To je z mé strany vše, hezký zbytek večera.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:11. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:17.

Je dobojováno. Besiktas zvládl i druhý duel v Lize mistrů, když po výhře nad Portem porazil 2:0 Lipsko a má tedy na svém kontě 6 bodů a je v čele této skupiny. Naopak Lipsko dnes nebodovalo a má jeden bod za remízu s Monakem, které dnes doma prohrálo s Portem.

Besiktas vstoupil do tohoto utkání velmi dobře a od první minuty byl velmi aktivní. První branku vstřelil Ryan Babel a druhou přidal Talisca. Poté už bylo aktivnější Lipsko, ale to nic nevymyslelo a nakonec si z Turecka neveze ani bodík.

Besiktas Istanbul(4-2-3-1)

1 Fabri
Fabri
12 Medel
Medel
60. min Uysal
Talisca
71. min Arslan
8 Babel
Babel
23 Tosun
Tosun
80. min Negredo

RB Lipsko(4-4-2)

Gulácsi
Ilsanker
4 Orban
Orban
46. min Kampl
Upamecano
Halstenberg
Sabitzer
8 Keïta
Keïta
59. min Bruma
31 Demme
Demme
Forsberg
Augustin
11 Werner
Werner
32. min Klostermann

90+9

Už se nic nestane, Besiktas získá všechny tři body.

90+9

Zkušený Álvaro Negredo postupoval sám na brankáře, ale Péter Gulácsi ho nakonec dokázal vychytat a stav duelu se nemění!

90+8

Nyní je to trochu zmatené, protože nikdo pořádně neví, jaká je vlastně minuta. Hostující trenér to řešil se čtvrtým rozhodčím, který mu sdělil, že hrát se bude ještě dvě minuty.

90+8

Žlutou kartu dostává Fabri (Besiktas Istanbul).

90+6

A opět Marcel Sabitzer, tentokrát to ale bylo fotbalovější. Hostující borec to zkusil z dálky, ale rána to byla velmi nepřesná.

90+5

Marcel Sabitzer se nyní srazil s Pepem a oba si to následně vyříkali, nakonec je musel uklidňovat hlavní rozhodčí.

90+3

Jean-Kévin Augustin se dostal ve vápně k míči, ale nezakončil ideálně a míč se nakonec došoural vedle pravé tyče!

80

Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Álvaro Negredo.

90

Je před námi ješte zhruba deset minutek. Zhruba takovou dobu se totiž nehrálo, když přestala na stadionu svítit světla a rozhodčí duel přerušil.

89

Domácí drželi míč a nakonec se vydali dopředu, ale ani Besiktas neuspěl, protože vše skončilo ofsajdem.

87

Akci hostů zastavil rozhodčí, který odpískal útočný faul.

85

Obraz hry je stále stejný. Hosté se tlačí dopředu a domácí spoléhají na rychlé brejky. Nic zajímavého se ale neděje.

83

Cenk Tosun dostal dobrou přihrávku a mohl jít sám na branku, ale na poslední chvíli ho zastavil Kevin Kampl, který se výborně vrátil a pomohl obraně.

71

Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Talisca, přichází Tolgay Arslan.

80

Hostům nelze upřít snahu, ale ve finální fázi se jim dnes vůbec nedaří. Velmi jim chybí také Timo Werner, který musel kvůli zranění střídat.

78

Do zakončení se nyní natlačil i domácí hráč, ale vše bylo zbytečné, ofsajd. Na tahu je tedy znovu Lipsko.

77

A znovu Fabri. Tentokrát vyběhl daleko ze své branky a míč uklidil do zámezí, dobrá práce.

76

Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Po nepřesné přihrávce sebral míč Fabri, který samozřejmě nepospíchá.

75

Lipsko se znovu tlačí dopředu, ale zatím kombinuje daleko od branky, kterou střeží Fabri.

73

Na časomíře svítí 73. minuta, ale je jasné, že rozhodčí bude nastavovat nějakých deset minutek.

65

Už je vše v pořádku a duel bude zřejmě každou chvilku pokračovat.

65

Utkání je stále přerušeno a čeká se, až se vyřeší problém s osvětlením. Kdy to ovšem bude, to zřejmě nikdo neví.

62

Nyní přestalo fungovat osvětlení na stadionu a rozhodčí duel přerušil.

60

Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Necip Uysal.

60

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a třicet minutek před koncem vede Besiktas stále o dvě branky.

59

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Bruma.

59

Marcel Sabitzer se na hranici velkého vápna nádherně uvolnil, ale s jeho přízemním pokusem si Fabri s vypětím všech sil poradil! Roh pro Lipsko.

