Fotbalisté ruského reprezentace do 21 let dominují téměř všem statistikám, Gibraltar ale po přestávce zatím dobře vyplňuje prostory kolem šestnáctky a nepřipouští šance.

48

Rusko krátce po přestávce poslalo do šestnáctky Gibraltaru z pravého křídla a velkého úhlu další nebezpečný přízemní centr, hosté ho ale na přední tyči odvrátili.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

Rusko od úvodních minut potvrzovalo roli favorita a hnalo se za vstřelením zaslouženého vedoucího gólu. Mnoho střel bylo nepřesných, úvodní branka ale nakonec přece jen přišla, když se těsně před přestávkou prosadil po rohovém kopu Aleksandr Zujev. Skóre po prvním poločase. Rusko 1 Gibraltar 0.

45+2

První poločas skončil.

45

Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

44
Góly

Rusko právě vstřelilo branku!
ALEKSANDR ZUJEV si na vzdálenější levé tyči naběhl na centr z rohového kopu a z blízkosti míč hlavou poslal neomylně do odkryté brány!

41
Důležité

Gibraltar zachránila tyč! Rusové poslali do šestnáctky z levého křídla centr, který byl těsně před bránou tečován, a míč se od vzdálenější pravé tyče odrazil zpět do hry!

40
Důležité

Ilja Žigulev si zpracoval uprostřed šestnáctky krásný centr z pravého křídla na prsa a pohotově poté vypálil levačkou, jeho pokus ale nepochopitelně zamířil těsně nad!

37
Karty

Bradley Banda dostal žlutou kartu při dlouhém otálení s odkopem od své brány. Zbytečný trest.

36

Ivan Obljakov se krásně opřel do centru z levého křídla, jeho pohotový volej ale minul o pořádný kus levou tyč.

35

Rusové se stále marně snaží dobýt bránu hostujícího Gibraltaru, kteří brání ve velkém počtu hráčů.

30

Ajaz Gulijev napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která nabrala špatné parametry a skončila nad.

29

Jeden z Rusů napřáhl zpoza šestnáctky ke tvrdé střele pravačkou, kterou zablokoval Daniel Sanchez a zůstal ležet na hrací ploše. Nyní už je vše v pořádku a hra pokračuje.

26

Georgij Melkadze si znovu nabíhal na pravé straně šestnáctky na dlouhý kolmý pas, jenže v klíčovém okamžiku na kluzkém terénu podklouzl a jeho přízemní centr vpádu skončil v náruči brankáře Bradleyho Bandy, který byl opět rychle na zemi.

25

Jeden z fotbalistů Gibraltaru se ve středu hřiště po rychlém protiútoku neohroženě vrhl mezi trojici hráčů Ruska, kteří před šestnáctkou vytvořili trojúhelník a krásným skluzem ho zastavili. Parádní obranný zákrok.

24

Rusko zatím hrozí nebezpečnými kolmými přihrávkami do šestnáctky, na kterou si nyní naběhl na její pravé straně Georgij Melkadze, jeho ostrý přízemní centr před bránu už ale přišel ze zámezí.

23

Rusové se na pravém křídle dostali k přízemnímu centru z ostrého úhlu, Bradley Banda byl ale včas na zemi a míč rychle zkrotil pod svým tělem.

21
Karty

Ajaz Gulijev chtěl zabránit rychlému protiútoku Gibraltaru a na útočné polovině svého týmu předvedl velmi ostrý skluz, za který byl zcela po zásluze odměněn žlutou kartou.

18
Důležité

Dvojice obránců Gibraltaru si nerozuměla na hranici šestnáctky a po špatném odkopu se míč po kolmé přihrávce jednoho z Rusů dostal k Aleksandrovi Zujevovi, jehož pohotová střela z otočky zamířila těsně nad břevno! Velká šance!

18

Rusové jsou od úvodních minut zápasu lepším týmem a už měli dvě velké šance, zatím ale neskórovali.

