To je pro dnešek vše, program milionářské soutěže pokračuje hned následující den. Příjemný zbytek úterního večera přeje Petr Dejnožka.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:6.

Ani ve druhém vystoupení v letošním ročníku Ligy mistrů celek Manchesteru City nezaváhal. Po slabším prvním poločase svěřenci trenéra Guardioly ve druhém poločase roztočili kolotoč na plné obrátky a po zásluze zvítězili po brankách De Bruyneho a Sterlinga 2:0!

Silva
81. min Gündoğan
33 Jesus
Jesus
54. min Sterling
10 Agüero
Agüero
84. min Silva

Fred
90+1. min Kovalenko
Stěpaněnko
11 Marlos
Marlos
78. min Dentinho
7 Taison
Taison
10 Bernard
Bernard
89. min Petrjak
Ferreyra

Rozhodčí: De Sousa – Mesquita, Santos (všichni Portugalsko)

90+3

Zápas se již pouze dohrává, u míče se drží domácí hráči. Dopředu se však již nijak výrazně netlačí.

90+2

Střídající Petrjak byl nachytán v ofsajdovém postavení, ani z této akce Šachtaru se neurodilo.

90+1

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Fred, přichází Viktor Kovalenko.

90+1

Právě se nám rozběhla první ze čtyř nastavených minut. Troufám si však tvrdit, že o vítězi dnešního zápasu je již rozhodnuto.

90

Manchester City právě vstřelil branku!
V poslední minutě řádné hrací doby dává anglický tým razítko na druhé vítězství v letošním ročníku Ligy mistrů! Guardiolu mohou těšit dvě dobrá střílení, Bernardo Silva připravil míč pro RAHEEMA STERLINGA, který z první o břevno navýšil vedení domácích na 2:0!

89

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bernard, přichází Ivan Petrjak.

89

Příliš dlouho se ale hráči z Doněcku na balonu neudrželi, Taison znovu sedí na hřišti v křečích.

88

Šachtar se usadil na útočné polovině a věří, že ještě dostane možnost srovnat nejtěsnější možné manko.

88

Tentokrát Sané ukázal spíše svoji sobeckost! V rychlé akci po levé straně měl před brankou dva volné spoluhráče, nakonec zvolil vlastní zakončení, kterým ale napálil pouze hruď hrdiny Pjatova!

87

Manchester City se snaží držet míč na svých kopačkách a každou vteřinou se přibližovat k druhému vítězství v letošní skupinové fázi Ligy mistrů.

86

Kromě Agüera a Davida Silvy byl na straně anglického týmu vidět ještě Sané, který se znovu snažil trefit razítko na vítězství Manchesteru! Dvakrát si své zakončení rozmysl, po zasekávačce doprava mířil po zemi na vzdálenější tyč, ale minul!

84

Šest minut před koncem je tu konečná pro smolaře dnešního zápasu Sergia Agüera. Útočník Manchesteru spálil řadu šancí, nedal pokutový kop, přesto je vyprovázen mohutným potleskem Etihad Stadium. Na jeho místo se staví Bernardo Silva.

84

Spolupráce po ose De Bruyne – Sterling vypadá hodně nebezpečně, druhý jmenovaný se tentokrát k balonu ve vápně nedostal.

83

Domácí se dožadovali druhé penalty v jejich prospěch, portugalský rozhodčí ale pouze rezolutně zakroutil hlavou.

82

Dva zajímavé protiútoky se nyní zjevily na obou stranách. Zatímco Šachtar se po nepřesnosti k zakončení vůbec nedostal, ze strany Manchesteru napálil míč z velké dálky Delph přímo do náruče připraveného Pjatova.

81

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Ilkay Gündoğan.

81

V souběžně hraném zápase skupiny F vede Neapol nad Feynoordem doma již 3:0, pokud Manchester City udrží toto vedení, stane se šestibodovým vládcem celé skupiny.

80

Rozběhla se nám závěrečná desetiminutovka, hráči ve světlémodré kombinují na vlastní polovině.

