Velký favorit dnešního utkání Španělsko nakonec bere zaslouženě tři body. Výhru hostujícího celku vystřelil pěknou ranou Soler. Nutno říci, že i když jsou statistiky hrozivé tak Estonci předvedli dobrý výkon a jejich urputná obrana málem slavila úspěch. To je pro dnešek vše a při sledování dalších textových přenosů na shledanou.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 2:15. Střely mimo: 1:14. Rohy: 0:12. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:7.

90+3

Sestava Estonsko
Igonen – Mägi, Lukka, Kaldma, Lilander – Sinyavskiy, Šlein (C), Ainsalu, Liivak – Riiberg – Järva<br /> Náhradníci: Vaikla – Pürg, Kuusk, Grauberg, Mutso, Poom, klein

Sestava Španělsko
Sivera – Carmona, Nunez, Meré, Caricol – Merino, Hernández, Ceballos (C) – Oyarzabal – Mayoral, Soler<br /> Náhradníci: Simón – Pol Lirola, De Miera Colmeiro, Fornals, Pedraza, Nahuel, Huguet

90+2

Soler pálil z podobného místa jako při své první brance, ale tentokrát byla jeho střela sražena.

90+1

Začalo nastavení a Španělé šetří čas rozvážnou kombinací.

90

Žlutou kartu dostává Ainsalu (Estonsko).

89

Fotbalisté Španělska drží míč na soupeřově polovině a nepouští ho do žádné šance na vyrovnání.

88

Kuusk fauloval Merinu a ten se chvilku svíjel na zemi. Naštěstí je v pořádku a hra může pokračovat.

87

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Kaldma, přichází Klein.

86

Pedraza se pokusil napodobit Solera střelou z větší vzdálenosti, ale Igonen jeho ránu lapil.

84

Běží nám zhruba posledních 10 minut dnešního utkání a zdá se, že velký favorit dnešního utkání nezvítězí nijak velkým rozdílem.

82

Gual nasadil jednomu z domácích housle, rozběhl se do vápna, vystřelil a Igonen střelu vyrazil k Pedrazovi, který poté napálil velmi nepříjemně jednoho z domácích hráčů.

80

Pokud nevyrobí Španělé nějakou velikou chybu tak by dnešní zápas měli vyhrát, protože stále drží míč a Estonce k ničemu nepouští.

79

Järva se prezentoval individuální akcí, která skončila střelou do sítě.

79

Ke konci zápasu začínají být slyšet fanoušci Španělska.

78

Ceballos společně s Merino kombinují ve středu pole a pokouší se najít skulinu v domácí obraně.

77

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Moya, přichází Gual.

76

Estonci už se musí hnát dopředu a otvírají tak možnosti pro rychlé španělské protiakce.

74

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Riiberg, přichází Poom.

74

Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Lukka, přichází Kuusk.

72

Stále stejný projev hry. Estonci pouze běhají za míčem. Španělé kontrolují zápas.

69

Španělé vedou a opět kombinují na polovině hřiště. Takovýto scénář jim naprosto vyhovuje.

65

Španělsko právě vstřelilo branku!
CARLOS SOLER to zkusil jednoduše zpoza vápna a jeho střela slaví úspěch. Když to nejde až do kuchyně tak to jde lehce střelou. Asistence: Ceballos.

63

Španělé kombinují ve středu hřiště.

62

Další akci hostů zastavil ofsajd.

61

Pedraza si ukrojil velké sousto, když chtěl obejít sám čtyři hráče.

59

Estonci hrají o něco otevřenější fotbal než v prvním poločase a Španělé se tak dostávají do lepších pozic.

57

Soler poslal přízemní centr, který odvrátil Lukka!

56

Pedraza se pokusil o další střelecký pokus, ale hodně minul.

55

Další obrovská šance Španělska ! Z bezprostřední blízkosti pálil Moya, ale Iginen ho vychytal !