59

Hostující Naby Keïta dnes nehraje nejlepší zápas. Velmi kazí a také dost fauluje, navíc má na kontě už žlutou kartu.

57

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, protože snažení hostů ukončil útočný faul. Domácí s rozehrávkou vůbec nepospíchají.

56

Lipsko vybojovalo rohový kop.

55

Ve vápně domácího celku se objevil Dayot Upamecano, který se dostal k míči, ale při zpracování si pomohl rukou, což rozhodčí velmi dobře viděl.

53

Kevin Kampl je po příchodu na trávník velmi aktivní, ale nyní mu zakončení nesedlo a branku Besiktase vůbec netrefil.

52

Domácí se už samozřejmě nikam netlačí, což je zcela pochopitelné. Besiktas vede 2:0 a hrát tedy musí hlavně Lipsko.

50

Do míče se nyní opřel hostující Emil Forsberg a nebyla to vůbec špatná rána, ale míč nakonec skončil těsně nad břevnem!

48

Lipsko vstoupilo do druhého poločasu velmi aktivně, ale zatím se hostům ve finální fázi vůbec nedaří.

46

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Willi Orban, přichází Kevin Kampl.

46

Hráči se vracejí na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

První poločas je za námi. Lépe ho zvládl domácí Besiktas, který zatím hraje opravdu velmi dobře a nad Lipskem vede už 2:0. O první branku se postaral Ryan Babel a druhou přidal Talisca. Hosté navíc přišli o svého střelce, protože Timo Werner se zranil a musel střídat. Bude to ale ješte zajímavé.

45+3

45+2

Asi poslední akce hostujícího celku v prvním poločase skončila ofsajdem.

45+1

Rozhodčí přidal dvě minutky.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43

Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Tak jsme se v prvním poločase jedné branky jeětě dočkali, domácí jdou do vedení 2:0! Ricardo Quaresma svou obávanou šajtlí našel hlavu TALISCA, který se natlačil před obránce a uklidil míč do branky.

42

Dlouhým nákopem to také zkoušeli hosté, ale ani jim to nevyšlo, protože míč nakonec sebral Fabri.

41

Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě něčeho dočkáme.

39

Nyní to domácí vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale hostující zadáci vše přečetli a míč sebral pozorný Dayot Upamecano.

38

Po levé straně to zkoušel velezkušený Ryan Babel, ale nakonec míč na hrací ploše nezachytil a ten doputoval do zámezí.

36

Poprvé na sebe upozornil střídající Lukas Klostermann, ale nakonec bylo vše zbytečné, protože podle rozhodčího byl v ofsajdu.

35

Na trávníku už není střelec Timo Werner, který měl nejaké zranění. To je obrovská ztráta pro Lipsko, které na tohoto kanonýra v každém utkání velmi spoléhá.

33

Naby Keïta už potřetí fauloval Taliscu, který inkasoval úder do krku. Hostující záložník to hraje pořádně od podlahy.

32

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Lukas Klostermann.

32

Nyní se hosté prokombinovali do vápna Besiktase, ale do zakončení se nedostal Naby Keïta a po něm ani Timo Werner.

31

Besiktas ale stále odolává a navíc i nadále velmi dobře kombinuje. Nyní z toho byla dlouhá přihrávka do pravé strany, ale Ricardo Quaresma se k míči nedostal.

29

Hostující celek přidal a je to znát. Nyní je Lipsko o něco aktivnější, ale ve finální fázi se mu zatím příliš nedaří.

27

Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Hosté zatlačili svého soupeře, ale branku se jim ohrozit nepodařilo.

26

Po snažení hostů je tu další rohový kop pro Lipsko.

25

Rohový kop pro Lipsko.

25

Naby Keïta zajel do protihráče a domácí se dožadovali žluté karty, a to hlavně proto, že hostující záložník už jednu kartu má. Rozhodčí ale zůstal v klidu.

24

Až nyní z toho byla střela z dálky, ale s tou si Fabri dokázal poradit a míč vyrazil. Byl to takový zahřívací pokus.

23

Domácí jsou i nadále aktivnějším celkem a stále se tlačí dopředu. Lipsko, které v Bundeslize hraje velmi ofenzivně, zatím směrem dopředu nic nepředvedlo.

21

Z velké dálky to nyní vyzkoušel hostující Naby Keïta, ale jeho přízemní rána byla velmi nepřesná a míč skončil několik metrů vedle domácí branky.

20

Zatím se hráči opravdu vůbec, ale vůbec nešetří. Nyní fauloval Dayot Upamecano a může být rád, že také neuviděl žlutou kartu.