79

Šachtar cítí, že s výsledkem dnešního zápasu může ještě něco udělat, a tak vysouvá forčekink hodně vysoko. To je voda na mlýn protiútokům Manchesteru City..

78

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Dentinho.

78

Pálí se i na druhé straně, opět je u toho aktivní Agüero. Na rozdíl od jeho penalty, tentokrát proti střele zmíněného hráče za vápnem Pjatov zasahovat nemusel. Zakončení to rozhodně nebylo špatné, pravou tyč ukrajinské branky ale o metr minulo.

77

Brankář Ederson si připisuje první regulérní zákrok ve druhém poločase, lehkou střelou po zemi ho prověřil zpoza velkého vápna uzdravený Taison.

77

Rakyckyj si hodně špatně zpracoval balon v pozici posledního hráče a výrazně tím zariskoval. Ukrajinský zadák měl následně výrazné štěstí, že byl na něj odpískán faul Fernandinha.

76

Taison již po svých odchází za postranní čáru a bude bleskově připraven na návrat na hrací plochu.

75

Hra se nám nyní na chvilku přeruší, Taison dostal zřejmě křeč po souboji s domácím obráncem a nyní musí být přímo na hrací ploše ošetřen.

74

Také na rohový kop Saného si brankář Pjatov počíhal a ukryl ho do své náruče.

73

Naděje Šachtaru Doněck na britské půdě stále žijí, nad vodou je udržel brankář Andrij Pjatov! Sergie Agüero dokazuje, že dnes není jeho dne, špatně kopnutou penaltu ukrajinský gólman vytáhl na rohový kop!

72

Unikajícího Saného na druhé straně fauloval ve vápně Ordec, Manchester City bude kopat penaltu!

71

Změna mohla příjít po centru Ordece, jeho centr však zamířil do náruče Edersona.

70

Do konce řádné hrací doby zbývá zhruba dvacet minut a v Manchesteru to na žádné velké drama nevypad. Šachar si nebezpečné šance vystřílel již v prvním poločase a nyní je naprosto bezzubý.

69

Raheem Sterling měl jako na zlatém podnose druhou branku Manchesteru City, po přesném pasu Kevina De Bruyneho stačilo na malém vápně jen umístit míč mezi tři tyče, jenže právě tato povinnosti se anglickému záložníkovi vůbec nepovedla! Z voleje balon netrefil ideálně a ten skončil mimo branku Šachtaru!

69

A znovu se vracíme před Pjatova. Fernandinho napřáhl pravou nohou, do střely se mu však obětavě postavil Stěpaněnko.

68

Stěpaněnko rozběhl na levé straně Ismailyho, který zajímavým centrem křižně hledal nabíhajícího si Ferreyru. Útočníkovi Šachtaru chyběl před brankou Edersona k balonu zhruba metr.

66

A znovu David Silva v hlavní roli, nyní ho musel nedovoleně zastavit Ivan Ordec, který je za svůj přestupek proti pravidlů potrestán žlutou kartou.

66

David Silva si krásně narazil se Saném a po zákroku na něj si hlasitě říkal o penaltu. Místo toho přichází mávaný ofsajd Manchesteru.

66

Manchester City svému soupeři ve druhé půli takřka nepůjčuje balon a jasně udává tempo zápasu.

65

Ukrajinského mistra ve velké míře sráží zbytečné ztráty, které nabízejí pro domácí fotbalisty značné brankové příležitosti. Další špatná přihrávka ve středu hřiště otevřela prostor pro De Bruyneho, jeho postup však v tomto případě v brankovou šanci nevykrystalizoval.

64

První centr De Bruyne z rohu se k němu vrátil, pokus číslo dvě již hostující zadáci odvrátili do bezpečí.

63

Tentokrát patří Ismailymu poklona za kvalitní obranný blok. De Bruyne se znovu dostal s balonem do obdobné střelecké pozice jako u první trefy, jeho druhý pokus ale přes obětavého hráče Šachtaru k brance neprošel. Manchester tak čeká alespoň rohový kop.