54

Moya skvěle zaběhl za domácí obranu běžel sám na bránu, ale naprosto zbytečně zasekl míč a zabrzdil tak skvělou akci!

52

Soler se probíjel sám do malého brankoviště, ale Igonen ho vychytal !

51

Další rohový kop pro hosty.

50

Tlak Španělska pokračuje! Do vápna létá jeden míč za druhým a Estonci teď mají velké problémy.

48

Španělé zahrávali volný přímý kop a měli spousty šancí v pokutovém území Estonska, ale ani jedna střela neprošla do branky !

46

Úvodní rozehrávku v druhém poločase obstarali domácí fotbalisté, kteří míč drželi necelých 30 vteřin a začíná opět bago Španělska.

46

První poločas nenabídl moc záživný fotbal pro fotbalové fanoušky. Kromě pár slibných šancí z úvodu utkání se hráči Španělska k ničemu nedostali a Estonci celý poločas zodpovědně bránili. Podobný obrázek se dá nejspíše čekat i druhém poločase, který začne přibližně ve 20:15.

Střely celkem 1:16

45+2

45+2

Pěknou střelu poslal na Igonena Moya, ale estonský brankář s ní neměl problémy.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45

První poločas se pomalu chýlí ke konci a Estonsko stále drží cennou remízu.

44

V ofsajdu byl nachytaný Sierra. Igonen bude odkopávat.

43

Španělé by potřebovali zjednodušit hru. Jejich kombinace se odehrává daleko od branky a tam gól zkrátka nejde vstřelit.

42

Ceballos spadl ve vápně a chtěl penaltu. Na to mu, ale švédský arbitr neskočil a nechal hru pokračovat.

41

Igonen odkopl míč na soupeřovu polovinu a Španělsko může opět začít s kombinací.

40

Soler nebezpečně centroval do šestnáctky, ale Kaldma stihl míč odpálit pryč.

39

Na malou chvilku se dostali k míči domácí, ale během pár sekund míč zakopli do autu.

38

Stále vidíme míč pod kontrolou španělských hráčů, ale Estonci skvěle brání a nepouští hráče hostů do nějaké šance.

37

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Oyarzabal, přichází Alfonso.

36

Španělé stále kombinují, ale do větší šance se nemohou dostat.

35

Oyarzabal má nějaké zdravotní problémy a nejspíše uvidíme střídání.

34

Moya se hodně zlobí a chce rohový kop, nicméně hlavní rozhodčí si do svého řemesla nehodlá nechat mluvit a přisoudil míč domácím.

33

Oyarzabal svůj centr přetáhl a nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

32

Roh pro hostující celek.

31

Španělská kombinace okolo pokutového území zatím nemá efekt. Domácí dobře brání.

30

Sivera si musel vyskočit pro další míč, tentokrát nepovedeně centroval Šlein.

29

Järva byl hlavní postavou v ojedinělé akci domácích a jeho střela provětrala rukavice Sivery.

28

Merino poslal pěknou střelu a Igonen s ní měl problémy a tak vyrazil míč na další rohový kop.

28

Roh byl v klidu odvrácen a Španělé začínají kombinovat od svého brankáře.

27

Merino zkoušel nacentrovat před branku, ale jeho pokus byl zablokován. Roh pro Španělsko.

26

Po nepovedené střele Moya následuje odkop od domácí branky.

25

Snad poprvé v zápase jsme viděli v držení míče, na víc než minutu, domácí fotbalisty.

24

Ceballos – Soler – Moya. Přes tyto hráče putoval z prvního doteku míč, ale poslední zmiňovaný netrefil zařízení jen o metr, možná dva.

23

Estonci jsou stále zavřeni na své půlce.

22

Ceballos špatně nacentroval a míč skončil v zámezí. Odkop od branky Estonska.

21

Oyarzabal střelou ze střední vzdálenosti prověřil připraveného Igonena.

20

Soler se probíjel sám do vápna a už chtěl centroval jenže jeho pokus o centr zablokoval Lilander.