18

Caner Erkin vše zastavil faulem na polovině hřiště a také on vyfasoval žlutou kartu.

17

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Hosté jsou u míče a hned pospíchají dopředu.

16

K míči se postavil Caner Erkin, ale jeho rána byla zblokována a je z toho rohový kop pro Besiktas.

15

Naby Keïta fauloval poblíž velkého vápna a také vyfasoval žlutou kartu.

13

Hostující celek se hned vydal dopředu, ale přihrávka na Tima Wernera byla až příliš dlouhá a míč doputoval do zámezí. Rozehrávat tak bude Fabri.

11

A skutečně je tu úvodní branka pro domácí Besiktas! Tosun se velmi dobře prodral po levé straně, poté vymyslel dobrou zpětnou přihrávkou a RYAN BABEL uklidil míč za bezmocného brankáře!

10

Domácí zatím velmi dobře drží míč a hostující celek s tím má značné problémy. Uvidíme, zda z toho něco vytěží.

9

Nakonec ve Lipsko dopředu vydalo, ale Jean-Kévin Augustin fauloval a akce tedy bleskově skončila.

8

Orban fauloval a za svůj zákrok vyfasoval už v osmé minutě žlutou kartu, což je pro hostujícího hráče trochu komplikace.

8

Hostují fotbalisté se dostali k míči a trpělivě kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.

6

Velmi aktivní je zatím na pravé straně Ricardo Quaresma, který motá hlavy hostujícím zadákům.

5

Z úvodního rohu ale nic nebylo. Lipsko se ubránilo, ale pouze za cenu dlouhého odkopu, takže stále kombinují hráči Besiktase.

4

Po centru se do zakončení tlačil domácí Talisca, který zajel do brankáře, ale faul to podle rozhodčího nebyl. Roh pro domácí.

2

A hned jsme viděli velmi ostrý zákrok na domácího hráče. U míče tak stále zůstávají borci v bílých dresech.

1

Hosté ale o míč velmi rychle přišli, protože je zradila přihrávka dopředu. Na tahu je tak Besiktas.

1

Úvodní výkop obstarali fotbalisté německého celku, kteří hrají v černo-žlutých dresech. Domácí hrají v bílém.

1

Vše je připraveno, jdeme na to!

Hráči obou celků přicházejí na trávník. Duel mezi Besiktasem a Lipskem tedy začne za malý okamžik. Nyní je na programu znělka Ligy mistrů.

Besiktas Istanbul: Fabri – Medel, Pepe, D. Tošić, Erkin – Özyakup (C), Hutchinson – Quaresma, Talisca, Babel – Tosun.
Náhradníci: Zengin – Mitrović, Pektemek, Negredo, Lens, Arslan, Uysal.

RB Lipsko: Gulácsi – Ilsanker, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Demme, Forsberg – Augustin, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Klostermann, Y. Poulsen, Bruma, Laimer, Kampl.

Rozhodčí: Karasev – Averianov, Kalugin.

Utkání mezi Besiktasem a Lipskem začíná v tradičních 20:45 hodin a my budeme u toho, tak si tento duel nenechte ujít, máme se na co teši.

RB Lipsko

Lipsko začalo fantastickou sezonu v nemecké nejvyšší lize, kde skončilo na druhé pozici a zajistilo si tak účast v prestižní Lize mistrů. Také Lipsko cítí šanci a z této skupiny by chce postoupit do další fáze. V úvodním utkání hostilo Lipsko Monako a byl to velmi zajímavý duel, který nakonec skončil remízou 1:1.

Také v kádru Lipska najdeme mnoho kvalitních hráčů. Mezi opory patří Forsberg, Orban, Poulsen, Werner či Keita.

Turecký celek má v této skupine jasný cíl, a to postoupit do další fáze. A začal opravdu na jedničku. V prvním duelu hrál na hřišti Porta, kde předvedl velmi dobrý výkon a nakonec si v Portugalsku dokráčel pro výhru 3:1. Hned v prvním utkání tedy Turci získali velmi cenné body, které chtejí dnes potvrdit.

V kádru tureckého celku najdeme mnoho zkušených a kvalitních hráčů. Ať je to Quaresma, Babel, Tosun, Hutchinson či třeba útočník Negredo.

Skupina G

1. Besiktas 3:1 3 body
2. Monako 1:1 1 bod
-------------------------------------
3. Lipsko 1:1 1 bod
4. Porto 1:3 0 bodů

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou další duely základních skupin Ligy mistrů a my budeme sledovat utkání mezi Besiktasem a Lipskem. Mírným favoritem je celek z Nemecka, takže hostující Lipsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.