62

Ismaily sympaticky postupoval až do šestnáctky britského soka, tam jeho postup čistým zákrokem skončil. Na tahu je Manchester.

61

Agüero zvolil individuální postup směrem k šestnáctce Šachtaru, klička jeden na jednoho mu ale nevyšla tak smolně, že se míč ještě od jeho nohou odrazil přímo do zámezí.

60

Drobná nepřesnost v kombinaci narušila postup také ukrajinskému týmu. Rychlý protitútok tak byl zmařen ještě v jeho začátcích.

60

Hezký balon našel přes celou šíři hřiště rozběhnutého Saného, tomu ale míč při zpracování odskočil a zamířil až do zámezí. Ani z této akce tedy pro Manchester City nezaprší.

59

Kombinace hostí neměla dlouhého trvání, balon po odkopu doskákal až k Edersonovi. City mají v současné době duel jasně pod svojí kontrolou.

58

Veškeré útočné snahy nyní ukončil šlapák Davida Silvy, s míčem si nyní chvíli zahrají zase hráči Šachtaru.

57

Aktivita Manchesteru neutichá, domácí se i nadále snaží o navýšení vypracovaného vedení.

56

Sergio Agüero se dostal do další velké příležitosti, ale elitnímu střelci domácího týmu dnes prostě nepřeje štěstí! Nadýchaný lob Davida Silvy za obranu přistál na pravačce domácí útočníka, který prudkou ranou z voleje napálil pouze brankáře Pjatov!

55

Jakmile dostane Sané chvilku prostoru, ihned prokazuje svůj tah směrem na branku. Nyní se mu na poslední chvíli postavil do cesty Fred.

54

Trenér Guardiola připravil první výměnu dnešního zápasu. Jesuse střídá Raheem Sterling.

53

Místo postupné kombinace nyní domácí zvolili rychlý nákop dopředu, to ale nebylo to pravé ořechové. Z držení míče se nyní na chvilku mohou těšit hráči Šachtaru Doněck.

52

David Silva nabral na pravé straně velkou rychlost, přesprintovat hostujícího obránce se mu ale nepodařilo. City však zůstanou s míčem na útočné polovině.

52

Domácí se drží na míč a snaží se uklidnit hru, nyní už přece jen nemají kam spěchat.

51

Na druhé straně se pokusil nepříznivý stav zvrátit Marlos, jeho ostrou ránu ale zablokoval na hranici vápna Walker.

50

Už to vypadalo, že se De Bruyne dostane za obranu Šachtaru do další šance, tentokrát mu ale míč sebral brankář Pjatov.

49

Tak to je rána pod pás kvalitně hrajícího Šachtaru, který se za svůj výkon v první půli rozhodně stydět nemusel. Nyní ho na Etihad Stadium čeká naprosto jiná role.

48

Netrvalo dlouho a máme zde úvodní změnu dnešního souboje! Šachtar trestuhodně ztratil balon ve středu hřiště, KEVIN DE BRUYNE dostal přesný pas na pravačku od Davida Silvy a ukázkovou střelou posílá favorita do vedení – 1:0!

46

Druhá polovina odstartovala nedovoleným zákrokem Butka na Silvu, u míče tak hned zkraje zůstanou domácí.

46

Úvodní polovina druhého vystoupení obou týmů v letošním ročníku Ligy mistrů je za námi, vstřelenou branku jsme neviděli. Po opatrném rozjezdu se přece jen celky dostaly k zajímavým šancím, příležitosti pálili zejména hráči Manchesteru City, jmenovitě De Bruyne a Sané. Pjatov se rozhodně nenudí, ale stále drží pro Šachtar nadějný výsledek.

45+1

45+1

Ač se to Sanému ani za mák nelíbí, byl mu při postupu za balonem odpískán útočný faul. Tím je zřejmě všecha naděje Manchesteru na vstřelení gólu v prvním poločase na nule.

45

Nad rámec první půle se bude nastavovat jedna minuta, dopředu se s míčem žene Sané.