19

Španělé vstřelili krásný gól, ale podle čárového rozhodčího to bylo z ofsajdu! Hra tak stále pokračuje za vyrovnaného stavu.

18

Velmi dobrý centr na zadní tyč, který našel Solera. Bohužel pro něj nezpracoval na první dotek a poté už míč odkopla domácí obrana.

17

Faulem se prezentoval Slein. Volný přímý kop pro Španělsko.

16

Hráči hostů stále kombinují na polovině soupeře a domácí pouze běhají za míčem.

15

Z přímého kopu nic nebylo. Španělé získali míč a už opět kombinují na polovině soupeře.

14

Nunez nedovoleným zákrokem přerušil postup Liivak. Přímý kop pro Estonsko.

13

Igonen si vyskočil pro nepovedený centr Solera a na chvilku dává vydechnout svým spoluhráčům.

12

Estonci vystavěli obranný val v okolí velkého vápna a urputně brání.

11

Španělé jsou stále na míči a když o něj přijdou tak skvělým napadáním donutí estonské hráče k dlouhému odkopu.

10

Domácí hráči zakládají svou další akci od brankáře Igonena.

9

Jarva skvělým napadáním donutil soupeře ke ztrátě balónu a hnal se se svými spoluhráči do dobré akce, ale na poslední chvíli zastavil akci domácích španělský obránce Nunez. Z protiakce zahrozili hosté a to když do malého vápna dostal dobrou nahrávku Moya, ale ten přestřelil!

8

Ceballos zůstal ležet na trávníku a už to vypadalo, že ho budou muset odnést na nosítkách. Nakonec hostující kapitán vstal a odchází po svých.

7

Soler se pokoušel obstřelit Igonena a jeho střela nebyla vůbec špatná. Skončila jen těsně vedle šibenice.

6

Igonen byl pozorný a míč vyboxoval.

5

První rohový kop zápasu obstarají hráči hostujícího celku.

4

Domácí brankář předvedl hodně nepovedený výkop, který skončil v autu.

3

Až po třech minutách se poprvé dotkli míče Estonci, ale pouze na pár vteřin, protože Španělé skvěle napadají a získali míč zpět.

2

Španělé zatím nepůjčili domácím fotbalistům míč a kombinují jako Barcelona na středu hřiště.

1

Úvodní výkop obstarali Španělé.

1

Estonsko: Igonen – Mägi, Lukka, Kaldma, Lilander – Sinyavskiy, Šlein (C), Ainsalu, Liivak – Riiberg – Järva
Náhradníci: Vaikla – Pürg, Kuusk, Grauberg, Mutso, Poom, klein

Španělsko: Sivera – Carmona, Nunez, Meré, Caricol – Merino, Hernández, Ceballos (C) – Oyarzabal – Mayoral, Soler
Náhradníci: Simón – Pol Lirola, De Miera Colmeiro, Fornals, Pedraza, Nahuel, Huguet

Rozhodčí: Glenn Nyberg – Peter Magnusson, Fredrik Klyver – Kaspar Sjöberg.

Dnešní utkání odpíská švédská čtveřice rozhodčích.

Španělsko
Hosté by si měli přijet pro první výhru v kvalifikaci. Španělsko sice ještě nehrálo žádný zápas kvalifikace, ale 1.9. odehráli přátelský zápas proti Itálii a ukázali svou sílu, když svého soupeře porazili jasně 3:0. Španělé jsou dnes jasnými favority utkání a uvidíme jak se s tímto tlakem poperou.

Estonsko
Domácí fotbalisté budou v tomto zápase jasnými outsidery. Po třech zápasech mají skóre 2:4 a jeden bod po remíze 0:0 s Albánci. Nejlepší střelci Estonska jsou Poom a Sappinen.

Ještě jednou vás vítám u sledování textového přenosu z kvalifikace na ME do 21 let. V dnešním utkání se střetnou týmy Estonska a Španělska ze skupiny 2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.