17

Ajaz Gulijev se nerozpakoval a volného prostoru před sebe rychle využil ke tvrdé střele zpoza šestnáctky, jeho pokus ale nabral příliš velkou výšku a skončil nad břevnem.

13
Důležité

Aleksandr Zujev si naběhl do šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku od pravé postranní čáry a z ostrého úhlu napřáhl k prudké střele, která málem vymetla bližší pravý horní roh brány, nakonec ale rozvlnila pouze boční síť!

11

Standardní situace se ujal Andrew Hernandez, jeho dlouhý nákop do šestnáctky ale žádné nebezpečí nepřinesl. Byl odvrácen.

10

Gibraltar se po téměř deseti minutách konečně usadil na polovině Ruska, když na pravé straně útočné poloviny vybojoval standardní situaci.

7

Fotbalisté Ruska na pravé straně hřiště rozehráli rohový kop, po kterém se v šestnáctce málem dostal k hlavičce Nikita Černov, míč ale jen jemně ulízl jeho vlasy a skončil daleko mimo.

6

Georgij Melkadze se na pravé straně pokutového území pokusil vypálit z ostrého úhlu, střela ale na bránu Gibraltaru neprošla. Na poslední chvíli se do ní vrhl jeden z obránců, který míč odvrátil na rohový kop.

5

Rosové se ocitli v první brankové příležitosti, gólem ovšem neskončila. Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl.

4
Důležité

Ajaz Gulijev pronikl středem hřiště do šestnáctky a z její pravé strany poté napřáhl ke střele, která se otřela o záda clonícího Liama Crispa, a míč poté nabral velmi nebezpečnou faleš! Po zemi ovšem zamířil těsně vedle vzdálenější levé tyče! V hledišti to jen zahučelo.

4

Samá situace se vzápětí opakovala na pravém křídle, kde sice míč dostihl rychlonohý Georgij Melkadze, jeho centr z nulového úhlu byl ale sražený na rohový kop.

3

Pavel Šakuro si nabíhal na levém křídle v blízkosti šestnáctky na kolmý pas ze středu hřiště, jenže byl příliš dlouhý a odkopávalo se od brány Gibraltaru.

2

Rusové se na pravém křídle dostali do první šance, jenže nebezpečný centr byl v šestnáctce odvrácen.

1

Gibraltar obstaral výkop zápasu a na horké ruské půdě se pokusí získat první bod, zatímco domácí fotbalisté dát zapomenout na bezbrankovou remízu s Arménií.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Rusko: Mitrjuškin – Rasskazov, Černov, Lichačev, Šakuro – Žigulev (C), Lanin, Gulijev – Obljakov, Melkadze, Zujev.
Náhradníci: Leščuk – Dovbnija, Fomin, Bezdenežnych, Čalov, Bakajev, Barinov. Trenér: Jevgenij Bušmanov.

Gibraltar: Banda – Britto, Sanchez, Annesley, Crisp – Vinet, Ballantine, Torilla (C), Hernandez – Joseph Isola, Pizarro.
Náhradníci: Hankins – Serra, Payas, Clinton, Consigliero, Espinosa, Buxton. Trenér: Aaron Asquez.

Rozhodčí: Furkat Atažanov. Asistenti: Alibek Aubakirov, Alexandr Pavlov. Čtvrtý rozhodčí: Danijar Sachi (všichni KAZ).

Fotbalisté ruské reprezentace do 21 let budou v úterý večer pokračovat v kvalifikaci na EURO 2019, které poprvé v historii budou hostit dvě země – Itálie a San Marino. Rusové budou mít i ve druhém kvalifikačním zápase skupiny 7 výhodu domácího prostředí, když se po bezbrankové remíze s Arménií představí před svými fanoušky proti Gibraltaru. Gibraltar má za sebou jako jediný tým ze skupiny již tři zápasy, během nichž nevstřelil ani jeden gól a naopak deset inkasoval.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.