44

Šachtar zatím hrozí zejména ze stran, jejich nákopy do šestnáctky jsou velmi nebezpečné. Stěpaněnko stříleným centrem trefil v předbrankovém prostoru hlavu Ferreyry, tomu se ale zády k brance tímto způsobem zakončit nepodařilo.

42

Závěr první půle znovu přináší sérii zajímavých příležitostí, k nepříjemnostem se schylovalo i před Edersonem, domácí zadáci ale dokázali včas zasáhnout.

41

Zatím se týmy spíše předánějí v tom, kdo zahodí větší příležitost! Vedoucí branka visela na vlásku i při zakončení Saného! Záložník Manchesteru se snažil z bezprostřední blízkosti zakončovat na vzdálenější tyč, tu ale o decimetry minul!

40

No pozor! Obrana Machesteru City naprosto zapomněla na nabíhajícího si Ordece, který se dostal k hlavičkovému pokusu z hranice malého vápna! Ukrajinský hráč nakonec doplatil na špatné postavení směrem k brance, kterou nakonec svojí střelou minul!

39

Otamendi si v souboji s Ferreyrou pomohl rukama a nabídl tím Šachatu zajímavou standardní situaci.

38

Dnes již třetí ofsajd na straně Manchesteru, tentokrát si své postavení nepohlídal nabíhající si Walker.

37

Ani brankář Ederson dlouho bez práce nezůstal, po nepříjemném stříleném centru zprava musel na zem. Míč sice vytěsnil přímo před svoji nechráněnou branku, naštěstí pro domácí se tam ale nikdo v barvách Doněcku nenacházel.

36

Po uspávacích třiceti minutách se konečně začal hrát zajímavý fotbal, více ze hry nyní má tým Manchesteru City.

34

Zdravě naštvaný Sané si chtěl o minutu později spravit chuť. Po svém postupu po pravé straně si vyběhl do střelecké pozice na střed a přízemní střelou zkusil štěstí. Pjanov jho zakončení viděl a na zemi u své pravé tyče byl včas.

33

Sané byl na hranici vápna poslán tvrdě k zemi, dle názoru portugalského rozhodčího opět bez přičinění ukrajinského soupeře.

32

Ráze se mohlo skóre poprvé měnit i na druhé straně! Brankář Ederson musel vytáhnout zákrok proti Taisonovi, který ho protáhl skrytou střelou přes hráče!

31

Velká šance Manchesteru vlila krev do žil domácím fanouškům i hráčům, kteří nyní poněkud zvýšila svoji aktivitu směrem do ofenzívy. Dočkáme se vedoucí branky?

30

Půlhodinu hry jsme čekali na zajímavější příležitost a ta konečně přišla! Z levé strany postupoval sám na gólmana Pjanova Kevin De Bruyne, domácí záložní volil nakonec přímou střelu, která se ale otřela pouze o boční síť hostující branky!

29

Na druhé straně došlo k zajímavému souboji v šestnáctce, kde po střetu s hostujícím zadákem upadl Agüero. Ani zde se penalta nepíská.

28

První střelecký pokus lze připsat i na konto Šachtaru Doněck, z rohu pokutového území zkusil štěstí Stěpaněnko. Jeho rána ale opravdu neměla gólové parametry a skončila daleko za brankou Manchesteru.

26

Ismaily se ujal rozehrávky volného přímého kopu na útočné polovině, nikoho v barvách Šachtaru ale v pokutovém území nenašel.

25

Skvělý obranný zákrok si nyní připsal domácí Fernandinho, který čistým způsobem zpacifikoval nadějnou protiakci Doněcku. Za svůj počin si vysloužil potlesk zaplněných tribun.

24

Šachtar byl dobrých deset minut více nebezpečný, nyní se ale vše odvíjí podle papírových předpkladů. Manchester City je s balonem nastěhován v okolí šestnáctky soupeře.

24

Jesus znovu v hlavní roli, opět se ale stal záporným hrdinou. Přihrávka za obranu na něj směřovala přesně, domácí hráč si ale nepohlídal ofsajdové postavení. A to o dobrý metr.

22

Vzápětí se balon znovu ocitl v pokutovém území Šachtaru, Jesus si ale při zpracování nepočínal zrovna profesionálně. Hosté se tak znovu ubránili.

21

Sergio Agüero dostal přesnou přihrávku za branu Šachtaru a mohl postupovat sám na brankáře. Gólman Pjatov mu vyběhl, zmenšil úhel a zasáhl. Na věci nic nezměnil ani fakt, že nahoru vylétl i praporek asistenta rozhodčího, který označil ofsajd domácího útočníka.

20

Úvodní dvacetiinutovka je za námi, zatím jsme mnoho zajímavého neviděli. K překvapení všech větší aktivitou hýří celek z ukrajinského Doněcku.

19

Šachtar se s míčem na kopačkách drží na útočné polovině, City jsou se zformovanou obranou připraveni.

18

Už už to vypadalo na nebezpečný protiútok Manchesteru po ztrátě hostí na útočné polovině, Sané ale nezachytil přihrávku na hrací ploše. Jednalo se o velmi těsné, ale správné rozhodnutí asistenta rozhodčího.

17

Fernandinho sestřelil k zemi aginlího Marlose, hosté však zvolili klidnou rozehrávku směrem dozadu.

16

Jesus prodlužoval střílený centr na hranici vápna na rozběhnutého Silvu, Pjatov byl opět u balonu o setinu vteřiny dříve.

15

Trenér Guardiola zatím rozhodně nemůže být spokojen s výkonem svých svěřenců. Na kvalitní úvodní pětiminutovku z jejich strany již můžeme pouze vzpomínat.

15

Šachtar začíná hrozit nejen ze standardních situací, Ferreyra dnes podruhé dostal poměrně nadějnou kolmici mezi obránce Manchesteru. Tentokrát byl o chlup dříve u míče brankář Ederson.

14

Ismaily měl dostatek prostoru na levé straně, a tak si to přímo namířil do šestnáctky soupeře. Svoje zakončení nasměroval do nohy bránícího Walkera, z čehož plyne druhý rohový kop pro ukrajinského mistra.

14

V posledních okamžicích se přece jen Šachtar začíná odvažovat na útočné výlety a dokonce se i statistika držení míče poprvé v zápase naklonila na jeho stranu.

13

Centr z rohového praporku od Marlose rozhodně nelze zařadit do kategorie nejpřesnějších, tým z Manchesteru se bez větších obtíží ubránil.

12

Facundo Ferreyra se hodně odvážně vrhl do pokutového území Manchesteru, byl poslán k zemi Deplhem. Ač se hosté dožadovali pokutového kopu, bude se muset Šachtar spokojit pouze s kopem rohovým.

11

Hráči Šachataru sáhli po postupném útoku, na jehož konci sebral nadýchaný centr do malého vápna Ederson.

10

Jesus zahrál rukou, a tak hosté přece jen dostanou možnost přiblížit se pokutovému území Manchesteru.

9

Domácí se snaží svého soupeře srazit vstřelenou brankou, zatím však jejich převaha nepřináší ovoce. Šachtar si naopak příliš pobytu na obranné polovině soupeře mnoho neužil.

8

Agüerovi chybí dvě vstřelené branky k překonáí klubového rekordu a útočník domácích k této výzvě od začátku přistupuje velmi troufale. Nyní se znovu objevil s balonem na noze v šestnáctky Doněcku, ze vzduchu vypálil pravačkou a měl smůlu, že balon zamířil přímo do náruče připraveného brankáře Pjatova.

7

Následná akce Manchesteru City vypadala velmi sympaticky, míč se do pokutového území dostal z pravé strany a našel přímo nohu nabíhajícího si Davida Silvy! Kapitánovi domácích ale v nejdůležitější moment odskočil míč od nohy a z velké šance tak nebylo vůbec nic.

6

Nyní se již Sané dostal k balonu povoleným způsobem, klička proti Butkovovi ale nepřinesla potřebný užitek.

5

Zatím sledujeme zejména útočnou aktivitu domácích fotbalistů, kterou ale nyní ukončil ofsajd. Sané si nepohlídal postavení obranného valu Šachtaru a za svůj přestupek se omlouvá spoluhráčům.

4

Máme za sebou první náznak brankové příležitosti a podle očekávání se zrodila na straně Manchesteru City. Sergio Aguëro si chytře z levé strany vyběhl do středu hřiště a napřáhl ke střele, míč ale nabral vnější rotaci a branku Pjatov tak ani náhodou neohrozil. Ukrajinský gólman bude vykopávat ze země.

3

Pjatov si nyní odkop od branky zopakoval, tentokrát však mnohem v přesnějším stylu než při prvním pokusu.

2

Na tahu jsou pro změnu hráči z Britských ostrovů, kteří přelévají balon ze strany na stranu v okolí půlící čáry. Zatím jsme se výrazného postupu směrem vpřed nedočkali.

2

Dlouhá kombinace zanesla balon až na nohu brankáře Pjatova, který se s ním seznámil dlouhým, ale poměrně nepřesným výkopem.

1

Rozehrávy v první půli se ujali fotbalisté z Ukrajiny, kteří se snaží co nejdéle udržet míč na svých kopačkách.

1

Poprvé v letošní sezóně zní zaplněným fotbalovým stánkem hymna Ligy mistrů, do úvodního výkopu již zbývají pouhé desítky sekund.

Oba celky již čekají v útrobách Etihad Stadium a čekají, až je portugalští sudí přivedou na hrací plochu.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Jesus, Agüero, Sané.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Sterling, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Y. Touré.

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Butko, Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Fred, Stěpaněnko – Marlos, Taison, Bernard – Ferreyra.
Náhradníci: M. Ševčenko – Chočolava, Dentinho, Patrick, Petrjak, de Azevedo, Kovalenko.

Rozhodčí: De Sousa – Mesquita, Santos (všichni Portugalsko).

Šachtar Doněck má taktéž na kontě v tabulce skupiny F tři body poté, co dokázal na vlastním hřišti porazit italskou Neapol. V zápase s nepříjemným italským soupeřem si domácí vypracovali dvoubrankové vedení po trefách Taisona a Facunda Ferreyry, soupeř dokázal pouze snížit a tři body tak zůstaly na Ukrajině.

Problém však nastal později, chorvatský hráč Šachtaru Dario Srna měl pozitivní dopingový test, což může pro ukrajinského šampiona znamenat velké komplikace. Zamotaná situace stále nemá definitivní rozuzlení a následující dny budou v Lize mistrů velmi zajímavé.

Manchester City dva týdny nazpět dokázal vstoupit do základní skupiny Ligy mistrů suverénním způsobem, odvezl si domů tři body za jednoznačnou výhru na hřišti holandského Feynoordu. Již ve druhé minutě otevřel skóre Stones, další góly přidali ještě do poločasu Aguëro s Gabrielem Jesusem a bylo hotovo. Pečeť na výhru 4:0 udělal svým druhým gólem v zápase John Stones.

Také v anglické Premier League se týmu z Manchesteru daří na výbornou, v tabulce se nachází o skóre před městským rivalem United na vedoucí pozici a v prvních šesti kolech nenašel přemožitele. A co více, v posledních třech zápasech nastřílel dohromady šestnáct branek! Vypadá to však, že rozjetý stroj se bude muset odejít bez Benjamina Mendyho, který si v posledním zápase ligové soutěže poranil kolenní vazy.

Příjemný úterní večer, milionářská soutěž dnes napíše své druhé pokračování základních skupin. V Manchesteru se chystá duel dvou neporažených mužstev, místní Manchester City přivítá ukrajinský tým Šachar Doněck. Domácí celek bude plnit roli velkého favorita, soupeř již v prvním zápase skupiny ukázal, že umí pořádně kousat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.